Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екология

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 31-03-2016, 10:00     #41
Redeemer
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отBORKO Разгледай мнение
Понеже се дава за пример L2A първо погледнете, колко е голяма легловата база в сравнение със ски зоната. http://www.les2alpes.com/fr/webcams.html
Ски зоната е горе долу, колкото цял Северен Пирин, а курорта е половината на Банско като плътност на застрояване, ако не и по-малко.
Те англичаните писти не ползват, по-далеч от баровете не ходят
А иначе сериозно, това (твърде голямата леглова база) според мен е основния проблем на Банско, а не това, което е от 1000м н.в. нагоре.

Което ме навежда на мисълта, че ако не се строят нови хотели, разширяването на ски зоната само може да помогне.

Запоследно променено от Redeemer : 31-03-2016 в 10:05.
Redeemer Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-03-2016, 12:21     #42
kotseto
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2008
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отRedeemer Разгледай мнение
Те англичаните писти не ползват, по-далеч от баровете не ходят
А иначе сериозно, това (твърде голямата леглова база) според мен е основния проблем на Банско, а не това, което е от 1000м н.в. нагоре.

Което ме навежда на мисълта, че ако не се строят нови хотели, разширяването на ски зоната само може да помогне.
Факт, АКО не се строят нови хотели

Обаче не е това мисленето на общините, които вече са заделили няколко терена в Банско, Разлог и Добринище "Хайде да спечелим малко пари от продажба на парцелчета"

Така че - строим лифт, строим хотели, искаме пак лифт... Докога?

Истинате е, че на никой в Банско не му пука за нас. Всеки си гледа собствения джоб. Разбираемо за Юлен, но неразбираемо за институции като общините и други, които трябва да следят, че всичко със ски-зоната е ок. Еми не е. А ще бъде все така, докато Юлен държи всички които трябва да ги контролират на каишка.
Стари 31-03-2016, 12:55     #43
Holmes
Member

Дата на присъединяване: Feb 2011
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отkotseto Разгледай мнение
Факт, АКО не се строят нови хотели

.........Така че - строим лифт, строим хотели, искаме пак лифт... Докога?......
Докато достигнем 1/10 от построеното в Австрия. Имаме ли сделка?
Holmes Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-03-2016, 12:56     #44
iПоп
Powder prophet

Дата на присъединяване: Dec 2011
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отHolmes Разгледай мнение
А 1/10 от качеството там КОГА ще стигнем или тва е в имагинерното бъдеще?
За един преАтел питам.

Агро дайнамик рейсинг тийм - Agro dynamic racing team
iПоп Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-03-2016, 13:03     #45
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Би могло, когато Пирин стане на размер 1/10 от Алпите.
Холмси, пусни си FWT състезанието от Шамони. Беше на един склон, с размера на Витоша, а отзад се виждаше поне 5 пъти по-голям склон с размера на Пирин. И това е само един участък, където се провежда едно шибано състезание. И на всичкото това се виждаше само 1(ЕДИН) лифт.
Отделно дебилите от Витоша ски днес намалили цените(разгеле). Ама на 10-ти обявили край на сезона. Как то виждаш това?
УВАЖАЕМИ ГОСТИ НА ВИТОША,

Витоша ски АД намалява цените на съоръженията считано от 01.04.2016г.
Не е шега. Елате и проверите!
ЦЕНИ НА СЪОРЪЖЕНИЯТА ОТ 01.04.2016 ДО 10.04.2016
Ретарди. И те така. После искаш да им вярвам. Те мен и теб не уважават, искаш да проявят разум.
Та така.

последен едит: Пич тия изроди ме направиха зорлем пантаджия бре. Тва няма да им го простя до живот. Освен ако Цеко си обръсне топките и се провеси за тях от "гъбата" на Витоша. Да се вее там. А отдолу Тома Белев да се облизва лакомо.

Запоследно променено от Ники : 31-03-2016 в 13:12.
Ники Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-03-2016, 13:30     #46
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Цитат:
къш Холмс. Не мога да проумея как след пост ана бат Асен имаш желанието да постваш тука отново..
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-03-2016, 13:46     #47
Holmes
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отiПоп Разгледай мнение
А 1/10 от качеството там КОГА ще стигнем или тва е в имагинерното бъдеще?
За един преАтел питам.
Качество на кое по-точно?
Аз лично искам да им достигнем качеството на еколозите.
Стари 31-03-2016, 13:50     #48
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Цитат:
Качество на кое по-точно?
Аз лично искам да им достигнем качеството на еколозите.
Пача,

ти чий го дириш тук? Или казано по друг начин: Каква е причината да пишеш в този форум?
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-03-2016, 13:52     #49
Mitko
Señor Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbatAssen Разгледай мнение
Пача,

ти чий го дириш тук? Или казано по друг начин: Каква е причината да пишеш в този форум?
Може би тайно си мечтае някой да го научи как да кара ски, ама го е срам да поиска. По-вероятно е, че скучае на работа и има хронична нужда да се прави на глупак онлайн..
Стари 31-03-2016, 13:54     #50
batAssen
чичка

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
Може би тайно си мечтае някой да го научи как да кара ски, ама го е срам да поиска. По-вероятно е, че скучае на работа и има хронична нужда да се прави на глупак онлайн..
Според мен това му е работата. И затова е социално слаб
Стари 31-03-2016, 13:54     #51
Holmes
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Би могло, когато Пирин стане на размер 1/10 от Алпите.
Ники, кога съм казал, че тази една десета трябва да бъде на Пирин?

Никога не съм казвал също, че всичко трябва да бъде построено от Цеко.

Обаче винаги съм поставял един и същи въпрос. Защо никой не желае да инвестира в ски курорти, след като според пишещите тук това носи баснословни печалби.
Досега нормален отговор няма.
Стари 31-03-2016, 14:02     #52
Holmes
Member

Начално

Цитат:
къш Холмс. Не мога да проумея как след пост ана бат Асен имаш желанието да постваш тука отново..
Митко, какво точно трябва да ме притеснява в поста на бат Асен, това че ръкавиците му били много скъпи ли?
А защо трябва да съм социално слаб, аз никога не съм се оплаквал от високи цени. Социално слабите трябва да ги търсите другаде, например при този с поршето дето протестираше против поскъпването на винетките.
Стари 31-03-2016, 14:54     #53
Mitko
Señor Member

Начално

Цитат:
Митко, какво точно трябва да ме притеснява в поста на бат Асен..
наистина си мазохист . изчезни, моля те.
Стари 31-03-2016, 22:39     #54
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Дата на присъединяване: Feb 2005
Начално

Цитат:
наистина си мазохист . изчезни, моля те.
Не че съм му фен на писанките,ама поради предполагаем нисък социален статус и открито противоречие със подозрително безкористните възгледи на трима( метафора) човека да обявиш някой за трол ...Да ти кажа не виждам разлика между писанките на холмс и ".. кака владка каролева да го духа" или "ТБ да го..нещо си " " ЦМ друго " еднакво тролско е или викаш едните сме добри тролове по правилата натози форум
Стари 31-03-2016, 22:53     #55
Mitko
Señor Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отstenly666 Разгледай мнение
Не че съм му фен на писанките,ама поради предполагаем нисък социален статус и открито противоречие със подозрително безкористните възгледи на трима( метафора) човека да обявиш някой за трол ...Да ти кажа не виждам разлика между писанките на холмс и ".. кака владка каролева да го духа" или "ТБ да го..нещо си " " ЦМ друго " еднакво тролско е или викаш едните сме добри тролове по правилата натози форум
ами признавам си аз съм крайно субективен в преценките си за хората, хората с 'владка каролева' и ТБ ги познавам лично, прекарал съм немалко дни с тях в планината, на ски, на колела, на по бира, един вид - знам че са истински, пък нека и да не съм съгласен понякога с тях и да си пишем глупости. Даже Данван на времето идваше на ски с нас, знаехме кой е , общувахме си, имаше нещо общо с бассес, със ските, с планините. А Холмс кой е? Някой познава ли го, допринесъл ли е за нещо в този форум, освен с постоянните си неадекватни изказвания 'за еколозите' и за 'Австрия и Банско'? Същите безумия пишеше и в псс форума, просто откакто той спря да съществива, Холмс се прехвръли и тук. Повтарям - не е допринесъл с един бит информация за теми свързани със ските, планините ни, дейностите на бассес, просто използва форума НИ, за да се заяжда с хора, с които няма нищо общо. Нямам желание да му чета тъпотиите всеки път, когато влеза във форума, мисля че не съм само аз. В крайна сметка, ако искате да пуснем една анкета ' За или Против Холмс' и да решим има ли какво да прави тук. Имаме прецедент с такива дразнители отпреди време.
Стари 01-04-2016, 05:59     #56
batAssen
чичка

Начално

Цитат:
ами признавам си аз съм крайно субективен в преценките си за хората, хората с 'владка каролева' и ТБ ги познавам лично, прекарал съм немалко дни с тях в планината, на ски, на колела, на по бира, един вид - знам че са истински, пък нека и да не съм съгласен понякога с тях и да си пишем глупости. Даже Данван на времето идваше на ски с нас, знаехме кой е , общувахме си, имаше нещо общо с бассес, със ските, с планините. А Холмс кой е? Някой познава ли го, допринесъл ли е за нещо в този форум, освен с постоянните си неадекватни изказвания 'за еколозите' и за 'Австрия и Банско'? Същите безумия пишеше и в псс форума, просто откакто той спря да съществива, Холмс се прехвръли и тук. Повтарям - не е допринесъл с един бит информация за теми свързани със ските, планините ни, дейностите на бассес, просто използва форума НИ, за да се заяжда с хора, с които няма нищо общо. Нямам желание да му чета тъпотиите всеки път, когато влеза във форума, мисля че не съм само аз. В крайна сметка, ако искате да пуснем една анкета ' За или Против Холмс' и да решим има ли какво да прави тук. Имаме прецедент с такива дразнители отпреди време.
Абсолютно подкрепям написаното. Също така смятам, че всеки има право на мнение независимо дали съвпада с моите възгледи. Например с Ники (защото май Стенли визира него) мненията ни често се различават и спорим, но той ми е приятел и е готин човек. И караме ски заедно! И е един от нас! И е част от това общество реално от началото!

А тук имаме някой(Holmes), когото никой не познава, не е част от обществото наречено БАССЕС, не е помогнал на никого за нищо, който пише по строго определени теми и внимателно пропуска да отговори на въпросите, които не му харесват. Който реално иска да направи така, че непредубеден наблюдател да види една изкривена картина за мнението на участниците във форума относно наболели проблеми свързание с курортите на Ц. Минев. Т.е. ТРОЛ (вероятно платен).
Стари 01-04-2016, 08:37     #57
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Начално

Цитат:

Цитат:
Първоначално изпратено отbatAssen Разгледай мнение
Тъпотийте,които Holmes бълва са достатъчно тъпи и недопринасящи с нищо за каквото и да било, за да не им се обръщаш внимание.Ясно.Така е.
Какво градивно има в това да напишеш:
..владка каролкина да го смуче,ТБ да го духа или ЦМ да го пипа
Аз се чувствам по един и същ начин, като чета и двата вида тъпни.Да не кажа,че втората повече ме дразни,защото зад буквите стоят реални хора в обувките на които за щастие или нещастие никой не е "влизал"
Не съм наясно с профила на "платения трол" ,но не виждам причина защо да не бъде скиор с екипировка предоставена му както от федерацията така и от асоциацията
Та мисълта ми е или търпиш и двете крайности или въвеждаш правила и ограничаваш (ама и двете) Но да кажеш ,че единия троли ,а другия пише есе,аре моля...
И изобщо не става въпрос за Ники.
Стари 01-04-2016, 08:48     #58
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Цитат:
...ТБ да го духа ...
Цитат:
И изобщо не става въпрос за Ники.
Е аре са #шсаобиждаме ли
Стари 01-04-2016, 08:55     #59
batAssen
чичка

Начално

Цитат:
Не съм наясно с профила на "платения трол" ,но не виждам причина защо да не бъде скиор с екипировка предоставена му както от федерацията така и от асоциацията
Та мисълта ми е или търпиш и двете крайности или въвеждаш правила и ограничаваш (ама и двете) Но да кажеш ,че единия троли ,а другия пише есе,аре моля...
Според мен никой не говори за ограничаване на едната или другата крайност - както казах смятам, че всеки има право на мнение дори то да е крайно. Става дума за конкретна личност, която не е ясно какво прави тук.
Стари 01-04-2016, 09:29     #60
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Е аре са #шсаобиждаме ли
Това е символика бре

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 21:44.