Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Общи дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 07-12-2017, 13:12     #1
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално Много добра новина.

https://www.sportal.bg/news.php?news=697902
Успех младежи.

Естествено никъде тука не е отразено това, ама вече не се учудвам. Щом не е събиране за пиене на бира.
Стари 07-12-2017, 15:48     #2
banzai
"чакаме се долу"

Дата на присъединяване: Mar 2010
Начално

Браво и успех. Пръскай Монкаа
banzai Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-12-2017, 17:55     #3
mmk
Junior Member

Дата на присъединяване: Mar 2016
Начално

Хубава новина, браво на бандата, всички занем, че са добри карачи, лично на мен обаче съобщението в медиите ми оставя кофти привкус - когато някой представлява България би трябвало да има ясен критерий и начин на сформиране на отбора, ако става въпрос, че някой си е намерил спонсори и ще ходи по състезания - ОК , пак успех
mmk Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-12-2017, 20:06     #4
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Естествено никъде тука не е отразено това, ама вече не се учудвам. Щом не е събиране за пиене на бира.
http://befsa.com/ - гледам новини само за пиене на бира има тука
Успех на всички.. тази зима ще има много каране по тези фрирайд събития, сняг ще има из Алпите много..
Я вижте какво се появи току-що : http://freerideteambg.com/ !!

Запоследно променено от Mitko : 07-12-2017 в 20:28.
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-12-2017, 15:40     #5
123simon
Senior Member

Дата на присъединяване: Aug 2005
Начално

Браво за начинанието и успех!!!

Цитат:
Първоначално изпратено отmmk Разгледай мнение
Хубава новина, браво на бандата, всички занем, че са добри карачи, лично на мен обаче съобщението в медиите ми оставя кофти привкус - когато някой представлява България би трябвало да има ясен критерий и начин на сформиране на отбора, ако става въпрос, че някой си е намерил спонсори и ще ходи по състезания - ОК , пак успех

Не ги познавам лично, но от сайта изглежда, че това си е тяхна инициатива. Евала, че са решили да влкючат България в името! Мисля, че щом те го организират, те решават кой да включат в отбора. В крайна сметка, както се вижда от сайта - те имат нужда от спонсори, и това е добър начин да ги намерят. Ако ти мислиш, че си по-заслужил - намираш си спонсори и отиваш да караш и ти от името на България. Освен това на FWT има квалификации, така че трябва да можеш и да караш все пак...

Бай дъ уей - логото
123simon Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 10-12-2017, 22:52     #6
123simon
Senior Member

Начално

Евала все пак за новината на сайта и за подкрепата: http://befsa.com/?q=node/view/21351

(Само трябва 'малко' да се оправи правописа на български и английски.)
Стари 11-12-2017, 12:58     #7
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Цитат:
Чакай да си спомня - БАССЕС от години са казали, че не са федерация. Федерацията пък не приема фрийрайда за спорт и иска да го спира. Като никой не иска да се занимава официално, те какво - да сменят спорта ли? Карачите се организират сами, намират си спонсори и естествено, че представляват България щото са българи - селектират се сами себе си и едва ли дължат на който и да било обяснение. И кво общо има твоя вкус тука?

Запоследно променено от dimitard : 11-12-2017 в 13:02.
dimitard Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-12-2017, 16:43     #8
MrPilly
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2009
Начално

Цитат:
Те са си го казали доста ясно, но явно завистта на някои хора им стига колкото да прочетат "БГ Фрийрайд отбор (ама аз или моите приятели не участваме в него)".

"• Главната ни цел е да създадем български отбор, който да се конкурира на най-високо равнище в международните състезания от сериите на FWQ. Най- амбициозната част от плана е един от нас да успее да стигне до участие във Freeride World Tour.

• Ще бъдат излъчени участници във всяка една категория. Местата в отбора няма да са постоянни, като всеки сезон ще избираме хората с най-голям шанс за успех."

А пък на мен ми оставя много, ама много горчив привкус, когато съм виждал как хора от този отбор "едвам свързват 2-та края", висят по фасадите да мият стъкла, дават ски уроци и между тях намират време за някоя и друга тренировка, отиват на голямо състезание, печелят места и класиране, даже организират едно от най-яките събития у нас и накрая все се намира един бай ганьо да пита "Е що пък те?"

Поздрави,
Калин
MrPilly Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-12-2017, 17:30     #9
Nebel
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Пичове, благодарим за подкрепата! Ники, Митко, Митака, Симон и всички останали, които разбраха идеята ни!
Калине, думи като твоите понякога осмислят много от нещата, които правя. Имаш уважението ми за което!

С този отбор, който тепърва създаваме, се надяваме да надградим върху успехите от последните няколко сезона. Надяваме се, че ще просъществува и ще даде шанс за изява на надъхани и талантливи карачи, които идват след нас! А такива в България и преди, и сега, и в бъдеще ще има.

Както е отбелязано, местата в този отбор няма да са постоянни. Никой от нас не иска да си седи в него, ако няма прогрес. Ако някой вярва, че заслужава място повече и може да се представя по-достойно от нас и да отдели цяла зима за подготовка, каране и 4,5 състезания в чужбина, насреща сме да се видим/чуем! Лесно ще ни намерите..

Вальо
Nebel Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-12-2017, 22:23     #10
mp2
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2003
Начално

Успех на всички!
Поне аз ще следя с нетърпение и ще споделям с радост добрите новини!
Дано има спонсори, за да може да са по-малко този тип грижи и повече фокус на карането
Стари 12-12-2017, 13:16     #11
mmk
Junior Member

Дата на присъединяване: Mar 2016
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
Чакай да си спомня - БАССЕС от години са казали, че не са федерация. Федерацията пък не приема фрийрайда за спорт и иска да го спира. Като никой не иска да се занимава официално, те какво - да сменят спорта ли? Карачите се организират сами, намират си спонсори и естествено, че представляват България щото са българи - селектират се сами себе си и едва ли дължат на който и да било обяснение. И кво общо има твоя вкус тука?
Чакай малко ти пак прегоря

Пак казвам, харесвам пичовете и им пожелавам успех, надявам/радвам се, че живеят живота, който искат, евала, че са си намерили спонсори, дано да им се получат нещата.
Просто казвам, че лично на мен не ми допада това да излезе някой и да каже аз представлявам България, ето вие във федерацицията по скай рънинг проведохте някакви квалификации и уж на основа на това подбрахте отбор за младежкото. Също така не казвам, че Дизела няма право да представлява България, само защото не е минал квалификациите на някакво вътрешно първенсто нали, все пак е българин и навсякъде се състезава като такъв, ГришУ и тн и тн.
Аналогично и фрирайд Отбора, дано да има федерация или нещо подобно, която да регламентира подробностите, защото нали се сещаш , че по тая логика някой утре може да си направи друг отбор, който да представлява България или САЩ например, просто 'новината' не беше оформена или поднесена по най-правилния начин.
mmk Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 12-12-2017, 13:39     #12
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Ми като не казваш, верно не казвай.
Стари 12-12-2017, 16:49     #13
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Просто казвам, че лично на мен не ми допада това да излезе някой и да каже аз представлявам България, ето вие във федерацицията по скай рънинг проведохте някакви квалификации и уж на основа на това подбрахте отбор за младежкото. Също така не казвам, че Дизела няма право да представлява България, само защото не е минал квалификациите на някакво вътрешно първенсто нали, все пак е българин и навсякъде се състезава като такъв, ГришУ и тн и тн.
Ми като е лично и толкоз го разбираш фрийрайда и ская - представи се, да те знаем кой си

Иначе момчетата си представляват България - лично или не лично - толкоз.
Стари 12-12-2017, 16:56     #14
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Цитат:
Пак казвам ..Просто казвам..Също така не казвам
Божинов ти ли си?
Стари 12-12-2017, 16:59     #15
Version 7.0
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2006
Начално

Късмет пичове, да карате Яко и внимателно
Стари 12-12-2017, 22:36     #16
bobber

Начално

БАССЕС не мисля, че има ресурс и едва ли ще помогне с кеш, Но съм сигурен, че има с какво друго. В крайна сметка всички сме приятели... багажник за ски, раница, маска, сонда или лопата, нощувка при приятел, кой с каквото може....

А тази тема ми се струва като перфектното място да пишете дали и по скоро какво не ви достига. Тя екипировката за съжаление винаги се чупи.

Запоследно променено от bobber : 12-12-2017 в 22:40.
bobber Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-01-2018, 16:15     #17
Nebel
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

https://freerideteambg.com/news/dobr...tezanie-ot-fwq

Резултати и малко снимки от първото FWQ състезание на отбора от Grossglockner Freeride Open, Австрия. Като цяло добро първо състезание, особено с 4-те дена каране общо преди него. Станах 5-ти при ски мъже, Елена е 6-та при ски жени, Борис 19-ти сноуборд мъже.
Nebel Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-01-2018, 21:42     #18
kalintry
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2010
Thumbs up

kalintry Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-01-2018, 22:46     #19
sv3n
#####

Дата на присъединяване: Nov 2013
Начално

sv3n Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-01-2018, 10:39     #20
123simon
Senior Member

Начално

Браво на тима и най-вече на Вальо!! Продължавайте така и успех на адаша този уикенд в Капл. Дано се разчисти един от дните, че прогнозите са да вали почти без прекъсване.
Аз ще съм наблизо, но най-вероятно няма да мога да дойда да гледам...
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 10:11.