Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 22-03-2018, 20:19     #2341
hakama
Junior Member

Дата на присъединяване: Jul 2009
Начално

Привет,
Ще попитам тук

Преди година и 6 месеца си притиснах ахилесовото сухожилие в един стол... и макар че уж ми мина, все още ме боли при продължително ходене или каране на кола. Залавното място към петата.

Решил съм да ме види специалист, но освен Тони Георгиев не се сещам друг, но е доста скъпо (а и не съм за операция)... поне два пъти ще трябва да мина, заради образната диагностика най-малко.
София
Предполагам ще трябва да направя и нещо повече от рентген (такъв имам).

Ще си купя и добавки.
hakama Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-07-2018, 08:13     #2342
Bogo69
Junior Member

Дата на присъединяване: Jul 2018
Начално

Здравейте имам проблем с лявото коляно. Проблема е от 2 години някъде, не мога да клякам до долул. Напоследък обаче от обикновени движения се подува и боли. След около седмица всичко отшумява.
Ясно ми е , че трябва да се направи атроскопия, но ми казват да отивам в София. За Пловдив има разнопосочни мнения за специалистите и се колебая. Бях се насочил към Шидеров в Еврохоспитал, но и за там не е сигурно... В момента съм на кръстопът.
Това е резултата от резонанса. Ако имате мнение, моля споделете. Ще съм благодарен.
---------------------------------------------------------------------------------
Касае се за пациент с анамнеза за болезненост в областта на лява колянна става по хода на медиална стаена цепка и затруднени флексия и екстензия при липса на травмен момент.Ад обс.
На настоящото МРТ изследване :
Хиперинтензна във всички измервания интраменискална лезия - II -III степен на задния рог на медиалния менискус с белези на капсуло-лигаментарна сепарация, асоциирана с лекостепенна контузия на предната кръстна връзка, която е оточна, но със запазени курс и интегритет. Суб- и параменскална псевдокистозна колекция - пред и латерално от преден рог на медиален менискус. Латерален менискус-интактен.
Повишено количество интраставен флуид,разположено ретропателарно, в двата рецесуса на супрапателарнта бурса, в задните отдели на ставата с тенденция към оформяне на кистом и по хода на предната кръстна връзка, в зоната на залавното и място върху еминенцията на тибията.
Набелязан костно-мозъчен едем като хиперинтензна в измерването с маетна сатурация зона без дефинирана форма и размери,ангажираща субхондралната спонгиозна съставна компонента на медиален бедрен епикондил.
Сухожилието на м. квадрицепс феморис и дисталната инсерция на лигаментум пателе проприум се представят с набелязан хиперинтензитет в измерването с маетна сатурация в областта на пателарните им инсерции .Едемни инфрапателарни мастни пространства на Хофа.
МРТ данни за ретрожпателарна хондромалация.
Задна кръстна връзка; колатерални лигаменти; останалите картилагинерни артикулиращи повърхности и костни ставо-образуващи елементи - в норма.
Bogo69 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-09-2018, 16:14     #2343
hakama
Junior Member

Дата на присъединяване: Jul 2009
Начално

Идеи за добър кинезитерапевт в София? Става дума за ахилиес, коляно, рамо...
ПП: не търся чекръкджия.
hakama Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-10-2018, 20:20     #2344
dewly
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2011
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отhakama Разгледай мнение
Идеи за добър кинезитерапевт в София? Става дума за ахилиес, коляно, рамо...
ПП: не търся чекръкджия.
Михаил Ненов
http://www.bmd-kinetika.com/about-us/
dewly Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-02-2019, 07:56     #2345
orthodoc
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2010
Начално сухожилие

Цитат:
Първоначално изпратено отgydi Разгледай мнение
Кои са добрите хранителни добавки за стави и сухожилия от вашата практика?
Cignon таблетки
orthodoc Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 21-02-2019, 10:04     #2346
badrulbudura
Junior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално Ново коляно

Знам, че големите професионалисти не обичат да ги хвалят но Др. Динко Хубенов ме върна в играта! Имах скъсана кръстна връзка на колянната става! Страхотен екип! Благодарен съм му много!

Tags
докторе защо, рехабилитация, коляно, операция, скъсани връзки

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 12:22.