Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 08-12-2017, 07:56     #1
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално Salomon Shift

http://shift-bindings.salomon.com/en

Хмммм, интересно...
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-12-2017, 12:20     #2
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Добре изглеждат. Иначе пазара за тия автомати е доста малък, но за марката ще е супер
Стари 08-12-2017, 14:41     #3
Nebel
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Salomon ме изпревариха. Точно тази концепция имам в главата от няколко години и се чудех как още пък никой не се е сетил. Тук вече наистина има потенциал да се революционизира пазара за ски автомати.
Nebel Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-12-2017, 15:27     #4
dimitard
Senior Member

Начално

Вальо, пазара отдавна се е революционализирал, тоя автомат е за 2-3% от карачите, основно играчи като тебе (плюс още някой друг процент дето гледат филми и си мислят, че са като тебе )
Стари 08-12-2017, 16:10     #5
batAssen
чичка

Начално

Преди няколко години имаше прототип на нещо такова (много по-голямо и грубо), но не успявам да намеря филмчето..
Стари 08-12-2017, 20:41     #6
Sofw
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2009
Начално

така, да се включа и аз малко. Имаше нещо подобно на базата на Pivot:
(мисля че за това говоришhttps://casttouring.com)

А защо да е малък пазара? от известно време пантя. какво ли не съм пробвал със всичките му грешки (предпочетох вариант опит грешка на мой си гръб) и от моя опит установих следното:
1. Ски за бг - вариатн който да е ОК за писта и пудра около 102-107 макс, талия;
2. но трябват 2 сета - един за писта (конвенционални автомати) и един за пантене (точки).
3. Вече може да се ползва само едни обувки (Lange freetour, Salomo Xlab, Scarpa, старите Black Diamond, има и модели на K2 и т.н)

тоест вече може с едни обувки за двете, а този автоамт според мен решава въпроса и с двата сета. Едни обувки, единни ски (в горния диапазон), едни автомати .

готин сезон за всички
Sofw Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-12-2017, 20:58     #7
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

https://www.facebook.com/freeride/vi...5921027590960/
Стари 08-12-2017, 21:23     #8
bo//gan
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2013
Начално

ако това нещо работи, след година-две ще можем да си купуваме класически точкови автомати за по 200 евра ...
bo//gan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-12-2017, 21:35     #9
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отSofw Разгледай мнение
А защо да е малък пазара?
Защото хората, които могат да карат твърде добре за да имат нужда от такива автомати са прекалено малко. За обикновения тураджия, точките са достатъчно здрави, леки, сигурни и удобни, за да не се занимава с тия работи. Най-малкото са два пъти по-тежки, което е фактор. Нито пък някой от тия хора си купува Lange. Това в световен мащаб говоря. Какво правим тука в БГ и по-специално в Бассес не е много показателно.

Пистови автомати съм съгласен, че си трябват, ама за ски талия 60
Стари 09-12-2017, 05:19     #10
Sofw
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
З Това в световен мащаб говоря. Какво правим тука в БГ и по-специално в Бассес не е много показателно.

да де, ама тука сме БГ и трябва да се нагаждаме към условията и реалностите.
както имаше един лаф: "Кво кат си ми сестра, тука сме Родопите!"
Стари 09-12-2017, 12:11     #11
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отSofw Разгледай мнение
да де, ама тука сме БГ и трябва да се нагаждаме към условията и реалностите.
както имаше един лаф: "Кво кат си ми сестра, тука сме Родопите!"
Не виждам каква реалност търсят все още хората с пистови автомати и широки ски по пистите, тука просто за сайдкънтри не става...с изкл. на едно място, което не е точно сайдкънтри Ама всеки да му мисли...
Стари 09-12-2017, 16:25     #12
Capelle
Pocket Rocket

Дата на присъединяване: Dec 2003
Начално

https://www.powder.com/gear-locker/t...01#sf175739401
2005/2006 - 42, 2006/2007 - 37, 2007/2008 - 36, 2008/2009 - 33, 2009/2010 - 37, 2010/2011 - 28, 2011/2012 - 38, 2012/2013 - 41, 2013/2014 - 26, 2014/2015 - 22, 2015/2016 - 24, 2016/2017 - 17, 2017/2018 - 20
17
Capelle Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 09-12-2017, 18:31     #13
Nebel
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Цитат:
Защото хората, които могат да карат твърде добре за да имат нужда от такива автомати са прекалено малко. За обикновения тураджия, точките са достатъчно здрави, леки, сигурни и удобни, за да не се занимава с тия работи. Най-малкото са два пъти по-тежки, което е фактор. Нито пък някой от тия хора си купува Lange. Това в световен мащаб говоря. Какво правим тука в БГ и по-специално в Бассес не е много показателно.

Пистови автомати съм съгласен, че си трябват, ама за ски талия 60
Съгласен съм, че хората, които търсят пърформанса на алпийски автомат някъде далеч от курортите не са толкова много, особено в България със сигурност. По Алпите и Америка мисля е доволно по-голям този процент обаче. За чист туринг - също е вярно че тек автоматите си работят.
Но дори оставяйки това настрана, нещото, което винаги съм вярвал, че липсва в ски автоматите е универсалност. Досега всичко е било компромиси, ако караш стабилно време на лифтове, но и пантиш да кажем 30% от сезона. Целият пейн ин ди ас какъв автомат на каква ска да монтираш, невъзможността да сменяш туринг и алпийски автомати на един чифт ски, освен ако сам не си монтираш инсърти, да не можеш да сменяш стенса 2см напред или 2 см назад, вадейки от самата ска много по-различно усещане. Все излишни проблеми, които при сноуборда примерно отдавна са решени с унифицирана система и шаблон при почти всички производители. Та поне някаква крачка към универсалност може да се окаже Shift-a. Впечатлява ме, че са го направили съвместим с много патенти на ски обувки - от алпийски, през WTR, до почти всички туринг обувки, което доста производители избягват по "неясни" причини.. Тепърва ще си покаже какво точно предлага, разбира се. Но пиновете на стрелите на предници на Саломонски автомат е точно картината, която съм имал в главата и е го на

Ето първо ревю и един подкаст с Коди Таунзенд, Крис Рубенс и френския инженер на Саломон, който е разработил автоматите. От пичовете от Blistergear:
http://blistergearreview.com/at-bind...shift-mnc-ep-3
Nebel Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 09-12-2017, 18:55     #14
batAssen
чичка

Начално

Аз очаквам тепърва да се появят нови и интересни решения, които елиминират потенциалния проблем с отварянето на предниците на точките - а именно спираловидна фрактура на тибия и фибула, което се случва статистически много рядно, но все пак се случва.
Стари 09-12-2017, 20:09     #15
Sofw
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отNebel Разгледай мнение
С нещото, което винаги съм вярвал, че липсва в ски автоматите е универсалност. Досега всичко е било компромиси, ако караш стабилно време на лифтове, но и пантиш да кажем 30% от сезона. Целият пейн ин ди ас [/url]
.
100 % съгласен.

за всички да има по нещо .

П.С. А за това което Вальо прави, е добре всички да
Стари 09-12-2017, 21:52     #16
bo//gan
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2013
Начално

за съжаление нямам време да прочета какво пише за шифта извън нашата тема, но ми се стурва, че не е мислен за хора, които карат като Nebel, защото тогава нямаше да е с дин 13.

Пазарният потенциал на този тип автомати ми изглеждат хилядите бивши хлапаци в америка, скандинавието и алпите, които
с годините се понасочват и към пантене, но преди това са прекарали много време в сноу-парковете и врътят градуси с лекотата, с която нашето поколение кара в гори например
bo//gan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 10-12-2017, 09:24     #17
P-Str
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2015
Начално

И аз не се съгласявам с предположенията за ограничения пазарен дял на Шифт, защото:
1. Смятам, че НЕ възможността за каране на писта е водещо тука.
2. Това е още едно решение за стабилизиране на петата при спускане след пантене, нещо в което традиционните точки страдат.
3. Страничното отваряне и еластичност на предницата при спускане, както при Тектон и Вайпек например, е нещо което не може да се пренебрегне, дори и в "туристическо" пантене.
4. Рамковите автомати са твърде тежки и с други проблеми.
5. Потвърждавам, че маркетинга на Саломон е силен по принцип и може да разшири или дори да направи нова под-категория в пазара.

И на последно но не по значение място, дали ще си купя такъв автомат, не зависи толкова от това какъв скиор съм и кое е най-подходящо за мен. Ако ми харесва и искам да го имам, купувам и си карам а пък ако ще да ми е тежко нагоре или твърде леко надолу (знаете за какво говоря, нали? :-) ).
Аз лично очаквам Саломон традиционно да "наточат" цената и едва ли "ще чакам на опашка за тях", но знае ли се
Това от България. :-)
P-Str Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 10-12-2017, 09:43     #18
batAssen
чичка

Начално

Намерих това, на което ми напомняше:

http://www.bavarianalpinemanifest.com/en/
Стари 10-12-2017, 10:58     #19
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отP-Str Разгледай мнение
И аз не се съгласявам с предположенията за ограничения пазарен дял на Шифт, защото...
Сам виждаш, че и твоите доводи са доста технически, което няма нищо общо с 3000-те тураджии, които се качват всеки ясен ден на Еги дю Миди. Те и Бийста и Кингпина трябваше да изкъртят кочината, но дори не си върнаха инвестициите, та...ще поживеем ще видим.

Ако всичко му работи ще е супер за развитието на нещата....Все пак автомата е за 2018, а другите играчи още не са се изказали по въпроса Аз твърдя, че хората ще си пантят масово с под 1/2 от това тегло автомати и това е, което масите ще изберат...
Стари 10-12-2017, 13:42     #20
P-Str
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2015
Начално

Цитат:
Сам виждаш, че и твоите доводи са доста технически, което няма нищо общо с 3000-те тураджии, които се качват всеки ясен ден на Еги дю Миди. Те и Бийста и Кингпина трябваше да изкъртят кочината, но дори не си върнаха инвестициите, та...ще поживеем ще видим.

Ако всичко му работи ще е супер за развитието на нещата....Все пак автомата е за 2018, а другите играчи още не са се изказали по въпроса Аз твърдя, че хората ще си пантят масово с под 1/2 от това тегло автомати и това е, което масите ще изберат...
За тураджиите съм абсолютно съгласен. Те нямат нищо общо с това.
P-Str Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 19:35.