Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екология

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 10-09-2009, 20:11     #1
dimo
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2007
Начално Формула 1 и Moto GP край с. Доброславци

http://www.stroitelstvo.info/urban/2...i_otlichno_na/

Кажете си мненията, моля!
dimo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 10-09-2009, 20:52     #2
f2f
ските са скъп спорт!

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

по-добре нашите да обират парите отколкото турците, но от друга страна ако ситуацията стане същата като турция (празни трибуни и много скъпи билети) всичко отива на загуба за държавата (държавата, или поне някоя държавна спортна организация субсидира всичко от построяването на пистата до плащането за да се проведе състезанието.)

за пример: гран при на канада, което се провеждаше при пълни трибуни и на вече построена писта, загуби правото си да урежда Ф1 състезание защото организаторите не поискаха да платят увеличение на сумата за провеждането на Гран При. увеличението не е известно но предишната сума за състезанието е била $22 милиона при билети вариращи от $130 до $220 за човек за трите дни. сметни колко народ трябва да са там за да избият парите организаторите (като имаш предвид, че Ф1 контролира всички реклами и телевизионни права, така че оттам няма как да се вземат пари).

заб: дори и тази сума от $22 не е сигурна: например индийското правителство е отказало да даде аванс за хостинга на Ф1 състезание от сумата $36 милиона не е ясно дали само за едно състезание или за повече, но сумите са така или иначе грандиозни.

МотоГП е много по-евтино и напоследък много по-интересно. С многото български запалянковци ще може да се избие едно състезание, особено докато Роси привлича публика. За Ф1 обаче не съм много сигурен: българия може ли да си мери силите с някое арабско емиратство дето плува в нефт?
f2f Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 10-09-2009, 21:04     #3
danvan
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на danvan
Начално

Не че има нещо общо с екологията, но като питаш, ще ти кажа.
Това ми е детска мечта да има Ф1 и у нас. Дано само не се случи по български - справка магистрала Люлин например
danvan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 10-09-2009, 21:19     #4
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Ми Формула и да няма писта е хубаво да има....могат да се правят всякакви състезания дори могат и простосмъртни да карат. Отделно могат да се правят и всякакви полезни мероприятия
Стари 10-09-2009, 21:25     #5
dimo
Senior Member

Начално

http://www.dnevnik.bg/sport/avto-mot...volia_da_dade/

До колкото разбирам държавата няма намерение да инвестира, освен в инфраструктура. Имало политическа воля..., но терена е на министерството на отбраната.
Аз лично не вярвам в осъществяването на такъв проект в България, било то рентабилен или не.
Питам се все пак, ако стане факт някога, как ще се отрази на селото и региона където живея?

Запоследно променено от dimo : 10-09-2009 в 21:30.
Стари 10-09-2009, 21:37     #6
dimo
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdanvan Разгледай мнение
Не че има нещо общо с екологията, но като питаш, ще ти кажа.
Това ми е детска мечта да има Ф1 и у нас. Дано само не се случи по български - справка магистрала Люлин например
Разбира се, че питам от екологични съображения, иначе ще се радвам да се осъществи мечтата ти
Възможно ли е Доброславци да сподели съдбата на Банско? Не че сега селото е тихо и спокойно.

Запоследно променено от dimo : 10-09-2009 в 21:45.
Стари 10-09-2009, 22:40     #7
manev
Senior Member

Дата на присъединяване: Aug 2005
Начално

е къде го извъртехте чак у Банско...
На софия и липсва писта. Коментирах скоро с другари че в полетата м/у младост, студенски град и околовръстното може да се направи писта и всички тия навитаци да ходят там, а не по улиците. Може да има трасе за мотокрос и оффроуд. Така всички привърженици на мото спортовете ще си имат местенце и няма да се трепят ...
От екологична точака е едно и също още повече мястото което е определено за целта е усрано достатъчно от кремиковци и софия
Аз искам да има писта

Запоследно променено от manev : 11-09-2009 в 10:25.
manev Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 10-09-2009, 22:50     #8
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Така или иначе до 10 години София ще стане 6-7 милиона, така че Доброславци ще се превърне рано или късно в Люлин 11....поне ще ти се дигне цената на имота
По темата-ако стане ще е чук.
Стари 10-09-2009, 23:02     #9
vafi
kele6

Дата на присъединяване: Feb 2005
Начално

Цитат:
Дано само не се случи по български - справка магистрала Люлин например
Ей така си ги мандаш и си верваш ....
vafi Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-09-2009, 00:14     #10
Capelle
Pocket Rocket

Дата на присъединяване: Dec 2003
Начално

Цитат:
Аз съм ЗА въпреки, че в детството на данван има много проблеми...
2005/2006 - 42, 2006/2007 - 37, 2007/2008 - 36, 2008/2009 - 33, 2009/2010 - 37, 2010/2011 - 28, 2011/2012 - 38, 2012/2013 - 41, 2013/2014 - 26, 2014/2015 - 22, 2015/2016 - 24, 2016/2017 - 17, 2017/2018 - 20, 2018/2019 - 17, 2019/2020 - 12
22
Capelle Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-09-2009, 04:11     #11
danvan
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отCapelle Разгледай мнение
.. в детството на данван има много проблеми...
Разкри ме

Изгледаш психолог с бъдеще, с подходяща душевна нагласа, така да се каже

Запоследно променено от danvan : 11-09-2009 в 05:01.
Стари 11-09-2009, 08:16     #12
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отf2f Разгледай мнение
по-добре нашите да обират парите отколкото турците, но от друга страна ако ситуацията стане същата като турция (празни трибуни и много скъпи билети) всичко отива на загуба за държавата (държавата, или поне някоя държавна спортна организация субсидира всичко от построяването на пистата до плащането за да се проведе състезанието.)

за пример: гран при на канада, което се провеждаше при пълни трибуни и на вече построена писта, загуби правото си да урежда Ф1 състезание защото организаторите не поискаха да платят увеличение на сумата за провеждането на Гран При. увеличението не е известно но предишната сума за състезанието е била $22 милиона при билети вариращи от $130 до $220 за човек за трите дни. сметни колко народ трябва да са там за да избият парите организаторите (като имаш предвид, че Ф1 контролира всички реклами и телевизионни права, така че оттам няма как да се вземат пари).

заб: дори и тази сума от $22 не е сигурна: например индийското правителство е отказало да даде аванс за хостинга на Ф1 състезание от сумата $36 милиона не е ясно дали само за едно състезание или за повече, но сумите са така или иначе грандиозни.

МотоГП е много по-евтино и напоследък много по-интересно. С многото български запалянковци ще може да се избие едно състезание, особено докато Роси привлича публика. За Ф1 обаче не съм много сигурен: българия може ли да си мери силите с някое арабско емиратство дето плува в нефт?

не е толкова задължително самото състезание Ф1 да е на + ... все пак състезанието е <1 седмица ... нали отборите ще искат да правят тренировки и тестове, други състезания (мото ГП, републикански по мотоциклетизъм и т.н.), свободен достъп за простосмъртни клиенти в определени дни и т.н. и т.н. ... състезанието за Ф1 може да и само реклама така да се каже и пистата пак да е печеливша.

иначе че липсва писта, липсва
korlitz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-09-2009, 08:39     #13
Version 7.0
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2006
Начално

Идеята е чук ... точно толкова чук, колкото идеята да си имаме космодрум. Цялата работа на мен ми звучи като "На гол тумбак чевте пищови". И продължавам да се чудя на акъла на тия инвеститори защо са готови да изсипят една планина с пари за нещо, което служи за развлечение, а не го направят за нещо, което създава работни места, което обучава, което решава отраслови проблеми в икономиката, ще направи живота на хората по-качествен. А иначе съм съгласен, че тия земи е подобре да станат на писта, отколкото да пустеят. Но повече бих се съгласил, ако на това място вдигнат завод за високотехнологични джундурий (не се хващайте за думата, може да значи играчка, може да значи и процесор). Ползата ще е пъти по-голяма.
Стари 11-09-2009, 09:19     #14
Dora
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2009
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отVersion 7.0 Разгледай мнение
Идеята е чук ... точно толкова чук, колкото идеята да си имаме космодрум. Цялата работа на мен ми звучи като "На гол тумбак чевте пищови". И продължавам да се чудя на акъла на тия инвеститори защо са готови да изсипят една планина с пари за нещо, което служи за развлечение, а не го направят за нещо, което създава работни места, което обучава, което решава отраслови проблеми в икономиката, ще направи живота на хората по-качествен. А иначе съм съгласен, че тия земи е подобре да станат на писта, отколкото да пустеят. Но повече бих се съгласил, ако на това място вдигнат завод за високотехнологични джундурий (не се хващайте за думата, може да значи играчка, може да значи и процесор). Ползата ще е пъти по-голяма.
+1
Dora Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-09-2009, 10:32     #15
manev
Senior Member

Дата на присъединяване: Aug 2005
Начално

абе бате да организираш производство в БГ е равносилно на това да направиш писта за Ф1
Демек нито ще стане, нито ще има смисъл...
Супер грандоманско е да се изхвърляш за такова съоражение, защото то иска зверска подръжка и тн. Но яко се направи просто писта със нормални изисквания ще бъде супер.
Да ви кажа честно сега докато организирахме състезанието на Струма трябваше да отида в Симитли при нашия приятел. Той е спортист човека и навсякъде из градчето изгражда игрища. Сигурно са повече от обработваемите градини. Другите пък от Кресна ни викат ... Абе хванете ги тия наще келеши да подкарат лодки и колела, че цял ден висат у залите и нищо не правят...
В крайна сметка печалбата от игрища, писти и подобни не е финансова определено и не може да се търси такава.
Стари 11-09-2009, 11:13     #16
danvan
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отVersion 7.0 Разгледай мнение
.... Но повече бих се съгласил, ако на това място вдигнат завод за високотехнологични джундурий (не се хващайте за думата, може да значи играчка, може да значи и процесор). Ползата ще е пъти по-голяма.
Това завода звучи атрактивно, но аз съм свидетел как 90-те затвориха чистата стая а после и повечето подобни производства.
Вътрешния пазар е малък.
На външния не сме конкурентно способни

Цитат:
Първоначално изпратено отmanev Разгледай мнение
абе бате да организираш производство в БГ е равносилно на това да направиш писта за Ф1
Даже е по трудно

Запоследно променено от danvan : 11-09-2009 в 11:53.
Стари 11-09-2009, 11:31     #17
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Преди време се чудихме за едно производство с два варианта: в България, с доста пари инвестиция, банки, европейски проект и прочие или Китай. След кратко запознаване с хилиядите челни стойки, който се налагат да се направят в ЕС за най-елементарен проект нещата заминаха за Китай директно за в пъти по-малко пари. Всъщност, инвестицията в писта на тоя фон ми изглежда по-нормална.

А покрай една писта ще се появат и полезни неща - например неизменните училища за шофиране, от които определено май имаме нужда.
Стари 11-09-2009, 12:57     #18
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Цитат:
Това завода звучи атрактивно, но аз съм свидетел как 90-те затвориха чистата стая а после и повечето подобни производства.
Вътрешния пазар е малък.
На външния не сме конкурентно способни
Даже е по трудно
за 'чистите стаи' в България мога много да ти разказвам, родителите ми са от хората, които знаеха как работят машините вътре и ги позлваха да развиват 'правешката силиконова долина' до 91-ва. После всичко фалира разбира се. Сега има няколко места, където все пак се прави високотехнологично производство в България, даже са едни от най-големите такива производители в бранша в Европа ( Epiq например, пишете в гугъла да видите какво правят, ще се изненадате). И да , много съм съгласен с Коцаев, вместо да се похарчат 100 милиона в строеж на мотописта, много по-смислено би било да се развие някаква 'високотехнологична' индустрия.. туко-виж сме настигнали чехите, унгарците и словаците след още 30-40 години така...
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-09-2009, 13:09     #19
danvan
Senior Member

Начално

Мите, в такъв случай знаеш, че чистата стая към ИМЕ имаше договор с австрийска фирма до 97, но австрийците се отказаха поради невъзможност да организират стабилно ниво на не-дефектни чипове за всяка сесия пластини.
За сведение - тока на чистата стая беше към 2 милиона стари лева на месец (плащаха го австрийците).
Стари 11-09-2009, 14:10     #20
Version 7.0
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2006
Начално

Примерът, който дадох с хайтек производството беше примерен... Нека го оставим настрана. Нека бъде спорт за младите хора. Нека тогава направят голям спортен комплекс - многофункционална спортна зала, плувен олимпийски комплекс, база за лека атлетика .... това ще могат да го ползват много по-широк кръг потребители. И без това спортните бази са полуразрушени... Инвестицията ще я избият за същото време, за което ще избият пистата, а за такава кауза никой няма да се интересува за произхода на парите им, щото ако ги попитат ще има да мачкат каскета
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 01:19.