Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > По пътя

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 31-10-2012, 14:59     #1
bo_-
armoured mothafucka

Дата на присъединяване: May 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на bo_-
Начално Доломити

В края на февруари мислим да караме в Доломитите. Идеята е да сме близо до Marmolada, в случай, че в ниското няма сняг, и до Sella Ronda. Засега съм се спрял на Араба или някое селце наоколо.

Не съм бил там и всякакво инфо за каране и спане е добре дошло
bo_- Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-10-2012, 15:26     #2
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Като си тръгнал за Италия.. : http://www.alagna.it/home.php?l=en&i...piste&n=Slopes
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-11-2012, 02:00     #3
bobber

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

еми то след Сери или ше вали си е време някой да отиде и до Мармалада
bobber Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-11-2012, 09:25     #4
snowhite
снежинка

Дата на присъединяване: Jun 2007
Начално

Здравей, бяхме с мъжа ми преди 2 зими в Каназей,което е много близо до Арабба.Наи евтиното,което намерих онлайне за спане беше семейно хотелче със закуска и транспорт до лифта,май 70 или 72 е на вечер.Ски паса Супер Доломити за 6 дни беше 230 е и с него правиш СеллаРонда,цените горе и в селцата са същите за ядене и пиене,имаше и безплатен ски бус до лифта.
snowhite Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-11-2012, 12:27     #5
bo_-
armoured mothafucka

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отsnowhite Разгледай мнение
Здравей, бяхме с мъжа ми преди 2 зими в Каназей,което е много близо до Арабба.Наи евтиното,което намерих онлайне за спане беше семейно хотелче със закуска и транспорт до лифта,май 70 или 72 е на вечер.Ски паса Супер Доломити за 6 дни беше 230 е и с него правиш СеллаРонда,цените горе и в селцата са същите за ядене и пиене,имаше и безплатен ски бус до лифта.
Да, като гледам Каназей и Кампитело ценово са добри варианти. Не знам дали мястото е удобно. Зависи от това къде ще се кара повече - на гледчера или някъде по sella ronda - и дали се стига лесно дотам. Вие къде карахте и как беше?

Четох, че от 2010 в Италия имат законови промени за каране извън писти, и не се знае къде е позволено и къде не. Вие имахте ли проблеми заради това?
Стари 01-11-2012, 13:09     #6
bo_-
armoured mothafucka

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
Като си тръгнал за Италия.. : http://www.alagna.it/home.php?l=en&i...piste&n=Slopes
Митко, Аланя ще го мисля догодина, като сменя адапторите Сегашният ми сетъп е скандален за 4000-ници : ]
Стари 01-11-2012, 17:59     #7
snowhite
снежинка

Дата на присъединяване: Jun 2007
Начално

ние бяхме по пистите и покрай, на Сас Пордой имаше страхотен кулуар,не съм видяла някои да гони фрирайдерите
направихме веднъж цялата Селларонда,иначе всеки ден на различно място карахме,беше страхотно
snowhite Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-11-2012, 18:27     #8
Paco
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2009
Начално

http://www.predanai.com/index.php?pa...1050&lang_id=3

Миналата година спахме тук,по 3ма в двустаен апартамент с кухня (разгъваемо легло+спалня с две легла), ок.30Е на калпак без закуска. Шатото е в отлично състояние, в мазето има добро спа с доста глезотии. Собственикът стандартно те кара до лифта(Ла Вилла/Корвара) и те прибира. Паркинг пред лифт е по 5евро/ден.

Запоследно променено от Paco : 01-11-2012 в 18:54.
Paco Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-11-2012, 22:58     #9
bob_beliata
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Ето го кулоарът на Сас Пордой http://www.summitpost.org/sass-pordo...-holzer/396612 Изглежда много яко.

Инче за фриирайда незнам къде е забранен къде не, ама знам че е задължително да се ходи с лавинна екипировка навсякъде извън ски зоните(това важи и за алпинисти) и че глобите са към 250евра ако те хванат, че си без пипс, сонда и лопата.
Стари 03-11-2012, 07:28     #10
bo_-
armoured mothafucka

Начално

Добре че е рапела посредата да разнообрази тия скучни 1100 метра Запазихме апартамент между Алба и Каназей, така че Пордой ще ни е в задния двор Трябват само стабилни условия, малко слънце и едно въженце - 40м 9мм динамик?

Не знам дали закона за лавинната екипировка важи навсякъде из Италия и колко го прилагат, но няма да ги проверявам. Устройва ме, щом няма да ми взимат картата.

Иначе накратко резултатът от проучването е такъв: от началото на февруари до средата на март е high season и цените на апартаментите са около 25-30 евро на вечер (нагоре sky is the limit ). Намират се и до 15 евро - на по-зачукано място или по-малки. Януари е значително по-евтино. Dolomiti superski pass-а е 269 за 7 дена и включва всичкото каране наоколо, което е мнооого

Мерси за информацията, ще пиша отново за интересни идеи за каране, като понаближи трипа
Стари 04-11-2012, 17:48     #11
Viktor Sickhead
Crazy and lost

Дата на присъединяване: Apr 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на Viktor Sickhead
Начално

Samo da vmetna che obiknoveno purvite 3 sedmici na Dekemvri i poslednite 2 na Mart kartata e bez pari, ako spish v hotel, koito ima dogovor s kurortite ( povecheto imat)

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 01:44.