Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Функции на темата Display Modes
Стари 15-02-2014, 13:00     #1
joropc
Тъмен БалканСки субект

Дата на присъединяване: Dec 2009
Начално Монтаж на автомати в Адвенчър спорт-Честито на печелившите

Това са ските-купени чисто нови от чужбинско тези дни!
Както се вижда-"стар модел", "евтини" и "компромисни"...
http://www.volkl.com/skis/all-mounta...ks-katana.html

Това са автоматите-карани един сезон, в перфектно състояние.До вчера монтирани на Dynafit Stroke.На снимката са вече на новите ски, с току що разхлабени от мен болтове.Причини за разхлабването-следващите снимки:

Резултатът от вчерашното "прехвърляне" на автоматите при българският вносител на Dynafit, или дет' се вика "тЕа със шаблона".Снимките не са много качествени, но който си има малко представа от ски база, веднага ще се досети какво се е случило:

С две думи...Вчера, когато взех ските от магазина, прилично платил 90 лева за прехвърляне на автоматите(нормално 50, но понеже язе съм от село и нЕмаше как да чакам до вечерта, а и бързах страшно много), с впечатлението, че съм ги дал в сигурните ръце на българския дийлър на Динафит, въобще не съм се заглеждал в базата.На кой ще му мине през акъла, че в днешно време, с всичките тези шаблони е възможно да се сбърка монтаж на автомат и то при хора, които продават въпросният автомат.Тук обаче думата не е сбъркан монтаж, а из..ране върху чисто новите ски.
Та взех си ги, платих си и си тръгнах.Тази сутрин реших да си наваксам новата придобивка.Наваксах ги и почнах да ги цикля.Когато стигнах до средата на ската, забелязах, че на дадени участъци ваксата втъва и циклата не я закача.Когато обаче се вгледах, тя ваксата не втъваше, а просто циклата се движеше по гърбици, които не бяха в равнината на базата.Пипнах с пръст и се хванах за главата.В участъка на предните автомати, болтовете бяха надигнали основата на ската осово по дължина, демек между двата болта(болтовете са четири).И двете ски са такива, а на едната има същият проблем и със задните автомати.Ясно е, че става въпрос, или за дълги болтове, или за плитки дупки.Ами аз друго не мога да коментирам, защото в момента не ми е до коментари.Добре, че в телефонен разговор с истински читав ски сервиз(който повечето от вас знаят), ме увериха(увери), че проблемът е поправим...вероятно де.Още в понеделник ските ще "отпътуват" за там.
Та така, да повторя заглавието на темата-чИстито на пИчИлившите!

Запоследно променено от joropc : 15-02-2014 в 14:45.
joropc Не е онлайн   Отговори с цитат

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 13:43.