Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екология

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 29-03-2012, 20:08     #1
snowhite
снежинка

Дата на присъединяване: Jun 2007
Начално Earthlings

Earthlings [Full Film]

Това е един документален филм за страданието на животните,използвани
за храна,мода,домашни любимци,развлечения и медицински изследвания...Един от най-убедителните документални филми,Earthlings е сниман в животински сиропиталища,магазини за животни,ферми за животни,кладници,кожената индустрия,спортни мероприятия,циркове и лабораторни изследвания...
говорител-Хоаким Финикс
музика-Моби

филмът е жесток,не се препоръчва на хора със слаби нерви..
snowhite Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-03-2012, 20:23     #2
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Не харесвам да ям храната на храната.
Представям си на горката краставица какво и е ббило да я направят на таратор. И на горкия анасон, който са добавили в мастичката с която полях тараторчето. За гарнитура имах една вратна пържола. Сега съм нещастен след всичкото това страдание, което причиних на тази бивша жива материя.

Запоследно променено от Ники : 29-03-2012 в 20:26.
Ники Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-03-2012, 23:00     #3
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Представям си на горката краставица какво и е ббило да я направят на таратор. И на горкия анасон, който са добавили в мастичката с която полях тараторчето. За гарнитура имах една вратна пържола. Сега съм нещастен след всичкото това страдание, което причиних на тази бивша жива материя.
ти гледай филма, тогава пиши тъпотии..
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-03-2012, 23:37     #4
snowhite
снежинка

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
а аз бях май на 5 когато се опитах да си хвана любимото пиленце и настъпах едно друго..от тези малките,жълтите... филмът наистина е краен,но е реален...аз все още се боря с мъжа ми колко е нехуманно да се избиват китове на Фарое островите...
Стари 30-03-2012, 08:20     #5
bobber

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

А какво ли им е на рибите докато седят в мрежите, особено на бебетата рибки.
Ей, а за великден нямаше ли традиция да се яде агнешко, от онея малките, сладките и по крехките.

Ники тука е прав (макар, че сигурно седи в офиса). За хората със слаби сърца да не се бутат в животновъдството и традиционната българска КО-КО-КОЛЕда!

А на скоро ми разказаха как се ползва инструмента за кастриране. Май не е включено във филма щото ако беше нямаше да го пуснат изобщо за гледане...

Отделно като се замисля, ако няма промишлено отглеждане на животни едва ли ще има храна за всички, различна от водорасли.
bobber Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-03-2012, 18:02     #6
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

абе песовете в София хора ядат ... това дали е хуманно отношение?

ама важното е кравите, кокошките и песовете да са щастливи, а хората ... хората кучетата ги яли ... извратена работа.

само не знам прасето ако го яде леопард по-щастливо ли ще е от колкото ако го яде човек? Или може би леопарда ще го евтаназира хуманно преди това?
korlitz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-03-2012, 19:13     #7
f2f
ските са скъп спорт!

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

f2f Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-03-2012, 19:39     #8
sprelia
ние сме ора естете

Дата на присъединяване: Sep 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на sprelia
Начално

Да се гледат животни в НОРМАЛНИ условия за осигуряване на храна го разбирам и подкрепям. Но да се гледат за кожи,циркове и лабораторни изследвания-твърдо ние. Всички сме гледали по Енимъл планет,Дискавъри,Нешънъл джиографик как лъв примерно дъвче главата на еленчето и ни става гадно. Това обаче е природата,без значение дали ни харесва или не.
Стари 30-03-2012, 20:28     #9
Mitko
Señor Member

Начално

Така.. умолявам всички дълбоки философи по темата да си пуснат филма и да пробват да го изгледат.. след което да се върнат и да пишат отново. Оставате разсъжденията за после. Аз лично още не мога да се наканя да го изгледам, знам какво се случва в него, знам също така че после може и да не искам да ям повече пържолки и кюфтета. По-жестоко животно от човека на тази планета няма, няма и да има..
Стари 30-03-2012, 21:05     #10
UltraNord
Human Genome

Дата на присъединяване: Oct 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на UltraNord
Начално

Ем гледах го от части... няма начин да ме накара да не ям пържоли и кИфтета. Даже точно ми се дояде мръвка
Стари 30-03-2012, 21:14     #11
sprelia
ние сме ора естете

Дата на присъединяване: Sep 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на sprelia
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отUltraNord Разгледай мнение
Ем гледах го от части... няма начин да ме накара да не ям пържоли и кИфтета. Даже точно ми се дояде мръвка
Стари 30-03-2012, 23:46     #12
geleto
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2007
Начално

http://www.stancianegra.com/2008/12/blog-post_02.html
geleto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-04-2012, 08:26     #13
bobber

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
Така.. умолявам всички дълбоки философи по темата да си пуснат филма и да пробват да го изгледат.. след което да се върнат и да пишат отново. Оставате разсъжденията за после. Аз лично още не мога да се наканя да го изгледам, знам какво се случва в него, знам също така че после може и да не искам да ям повече пържолки и кюфтета. По-жестоко животно от човека на тази планета няма, няма и да има..
Гледах първите 15-20 мин и не видях нищо фапантно. В тоя филм кочината на прасетата е по-чиста от нашите паркове, кравите се гледат в големи обори, прасетата се убиват със сгъстен въздух и не се колят.... супер скучен ми стана. Сори ама не съм вегетарианец и вярвам, че в човешката уста не случайно има два кучешки зъба + някой може ли да ми даде пример за тревопасно животно без търбух
bobber Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-04-2012, 11:38     #14
bob_beliata
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Голяма скука... отивам за кифтенца...
Как ли се чуства пшеницата в мелницата докато я правят на брашно...?
Стари 02-04-2012, 18:00     #15
snowhite
снежинка

Начално

Много добър филм!Дали ще ви "хареса" или ще е скучен,зависи от индивидуалния светоглед,не мисля,че целта му е да направи зрителите вегетарианци-той е послание за всички нас..за всички земляни...
Стари 02-04-2012, 19:26     #16
tablatabla
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2010
Начално

Неслучайно се казва "Earthlings" и далеч не става дума за кой какво обича да яде. Би било твърде плоско и елементарно. Филмът, е част една сериозна тема, по която в световен мащаб се води сериозен дебат - икономическа система, консуматорско общество, расизъм, насилие, авторитаризъм.. такива неща идват като въпроси от този, и подобните филми.

Заслужава сериозно отношение и коментари си мисля.

Joe Strummer 21 August 1952 22 December 2002

Запоследно променено от tablatabla : 02-04-2012 в 20:21.
tablatabla Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-04-2012, 20:12     #17
snowhite
снежинка

Начално

и относно делфините и китовете...те поне имат някакъв свободен живот извън фермите...
Japanese kill 23 000 dolphins every year in Taidji Japan
http://www.youtube.com/watch?v=_H2dnz6maU8
Острови Фарое
Стари 03-04-2012, 10:46     #18
Kenshin
ski driftar

Дата на присъединяване: Apr 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на Kenshin
Начално

А бе то населението на земята се избива за пари вие животните метнахте... Атомни бомби се хвърлят върху хора, тровят ни с какви ли не химикали във въздуха в храната, пускат какви ли не болести, "здравна система". Прави се всичко възможно хората да не се чувстат хора. Точно както и в тия ферми за животни, хората се отглеждат и съответно избиват за пари... Тва е реалноста в момента.

п.с. Или беше?
Стари 03-04-2012, 13:29     #19
Mitko
Señor Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbobber Разгледай мнение
Гледах първите 15-20 мин и не видях нищо фапантно. В тоя филм кочината на прасетата е по-чиста от нашите паркове, кравите се гледат в големи обори, прасетата се убиват със сгъстен въздух и не се колят.... супер скучен ми стана. Сори ама не съм вегетарианец и вярвам, че в човешката уста не случайно има два кучешки зъба + някой може ли да ми даде пример за тревопасно животно без търбух
не са 2 , ами 4 , и аз ги ползвам по предназначение ежедневно, нямам и намерение да се отказвам. Пределно ясно ми беше и преди да си пусна филма, че по кланниците и индустриалните свинеферми-кравеферми-птицеферми нещата не са добре, но след като видях какво се случва там наистина, вече съм убеден - нещата изобщо не са наред там. Много бих искал да знам откъде идва месото, което ям всеки ден. Отделно съм силно несъгласен с това превръщане на живи организми, които са 99% генетично сходни с нас хората, в машини за месо. Основното послание на филма за мен не беше 'станете вегератиранци' , ами поинтересувайте се какво се случва с животните, които ядете.
Сигурен съм, че има начин нещата да са една идея по-нормални от тези бруталии с недоумрели прасета, кокошки и крави, закачени на куки на поточни линии, които се вкарват в машини за опърляне, казани с вряла вода и подобни машинарии. Да не говорим, че това което се случва с тези животни пряко се отразява на качеството и съдържанието на храната, която после ядем от тях - всичките хормони на растежа, метаболити предизвикани от ултра-стреса при убиването на животните, анитбиотици, анаболи, стероиди безкрайно други неестествени медицински продукти, с които ги блъскат за да живеят неестествено много животни накуп без да умират от епидемии - всичко това го ядем ние и ставаме медицински жертви на тази месоиндустрия. Това изобщо не е нормално и не е полезно, особено за подрастващите. Поинтерсувайте се защо в САЩ има толкова много дебели деца, доста е свързано с хормоните, с които стимилурат животните по фермите да наддават килограми за неестествено кратко време..
Та за мен основния въпрос след този филм е, месото което си купуваме в Била, Метро и тн. откъде идва, и дали е месо от 'нормални' животни, или продукт на някаква експериментална индустриална машина за протеини.
Стари 03-04-2012, 13:40     #20
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
Поинтерсувайте се защо в САЩ има толкова много дебели деца, доста е свързано с хормоните, с които стимилурат животните по фермите да наддават килограми за неестествено кратко време..
Викаш не е заради пиците и макдоналдса?

Абе никой не коментира клипа на Ф2Ф, ама той изчерпа темата.
Любопитен съм какво ли ще кажеш, ако тръгнем повсеместно да си ловим храната. Или антилопата умирайки от отровната стрела на бушмена е подложена на по-малък стрес, от прасето в кланицата?
Любопитно ми е и как ли щеше да се чувстваш, ако динозаврите бяха оцелели и сега човека не беше на върха на хранителната верига. Представям си горките динозаври, да ядат изцапани с лайна и стресирани човешки останки.
Айде съвземете се малко.

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 02:05.