Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 13-02-2020, 12:43     #41
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Нищо им няма на ските.
Сега ще ти кажа Вероятно Според Мен какво е станало.
Отзад с 4 винта, като 2х2 са с различна дължина. Предните са по-къси, задните са с около 3 мм по-дълги. Това е поради естеството на задницата.
Вероятно при комплектоването на автомата, са разменили преден със заден.
В сервиза при монтажа едва ли някой, който и да е, където и да беше отишъл, някой щеше да обърне внимание, защото винтовете са навити в основата до някъде с цел да не изпаднат.
В последствие при монтажа на задницата първо се монтират предните, след което се сглобява и се навиват задните.
Вероятно при навиването на предните се е получило това.
Това е моята теория. И пак твърдя, че съм 1000% сигурен, че където и да беше отишъл да ги монтираш, щеше да се получи това. Просто никой няма да седне да мери винтове, а на око при наполовина навит винт в основата, няма как да разбереш, че са различни.
Много кофти късмет.
На ската и няма абсолютно нищо, повярвай ми. Дефекта е козметичен и вярвам, че Сталин се е справил.
И не, не защитавам СЛС в случая. И друг да ги беше монтирал, обяснението ми щеше да е същото.
Присъствал съм на стотици монтажи и никой не съм видял да седне да мери и сравнява винтовете.
Това си е моя теория и може и да няма нищо общо със ситуацията.
Карай си ските и се кефи.
Стари 13-02-2020, 15:08     #42
velizarsv
Junior Member

Дата на присъединяване: Jan 2013
Начално

Здрасти Ники, твърде вероятно е да е станало нещо такова, от друга страна все си мисля че като официален вносител на Луук за БГ, трябваше да знаят, че автоматите са с различни болтове на петата в SLS.. те са длъжни да минават някакви обучения от производителите за монтаж, и дори и да очакваш, че винтовете са винаги вярно навити по местата си, в крайна сметка всеки който знае че са с различна дължина, би следвало да им хвърли едно око преди да завие.. наистина излиза мн кофти късмет.

Четейки за такива проблеми, ако долния метал е пробит, базата е разлепена от основата, там има луфт и процеп към другите пластове на ската.. не знам дали може да се върне във фабричен вид, дори и да изглежда така.. И колкото и да съм сигурен, че аз лично няма да направя разлика във ските, вероятно и след намесата на Сталин, няма да им се компрометира живота, се чувствам доста тъпо, че набих близо 1300лв за нов сет, и големия вносител SLS които са монтирали стотици автомати Луук, успя да окепази.

Вярвай ми и аз 1000% няма да им позвам услугите на сервиза, а вероятно и на магазина оттук нататък, следваше наистина поне да дойде майстора и да ми обясни какво е станало, да ми се извини, да си признае грешката.. ясно ми е, че опит се придобива от грешки.. и ако бяха магазин на място, примерно да ми предложат някъв ваучер или скромен подарък, а не да разчитат че няма да им огледам базата в магазина, което и стана. Най-голявама тъпотия щеше да е, ако не го бях видял преди да отида на пистата, е тогава щях да са съм два пъти по бесен и да им набия ските в зъбите..
velizarsv Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-02-2020, 16:51     #43
velizarsv
Junior Member

Дата на присъединяване: Jan 2013
Начално

Е взех си ските от Сталин и вече съм по-спокоен

за този човек, показа ми един борд който по същия начин с по дълъг винт е бил навит, но е пробил цялата основа, даже отгоре се е надигнала боята, беше направил кръпка 15 на 15 см сигурно изглеждаше като нов, само боята отгоре беше още напукана.

При мен каза, че метала над базата е здрав, нагрял е базата и я е залепил обратно, не разбрах точно как, но каза че няма да имам никакви проблеми с това.

Живи и здрави, след няколко седмици ще пратя отзив
velizarsv Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-02-2020, 17:12     #44
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

"Инжектира" лепило през отвора и с нагряващи се плочи го притиска. Става все едно е от завода така.
Да е жив и здрав още дълги години тоя човек, че...
Стари 14-02-2020, 18:30     #45
emon
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2010
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
"Инжектира" лепило през отвора и с нагряващи се плочи го притиска. Става все едно е от завода така.
Да е жив и здрав още дълги години тоя човек, че...
+1
emon Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 17:04.