Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Обяви Купува/Продава

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 28-07-2010, 20:26     #1
Kiunisimo
Member

Дата на присъединяване: Jul 2010
Arrow фрийрайд ски

Здравейте на всички! "Чисто нов" съм и искам съвет относно нещо по универсално за фрийрайд.До сега не съм излизал извън пистите,но съм с намерение да влизам все по-рядко! Колебая се между наколко моделчета като movement source,liberty Hazmat и volkl nanuq,като последното не мога да го намеря никъде.За либъртито знам че го има в сторма,но влизам тука в едни дилеми относно дължината:аз съм 176см ,75кг...171 или 181???
Работата е там че мисля да взимам и комбинирани обувки (без никаква насоченост все още,но попрочетох и общо взето съм наясно че мерене му е майката,а и са скъпички)..,та как мислите,дали мога да се надявам да изкочи нещо позапазенко,зимата,из храстите на пазара пред националния ..,пък аз да инвестирам повечко в обувки?! Предварително благодарям за вниманието!!!
Kiunisimo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-07-2010, 21:51     #2
vga
Ski Bum

Дата на присъединяване: Oct 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на vga
Начално

Здравей и добре дошъл в клуба!

Да ти кажа право евтино няма да минеш. Не знам какви са ти възможностите но екипировката за фрйрайд идва по-скъпичка, освен ако не караш състезателен модел пистови ски де Аз лично съм последния, който ще ти дава акъл за модел ски, защото самия аз съм карал съвсем малко широки ски. Хеликс, който в последствие си и купих, или по-точно предстои да си купя, и G3, които също бяха страхотни. С G3 пантих и карах на разнообразни терени и останах много доволен. Та погледни ги и тях. Иначе каквото и да си избереш е важно да те кефи как се кара, пробвай ги първо. Така де, сега общо взето няма много смисъл да си купуваш ски като така и така не можеш да ги караш още поне 6 месеца.
Та така. Умната горе, фрийрайда не е особено безопасен.
vga Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-07-2010, 22:18     #3
mi11er
наХазматизиран

Дата на присъединяване: Jun 2005
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отKiunisimo Разгледай мнение
искам съвет относно нещо по универсално за фрийрайд.До сега не съм излизал извън пистите,но съм с намерение да влизам все по-рядко! Колебая се между наколко моделчета като movement source,liberty Hazmat и volkl nanuq,. относно дължината:аз съм 176см ,75кг...171 или 181??
Tука няма да мога да се сдържа, тъй като имам точно Hazmat . Нямам впечатления за моделите на movement и volkl за които говориш, но определено идеята на Hazmat е да осигурява до голяма степен универсалността, която търсиш. Неслучайно са определени като one quiver skis и това е проверено и 100% е в сила. С известни компромиси в най-дълбокото тези ски няма да те подведат при произволни условия. Дори да допуснем, че другите ти 'кандидати' са пълноценни алтернативи на Liberty-то, то пак би трябвало да ги елиминираш тъй като в Бг много по-безболезнено за теб /като достъпност/ ще е придобиването на Hazmat. Ии твърдо се ориентирай към 181cm
mi11er Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-07-2010, 08:21     #4
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Хъм. Аз също имам преки наблюдения от Хазмат-а. Универсалност-да, за почти всякакви условия. Макар, че на твое място бих погледнал също ето това. В дължината от 178 см мисля, че и с тази ширина ще ти дойде перфектно. Но честно казано нямам наблюдения в/у тези ски, но звучи интересно. А и в момента цената е повече от добра.
Както и това. За това поне имам известни наблюдения.
Цените и на 3-те модела е сходна, което и да избереш, няма да съжаляваш.
Стари 29-07-2010, 19:05     #5
Kiunisimo
Member

Начално

Ами знам ли?Аз се нагледах повече на G3 Saint-а от линка.Струва ми се че тоник-а ще ми дойдат малко в повече(100мм,все пак ще са ми първи подобни),ма знам ли? В skinet чета някакви мнения,където дават сеинта по отзивчив от хазмата,сигурен съм че може би има и доста условност в тая работа.За сега може би се колебая наи-много между двата модела.
Ако някой е карал сейнт-да звънка по жицата и да ме доубеждава!!! До тогава: http://www.youtube.com/watch?v=TJ2jpnvTamg
Стари 29-07-2010, 19:45     #6
vga
Ski Bum

Дата на присъединяване: Oct 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на vga
Начално

Хаха "отзивчив" .... брато, нека ти обясня нещо важно за дебелите ски. След две пускания няма да ти се карат други. Точно толкова лесно се свиква и точно толкова готини са те. Това е като снега - няма такова нещо като твърде много! Либърти правят чудесни ски, както и Г3. Пак ти казвам, изчакай, нека има сняг, пробвай ги и си реши. Безсмислено е да купуваш нещо дето не го знаеш какво е посред лято...
vga Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-07-2010, 20:18     #7
bob_beliata
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отvga Разгледай мнение
Пак ти казвам, изчакай, нека има сняг, пробвай ги и си реши. Безсмислено е да купуваш нещо дето не го знаеш какво е посред лято...

Абе и ти си прав, ама не е баш така , щото като има сняг, цените са съвсем други...
Стари 29-07-2010, 20:22     #8
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Дебелите ски, трябва да бъдат дебели. А и 100мм в средата вече не е дебела ска. То където 98, там и 100. Колко са 2 мм? По 1 мм от двете страни. Смяташ ли, че ще усетиш разликата?
Стари 29-07-2010, 21:19     #9
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Saint-a е много лесна за каране ска, може би най-лесната е от цялата линия на G3. То не, че Tonic-a не е, ама все пак е low camber, едно друго - по-агресивна е и върви на много по прогресивно каране.

Rapid Transit-a пък е реално асиметричен Saint и е супер екслпозивна ска, все едно си седнал на динамита отгоре, вярно наистина карвира супер презицно, но за начиенаещ в някакви такива по сложни условия, като по нашите баири дето често има кора и прочие направо си е плашещо.

Искам да кажа, че в случая мм не са от значение понеже са малки разликите, но като характер трите ски са съвсем различни.

Та ски има на добри цени сега (дори едно птиченце ми спомена, че има и тестови ски готови с всичко на още по-добри)
Стари 29-07-2010, 21:25     #10
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
дори едно птиченце ми спомена, че има и тестови ски готови с всичко на още по-добри)
Един туинтип за мен ако обичате
Стари 29-07-2010, 22:15     #11
mi11er
наХазматизиран

Дата на присъединяване: Jun 2005
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Един туинтип за мен ако обичате
aбе G3 да не са се сетили най-после че младежта обича туин-типа
mi11er Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-07-2010, 22:44     #12
dimo
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2007
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmi11er Разгледай мнение
aбе G3 да не са се сетили най-после че младежта обича туин-типа
Така де, като младеж, веднага бих се метнал на едни Тоници..., с този дизайн са неустоими..., само че, защо им трябваше да минават с ножицата отзад

Конкретно по темата: Каквито и ски да избереш, няма как да разбереш дали ти допадат, докато не ги подкараш. По-голямата ширина да не те притеснява. Аз лично се стремя към такава, само сняг да има

Запоследно променено от dimo : 29-07-2010 в 22:55.
dimo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-07-2010, 23:04     #13
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimo Разгледай мнение
само че, защо им трябваше да минават с ножицата отзад
Не отваряайте сега тая тема посред лято - за всеки влак си има пътници Има достатъчно доволни хора в тоя форум дето караха туин тип, но вече не карат и нямат и намерение да го правят - та де не вадим томахавките
Стари 29-07-2010, 23:09     #14
dimo
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2007
Начално

Де бре, от шега не разбираш
dimo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-07-2010, 23:50     #15
snowhite
снежинка

Дата на присъединяване: Jun 2007
Начално

аз не успях да си карам туинтипа този сезон,за което много съжалявам...
всъщност страшно много,та чак ми е болно...
snowhite Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-07-2010, 22:57     #16
Kiunisimo
Member

Начално

Цитат:
Та ски има на добри цени сега (дори едно птиченце ми спомена, че има и тестови ски готови с всичко на още
Разбрах аз..,по едно време за тестовите,само че явно някоя по-едра птица (граблива,най-вероятно) е задигнала неизвестно кога тониците!!! Здраве да е,едно е сигурно- ски ше се карат!!!
Благодаря на всички,взели участие в
"извънредното събрание".
Стари 15-08-2010, 15:53     #17
vito
Member

Начално

имаш ЛС
vito Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 09:59.