Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Общи дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 25-03-2017, 04:58     #1
zcezbpm
Member

Дата на присъединяване: Dec 2011
Начално Ком-Емине. Пътепис и водна карта на маршрута.

Полезни неща за маршрута ако ще го преминавате пеша, скоростно(10-12 дни), с раница(10кг) на гърба и самостоятелно без екип : http://zcezbpm.blogspot.bg/2015/07/c...bsize14pt.html
zcezbpm Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-03-2017, 06:17     #2
kokoeverest
Комплексар

Дата на присъединяване: Mar 2010
Начално

Евала, много полезна информация! Благодаря за споделянето 😃
kokoeverest Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-06-2017, 14:26     #3
zcezbpm
Member

Начално

Водата, която е на 70м след хижа Българка , чешмата дето е на кръстопътя е спряна. Инфо 25 юни 2017г.
Хижа Българка, хижа Химик, хижа Грамадлива и хижа Предела тази година няма да работят.
Стари 30-06-2017, 17:26     #4
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отzcezbpm Разгледай мнение
Водата, която е на 70м след хижа Българка , чешмата дето е на кръстопътя е спряна. Инфо 25 юни 2017г.
Хижа Българка, хижа Химик, хижа Грамадлива и хижа Предела тази година няма да работят.
Средата на май чешмата пред хижата си течеше с пълен дебит. Имаше и вода на хижа Извора на 2 км оттам, където е и водохващането за водата за Трявна и вода винаги има.. ( не знам защо го пишеш това тука де, може би има по-полезни теми в други форуми )
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-07-2017, 03:33     #5
zcezbpm
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
Средата на май чешмата пред хижата си течеше с пълен дебит. Имаше и вода на хижа Извора на 2 км оттам, където е и водохващането за водата за Трявна и вода винаги има.. ( не знам защо го пишеш това тука де, може би има по-полезни теми в други форуми )
Средата на май си е средата на май. Сега хижата е затворена и кранчето на въпросната вода е врътнато, тоест вода няма. Казва му се актуална информация на това.............................. Хижа Извора не е на 2км а на 3.5 км което отиване и връщане е цели 7км ВСТРАНИ от маршрута(Ком-Емине) за който говорим. По тази логика защо направо да не слезем в Мъглиж за вода, какво са някакви си 25км и така ходейки на зигзаг с 10км на зиг и 10км на заг, ще стигнем морето на куково лято................................. Защо е тук? А защо не? Темата е *обща дискусия*Гледам в нея има и други теми нямащи общо със ските. За нещо трябва да се говори като няма сняг или пък не?....................................Между другото отново няма вода на заслона на Хазим Горския, така че не разчитайте на нея. Пълните на 4км преди това на Ришкия проход, а на 2км след заслона също има вода. Ето една ориентировъчна водна карта с която ще си оптимизирате теглото на раницата като вместо 2-3 литра вземете примерно само един като знаете че за деня имате води през няколко километра. Това е само за грубо ориентиране, а точните координати взимате от пътеписа и гпс файла. https://goo.gl/photos/akSeS1TiT2kY3vBm7

Запоследно променено от zcezbpm : 01-07-2017 в 03:56.
Стари 02-07-2017, 22:37     #6
Mitko
Señor Member

Начално

Съвсем добронамерено исках да те насоча да споделяш тази информация във форуми, където влизат хора, ходещи по Е3, тук надали има много такива. Ти си знаеш.. май Ристето е прав..
Стари 03-07-2017, 17:41     #7
Brozestian
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2015
Начално

Що бре... поне според мен теми, в които Планината е подтема би трябвало да имат място тук.
Мой много добър приятел прави маршрута миналата година, и на мен ми е интересно кое къде....
Стари 07-07-2017, 04:11     #8
zcezbpm
Member

Начално

Цитат:
Съвсем добронамерено исках да те насоча да споделяш тази информация във форуми, където влизат хора, ходещи по Е3, тук надали има много такива. Ти си знаеш.. май Ристето е прав..
Що си мисля, че сте от една порода с Ристето и нищо добронамерено няма в двамцата. Ето че е имало причина за *добронамерения* ти коментар. Надушвам Ви от сто километра феновете на бившите ми *приятели*.

п.п. Бройката на интересуващите се за мен е без значение. И на двама човека както е в случая да свърши работа информацията, която съм събрал, за мен е достатъчно.
Стари 07-07-2017, 07:06     #9
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Цитат:
Надушвам Ви от сто километра феновете на бившите ми *приятели*.
И ние те надушваме, та ходи си рекламирай пътеписите някъде другаде...

Brozestian, като ти интересно К-Е си има цял голям форум - чети там, по-добре празен форум тука, отколкото ей такива дискусии като горната.

Запоследно променено от dimitard : 07-07-2017 в 07:12.
dimitard Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-07-2017, 12:46     #10
Mitko
Señor Member

Начално

Цитат:
Що си мисля, че сте от една порода с Ристето и нищо добронамерено няма в двамцата. Ето че е имало причина за *добронамерения* ти коментар. Надушвам Ви от сто километра феновете на бившите ми *приятели*.
Надушваш глупости основно и форумни лудости .

Ако някой се интересува сериозно от инфо за К-Е, ето тук пишат (почти) всички, които ходят по този маршрут и споделят информация:http://planina.e-psylon.net/viewforu...3b5841fb5af068
Аз мога да ви каже къде може да се карат ски и колела по Тревненския Балкан пък . Оставям водата за ZCE..
Стари 07-07-2017, 13:13     #11
zcezbpm
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
И ние те надушваме, та ходи си рекламирай пътеписите някъде другаде...
Рекламирам, щото имам какво. Ти с нещо да се похвалиш освен че обичаш да душиш миризливи чорапи?
Стари 07-07-2017, 13:23     #12
zcezbpm
Member

Начално

Цитат:
Надушваш глупости основно и форумни лудости .

Ако някой се интересува сериозно от инфо за К-Е, ето тук пишат (почти) всички, които ходят по този маршрут и споделят информация:http://planina.e-psylon.net/viewforu...3b5841fb5af068
Аз мога да ви каже къде може да се карат ски и колела по Тревненския Балкан пък . Оставям водата за ZCE..
Троле, ти правиш ли разлика между сериозна информация която няма да намериш никъде другаде като тази в пътеписа ми и празните приказки на 5-6 форумни идиоти които си пият виното с Ристето и които са решили че Ком-Емине им е бащиния и други освен тях нямат право на мнение в този форум ? Да не говорим че някои от основните коментиращи ги занесоха на гръб до края. И ти ще ми рекламираш хора дето не знаят как да си вържат обувките.Да се смея ли да рева ли. Аз да ти давам акъл за ските? Не го правя, защото си знам мястото, така че ако обичаш малко уважение и като ти говоря за Ком Емине заставаш мирно и наостряш слух и си приготвяш молива да записваш, а не даваш глуповати съвети за това кое е сериозно и кое не е. Поняль?
Стари 07-07-2017, 13:31     #13
Mitko
Señor Member

Начално

Цитат:
Троле, ти правиш ли разлика между сериозна информация която няма да намериш никъде другаде като тази в пътеписа ми и празните приказки на 5-6 форумни идиоти които си пият виното с Ристето и които са решили че Ком-Емине им е бащиния и други освен тях нямат право на мнение в този форум ? Да не говорим че някои от основните коментиращи ги занесоха на гръб до края. И ти ще ми рекламираш хора дето не знаят как да си вържат обувките.Да се смея ли да рева ли. Аз да ти давам акъл за ските? Не го правя, защото си знам мястото, така че ако обичаш малко уважение и като ти говоря за Ком Емине заставаш мирно и наостряш слух и си приготвяш молива да записваш, а не даваш глуповати съвети за това кое е сериозно и кое не е. Поняль?
неслучайно споменах 'форумна лудост' . Форумните тролове обикновено са тези с по 7-8 поста за 6 години някъде, не редовно пишещите и познати от всички . Преди 5-6 години питаше какво са снегоходки и GPS в планина-ипсилон, а в момента целокупоното К-Е общество пишещо там 'не може да си върже обувките' според теб.
Аз обръщам внимание на незнаещите и четящи тук, ако искат акуратна и подробна информация за маршрута - да си отворят линка, който постнах по-горе. Сигурно и в твоя блог има ценна информация, не отричам това. Единствената причина да пиша тука, е че се спомена хижа Българка, където зимата е ей така:
https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
а пролетно време ей така:
https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
За лятото ще споделя след някоя и друга седмица

Запоследно променено от Mitko : 07-07-2017 в 14:09.
Стари 07-07-2017, 13:33     #14
Mitko
Señor Member

Начално

Цитат:
Рекламирам, щото имам какво. Ти с нещо да се похвалиш освен че обичаш да душиш миризливи чорапи?
Митак що продавате миризливи чорапи в магазина??
Стари 07-07-2017, 13:55     #15
mi11er
наХазматизиран

Дата на присъединяване: Jun 2005
Начално

Цитат:
...като ти говоря за Ком Емине заставаш мирно и наостряш слух и си приготвяш молива да записваш, а не даваш глуповати съвети за това кое е сериозно и кое не е. Поняль?

mi11er Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-07-2017, 14:07     #16
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Аз това дето го рекламирам се вижда на банера отгоре, и се продава по книжарниците из цял свят - та ходи се пипай. Пък за К-Е си един специалист мале мале - айде у лево...
Стари 07-07-2017, 15:07     #17
zcezbpm
Member

Начално

Цитат:
Аз това дето го рекламирам се вижда на банера отгоре, и се продава по книжарниците из цял свят
Тук в България няма търговци на туристическа екипировка, тук сте търгаши и затова умните хора пазарят в чужбина, а не от вашите прескъпи боклуци, които реално са купени по втория начин бракувани партиди.

Запоследно променено от zcezbpm : 07-07-2017 в 15:57.
Стари 07-07-2017, 15:23     #18
zcezbpm
Member

Начално

Цитат:
неслучайно споменах 'форумна лудост' . Форумните тролове обикновено са тези с по 7-8 поста за 6 години някъде, не редовно пишещите и познати от всички .
Сигурно и в твоя блог има ценна информация, не отричам това.
Форумните тролове имат по 7 000 и по 4000 поста колкото са вашите с адаша ти. Виж определението за форумен трол.

Все пак трябва да ти призная това че не си абсолютен тапир като мен щом не отричаш очевидното за блога и то при положение, че ти вдигнах кръвното.

Форумните *спецове* чиито съвети препоръчваш, как да го кажа...не са биткаджии. Няма го в тях живецът дето ще те накара да ставаш и лягаш с мисълта за този преход. Не мислят правилно. Не всички , говоря за определени хора и ти знаеш кои са те. Единствено може човек да научи от тях как не се прави. Ще те залеят с тонове инфо как се стига от едно място до друго което при 600км пътища няма да ти свърши никаква работа. Нещата трябва да се правят просто.
Стари 08-07-2017, 09:22     #19
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Тук в България няма търговци на туристическа екипировка, тук сте търгаши и затова умните хора пазарят в чужбина, а не от вашите прескъпи боклуци, които реално са купени по втория начин бракувани партиди.
Пак чул недочул експерта - за друго ти говорех, ама айде...ходи търси там водата и ни остави да си караме ските...
Стари 08-07-2017, 10:31     #20
zcezbpm
Member

Начално

Цитат:
Пак чул недочул експерта - за друго ти говорех, ама айде...ходи търси там водата и ни остави да си караме ските...
Джими ти ли си бе? Оня скакауец дето обиждаше хората с раници на туристунгели във въпросния планинарски форум? Не се учудвам че си ми контра. Гледам рекламката на магазинчето ти с преоценени стоки е закачена тук. Да знаеш, че не съм те забравил за разлика от мушмороците модератори в планинарския и си спазвам обещанията.
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 20:26.