Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 08-11-2010, 19:53     #1
CTouAH
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2007
Начално Нужда от помощ при избор на яке

Здравейте, в момента си избирам яке за новия сезон. Намерил съм си няколко на цени от около 60-80 паунда и бих искал съвет.
Нищо не знам за тази марка: http://www.westbeach.com/store.asp?p=4142&c=023 , но от магазина е 200 паунда, а аз го намерих за 80
Другото е =Surfanic, също не знаех тази марка. Неговите показатели са 10к/10к
А третото е Dare 2be - http://www.skimania.co.uk/Item-2-0-c..._Rigadoon.aspx
Благодаря ви предварително. Искам да знам тези цени нормални ли са за yaке и ако не ги харесвате какво бихте предложили да турся. Живеq в чужбина и мога да си поръчвам от сайтове ако имате някакви идеи.

Използвам http://2cyr.com/ ,за да превеждам и ми е малко трудно, затова извинете ме за грешки в правописа.
Лека вечер и мерси
Не позволявай на огъня да изгасне, разпален от незаменима искра в безнадеждните замени на : не съвсем ;все още не; и не съвсем.Не позволявай на героя в душата ти да изчезне в самотното осуетяване на живота,който заслужаваш и никога не си могъл да достигнеш.
CTouAH Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-11-2010, 20:40     #2
veno
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2007
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на veno
Начално

Моя съвет е да се ориентираш към известни и доказани марки, а те са:
1. Mountain Hardware
2. Arcteryx
3. Marmot
4. Mammut
5. The North Face
6. Outdoor Research
7. Helly Hansen
Евентуално:
1. Oakley
2. Patagonia

Сайтове на които можеш да ги намериш:
www.backcountry.com
www.mountaingear.com
www.steepandcheap.com
www.tramdock.com

Последните 2 са от типа One At a Time! Спокойно, можеш да си купиш читаво яке за 100-150$. Преди 2 месеца при намаление от 50% на Беккънтри.ком се сдобих с яке на Marmot за 120$. Ако си в България, якетата на Vehicle и Direct Alpine. А освен всички споменати по-горе, мисля че якетата за ски/сноуборд на Salomon, Rossignol, Spyder, Head също стават... но в повечето случаи не са по-добри и почти винаги са на доста по-висока цена.

Успех.
veno Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-11-2010, 21:20     #3
tablatabla
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2010
Начално

Бих добавил:
First Ascent Eddie Bauer
Rab
Westcomb
Sierra Designs
Columbia
Cloudveil

Това яке за какво ще се използва всъщност?

PS
Тук може да изтеглите специалните броеве на Outside - Buyers Guide

Outside Buyers Guide - Spring 2010
http://www.freshwap.net/magazines/15...ring-2010.html

Outside Buyers Guide - Fall-Winter 2011
http://hotfile.com/dl/74371493/26700..._2011.pdf.html

Joe Strummer 21 August 1952 22 December 2002

Запоследно променено от tablatabla : 08-11-2010 в 22:45.
tablatabla Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-11-2010, 22:03     #4
Version 7.0
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Ако ровиш из английски сайтова потърси Berghaus и Rab. Това са английски марки и в местния еБей.co.uk се намират на прилични цени ... ако разбиранията ни са за прилични цени са сходни. Rab са по-специализирани и съответно по-скъпи, Berghaus има всякакви . Ако мислиш повече да се движиш с якето наблегни на характеристиките на мембраната, колкото повече толкова повече. Ако ти трябват само за ски, не ти трябва "яка" мембрана. Успех
Стари 10-11-2010, 12:38     #5
CTouAH
Senior Member

Начално

Мерси много за съветите, наистина ще са ми много полезни.
Якето ще се използва, както за ски, така и за носене през дъждовните и ветровити дни. Живея в много северна част на Шотландия и си трябва по-хубаво яке :Д . Проблема е че тези американски сайтове, които Вено е дал, проверих доставката е 60$ и discounta се губи, затова ще трябвва да търся по тукашни.

Отново мерси и лек ден, до скоро.
Не позволявай на огъня да изгасне, разпален от незаменима искра в безнадеждните замени на : не съвсем ;все още не; и не съвсем.Не позволявай на героя в душата ти да изчезне в самотното осуетяване на живота,който заслужаваш и никога не си могъл да достигнеш.
Стари 13-11-2010, 09:24     #6
tablatabla
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2010
Начално

тук също няколко гайда за ориентиране в продукти, фирми и тн.

http://www.freeskier.com/pages/currentIssue.php

Joe Strummer 21 August 1952 22 December 2002

Запоследно променено от tablatabla : 13-11-2010 в 09:27.
tablatabla Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-11-2010, 11:15     #7
Tsvety
Junior Member

Дата на присъединяване: Nov 2010
Smile за SURFANIC-а

Вчера ми дойдоха точно от Англия салопетките на малкият 2-3 г., якето на племенника 8 г. и моето яке р.165 см - тинейджърско. Всичките SURFANIC.
Страшни са! Като на племенника е от по-готините модели 10к/10г high tech серията. Сиво рае. Мога да ти изпратя снимки да ни ги видиш нещата и да си прецениш... Аз със сигурност ще взема такова и за мъж ми. Невероятни са.

И може да съм кифла - ама има значение как изглежда. Другите ми варианти бяха Helly Hansen и Eider (не нови, щото вторите са адски скъпи). Сега след като видях на живо Surfanic-a, въобще няма да мисля повече.

Но все пак аз исках да взема нещо, което да си носи зимата, дори и ако реши, че не го кефят ските и не се качи повече от веднъж. Така че 10/10 на Сърфаник ми се струва много добре.
А те не са скъпи и сега ще му взема новичко. За към 50 паунда.
Така че с две ръце за Сърфаник, ако искаш да кача снимки на нашите неща - свиркай. Страхотно изглеждат/не са скъпи и са адски качествени... не знам какво друго може да му търсиш.

Моето е модел Нато 5000/5000 http://www.boardmania.cz/prodej/Bund...nic-Nato-black

Но не ми седи така, по-яко е.
Имай предвид, че Сърфаник якетата идват голямки. Мъж ми е L-ка по принцип, но Сърфаник ще му взема M. Мога да изровя ориентировъчни размери, които са ми давали продавачите да те ориентирам ако искаш.

Иначе това ми е фаворита, ама още е скъп: http://www.outdooraction.co.uk/acata...et__2009_.html

А сега видях, че си в Шотландия - ми виж разходи се по главната улица, или виж на сайта на Сърфаник, Helly Hansen, North Face къде точно имат магазини в твоя град. Влез изпробвай, огледай и реши. Eider са много яки, ако по време на Коледния шопинг ти изпадне оферта, щото са доста скъпи иначе.

Но ако търсиш яке дето да е смарт-ско за града - единствено Surfanic, (мисля Westbeach имаха също един два модела, джинсови имат Berghaus мисля, мога да ти потърся линка). Просто на мен не ми харесва като тръгне мъж ми из града да изглежда все едно току що е слязъл от баира. Ама пък на много хора това не им пречи. Въпрос на предпочитание.

А сега видях и ски гащите на мъж ми дето му ги взех - те са джинсови на Protest - 20/20. Много са яки. Protest също имат по-смарт модели дето да стават за града. И са с много добри параметри.
http://www.protest.eu/#/en/collection/men/boardjackets

Във всеки случай ако си взимаш бордуеар - по-добре го пробвай, преди да купиш. Може да ти е голямо/свлечено, ако не се носиш така/не ти е това стила - може да е по-добре да вземеш 1 размер по-малко.

Запоследно променено от Tsvety : 13-11-2010 в 13:16.
Tsvety Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-11-2010, 17:38     #8
CTouAH
Senior Member

Начално

Здравейте и благодаря за мнененията.

Купих си яке, послушах по-горните съвети и реших да похарча малко повече пари за нещо, което ще ползвам доста. Минах през всички магазини и стигнах до извода че по-хубавите якета на North Face например, са за не по-малко от £300. Накрая се натъкнах на един магазин където имаха Spyder, и си купих със 50% discount модела на миналогодишния US Olympic Ski Team za £150. Сравнително скъпо е, но прецених че е добра инвестиця, а и вие препоръчахте марката. Якето е черно 10 000/10 000. Как мислите, добре ли съм постъпил?

Мерси отново и лек ден
Стари 14-11-2010, 15:33     #9
CTouAH
Senior Member

Начално

Сега прочитам коментара на Цвети, но малко късно. Якето, което тя е пратила на Сурфаник ми хареса доста.... И е доста по евтино Сега имам нужда някой да ми каже, че марката има значение и че си е струвало (((
Стари 14-11-2010, 20:37     #10
veno
Senior Member

Начално

Според мен си направил правилния избор. С 2 ръце съм за Spyder спрямо Surfanic (които да си призная чувам за първи път, но това не е фактор), но които ми направиха лошо впечатление с това, че на страницата си за технологиите, които използват, има писано само за джобове за Ipod и тем подобни, и няма дума за това какви мембрани използват в облеклото. 5К/5К нищо незначи, както беше казал dimitard забрадките на банскалиските баби имат по-високи пказатели Аз съм твърдо против с дрехите с които съм в планината, да ходя и в града, така че ако Surfanic залагат на това, не съм аз техния клиент. А Spyder са се доказали като бранд отдавна!
Стари 15-11-2010, 10:46     #11
Tsvety
Junior Member

Smile

Цитат:
Първоначално изпратено отCTouAH Разгледай мнение
Сега прочитам коментара на Цвети, но малко късно. Якето, което тя е пратила на Сурфаник ми хареса доста.... И е доста по евтино Сега имам нужда някой да ми каже, че марката има значение и че си е струвало (((
Значи, за тез пари и тази марка, най-вероятно си струва. Единствено цената не ми харесва толкова.
Ама купил си го вече, да си го носиш със здраве!
Стари 15-11-2010, 12:16     #12
Tsvety
Junior Member

Smile

Цитат:
Първоначално изпратено отveno Разгледай мнение
Според мен си направил правилния избор. С 2 ръце съм за Spyder спрямо Surfanic (които да си призная чувам за първи път, но това не е фактор), но които ми направиха лошо впечатление с това, че на страницата си за технологиите, които използват, има писано само за джобове за Ipod и тем подобни, и няма дума за това какви мембрани използват в облеклото. 5К/5К нищо незначи, както беше казал dimitard забрадките на банскалиските баби имат по-високи пказатели Аз съм твърдо против с дрехите с които съм в планината, да ходя и в града, така че ако Surfanic залагат на това, не съм аз техния клиент. А Spyder са се доказали като бранд отдавна!
На сайта им пише към всеки продукт в технология - surftex. На мен това не ми говори нищо де. Ако някой знае да каже. Може да си е нещо тяхно. Като Helly Tech и т.н. Доколкото аз разбрах (може и да греша) си е специален плат като гортекс (без да сравнявам едното с другото, не са ми известни детайлите). Surfanic са "млада" марка, опитват се да продават качествени неща на по-тънки цени. Произвеждат се в UK и на мен това ми харесва.

Якето, което аз си взех е много стар техен модел (от отдавна не се предлага), но аз си го купих за града основно, защото ски много рядко карам с яке. По вероятно е тази зима да се екипирам с някой хай-тек елек и нещо дишащо отдолу. Яке основно нося когато не карам. Така че аз якето съм си го взела да отговаря на моите си изисквания и въобще не ми трябва 20/20 за тези цели. Нито пък мисля да давам 300 лв + за нещо такова. Ако искам да си взема сериозно яке, най-вероятно ще си взема Ейдър (или Diel).

Иначе момчето също го посъветвах от гледна точка на това за какво му трябва/ще го използва. Доколкото аз лично разбрах ще го ползва за зимно яке в града и за ски. Предвид, че не е в БГ, където възможността да караш ски редовно е много по-голяма (ако имаш желание - планини бол), вероятно ще кара 1-2 седмици макс на сезон (по чужбинско вероятно, не в UK). Значи според мен грубо казано - 90% градско, 10% ски.

Ако иска да кара редовно в UK, сигурно ще ходи на писти със сух сняг/изкуствени писти и ако му се случва да задира на завои или да пада хубавото му якенце ще стане на гъз за нула време.

Знам какво е времето в Шотландия много добре! Там климата е drizzle почти целогодишно, ама за това даже не му трябва 10к/10 за града. Просто дебело яке да го пази от мокрият студен вятър.

Якето дето си е взел е най-вероятно супер и ще му свърши супер работа за всичко, което му трябва. Спор няма! И когато тръгне на ски ще си е спокоен, че всичко ще му е ок, където и да реши да кара.

Просто за мен 150 паунда са много за неговите цели. Surfanic-а щеше да му свърши същата работа.
Както казах сега ще взимам яке на мъж ми 10/10 на Surfanic. (пак повече за градско, отколкото да ходи при бабите ). Surfanic по-принцип правят якета за snowboard, а не градски пухенки.
За това мен най-много ме устройва Surfanic 10/10 (core или high tech сериите) като за 50 паунда с намаленията. Въпрос на нужди, лични предпочитания и цена. Това е.

Запоследно променено от Tsvety : 15-11-2010 в 12:27.
Стари 15-11-2010, 13:28     #13
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Ох, Цвети....
Стари 15-11-2010, 13:36     #14
Станислав
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на Станислав
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отTsvety Разгледай мнение
...аз си го купих за града основно, защото ски много рядко карам с яке. По вероятно е тази зима да се екипирам с някой хай-тек елек и нещо дишащо отдолу. Яке основно нося когато не карам. Така че аз якето съм си го взела да отговаря на моите си изисквания и въобще не ми трябва 20/20 за тези цели. Нито пък мисля да давам 300 лв + за нещо такова. Ако искам да си взема сериозно яке, най-вероятно ще си взема Ейдър (или Diel).
Много искам да те видя на минус десет-петнайсет градуса при хубав витошки вятър с "хай-тек" елека ти. Имай предвид, че хубавите и "безполезни" мембрани са точно за това - хем да те защитават при лоши условия, хем да не се вариш в собствен сос при топло време. Също така голяма глупост според мен е да имаш една универсална дреха и за планината и за града.
Станислав Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-11-2010, 13:38     #15
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
Ох, Цвети....
в Единбург в един хубав августувски ден като се качих на едно хълмче над града да гледам залеза и като запука един дъжд и задуха един северен вятър с дъх на агустувски сняг.. хората се разбягаха, пък аз си облякох якето и гледах бурята.. но да, иначе бих заложил на сурфантик или диел
Пък за 180 евро, ако знаете в Декатлон кви якета има.. даже на изплащане го дават..
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-11-2010, 01:07     #16
Tsvety
Junior Member

Talking

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
в Единбург в един хубав августувски ден ..
хахаха Брей кога е било това? Аз за 5 г. в Единбург един път скреж видях... сняг не съм Ама беше преди време...

dimitard, Станислав - Е, радвам се, че забавлявам толкова много хора.

Нямам нищо напротив да имам хай-тек елек, дето да ми държи чадъра, хубава градска пухинка и скъпарско яке за ски, дето да диша вместо мене и във вятър, и без вятър.

Въпроса е само дали ще се съберат достатъчен брой разбирачи тука, че да ми ги купите всичките тея работи?
Ммм? Желаещи?
Стари 16-11-2010, 01:09     #17
f2f
ските са скъп спорт!

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отTsvety Разгледай мнение
Въпроса е само дали ще се съберат достатъчен брой разбирачи тука, че да ми ги купите всичките тея работи?
Ммм? Желаещи?
я се стегни малко.
f2f Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-11-2010, 01:32     #18
veno
Senior Member

Начално

@Tsvety май си сбъркала форума с bg-mamma.
Стари 16-11-2010, 03:37     #19
Tsvety
Junior Member

f2f, veno,

а точно как предлагате да реагирам на пост-а на Станислав (и в този ред на мисли - и още няколко такива откакто дойдох във форума)?

Човека не ме познава и не знае на колко студено/топло нося и въобще нищо за мен. Яке за ски ми трябва - но искам да си купя хубаво и просто това няма как да стане в момента. Повече ми трябва яке за всеки ден и ако трябва ще се събличам и обличам на склона колкото пъти ми се наложи. Колкото и да му е смешно това на Станислав.

Не съм казала, в поста си, че мембраните са безполезни, но той ми е извъртял думите, за да има с какво да си чеше езика и/или за да ми каже колко съм тъпа. А, това всъщност почти ми го казва даже в последното изречение...
Еми, на мен пък ми става тъпо когато някой ми се подиграва/ме обижда, щото евентуално съм засегнала честта на мембраната на якето му.

Ако си припомним темата от началото - човека дойде с три предложения, едното беше за Сърфаник. Според мен човека искаше да си вземе добро яке, без да се изхвърля във финансите. Реших да се включа, за да помогна на него, а не за да си деля 1-вото място с някой за това кой повече разбира от ски екипировка. Така че заяжданиците/присмеха мисля бяха излишни.

А на вашите коментари вече съвсем не знам какво да кажа.
Можех да затворя и сама вратата на излизане, нямаше нужда от ритник.
Стари 16-11-2010, 08:13     #20
goose
Senior Member

Дата на присъединяване: Aug 2005
Начално

Ех изпревариха ме... http://forum.bg-mamma.com/

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 06:01.