Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Общи дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 13-04-2015, 08:52     #21
mishoni
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2014
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отСале Разгледай мнение
Ако си добре с английския ето една много добра статия за избора на дължина на ски, която със сигурност може да те обърка още повече:
http://blistergearreview.com/recomme...out-ski-length
Верно е доста добро това четиво !! Даже си го bookmark-вам.
mishoni Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-03-2016, 12:14     #22
veselinbr
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2015
Начално

Пак леко ще повдигна темата. Дано не съм ви досаден, но ако тук не питам няма къде...

За ски, автомати, обувки...

По-добре ли е да взема нещо втора ръка, колкото да се науча и после да инвестирам или ? В момента обувките са ми с твърдост 85 и ми казаха, че са "мекички" така, че явно ще трябва цялостно оборудване.

Пазара на В.Левски или някой да ми препоръчате, при който нещата да са приемливи и да не ми "одерат кожата"...

Мерси предварително пичаги !
veselinbr Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-03-2016, 12:20     #23
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Ако не разбираш, бягай от пазара с 200. Тука във форума се намират къде, къде по-смислени оферти.
Защо не обиколиш магазините малко?
Поне избора на ски, обувки, автомати е огромен в момента.
Стари 02-03-2016, 12:36     #24
veselinbr
Senior Member

Начално

Ники, като цяло обмислям и това да направя. Въпроса е дали си заслужава да набивам сериозна сума за чисто нови ски, обувки и т.н или да взема нещо докато се науча да карам като хората ?

А и не знам точният размер за мен в периода на преминаване от карв ски към фрийрайд и т.н...
Стари 02-03-2016, 12:38     #25
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отveselinbr Разгледай мнение
Ники, като цяло обмислям и това да направя. Въпроса е дали си заслужава да набивам сериозна сума за чисто нови ски, обувки и т.н или да взема нещо докато се науча да карам като хората ?

А и не знам точният размер за мен в периода на преминаване от карв ски към фрийрайд и т.н...
Купи си нещо втора ръка от форума. Покарай го. Натрупай опит и тогава купи читави неща. И сегашните ти обувки би трябвало да стават. Само едни ски и автомати взимаш и се чудиш какво да ги правиш, защото пудра йок.
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-03-2016, 12:55     #26
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Сега пак се зачетох в темата. Та до къде я докара с карането на писта?
Щото накрая да не се превърнеш като повечето "фрирайдери" тука, дет на писта се спъват, а иначе са големци в пудрата. Примери много.
Ако караш верно от 2 години, до къде я докара на писта?
Стари 03-03-2016, 17:17     #27
veselinbr
Senior Member

Начално

Ами миналата година направих към 25 дни каране. Тая година почнах доста по смело. Ходих на учител на Боровец, при някакъв пич който 10г е бил шеф на Боро спорт. И след урока ми каза, че реално няма какво още много да ми покаже и че останалата част от техниката ще се оправи с каране и със съветите, които ми даде. Не мога да кажа, че вече съм про, но нямам абсолютно никакъв проблем да правя доста бързи спускания по всякакъв тип писти.

П.с мин седмица с онова тъпо приложение ски тракс изплющях 119.7км/ч на Ястребец и се пооаках хааха
Стари 03-03-2016, 17:52     #28
rosen_talov
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2007
Начално

Цитат:
П.с мин седмица с онова тъпо приложение ски тракс изплющях 119.7км/ч на Ястребец и се пооаках хааха
Е, при тази скорост си по-про от протата
rosen_talov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-03-2016, 21:59     #29
veselinbr
Senior Member

Начално

По-скоро съм смел глупак... Добре че беше твърдо иначе си нях фира...

Тия около мене са някви "спускачи" и исках да видя дали и аз ще мога над 100 ама все тая...
Стари 03-03-2016, 23:30     #30
Brozestian
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2015
Начално

С какво си засичаш скоростта?
Стари 04-03-2016, 08:42     #31
veselinbr
Senior Member

Начално

Приложението се казва "Ski Tracks" тествал съм го и с кола, има леко разминаване с 0.5км/ч, но като цяло изчислява всичко. Платеното е 2лв в Google store, мисля и че за iPhone е същите пари. Кофтито е че те подтиква да правиш глупости...
Стари 04-03-2016, 17:04     #32
BRAD
Member

Дата на присъединяване: Dec 2011
Начално

Цитат:
Ами миналата година направих към 25 дни каране. Тая година почнах доста по смело. Ходих на учител на Боровец, при някакъв пич който 10г е бил шеф на Боро спорт. И след урока ми каза, че реално няма какво още много да ми покаже и че останалата част от техниката ще се оправи с каране и със съветите, които ми даде. Не мога да кажа, че вече съм про, но нямам абсолютно никакъв проблем да правя доста бързи спускания по всякакъв тип писти.

Човек направо си готов Freerider , няма какво да го мислиш дори и с пистовия сет си перфектен. Имаш 25 дни на ски миналия сезон + още някакви този,правиш 120км/ч по Ястребец а и приложение си имаш. Няма какво повече да искаш направо се хвърляй като падне пудрата(ако не този то другия сезон).
Защо ще сменяш сета, да не би да искаш 300 да вдигнеш???
BRAD Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-03-2016, 18:22     #33
veselinbr
Senior Member

Начално

хахаха ей за мезе ме взехте...

Не бе няма как, ските са ми меко казано "меки" и едва ли може да ми дадат повече от това до момента... За сега почвам да се оглеждам по разни оферти във форума, но като цяло гледам, че повечето са доста про, пък и цените са си сериозни. Не знам колко дълги ски трябва да взема, радиуси, рокери и т.н, като за начало, затова чакам отговорите все още. Другото, което се замислям в последно време снегът е мираж и няма къде да тествам евентуалната нова покупка...

Дайте някакво конструктивно предложение !
Стари 05-03-2016, 20:10     #34
kokoeverest
Комплексар

Дата на присъединяване: Mar 2010
Начално

Ами карай до края на сезона на писта. Лятото явно ще е дълго, задели някой лев в повече и следващия сезон хем ще си по-добър като умения, хем ще си купиш нещо по-качествено за каране
С каране на писта в момента само можеш да станеш по-добър, а излизането от пистата в сегашните условия по-скоро ще те откаже. Да не говорим, че може и да се контузиш... Ситуацията не е за подценяване.
kokoeverest Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-03-2016, 00:04     #35
Brozestian
Senior Member

Начално

Ами без да искам да ангажирам никого с мнението си, за себе си смятам че за да си добър скиор, трябва и да си добър планинар (което пък понятие ако го раздробя, ще стане ептен цветно). Знанията относно различните начинания в планината се преплитат и се трупат с години. От доста време се занимавам образно казано с планина, и колкото повече научавам, толкова повече виждам колко малко знам. Клише, което се оказва вярно. Моят съвет е: събирай средства и остави мисълта да отлежи до другия сезон. Аз съм горе и през лятото, обичам планината.
Качи се и ти, направи си няколко летни прехода до Ледено езеро, хижа Мусала, по Мусаленска, огледай района наоколо. Качи се до хижа Рилски езера (без лифта!), качи се до езерата... е такива неща. Дере, потоци, каменисти участъци и тн. , и тн. Макар зимата като покрие снега ( а дано!) всичко да е коренно различно, видимостта на същия участък лятото може да ти е много полезна.
Стари 06-03-2016, 17:36     #36
veselinbr
Senior Member

Начално

В интерес на истината съм нарпавил доста походи, но всички са на аматьорско ниво ( тип ползване на лифт и т.н ). Може би най-дългия преход ми е до Мусала ( без лифт ), но си спомням, че накрая ми беше доста бедствено положение и т.н. На повечето места, които горе си описал съм минавал, но никога не съм се заглеждал в детайли на терена. Мерси за съвета! Принципно изчетах няколко статии и мисля да пробвам, дори и със късите ски, примерно на Маркуджик 3, ако евентуално прогнозата се окаже вярна. И след това да взема нещо на което да се уча. Ако има навити да покараме заедно съм на разположение. Така да се каже в България, тунджата ми е неограничена и всеки път имам по 1 2 места.

п.с ако някой има още полезни съвети нека ги шерва тук за да може повече хора, които евентуално обмислят подобно начинание да хвърлят по едно око на темата.

Поздрави,

Весо
Стари 07-03-2016, 07:14     #37
bo//gan
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2013
Начално

Весо,
щом пускаш пистите със скорост, която аз рядко вдигам с колата, спокойно можеш да си купиш някой от Liberty Double Helix които се продават изгодно във форума или в Стормшоп.

Ако ръстът ти е в диапазона 175-185 и обичаш да си угаждаш с нови играчки, можеш да вземеш и някой от моделите, които батко ти Ники продава. Те са малко по-скъпи от двойните хеликси, но са по-нови модели (ако не ми бяха къси щях да му изкупя половината ски, ей така за да видя на къде върви индустрията : - )

С пистови ски извън писта ще разбереш колкото ако се разходиш с градско / шосейно колело из черните пътища и пътеките. Останалото е безкрайно и почти безсмислено на този етап четене и гледане в интернет. Само се надъхваш за нещо, което може въобще да не ти пасне. Няма нищо лошо в това да си купиш по-сериозни пистови ски и да останеш на пистите. Там също има много игра и кеф, а животът е далеч по-лесен.

За първи излизания около пистите не е нужно да оглеждаш терените през лятото. Така или иначе първите една-две години се кара по популярни околопистови терени.
Ако решиш да се отдалечиш от пистата, най-добре с приятели. Ако не познаваш хора с пипсове и лопати в раниците, запиши се другата година на лавинен курс (така или иначе) и тръгни с хората от курса.

Ако не ти се дават пари за оборудване, остави цялата работа, защото ако ти хареса, ще ти трябва и лавинен комплект, който струва горе-долу колкото ските на старо. В момента е пролетно и горе-долу сейф, но през зимата може на 15 метра от пистата да стане неприятно за това трябват лавнни джаджи и втори човек.

успех
Богдан

Допълнение от редакцията: като гледам каква дъсчица се е отцепила на езерата http://www.befsa.com/forum/showthrea...165#post150165
на твърдението ми , че ' сега пролетно и горе-долу сигурно' трябва да се гледа като на пълна глупост.
Още един аргумент в полза на лавинния курс и хора, с които да караш

Запоследно променено от bo//gan : 07-03-2016 в 13:25.
bo//gan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-03-2016, 20:34     #38
veselinbr
Senior Member

Начално Н

Да четох я... Притеснително е доста! Курса следващата година е първото нещо с което ще започна. Дано намеря, пичаги с търпение с които да се напредна бързо извън пистата. Ясно е едно : карането ми сам приключва в момента в който слезна от пистата! Много полезна информация !!! Благодаря!
Стари 10-03-2016, 17:55     #39
Brozestian
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbo//gan Разгледай мнение

За първи излизания около пистите не е нужно да оглеждаш терените през лятото. Така или иначе първите една-две години се кара по популярни околопистови терени.
Принципно да, не е задължително, но аз виждам много ползи в това. Лятото си пак на хубавите места, подържаш форма, а и все пак има околопистови места, които на пръв поглед нищо мега сериозно, но пак можеш да се зачукаш адово.. Пример: гората скиорско дясно на Лалето....
Всъщност не съм прав, самосезирам се. Какъв freerider си, ако поне веднъж не си се набил на такова място, че да искаш да фърлиш ски и все, и да набиеш някой дет ти е казал че "там" е хубаво...
Стари 10-03-2016, 17:58     #40
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Питай Капеле. Той е ЦАР-я на тия неща.
Да идеш с Капеле да караш и да не се зачукаш, все едно не си карал ски.
Абе след като и в Япония се зачука

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 13:16.