Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Общи дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 21-01-2013, 15:56     #181
katera4
Ходещ нагоре

Дата на присъединяване: Mar 2008
Начално

Та значи по "въпроса" .......требва яка организация,многоооо мъка и загуба на време,и високо проходим автомобил от един момент нататък
Стари 21-01-2013, 16:23     #182
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отkatera4 Разгледай мнение
високо проходим автомобил от един момент нататък
4х4 върши ли работа, или да търсим 6х6 ....айде да не спамим тука темата.....ще ми кажеш подробно отделно...хахахаха.....
Стари 10-02-2013, 18:51     #183
hwarang
Pray For Snow

Дата на присъединяване: Jan 2011
Изпрати съобщение чрез skype; на hwarang
Начално

Нормално ли е като минах от бандитите на тия лопати darkside след 3-4 часа каране да не знам къде са ми краката?

2014-2015/15, 2015-2016/7, 2016-2017/8
hwarang Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-02-2013, 06:08     #184
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отhwarang Разгледай мнение
Нормално ли е като минах от бандитите на тия лопати darkside след 3-4 часа каране да не знам къде са ми краката?
Да
korlitz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-05-2013, 18:20     #185
dimitard
Senior Member

Начално

Тъй и тъй сезона отече, малко да раздвижим тука Записвах си на часовника целия сезон (Suunto Ambit), та ето статистика на който му е интересно и се интересува да гледа такива работи....

Малко допълнително инфо:
- сезона съм го изчислил на 143 дена или почти 5 месеца
- иконата със следите е лифт/трак/хели
- иконата с планинките е пантене
- другите са странични дейности и са ясни
- descent-a е повече от ascent-а - 103K+ метра, понеже се е случвало да го пускам само на долу - 1-2 пъти или съм бил хитър на пусканията....

Запоследно променено от dimitard : 07-05-2013 в 21:25.
dimitard Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-05-2013, 21:48     #186
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

чакам някой пусне статистика от бирометъра си, особено интересно ще е съотношението изпита бира-изпикана урина-изминати километри
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-05-2013, 22:00     #187
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
чакам някой пусне статистика от бирометъра си, особено интересно ще е съотношението изпита бира-изпикана урина-изминати километри
Всъщност на Suunto-то има такова приложение:

http://www.movescount.com/apps/app21..._(mug_of_beer)
Стари 07-05-2013, 22:40     #188
Mitko
Señor Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
Всъщност на Suunto-то има такова приложение:

http://www.movescount.com/apps/app21..._(mug_of_beer)
егати, догодина цялото бассес с такива сунтота значи
Иначе много полезна джаджа, определено е по-добре от да влачиш GPS-и. Не знам с батерията как стои въпроса де..
Стари 07-05-2013, 23:36     #189
joropc
Тъмен БалканСки субект

Дата на присъединяване: Dec 2009
Начално

Цитат:
Не знам с батерията как стои въпроса де..
Въпросът с батериите стои страхотно.Нямаш ядове.Всичко, което е дадено като описание за издръжливостта на батерията от SUUNTO е абсолютно вярно.В интерес на истината това е баси часовникът.Съвместим с около хиляда приложения(засега), издръжлива батерия и абсолютна функционалност.Траква безпогрешно, а работата със специализираната аналитична програма на SUNNTO Movescount е доста по-интуитивна от всякаквите варианти на GARMIN примерно и трак се сваля или качва значително по-лесно.Със следващият ъпдейт през другият месец ще се добавят още много важни неща.Примерно надморската височина, която до момента се определяше само барометрично, вече ще се определя и чрез GPS-a, демек вече няма да има нужда да референцираш височината, когато си на място, което знаеш колко е високо.И мноого други функции.
В една друга тема споменах, че съм карък, та и часовникът ми след ъпдейт с новата версия на софтуера се сговняса.Издържливостта на батерията от 30 дни(без GPS), падна нa 4 дни.Часовникът ми е купен от Англия и мноО се притесних, но после се зачетох в сайта на фирмата и там беше ясно указано, че ако си регистрирал устройството там при покупката, просто нямаш ядове.Като заявих повреда в подраздела Suport and Service, даже ми излязоха товарителниците на DHL, които трябваше да изпринтвам.Обадих се на куриера, те го взеха и часовникът се върна при мен, след като беше ходил до Финландия и ремонтиран на....5-тия ден.Бяха му сменили дисплей, който се бъгнал при ъпдейта на софтуера.Това всичко абсолютно безплатно, разбира се(транспорт, ремонт...)ако е в гаранция, без значение от коя точка на света си го купил.Стига да е регистриран в сайта на фирмата.Страшна организация.Това стана преди повече от 7 месеца и оттогава нямам проблем с часовника.Абеее, страхотна машина е, а не е като да не го ползвам по предназначение..
Иначе....завидях на dimitard за 5-те месеца.
Дай Боже 'секи му..!
joropc Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-05-2013, 09:37     #190
iansto
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2011
Начално

Тези графики от всеки часовник ли могат да се извадят или трябва да е конкретен модел ?

поздрави
iansto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-05-2013, 10:17     #191
Krasimir
Member

Дата на присъединяване: Mar 2013
Начално

Цитат:
С изпитата измерването е ясно. Ама изпиканата как ще я меря? Май водомер ще трябва
Krasimir Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-05-2013, 11:36     #192
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отiansto Разгледай мнение
Тези графики от всеки часовник ли могат да се извадят или трябва да е конкретен модел ?

поздрави
E тука има кои са съвместими, съответно има разлики между моделите кой какво записва. Ambit и Ambit2 съответно имат почти всичко за което можеш да се сетиш.....

http://www.movescount.com/connect

Освен, че можеш да си ровиш детайлно по цифрите, мен ме кефи, че пази траковете за бъдещи налазвания (или тракбек, ако я закъсаш)....
Стари 08-05-2013, 18:41     #193
iansto
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2011
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
E тука има кои са съвместими ..

http://www.movescount.com/connect

...
Много благодаря !
iansto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 09-05-2013, 00:47     #194
moridinbg
CEO of Shred

Дата на присъединяване: Feb 2010
Изпрати съобщение чрез skype; на moridinbg
Начално

Доста солена цена вади този часовник. Ето едно доста по-бюджетно решение за всеки със смартфон с GPS - Strava @Google Play, Apple App Store

Тия дни се зарибих покрай байка. Преди ползвах Google My Tracks, който като цяло върши работа, но ми е страшно неудобно постоянно да спирам и пускам нови тракове. Големият плюс на Стравата е, че има опция да се отделят отделни сегменти, както и да се публикуват такива. Пускаш да траква в началото на деня, спираш накрая, автоматично отчита публичните сегменти, през които си минал, сравнява времена, усилие (ако имаш биометричен сензор) с други минали от там.

Това че батерията на телефона изкарва <ден, а на часовникът дни е ясно, но това е цената на това да нямаш никаква друга инвестиция след смартфон, който вече имаш така или иначе
Още повече, когато вече имам никак не евтин нормален часовник...
От друга страна може да се ъплоудват GPX тракове записвани с произовлно друго устройство.

Ето статистиката от едно каране на колело - http://app.strava.com/activities/52734280
Трябва логване (с Фейсбук или регистрация директно на сайта), за да излезе цялата статистика.
Стари 09-05-2013, 07:32     #195
joropc
Тъмен БалканСки субект

Дата на присъединяване: Dec 2009
Начално

Ами те и на SUUNTO-то могат да се ъплоудват gpx тракове записани с други устройства, а разликата между този часовник и който и да е било мобилен телефон е като разлика между жив и умрял по простата причина, че едното е телефон с приложение, а другото страхотен аутдоор инструмент.Иначе да, и на телефона може да видиш колко е часът и да тракваш и анализираш, а от часовникът не може да се обадиш, ама въпреки това, едното си е телефон, а другото SUUNTO.Ако храсталясаш някъде многодневно...много бързо ще го разбереш.
joropc Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 09-05-2013, 09:40     #196
Mitko
Señor Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отjoropc Разгледай мнение
Ами те и на SUUNTO-то могат да се ъплоудват gpx тракове записани с други устройства, а разликата между този часовник и който и да е било мобилен телефон е като разлика между жив и умрял по простата причина, че едното е телефон с приложение, а другото страхотен аутдоор инструмент.Иначе да, и на телефона може да видиш колко е часът и да тракваш и анализираш, а от часовникът не може да се обадиш, ама въпреки това, едното си е телефон, а другото SUUNTO.Ако храсталясаш някъде многодневно...много бързо ще го разбереш.
Е прав е моринги - ако няма човек 800 лв излишни за такъв 'часовник' , а има смартфон - идеално е че има такива приложения. За многодневни приключения в дивото оставам фен на класическите gps-и, не че не бих ползвал такава машинка на Suunto, просто предполагам че не позволява екстри като ползване на gps карти. И все пак, рожденния ми ден е след седмица, ако някой се чуди
Стари 09-05-2013, 10:46     #197
dimitard
Senior Member

Начално

E, че има доста такива програмки за смартфони е ясно. Някой по-добри, други не чак толкова. Основния трик е да са пригодени за повечко спортове и второ като е писан софтуера някой да се е сетил да ползва акселерометъра и как той реагира според спорта за да се получава по-точно сметката. Някой от gps-ите на смартфоните са доста слаби и ако не е направен читав алгоритъм показват смешни неща.

Иначе за на Suunto платформата - Movescount, всъщност не е необходимо да имаш часовник, има си и безплатено приложение за смартфон и може него да го ползваш да си записваш и после пак си гледаш статистика на сайта. Естествено, няма да може да мери пулс и някой други работи.

Вече часовник vs. gps - зависи, кой какво прави. Едното не винаги изключва другото. Смартфона също - за трип до Чуйпетлово си става. Може часовника да е скъп, но от гледна точка на часовниците, където има такива за 5 цифрена сума с подпис на Серхио Перез дето неможе да прави нищо - не е чак толкова зле.

П.С. Идеята да пусна графиката беше да говорим повече за статистика от спорта, не толкова за техниката....
Стари 18-08-2015, 10:22     #198
evilpro
Junior Member

Дата на присъединяване: Aug 2015
Начално

Добре някой използва ли анаболни стероиди като начин за възтановяване.Неможах да намеря компетентен отговор,питам защото тази тема ми е табу а съм чувал че те са най-добрият начин за възтановяване дори на връзки и стави.

Admin Edit: Линкът е премахнат.. постът остава.. за сега

Запоследно променено от Capelle : 18-08-2015 в 15:17.
evilpro Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-08-2015, 10:29     #199
geleto
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2007
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отevilpro Разгледай мнение
Неможах да намеря компетентен отговор,питам защото тази тема ми е табу а съм чувал че те са най-добрият начин за възтановяване дори на връзки и стави.
Или по-скоро правиш SEO на линкнатия сайт.
geleto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-08-2015, 13:40     #200
Krasimir
Member

Дата на присъединяване: Mar 2013
Начално

Така поставено питането (с този линк към on-line магазин за анаболни стероиди) си е чиста реклама и SEO. Иначе погледнато в темата "Как да НЕ си късаме връзките на коляното" наистина има празноти относно положителното и отрицателно въздействие на хранителните добавки, стероидите и антибиотиците върху връзките и сухожилията.
Krasimir Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 01:24.