Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 28-11-2017, 14:03     #1
the old man
Junior Member

Дата на присъединяване: Jan 2017
Начално Моля за съвет за детски ски

Здравейте,
искам да направя коледен подарък на внука - комплект: ски, автомати и обувки. Дългогодишен бордист съм но си признавам, че не разбирам нищо от ски - никога не съм карал.
Детето е високо 132 см, начинаещ. Благодаря предварително за съветите!
the old man Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-11-2017, 22:03     #2
zizomir
Junior Member

Начално

Не е много обнадеждаващо, но май каквото и да направиш все ще сбъркаш. В тази възраст порастват много бързо. Обувките 100% ще са за един сезон аз мойте хубостници ги карам на втора употреба, всяка есен сменям. На повечето места ги подменят за символична сума. Не е най-читавия вариант за детски крака, но не мога да купувам 2 чифта нови обувки, всеки сезон. На щерката купих нови ски, миналата пролет намалени. Беше висока 135 см. аз взех ски 140. До началото на сезона беше дръпнала до 142-3. Не е имала проблеми. Тази зима ще им е втори сезон и би трябвало да са тамън. Евентуално и догодина ще изкарат и после ще го мисля.
zizomir Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-11-2017, 12:24     #3
the old man
Junior Member

Начално

До <zizomir>
Благодаря!Това с децата ми е ясно -растат бързо, всичко е за по една година. Избора ново или употребявано също.
Повече ме интересува експертно мнение за ръста и килограмите на детето какви ски да избера. Между другото получих полезен съвет от една 'съкафезничка' за което много и благодаря!
Стари 30-11-2017, 16:54     #4
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отthe old man Разгледай мнение
До <zizomir>
Благодаря!Това с децата ми е ясно -растат бързо, всичко е за по една година. Избора ново или употребявано също.
Повече ме интересува експертно мнение за ръста и килограмите на детето какви ски да избера. Между другото получих полезен съвет от една 'съкафезничка' за което много и благодаря!
Килограмите не си ги написал, но ако тепърва ще се учи да кара ски няма особено значение какви ще са стига да не са състезателни ама то в тези размери трудно ще намериш такива.

Помисли върху варианта със ски под наем за първата зима. Освен, че растат бързо децата се и учат много бързо и догодина освен, че може да е много по-висок и по-тежък може и да му трябват съвсем други ски. Или пък въобще да се ориентира към нещо друго.
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-11-2017, 17:15     #5
the old man
Junior Member

Начално

Благодаря! Ще имам предвид съвета ти! Детето е много запалено и мисля, че ще го 'зарибим' с баба му тази зима.

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 15:34.