Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 23-01-2017, 09:46     #361
badeff
Old-school zeiss

Дата на присъединяване: Feb 2007
Начално

Въпросът се реши с една ето такава помпа http://pushka.eu/product/Оръжеен-акс...въздушна-пушка и преходник към бутилката.

Преходникът се води Air Venturi Foster Female Quick-Disconnect Adapter, изглежда така: . Резбата е 10/1.25, бързата връзка е стандартна за пейнтбол бутилките, но в никой софийски пейнтбол център не можаха да ми продадат такъв. Най-накрая намерих един чрез познати.

Помпа се на финала с доста зор, но вдига до зелената зона на манометъра. Трябва задължително помпата да има клапан за изпускане на налягането от маркуча, иначе бутилката излита при откачане на бързата връзка. Турската помпа има някакъв силика-гел във въздушния филтър, но все пак трябва да се внимава въздухът в помещението да е сух, за да няма драми със замръзнал конденз в бутилката после. Недостатъци на помпата (освен цената): гадината си тежи - около 4.5 кг.

Накратко - да са живи и здрави BCA за универсалната раница, и бат'Асен за подсещането.

Запоследно променено от badeff : 23-01-2017 в 11:23.
badeff Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 23-01-2017, 14:36     #362
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbadeff Разгледай мнение
Въпросът се реши с една ето такава помпа http://pushka.eu/product/Оръжеен-акс...въздушна-пушка и преходник към бутилката.

Преходникът се води Air Venturi Foster Female Quick-Disconnect Adapter, изглежда така: . Резбата е 10/1.25, бързата връзка е стандартна за пейнтбол бутилките, но в никой софийски пейнтбол център не можаха да ми продадат такъв. Най-накрая намерих един чрез познати.

Помпа се на финала с доста зор, но вдига до зелената зона на манометъра. Трябва задължително помпата да има клапан за изпускане на налягането от маркуча, иначе бутилката излита при откачане на бързата връзка. Турската помпа има някакъв силика-гел във въздушния филтър, но все пак трябва да се внимава въздухът в помещението да е сух, за да няма драми със замръзнал конденз в бутилката после. Недостатъци на помпата (освен цената): гадината си тежи - около 4.5 кг.

Накратко - да са живи и здрави BCA за универсалната раница, и бат'Асен за подсещането.
Да разбираме , че си си закупил такава помпа и си я носил до Грузия?? Велико !!! Май ще има заявки за ползване ако е така!!!
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 23-01-2017, 19:03     #363
badeff
Old-school zeiss

Дата на присъединяване: Feb 2007
Начално

За купуването - купена е, ще пътува до Грузия тези дни.
Стари 13-04-2017, 14:31     #364
veselinbr
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2015
Начално

Някой случайно да е ползвал :

http://scott.bg/magazin/17-aksesoari...ree-ap-12-kit/

Някакво мнение за раницата ?
veselinbr Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-04-2017, 16:20     #365
Станислав
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на Станислав
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отveselinbr Разгледай мнение
Някой случайно да е ползвал :

http://scott.bg/magazin/17-aksesoari...ree-ap-12-kit/

Някакво мнение за раницата ?
Виж и тук преди да пазаруваш, по-евтино излиза поне към момента: http://www.sport-conrad.com/en/ski-t...cartridge.html
Иначе аз пак от този сайт си поръчах, но 24 литровата. Миналата седмица пристигна, но не съм я пробвал в реални условия и ми е рано за впечатления. На първо четене изглежда доста пипната, обслужването и (смяна на патрони, местене на системата в друга раница и т.н.) изглежда като да е доста лесно.
Станислав Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-04-2017, 16:33     #366
veselinbr
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2015
Начално

Стани, точно я поръчах от там . Ходих в Скот да видя раницата, стори ми се, че спокойно може да се сложи - малка вода, полар, сондата и лопата, което за ден в планината е ок. Системата също се вади лесно, което е ок и е доста лекичка. Питах ги, каква е разликата между тяхната раница и тази в спорт Конрад и защо разликата е почти 250лв - не ми казаха. Само не разбрах, синият цвят защо е с 50 евро повече, но както и да е .
veselinbr Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-06-2017, 00:43     #367
adddt
Member

Дата на присъединяване: Feb 2017
Начално

понеже се намират доста добри оферти сега

какво ще препоръчате BCA или Mammut
раница ?
adddt Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 19-07-2017, 07:39     #368
tablatabla
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2010
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отadddt Разгледай мнение
понеже се намират доста добри оферти сега

какво ще препоръчате BCA или Mammut
раница ?
покажи ги тези оферти да видим какво предлагат, пък да коментираме Ски или борд караш също е важно?

Joe Strummer 21 August 1952 22 December 2002
tablatabla Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 19-07-2017, 07:59     #369
djogobg
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2009
Начално

Много е важно, кое ти пасва повече на гърба, защото ако ти е неудобна ранцата, ще караш и евентуално пантиш с неудоволствие. Мен много ме кефи идеята на мамут про-протекшън, ама като сложих раницата на гърба си и веднага се отказах. Като сложих BCA пък сякаш беше излята за моето тяло, така че като капнат парички ще си купя BCA.
Стари 19-07-2017, 09:03     #370
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdjogobg Разгледай мнение
Много е важно, кое ти пасва повече на гърба, защото ако ти е неудобна ранцата, ще караш и евентуално пантиш с неудоволствие. Мен много ме кефи идеята на мамут про-протекшън, ама като сложих раницата на гърба си и веднага се отказах. Като сложих BCA пък сякаш беше излята за моето тяло, така че като капнат парички ще си купя BCA.
Много точно казано!
На BCA моделите пасват различно. За мен 22 е най-удобната раница, но по-големите от друга страна не ми пасват.
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 23-07-2017, 01:47     #371
adddt
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отtablatabla Разгледай мнение
покажи ги тези оферти да видим какво предлагат, пък да коментираме Ски или борд караш също е важно?
По скоро като мнение генерално какво да търся.

А и не знам има нещодруго, че съм свикнал да карам винаги с броня ( 661) което ще трябва да променя с раницата евентуално.
Борд карам и съм попорастнал с екипировката ще съм ~ 110кг

А за оферти из магазините а понякога и опцията от америка също е добра. А понякога в Ebay - хората продават нещата на ....
Стари 23-07-2017, 08:51     #372
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Според мен задължително трябва да пробваш как ти пасват различни раници. Повечето имат доста солиден гръб, т.е. там бронята става леко излишна. Ако толкова те кефи броня, от друга страна, може да купиш някоя по-модерна от "меките", на които им се вадят отделните елементи и да извадиш протектора за гръб.

Нещо подобно:

https://www.leatt.com/shop/body-prot...df-airfit.html
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 24-07-2017, 09:04     #373
tablatabla
Senior Member

Начално

Цитат:
По скоро като мнение генерално какво да търся.

А и не знам има нещодруго, че съм свикнал да карам винаги с броня ( 661) което ще трябва да променя с раницата евентуално.
Борд карам и съм попорастнал с екипировката ще съм ~ 110кг

А за оферти из магазините а понякога и опцията от америка също е добра. А понякога в Ebay - хората продават нещата на ....

По мое мнение помисли върху следните детайли:
- Кои системи, какво представителство имат в България, каква помощ и сервиз ще получиш тук и кое би улеснило ползването им (подмяна, пълнене ,профилактика, гаранции и тн.) Какви варианти ще имаш за преместване на "системата" в различни по обем раници - така с една система може да имаш поне две раници - малка и голяма.

- трябва да мериш наистина, твоите килограмите нямат пряко отношение към раницата - това е важно за дъската която караш. Килограмите на раниците от един размер са приблизително еднакви по мои наблюдения, разликата идва от вида на бутилката основно (стоманена или карбонова).

- Помисли сериозно когато избираш за спецификата на носенето на борд, какви са опциите и дали ще ти е удобно, ако караш или ще караш сплитборд примерно - ще имаш чифт щеки за закачане някак....

- и най-важното за обема - какъв тип карач си - еднодневки в курорт, ходене по хижи и беккънтри и/или пантене с повече багаж? Принципно в по-голяма може да носиш и по-малко багаж ако пасва анатомично и се пристяга излишния обем.

ми те това се сещам

Стари 23-09-2017, 22:36     #374
adddt
Member

Начално

Благодаря за отговорите

явно ще е мамут-а просто цената беше доста добра а и зареждаемата бутилка я има на оферта тук там.
( са просто коклото и да искам засега не се намират 1000 лв. за такива с вентилатор но кой знае )

някой да знае къде могат да се пълнят зареждаемите им бутилки или трябва да разпитам из водолазните места ?
Стари 24-09-2017, 16:17     #375
tablatabla
Senior Member

Начално

Цитат:
Благодаря за отговорите

явно ще е мамут-а просто цената беше доста добра а и зареждаемата бутилка я има на оферта тук там.
( са просто коклото и да искам засега не се намират 1000 лв. за такива с вентилатор но кой знае )

някой да знае къде могат да се пълнят зареждаемите им бутилки или трябва да разпитам из водолазните места ?
за мен това е перфектната раница, пък и Мамут-ска система както искаш

https://www.splitshopbg.com/bg/avala...backpacks.html

питай момчетата за всичко, пък и са бордисти

Стари 24-09-2017, 22:53     #376
adddt
Member

Начално

ами аз си зех една която е с РАС 2.0 а и цената и беше 30-40% от на рас 3.0 но ще ги питам де.
Стари 10-10-2017, 18:13     #377
iovan4o
горский

Дата на присъединяване: Nov 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на iovan4o
Начално

В БГ има ли представител на Arc'teryx?
Искам да видя Arc'teryx Voltair.
https://www.outdoorgearlab.com/revie...ryx-voltair-30
Стари 12-10-2017, 00:45     #378
adddt
Member

Начално

Ами то май тоя продукти ги имат предимно в щатите канада .
а и цената тук трябва да е ептем на тази в щатите и то в евро 1000-1300 евро ако имаш .....

https://arcteryx.com/bg/en/stores/find-a-store

гледай за пипс и черния диамант примерно който има околко 800 евро в европа.
Стари 13-10-2017, 12:32     #379
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отiovan4o Разгледай мнение
В БГ има ли представител на Arc'teryx?
Искам да видя Arc'teryx Voltair.
https://www.outdoorgearlab.com/revie...ryx-voltair-30
не мисля, че някой продава официално тези продукти на Арктерикс в България. Заложи на сигурното - раници с добро обслужване тук в страната..
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-10-2017, 17:38     #380
iovan4o
горский

Дата на присъединяване: Nov 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на iovan4o
Начално

Благодаря за отговорите.
А как стои въпроса с черния диамант (Pieps, POC) в родината?
Виждам че Вертикален свят се опитват да продават BD...

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 22:36.