Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 14-09-2017, 17:26     #1
deadsmurf
Junior Member

Дата на присъединяване: Sep 2017
Question Избор на обувки за пантене

Здравейте,
от известно време ви чета като гост, но стигнах до момента, в който търся мнението на опита. Избирам обувка за точки, обаче съм с проблемен крак. Миналата година търсих алпийски и беше адска мъка, като резултата беше една мекица 60 на хед, която на буутфитинг ми казаха, че с леки промени (засега само стелка) ще заспи.
Та проблема е следния: 27.5, широко стъпало 106 и 46см прасец с висок надлъжен свод и кекаво дясно коляно. Пробвах всичко, което в този сезон може да се намери по магазините. Единствено мъжкия Movement Alp track беше що-годе удобен, но все пак тесен на прасеца и нисък на свода. На всички обувки езиците ме прищипват, а скарпата направо ми остави синина за 5минути тест. В Stormshop пробвах един Full Tilt -
най-удобния чорап досега, без език, а засукан като спирала така, че да завърши в ямката над костта и да не убива. Но нямат за точки.
Миналата зима за едно качване до Черни връх тествах Скарпа Вектор, но единствените наемни, които ми бяха ок на глезена и свода бяха 29.
Говорих с буутфитъри от Конрад и те предложиха няколко чифта, които да поръчам и пробвам, което харесам ок - другото го връщам.

Scott Celeste https://goo.gl/v9XBqN
Dynafit Radical https://goo.gl/1VPNAA
Dynafit Neo https://goo.gl/8Lm2L1
Dynafit Beast https://goo.gl/ZDdEqM

И понеже загледах - https://www.sport-conrad.com/en/prod...q916fdhkji55b5 предшественика на Beast, че е доста по-евтин.
Четох из разни ревюта на жени, които тестват панти и са с подобни проблеми, там препоръчват още Scarpa Gea3, Fischer Transalp vacuum W TS Lite и Atomic Backland W като широки и удобни за големи крака.

Някой има ли впечатления или близки познати с подобни обувки?
Никъде в България няма избор и размери за женски обувки, Максспорт директно ме отрязаха, че няма да внасят. А ако не пробвам не мога да дам толкова пари за обувки, които не знам дали въобще ще мога да закопчая горния щраймер. Ако действам по системата на поръчка-проба-връщане ще се разоря от куриерски такси само за проби.
Отворена съм към всякакви идеи и мнения.
deadsmurf Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-09-2017, 21:13     #2
bo//gan
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2013
Начално

хахаха, дай ни проблемни женски крака ....
и ще видиш какво давае на съвети ще започне : - )

щом следиш форума, знаеш магазините и буутфитърите в бг. Обикаляй, пробвай и се консултирай с тях, най-добре като дойдат новите модели преди Коледа.

Идеалният вариант би било да комбинираш едно ходене на ски до Алпите тази зима с пробване на обувки в Конрад или друг голям магазин (Конрад в Гармиш и Пенцберг имат най-голям избор)

Фул Тилт щели да пускат пантаджийски модел, ако правилно съм запомнил за 18/19.

Междувременно ако компанията ти не подържа бясно темпо, можеш да си пантиш с пистовите обувки и рамкови автомати, така и коляното ти ще се стегне, и обувките ще улегнат : - ).

успех
bo//gan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-09-2017, 08:43     #3
deadsmurf
Junior Member

Unhappy

Идеята ми беше да направя един Капрун или Гармиш, обаче с алпийските няма шанс да пантя, тежки са. Освен това от това дали си намеря обувка зависи и това какьв автомат ще взема, понеже миналата зима разлепих старите ски, та сега е пълен екип на ред. Иначе казано избрала съм ска, автомати за двата варианта, но без обувка за никъде.

За фул тилт, момчето в Стормшоп каза, че очаква да му докарат тая година. Бях много учудена, никъде не намерих да са пуснали за тая година тех.

Запоследно променено от deadsmurf : 15-09-2017 в 08:45.
Стари 15-09-2017, 08:52     #4
P-Str
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2015
Начално

Здравей,
С подобни "проблеми" съм и аз... макар, че ти като жена, "немаш стигане".
Един вариант, за който се сещам е новия Atomic Hawx XTD, който излиза този сезон. Хоукса пасва на такива крака а сега с тех инсъртите може и да реши загадката (ни).
На Капрун и Цел Ам Зее, в Интерспорт магазините и сервизите работят основно с Атомик. Ако се случи да ти стане нещо ...
За друг вариант не се сещам
P-Str Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-09-2017, 09:01     #5
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Salomon QUEST Pro. Сменяеми подметки за точки и алпийски. Черупката се пече. Едва ли тука има някой с по-крив крак от моя. Ширина 106 не е нищо. Иди до Саломон и пробвай.
Стари 15-09-2017, 12:49     #6
deadsmurf
Junior Member

Начално

От кога си с този Salomon? Че из нета гледам оплаквания, че къфа се троши.
Стари 15-09-2017, 13:54     #7
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

За 2 г при мен не мръднаха. После ги продадох, защото отрекох пантенето.
Стари 18-09-2017, 18:43     #8
deadsmurf
Junior Member

Начално

Тъй, ходих до спортбокс, пробвах всичко което имаха и един Саломон MTN Explore 100 беше доста удобен. Лека относително, за точкови несменяема подметка, не е най-големия ротационен градус, но доста приличен. И стигат до момента, в който с намалението, което хич не е малко, пак са 800лв.
Някой има ли с такива обувки да сподели впечатления, че не мога да преценя заслужават ли си парите в дългосрочен план.
Стари 02-10-2017, 15:47     #9
MrPilly
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2009
Начално

Жената, Злати, е с подобна геометрия на плавниците(26.5-27 mondo) и миналата година ѝ взехме Scarpa Freedom SL 27 и казва, че са ѝ мега удобни. Аз карам също със Freedom SL 27.5, което си е 28, но малко ме стягат на сводовете защото са ми по-високи като в твоя случай, но това подлежи на фитване...
Все пак препоръчвам да ги пробваш, доста са удобни, макар и да имат леки забележки по качеството на пластмасата и гумата на подметките
MrPilly Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 04-10-2017, 15:14     #10
deadsmurf
Junior Member

Начално

След много чудене си поръчах Саломон мтн експлор от испания, че пак ми излиза по-евтин, чакам го в петък да дойде и ще докладвам как пасва.

Междувременно се издирват детски обувки за пантене 22MP за точки. на прилични пари, моля.
Стари 05-10-2017, 16:59     #11
vga
Ski Bum

Дата на присъединяване: Oct 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на vga
Начално

Съвсем скоро ще има FT за точки
vga Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-10-2017, 17:20     #12
deadsmurf
Junior Member

Начално

Скоро, колко да е скоро - евентуално догодина.
Стари 25-10-2017, 17:33     #13
nikos
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2005
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdeadsmurf Разгледай мнение
След много чудене си поръчах Саломон мтн експлор от испания, че пак ми излиза по-евтин, чакам го в петък да дойде и ще докладвам как пасва.

Междувременно се издирват детски обувки за пантене 22MP за точки. на прилични пари, моля.
Можеш ли да дадеш линк на сайта? Ако не е тайна на какви пари?
nikos Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-10-2017, 16:26     #14
deadsmurf
Junior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отnikos Разгледай мнение
Можеш ли да дадеш линк на сайта? Ако не е тайна на какви пари?
Магазина е Barrabes, интернационален, позиционирани нейде около Валенсия. Имат много ритейлъри и малко бавно преравят всичките складове. Това стана причина да откажа поръчката - поръчах стария модел, пратиха ми новия, но 27.5 (27/27.5) въпреки че поисках изрично 27.5-28. Дойде и ми се оказаха очаквано малки. Но докато ми ги сменят намерих тук на втора ръка Dynafit Zzero4 28 и ги взех за 190, та отказах саломоните.
Всъщност въпреки тази ми несполука, съм доволна от магазина - поръчах и един борд от тях и нямах ядове.
Относно съпорта им - много съм доволна от тях, добра комуникация и всячески се опитват да ти помагат и спестят разходи. Оригинално стария модел ми излезе 358€ с доставка и ддс, като ми върнаха ддс-то, че ги взех с фактура. А новия с 60€ отгоре.

Абе, в крайна сметка всичките ми планове стигнаха до Dynafit : Zzero4+Guide 170cm+Vertical и оригиналния колани, които чакат снега нетърпеливо в ъгъла.
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 19:47.