Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Общи дискусии

Разгледай резултатите от анкетата: Трябва ли danvan да остане активен?
Да 49 41.18%
Не 70 58.82%
Потребители,които са гласували: 119. Вие не можете да гласувате в тази анкета

Темата е заключена

Функции на темата Display Modes
Стари 06-10-2009, 18:08     #21
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

то бъзици за екипировка има към всеки един юзър ... на един му хлопат пантите, на друг са му бонбонени ските, на трети са му тесни гащите, на четвърти са му тежки автоматите, пети носи мед, шести е много зелен и няма да узрее и т.н. и т.н.

ако всички започваха с обидите и "аз съм велик, вие не струвате" след всеки такъв бъзик ... не кафето, ами физическата цялост на членовете щеше да е под въпрос
korlitz Не е онлайн  
Стари 06-10-2009, 19:22     #22
Galya1
Galya

Дата на присъединяване: Nov 2008
Начално

Гласувах "за" това Данван да остане активен. Може и да нямам правото да гласувам тук, не знам. Не съм член на вашата федерация. Чета форума с интерес от доста време и се опитвам да се въздържам от мнения по темите поради това, че ме е страх дали с постовете си бих "допринесла " за форума .Смятам обаче, че форумите са свободна среда , в която се срещат хора с различни характери и възгледи и трябва да уважаваме инакомислещите. Не мисля, че той с поведението си е обидил някой/поне от това, което съм прочела от негови постове/.
Galya1 Не е онлайн  
Стари 06-10-2009, 20:21     #23
bobber

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

в мтб-бг вече са го измислили доста просто/сложно според зависи
всеики потребител има рейтинг който се променя не от броя постове а от това как
го оценяват другите съответно под определен рейтин не може да се поства в всички подфоруми...
bobber Не е онлайн  
Стари 06-10-2009, 20:32     #24
dimo
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2007
Начално

Аз пък си мислех, че тази тема е пусната на шега
А то какво излезе.
Не познавам лично повечето от пишещите тук и нямам възможност да идвам на сбирките ви всеки вторник, но когато мога, използвам всяка възможност да покарам ски с вас.
Голямата част, предполагам, се познавате... що не седнете на една маса очи в очи, па се разберете..., ако има какво да се разбирате
Чудя се дали да гласувам, струва ми се глупаво да взимам такива решения, но нямам нищо против Данван да си остане.
Безкрайните спорове са ми по-скоро забавни..., когато не ги прескачам Може би, защото почти не взимам отношение в тях, може би, защото нямам навик да споря по нета, не знам.
Вас пък, какво чак толкова ви нервира, също не знам

dimo Не е онлайн  
Стари 06-10-2009, 21:53     #25
ddani
АматЙор

Дата на присъединяване: Jan 2007
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на ddani
Начално

Мотивите за анкетата са повече от адекватни.Мисля обаче,че подобаващо за всяко "общество" е този род проблеми да се разрешават "очи в очи",все пак се познавате не от вчера.Така или иначе в знак на позитивизъм съм гласувал с "да".Отнасям се с разбиране към всеки вот (наистина).Пожелавам на всеки хубава зима,много сняг и приятели с които да ги споделят.
ddani Не е онлайн  
Стари 06-10-2009, 22:10     #26
gruyo123
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2009
Начално

Яка тема.
Поредния пост, от който лъха на лека ненавист към съфорумци.
Не знам как е в ТГР, ама тук доста голяма част от постовете и темите завършват със спам, заяждане, груби базици и тн, които не винаги са добре разбрани.
Направо да гласуваме за закриване на форума, а?

Сега сериозно: всеки си има мнението и си го казва. Както казва поговорката: който го е страх от мечки, да не ходи в гората.

Ако дадено мнение минава културните граници на форума, си има администратор/модератор да го изтрие.

Запоследно променено от gruyo123 : 06-10-2009 в 22:14.
gruyo123 Не е онлайн  
Стари 06-10-2009, 22:12     #27
dimo
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2007
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отddani Разгледай мнение
Мотивите за анкетата са повече от адекватни...
Сигурен съм, че е така.
Всъщност, сега виждам, че авторът на анкетата приканва за сериозност.
dimo Не е онлайн  
Стари 07-10-2009, 06:23     #28
Green Hot Chilly Peppers
Прасета в космоса!

Аватара на Green Hot Chilly Peppers

Дата на присъединяване: Aug 2007
Начално Свобода vs. свободия

Свободата (вкл. на словото) е право, само доколкото не нарушава правата на другите.
Свобода без мярка и без правилна преценка на необходимостта и адекватността на ползването на дадено право и последствията от него = свободия.

Затова в обществото съществуват институции като полиция и съд, а в метаобществото на форума съществува митичния звяр модератор.

Ничие търпение не е безгранично, а този форум не е първия, в който това се случва.
Стари 07-10-2009, 07:12     #29
f2f
ските са скъп спорт!

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отGreen Hot Chilly Peppers Разгледай мнение
Свободата (вкл. на словото) е право, само доколкото не нарушава правата на другите.
Свобода без мярка и без правилна преценка на необходимостта и адекватността на ползването на дадено право и последствията от него = свободия.

Затова в обществото съществуват институции като полиция и съд, а в метаобществото на форума съществува митичния звяр модератор.

Ничие търпение не е безгранично, а този форум не е първия, в който това се случва.
всичко много хубаво, само дето думичката която търсиш е "слободия", а не "свободия".
f2f Не е онлайн  
Стари 07-10-2009, 08:07     #30
mp2
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2003
Начално

Лично на мен ми е много неприятно когато е ставало дума за триене на постове или дискусии по отношение на забраняване на потребител (което до сега не се е случвало). Този форум винаги се е (само)управлявал на принципа "еми тук не пишат толкова прости хора, че да се налага подобно нещо". Редките случаи на триене винаги са били за прекъсване на спам, откровена неприкрита търговска реклама или груби директни обиди...

НО, уви, има случаи, когато се прекалява.... Някак си не може всяка тема да завършва с караници между 2-3 потребителя и то караници, които определено приличат повече на грубо заяждане.

ИСКАМ да помоля Данван да уважава останалите хора във форума и да си спести директни обиди към тях, както и почуствалите се засегнати от постове на Данван да направят същото. Иначе заприличваме на махленска свада с участието на 100-на цигани, в която всеки псува на развален български другия и го прави крещейки, та барем го надвика...

Откровено казано хич не ми се ще да въвеждаме правила за временни забрани и до последно ще настоявам да не се прави, но ако има риск целия форум да се опропасти, просто ще се наложи.... Моля ви да се поставите и в позиция на човек, който влиза да потърси полезна информация или съвет -ако се загледате в подобни теми уви ще стигнете (на 90%) до момент на заяждане между 2-3 потребители (винаги същите), което дава на форума вид не на дискусия между хора с мнение по въпроса, а на чиста караница.....

И последно: надявам се това да е изблик на "лятна треска" и със застудяването нещата да се променят. Дано. Иначе, уви, ще трябва да се въвеждат временни ограничения в името на "Кафето".... Хау!
Стари 07-10-2009, 09:46     #31
Version 7.0
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2006
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отNastia Разгледай мнение
Гласувах с "не". Господ не ни е създал еднакво умни, красиви и отзивчиви. Но когато ние хората поемем бремето на дискрецията кой да и кой не, нещата често стават страшни. Не ни е дадено да съдим, но всеки от нас има свободната воля просто да не чете този или онзи потребител. Затова, заради принципа и заради греховността на надменността като такава съм против.

Опса.... въпросът е поставен малко фарисейски.. в резултат гласуването ми е погрешно. Мнението ми е, че danvan трябва да остане активен, ако може админите да прехвърлят един глас от "не" в "да"
Цитирам този пост като пример за изразена принципна позиция да се гасува с Да (в смисъла на зададения въпрос). Принципно как стоят нещата от моята гледна точка: съседът ти редовно си изхвърля боклука пред входната ти врата. Това естествено дразни и се обръщаш към него с молбата да ползва контейнерите с надписТИТАН пред болка. Съседът обаче не се трогва от това и продължава да ти скрива шпионката с обелки от лук, блажни вестници и какво ли още не. Като хора, общи ползватели на колективната етажна собственост трябва да решите проблема помежду си, но понеже е невъзможно, има два варианта:
(1) Сезираш домоуправителя, той без успех говори със съседа (практиката показва, че ако ти не си се оправил с даден проблем, домоуптарителя също не успява), после свиква събрание на блока, на което се визма колективно решение съседа да бъде подведен под съдебна отговорнотст, и поради мудността на родната съдебна система след няколко години съсдеда е изселен. За това време сте се карали и били многократно, бед да има ефект, защото в крайна сметка всяка сутрин намираш една камара боклук пред вратата си.
(2) От принципни съображения, избягвайки "греховността на надменността" да решаваш дали съседа да си живее във собственото жилище или не, спираш да ползваш входната си врата. С помоща на техниката на единичното въже напускаш и се прибираш в дома си.

Не случайно дадох пример с такъв битово-хигиеничен характер, защото почти всеки се е сблъквал с подобен случай и може да оцени проблема.

В интерес на истината аз съм свободен да не дишам мръсния въздух на София, но го правя, защото живея тук.
Стари 07-10-2009, 10:14     #32
Version 7.0
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2006
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdanvan Разгледай мнение
П.П.С. Съжалявам, че тази тема съвпадна по време с трагичната новина в същия раздел.
Аз също съжалявам, че намесваш този факт в контекста на тази тема. Не виждам каква е връзката между двете теми, поради което го намирам за цинизъм. Има тема, в която можеш да отдадеш почит към момчето.
Стари 07-10-2009, 10:28     #33
danvan
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на danvan
Начално

Почит може да се отдаде и с мълчание!
Съжалявам, че пусна тази така увлекателна анкета по същото време,
защото за мен тя е спор за нещо безкрайно дребно и незначително,
в сравнение с нещата, които намирам за важни, да не говорим за прекъсването на един човешки живот.

Ако ти и в това намираш повод да изливаш дребничката си злоба,
наистина не виждам защо изобщо да разговарям с теб.
Ще си позволя да те цитирам:
Цитат:
ще оставя без коментар твоите евентуални бъртвежи
danvan Не е онлайн  
Стари 07-10-2009, 10:30     #34
Naso
I'm a member

Дата на присъединяване: Oct 2005
Начално

Ми то като гледам анкетата си показва какъв дразнител е Данван. Въпреки, че не смятам банването за правилно гласувах с "не", за да изразя досадата си от плямпането на нашия "любим" съфорумец.
Данване, по-добре си лафи с пичките във фейсбук, тук никой не ти се връзва на глупостите!
Naso Не е онлайн  
Стари 07-10-2009, 11:04     #35
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отNaso Разгледай мнение
Ми то като гледам анкетата си показва какъв дразнител е Данван. Въпреки, че не смятам банването за правилно гласувах с "не", за да изразя досадата си от плямпането на нашия "любим" съфорумец.
Данване, по-добре си лафи с пичките във фейсбук, тук никой не ти се връзва на глупостите!
понеже данван все обяснява как може да станем по-хубава държава ... в хубавите държави, политиците като разберат, че народа не ги иска и сами си тръгват ... не се налага да ги банват

не че данван е политик, но не веднъж е изказвал одобрението си към такива ценности, т.е. ако пректираме политическия модел върху това мини общество, би било по-редно да се разчита на такъв вид саморегулиране, а не на самото банване
korlitz Не е онлайн  
Стари 07-10-2009, 11:16     #36
snowhite
снежинка

Дата на присъединяване: Jun 2007
Начално

аз също гласувах с не-свободата си е свобода,но и правилата са си правила!Въпреки че беше помолен,предупреден при предишния грозен спор в Екология,Данван явно не може да овладее дразнещите си постове и пак се стига до глупави схватки,които нарушават добрия тон на форума.
snowhite Не е онлайн  
Стари 07-10-2009, 11:20     #37
-gesh-
плешиф лифтар

Дата на присъединяване: Dec 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез MSN на -gesh- Изпрати съобщение чрез Yahoo на -gesh- Изпрати съобщение чрез skype; на -gesh-
Начално

свобода (на словото), която може да доведе хаус вредящ на всички или правила, които могат да се превърнат в цензура?!? Мисля, че това е основната дилема в модерните демократични общества. Ясно е, че отогвора е някъде в средата.

Нашия форум си има правила - http://www.befsa.com/forum/showthread.php?t=782 публикувани още през 2005г. (благодарение на Багера ).

Ако някой системно ги е нарушавал, то е ясно - трябва да бъде "ограничен" от модераторите. Иначе, просто ще стане като шофирането в афкиранска държава (няма правила, всички се движат както си искат но често не стигат до никаде или се движат с макс 5 км/ч постоянно на клаксона) - т.е. неефктивено, в хаус, които вреди на всички в обществото!

П.С. Аз лично игнорирам мнения, които само целят заяждане. Ако всички правим така, дразнителите рано или късно ще млъкнат. Кофти нещо е спама
-gesh- Не е онлайн  
Стари 07-10-2009, 12:43     #38
Nobby
Junior Member

Дата на присъединяване: Jul 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdanvan Разгледай мнение
Съжалявам, че пусна тази така увлекателна анкета по същото време,
защото за мен тя е спор за нещо безкрайно дребно и незначително,
в сравнение с нещата, които намирам за важни, да не говорим за прекъсването на един човешки живот.

Ако ти и в това намираш повод да изливаш дребничката си злоба,
наистина не виждам защо изобщо да разговарям с теб.
Ще си позволя да те цитирам:
...
млъкни за малко тогава
Nobby Не е онлайн  
Стари 07-10-2009, 14:55     #39
artoma
Member

Дата на присъединяване: Jul 2004
Thumbs down

Той го ритна в ташаците и му каза: - И децата са ти грози копеле.......
Стари 08-10-2009, 20:55     #40
Divata_kotka
Junior Member

Дата на присъединяване: Oct 2009
Начално

Регнах се тук, защото ми стана интересен спора за прословутия Канон на Данван. И друг път съм влизала тук без да се регвам, не го и знам тоя Данван к'ъв е и от къде е, а и не ме топли.
Доста голямо четиво ми предложихте, но на финала не можах да разбера, защо след като той ви иска съвет за избор на фотоапарат като колеги във форума, Вие му държите сметка на джоба. То не бе Ауди, то не бе Канон.
Като не сте наясно с фотоапаратите и фотографията, кажете си: Сори пич, не можем да ти помогнем ние си караме ските, чакаме си зимата и това е
То нападки, нападки........та деца да си правел, та какво ли още не.
Това го има само в Абсурдания (България): Човешката злоба и завист нямат почивен ден
Но докато не се научим да четем ще е така за съжаление.
Аз гласувах с ДА ................Ноооо отново това си е мое лично мнение, не ангажирам никой.
Но едно прецених, четейки темите във форума ви в повечето случаи тук хората са както казваме в Габрово: На човек му е необходимо изключително малко акъл за да разбере колко е глупав!
Divata_kotka Не е онлайн  
Темата е заключена

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 10:52.