Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Общи дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 30-01-2017, 11:11     #1
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално Относно раздел екипировка.

Понеже напоследък се навъдиха доста съмнителни така да го наречем обяви, не е ли възможно(след като го обсъдим), да се въведе забрана за публикуване на обяви в раздела за продажба на екипировка на новорегистрирани потребители? Или да им се даде възможност за пускане на обява след определен брой мнения в другите теми и минаване на някакъв вид карантинен период. В много форуми има такава опция. Ставаме свидетели на хора които са се регистрирали само и единствено да продадат някаква екипировка, хора, които никой не познава и става малко като в OLX. Даже според мен трябва да се забрани да се дават линкове към обяви в OLX. Хем им правим трафик, реклама, хем даже не си е направил труда да направи нова обява.
Стари 30-01-2017, 12:26     #2
BORKO
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2006
Начално

BORKO Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-01-2017, 12:34     #3
kokoeverest
Комплексар

Дата на присъединяване: Mar 2010
Начално

Идеята е добра. Само трябва добре да се дефинира какво точно трябва да направят новорегистрираните потребители, за да могат да пускат обява. Аз си мисля, че, ако има минимум от пет мнения (примерно), много бързо ще се появят в други теми мнения със силно неадекватен характер (от типа на бла бла бла, кйхдфавесгйъф и т.н.) само и само да се стигне до нужната бройка
kokoeverest Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-01-2017, 12:36     #4
ToYaGa
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2013
Начално

Подкрепям. Безсмислените коментари могат да се трият. Иначе това с познанството... ами и аз никой не познавам лично (може би с 1-2 изключения)
ToYaGa Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-01-2017, 12:47     #5
iПоп
Powder prophet

Дата на присъединяване: Dec 2011
Начално

Подкрепям предложението на Пеков!

Агро дайнамик рейсинг тийм - Agro dynamic racing team
iПоп Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-01-2017, 13:07     #6
Kolioivan
Junior Member

Дата на присъединяване: Nov 2012
Начално

То по принцип почти няма обяви, които отговарят на изискванията
Kolioivan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-01-2017, 13:20     #7
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отkokoeverest Разгледай мнение
Идеята е добра. Само трябва добре да се дефинира какво точно трябва да направят новорегистрираните потребители, за да могат да пускат обява. Аз си мисля, че, ако има минимум от пет мнения (примерно), много бързо ще се появят в други теми мнения със силно неадекватен характер (от типа на бла бла бла, кйхдфавесгйъф и т.н.) само и само да се стигне до нужната бройка
Ами може да се въведе рейтинг като в МТБ форума. Ако имаш под определен рейтинг не можеш да пускаш обяви. Примерно. И така като ти оценят мнения стил дфгсгхгх подобаващо и няма да можеш да пускаш. Знам ли, ама напоследък нещата загрубяха. Едно, че групата във ФБ се напълни с откровенни ретарди, нямащи нищо общо със ските въобще.
Стари 30-01-2017, 13:38     #8
msa
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2012
Изпрати съобщение чрез skype; на msa
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Ами може да се въведе рейтинг като в МТБ форума. Ако имаш под определен рейтинг не можеш да пускаш обяви. Примерно. И така като ти оценят мнения стил дфгсгхгх подобаващо и няма да можеш да пускаш. Знам ли, ама напоследък нещата загрубяха. Едно, че групата във ФБ се напълни с откровенни ретарди, нямащи нищо общо със ските въобще.
+1
Преди десетина дена напуснах фейсбук групата поради занижената хигиена там.
msa Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-01-2017, 16:28     #9
kalintry
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2010
Thumbs up

Супер си е форума, като цяло! Саморегулира се перфектно. Рестрикциите са излишни, според мен. Всеки си има глава на раменете...
kalintry Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-01-2017, 16:42     #10
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmsa Разгледай мнение
+1
Преди десетина дена напуснах фейсбук групата поради занижената хигиена там.
работим по въпроса с ограничаване на спама и тъпотиите там
Иначе подкрепям идеята на Пеков !
Това с рейтинга също може да е добра идея, не знам дали има смисъл де..
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-01-2017, 08:19     #11
sv3n
#####

Дата на присъединяване: Nov 2013
Начално

За мен идеята с рейтинга е добра. И да може админите да го нулират при "нужда"
sv3n Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-01-2017, 08:26     #12
iПоп
Powder prophet

Дата на присъединяване: Dec 2011
Начално

Най-разумно е новите потребители да могат да пускат обяви след едиколко си мнения. Така един вид показват, че са заинтересовани от ските и че са наши ора

Агро дайнамик рейсинг тийм - Agro dynamic racing team
iПоп Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-01-2017, 13:22     #13
ne_e_lesno
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отiПоп Разгледай мнение
Най-разумно е новите потребители да могат да пускат обяви след едиколко си мнения. Така един вид показват, че са заинтересовани от ските и че са наши ора
Не е така, щото може да си заинтересуван, но да нямаш какво смислено да кажеш/добавиш с години.. Значи ли това че не можеш да си продадеш автоматите?
В същото време разни черноморски легенди ще сипят мъдрост..
Ако се правят рестрикции, нека да са под формата на рейтинг, или транзитен период през който не можеш да пишеш.., а най-добре персонален бан, ако се види че някой е недобросъвестен.
Вярно е че налазват разни търгаши, но като цяло не преобладават, наистина се саморегулира форума.
А зачестилите линкове към olx, са може би заради трудното качване на снимки в обявите..?
ne_e_lesno Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-01-2017, 13:32     #14
Capelle
Pocket Rocket

Дата на присъединяване: Dec 2003
Начално

Твърдо съм против! Може някой да има за продаване нещо, което да трябва супер много на друг и заради подобна тъпа рестрикция това да не се случи...
Опитвам се да трия всички откоровени търгаши и винаги съм се отзовавал някой като ме сигнализира за поредния такъв, който съм пропуснал.

Както писа kalintri - форумът си се самореглулира перфектно с много малко намеса за гореспоменатите търгаши...

Аз и за страницата във ФБ не знам какъв му е проблема на Беров.. Т'ва не е страница на политбюро - фрийрайдът е забавен, свободен и пълен с простотия - на който му е спам простотията просто напуска.. както MSA е направил...
Официални източници за официална информация ИМА, знаете ги и там хигиената е повече от перфектна...
2005/2006 - 42, 2006/2007 - 37, 2007/2008 - 36, 2008/2009 - 33, 2009/2010 - 37, 2010/2011 - 28, 2011/2012 - 38, 2012/2013 - 41, 2013/2014 - 26, 2014/2015 - 22, 2015/2016 - 24, 2016/2017 - 17, 2017/2018 - 20
17
Capelle Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-01-2017, 13:51     #15
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Лош админ. И либерален. Скоро и топла бира ще пропие.
Стари 31-01-2017, 14:14     #16
sugarfactory
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2011
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отCapelle Разгледай мнение
Твърдо съм против! Може някой да има за продаване нещо, което да трябва супер много на друг и заради подобна тъпа рестрикция това да не се случи...
Опитвам се да трия всички откоровени търгаши и винаги съм се отзовавал някой като ме сигнализира за поредния такъв, който съм пропуснал.

Както писа kalintri - форумът си се самореглулира перфектно с много малко намеса за гореспоменатите търгаши...

Аз и за страницата във ФБ не знам какъв му е проблема на Беров.. Т'ва не е страница на политбюро - фрийрайдът е забавен, свободен и пълен с простотия - на който му е спам простотията просто напуска.. както MSA е направил...
Официални източници за официална информация ИМА, знаете ги и там хигиената е повече от перфектна...
sugarfactory Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-01-2017, 18:59     #17
geleto
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2007
Начално

В BEFSA фейсбук групата се прокрадват от време на време постове тип бгмама които според мен не пречи да се изтриват веднага, няколко скорошни примера:
- Кой от двата ски модела да избера за начинаещ + снимка на пистови ски
- Търся детски обувки за уикенда
- Видео от пешеходно изкачване на езерата. Цитирам: "Изкачването до езерата е възможно само ако няма много сняг или ако снегът е замръзнал и не се потъва при ходене. Не се опитвайте да ходите там при други зимни условия, особено при снеговалеж..."
- Снимка на дупките на пещера Проходна, около 200х100 пиксела размер с възвишено богоугодно послание.
geleto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-02-2017, 21:48     #18
bob_beliata
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отCapelle Разгледай мнение

Съгласен съм с Капеле, не е толкова лошо положението, че да се налагат някакви крути мерки. Аз лично съм бил доста пъти в ситуация в която чета някой форум(главно авто) доста, но нямам какво толкова да се изявявам в него. Но пък пускам обяви за някакви неща, които са ми излишни вкъщи. Не съм търгаш и обявите са ми горе долу адекватни.
А пък от ФБ групата съм във възторг, напоследък много се забавлявам с нея. Е вярно, че почти никаква смислена информация няма в нея, ама купонът е на 6...!
Стари 02-02-2017, 10:21     #19
sv3n
#####

Дата на присъединяване: Nov 2013
Начално

Аз пък се чудех за продаването на велосипеди и подобни
sv3n Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-02-2017, 22:14     #20
Capelle
Pocket Rocket

Дата на присъединяване: Dec 2003
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отsv3n Разгледай мнение
Аз пък се чудех за продаването на велосипеди и подобни
Какъв е проблемът с "велосипедите", особено като става въпрос за прилични XC и DH машини ? Един огромен процент от хората тук се забавляват с колела, когато няма сняг...
2005/2006 - 42, 2006/2007 - 37, 2007/2008 - 36, 2008/2009 - 33, 2009/2010 - 37, 2010/2011 - 28, 2011/2012 - 38, 2012/2013 - 41, 2013/2014 - 26, 2014/2015 - 22, 2015/2016 - 24, 2016/2017 - 17, 2017/2018 - 20
17
Capelle Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 03:02.