Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 25-07-2019, 19:35     #21
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Е да де. Различни ски за различни хора.
За това и Хазмата монтиран напред ме кефи, Кандид монтиран напред ме кефи и т. д.
Стари 26-07-2019, 11:06     #22
iПоп
Powder prophet

Дата на присъединяване: Dec 2011
Начално

Има и друго - с времето предпочитанията се променят. Аз карах дълги години с меки ски и сега мисля да сменям Helix-a с нещо по-твърдо и directional, но още не съм решил с какво

Агро дайнамик рейсинг тийм - Agro dynamic racing team
iПоп Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-07-2019, 15:56     #23
veselinbr
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2015
Начално

Да се включа и аз набързо. Като цяло не съм имал твоя проблем, там това, че си карал борд , но пък когато реших да си взимам ски, поради безБюджетното състояние реших да инвестирам в 1 ска, която да ми върши работа за всичко по нашите ширини. Взех Soul 7 HD 188 ( висок съм 184 - тежа - 75кг )... Еми единственото грешно решение беше рамковия автомат, който смених миналата година и сложих King Pin, ската мисля да си я карам докато нещо не я счупя или не мина на Super 7HD, поради проблем с 50/60 см пудра и че при една по-висока скорост са ми леко нестабилни , но такива да са ми проблемите . Ако пък имаш възможност преди да вземеш нещо да отидеш на един тестивал в Австрия предсезонно, ще е най-добре
veselinbr Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-07-2019, 15:50     #24
dmkotev
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2017
Начално

Благодаря ви за споделените опит и мнения
Аз още не съм заръчал нищо.
Последно се огледах в Salomon QST 99 188см, но се колебая да не са ми пък много дълги, мамицата им. Аз съм 187 и уж не би трябвало да е проблем, но знам ли. Четейки коментарите ви, оставам с впечатление, че дължина около ръста е добре. Какво ще кажете?
dmkotev Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-08-2019, 13:55     #25
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdmkotev Разгледай мнение
Благодаря ви за споделените опит и мнения
Аз още не съм заръчал нищо.
Последно се огледах в Salomon QST 99 188см, но се колебая да не са ми пък много дълги, мамицата им. Аз съм 187 и уж не би трябвало да е проблем, но знам ли. Четейки коментарите ви, оставам с впечатление, че дължина около ръста е добре. Какво ще кажете?
Едва ли ще са ти дълги, но прочети какво пишат юнаците от Blister.
https://blisterreview.com/gear-revie...salomon-qst-99

И тримата дето са го писали са горе-долу с твоите ръст и тегло, но с доста повече опит.
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-08-2019, 12:11     #26
dmkotev
Junior Member

Начално

Четох всички ревюта, които намерих, но в Блистер има за предстоящия модел, който е леко променен или за по-предишен, който също е различен от миналогодишния. Все едно, трудно се намира най-обективното мнение, зависи от човека върху ските в крайна сметка. Не можах да преценя дали Нордиката ще са ми по-добре или Саломона, затова поръчах по-евтините Саломон. Имам усещането, че Нордиката щяха да са една идея по-подходящи, ама знае ли човек.

Благодаря ви за помощта
Стари 08-08-2019, 19:45     #27
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Саломон се славят като лесни за каране ски. С хубави характеристики.
Стари 09-08-2019, 04:52     #28
Sofw
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2009
Начално

здравей,

едно мнение от първо лице за QST 99, 181 см, с някои условности:а) става дума за модел 2016 и б) аз съм 182 см и 80 кг.
с оглед условията:
1. Пантене
В началото направих грешка и сложих точков автомат. Ската принципно не е от най-леките, но ставаше за пантене;
2.Дълбок сняг.
В по-дълбок сняг (имай предвид 20+), въпреки че е 99 се държи много добре и имам изненадваща плаваемост. Да, не е перфектния вариант, но има удоволствие и не изисква супер нартоварване въпреки дълботоко;
3. Писта...
така, ето тук беше грешката, точков автомат и грешно монтиране. И преди съм карал Salomon и винаги съм монтирал на препоръчителен център, но тук нещата не се получаваха. Ската е нестабилна. Опашката ми играеше и сякаш бягаше. С малко повече натискане, нещата се пооправяха, но целта е удоволствие от ските, а не постоянно да го мислиш .
Бях писал във форума какъв ми е проблема. Благодарение на Ники и Бат Асен ( и за двамата), след няколко сухи опита и мерения, посещение при Сталин и смяна на автомата -друга работа.

Отново си трябва каране все пак е 99 и писта, но скоро не мисля да сменям ската. Няма много вибрации в носа и не "плякат" че да те дразни, а и това го подобриха с последните модели (за тази година виждам, че и корк слагат за още по-малко вибрации).

Не мисля че ще съжаляваш.

П.С.
1.И аз бях в твоята дилема между Саломона и Нордиката. Даже във форума се беше появила една Нордика за продажба 185 см ако не се лъжа. Много ми се искаше да я пробвам. Ники мисля че я покара и беше супер доволен. Общо взето Нордиката е по-добра за писта и правиш компромис с по-дълботоко, със Саломона, обратното - правиш компромис с пистата, но на по-дълбоко ще ти е по-добре.
От това което съм чел, Нордиката, като че ли е малко по-изискваща ска, но като не съм я карал не мога да го твърдя

2. Миналата година пробвах и QST 92, 177. За писта нямат грешка, за лека пудра (+5) върху пистата са супер.
Sofw Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 09-08-2019, 08:37     #29
dmkotev
Junior Member

Начално

Супер, блгадаря отново

Не мисля да слагам точкови автомати, поради няколко причини - 1. ще пантя 2-3 пъти на сезон максимум. 2. твърде голяма инвестиция, която няма да се отплати с моята експлоатация 3. обувките ми не са за точки 4. имам чисто нови F10 по случайност, които, доколкото четох, са чудесни рамкови автомати.

Четох и аз за тези вибрации в носа и опашката, които уж са ги подобрили от миналогодишния модел и затова реших да тествам. Дано са стабилни, защото в началото ще са главно по пистата.
Ще видим чираците в Чепеларе какво са сътворили

п.п. Като цяло малко ме дразни, че трябва да поръчаш продукт от чужбина, който се произвежда в България.
Стари 09-08-2019, 10:04     #30
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отSofw Разгледай мнение
Бях писал във форума какъв ми е проблема. Благодарение на Ники и Бат Асен ( и за двамата), след няколко сухи опита и мерения, посещение при Сталин и смяна на автомата -друга работа.
Последно с премонтиране или с детюн на кантовете мина?
Стари 09-08-2019, 11:08     #31
Sofw
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2009
Начално

Премонтиране.

Благодаря ти още веднъж - имам бира за теб и бат Асен.
Sofw Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-08-2019, 20:35     #32
Brozestian
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2015
Начално

Аз не разбрах (или може и да пропуснах някъде), дали си карал ски въобще. За сноуборда е ясно.
Ако не си, то да започнеш директно извън писта според мен е грешка.
Базата и основите в карането на ски се учат първо на писта, с пистови/карвинг ски. Развиваш ниво на техника и тогава скачаш в дълбокото (е дано да има тоя сезон по дълго ).
Когато нещо ти убягва в извънпистовото каране, обикновено се връщаш на пистата за да коригираш техниката.

От ските които се изброиха, мога да кажа за Саломона.... само че модел Куест 98 16/17, Армадата ARV 98 и Нордиката. Имам и Саломон и Армада..... Нордиката само съм пробвал.

Та избора на ски за мен е супер индивидуален. Аз не пантя, дебел съм и съм нервен. Варианта ми е да научавам местата, излизам от писта, връщам се, излизам и тн.
При този вариант 98 макс 100 талия. Карам бързо, не скачам толкова, вълнуват ме големите завои да хвърчи сняг или къси верижни на писта на ръш. За това и избора ми е Армадата. По-тежка, по стабилна, но пък в снега потъва малко повече. Докато Саломона ми е по плейфул....

Но като се замисля.... може би Нордиката ме изпълни най-много.

Имай предвид, че преди да избираш ски, много, много, много важно са обувките.
Защото объркаш ли обувкта, тясна, дълга, прекалено твърда/мека, няма да можеш да разбереш много на какво са способни ските ти.
Стари 16-08-2019, 09:00     #33
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Я сподели впечатления за Армада ARV 96? Кой от двата модела си карал? ARV 96 или ARV 96Ti( с титанала)?
Че се ослушвам за нещо в тоя размер талия.
За сега съм поръчал един Dynastar Menace 98, ама май ще пропадне и се чудя какво.
Може и Liberty 98 някой от моделите.
Че ми писна да карам широки ски.
Стари 16-08-2019, 09:39     #34
Brozestian
Senior Member

Начално

Мойте са модела 2015, но ti.
Това е ската https://freeskier.com/gear/armada-arvti-skis-2015

Предполагам, че няма да се усеща голяма разлика с 2019/20.... въпреки че на 96 ARVti радиуса и талията са малко по-малки.
Идеята ми е че заради титанала е супер супер стабилна ска и разцепва всичко наред.... ревюто е много точно:
“Versatile, stable, can handle anything thrown its way. High-speed groomers, bumps and crud—no problem,” noted one tester.

Както писах горе, аз обичам скоростта на писта и маневриране у дълбокото.... за мен армадата е почти перфектния баланс с преимущество на пистата. В дълбокото седи добре, но потъва.. тежичка е... вярно че и аз съм 100 кг.
За сметка на това на писта са перфектни.... за малко фрийрайд ски мога да кажа това.

Либерти на мен не ми харсеват. Все едно карам на дедо Жигулата. Сори.
Стари 16-08-2019, 09:54     #35
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Което и очаквах. Нищо ново под слънцето. Ска с титанал = перфектна.
Стари 16-08-2019, 13:21     #36
Brozestian
Senior Member

Начално

Да, точно.

Първата ска със титанал, която съм карал беше едно пистово KÄSTLE.
Топ ска, може да се каже че заради тях взех Армадата.

Сега съм се огледал в това KÄSTLE ама да видим.....
https://www.kaestle.com/en/products/skis/show/mx99/

Ти си карал сигурно най много видове ски от целия форум, какво мислиш за тях?
Стари 16-08-2019, 20:10     #37
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Изглеждат супер, но аз не карам ски, които не са туинтип.
А от Кестле съм карал само про модела на Колби Уест. Хубава ска, ама нищо особено. Паркова ска, ама мека. Изобщо не ми хареса.
От всички паркови ски най-много съм впечатлен от Salomon NFX. Това е самолет на писта.
Стари 17-08-2019, 22:34     #38
Brozestian
Senior Member

Начално

Мерси Ники!

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 19:37.