Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Ски терени и условия

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 23-12-2017, 17:08     #1
natchobg
Member

Дата на присъединяване: Dec 2010
Начално Балкански Туринг+Писта идеи 2018

Привет!

На хоризонта ми се задават няколко свободни януарски дни и се замислям да си спретна една комбо програма за душата и тялото. Идеята е следната – 4-5 дни туринг и каране по писта в БГ или наоколо, целта е интересни преходи и минимален риск (ще бъда сам вероятно). В следващите редове съм нахвърлял няколко дестинации и много ще се радвам, ако се случи полезна (не само за мен, но и за всички заинтересовани във форума) дискусия по темата.
Нека да започна с

Пирин:
Банско – има добри цени за настаняване, цените на пистите са ясни. От Банско мога
: да пантя по пистите (скука), или да правя преходи посока х. Вихрен и наоколо
: да отскоча до х. Безбог, но теренът над хижата не е подходящ за сам човек. На пистата не разчитам към момента.
З. Тевно Езеро – не ми се иска да рискувам да правя преход сам и ще подивея там 4-5 дни.
Х. Яворов – досега не съм бил там, чувам, че отзивите са много добри, но предполагам, че теренът е само за напреднали и автоматично отпада варианта каране по писта.
Някой ако се сеща за други интересни туринг дестинации, ще се радвам. Банско – х. Демяница не ме привлича особенно, а и долината е лавинарник при определени условия. Южен Пирин – Сандански и нагоре не съм го мислил към момента, Г. Румен чакам да се включи по въпроса

Рила :
Боровец - има добри цени за настаняване, цените на пистите са ясни. Туринг вариантите до Чакъра, по Мусаленска пътека нагоре до Мусала, ЦПШ / Мальовица, Говедарци – х. Мечит – вр. Мечит са ясни.
Белмекен : Никога не съм бил там, ама какво ще правя 4 – 5 дни?
Езерата – може би е добър вариант, никога не съм карал в района и в хотело-хижата не съм бил от десетилетия 😉
Картала – за съжаления тази година лифтът не работи.
Някой ако се сеща за други интересни туринг дестинации, ще се радвам.

Пампорово – М. Чал:
Нямам никакви идеи. Пистите са ясни, обаче никога не съм обикалял нищо извън тях. Тук във форума има инфо, без конкретика, че около Перелик е страхотно.

Стара Планина :
Нямам никакви идеи. Имам носталгия към х. Плевен, там за първи път се качих на ски. За пистово не става, вероятно има добри туринг опции посока вр. Ботев. За митичните Петрохански горски карания не повдигам въпрос. Чувам и за х. Ком добри неща, но 4 дена там нещо не ми се връзват.

Сърбия
Бабин Зуб – сега като се замисля, много ми харесва идеята. Никога не съм бил там, а отзивите като цяло са ОК. Нормални цени, нормално отношение. Може би ще трябва да поразуча опциите за туринг из района.

Македония
Попова шапка – нямам никаква идея. Вероятно е интересно място, но не съм сигурен дали е подходящо в случая.

Ами това се сещам в момента. Наистина ще се радвам, ако има ползотворна дискусия по случая. Въобще, вие ако сте на мое място, какво бихте избрали. Отсега да кажа, че не съм си купил още „Skiing the Balkans”, където вероятно има отговори на някои от въпросите тук .

Весели Празници и много сняг и пудра през 2018 г.!

Запоследно променено от natchobg : 23-12-2017 в 17:27.
natchobg Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 20:45.