Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 03-02-2015, 18:20     #1
iПоп
Powder prophet

Дата на присъединяване: Dec 2011
Начално Нов тип колани от Fischer

Вчера попаднах на това видео в ютюб канала на списание Powder и определено представения продукт ми хареса адски много като идея

Агро дайнамик рейсинг тийм - Agro dynamic racing team
iПоп Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-02-2015, 10:19     #2
bobber

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Сега остава да махнат само гадното лепило
bobber Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-02-2015, 14:53     #3
arakliev84
Member

Дата на присъединяване: Feb 2011
Начално

Който си има такива, знае каква благинка е
arakliev84 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-02-2015, 19:47     #4
bobber

Начално

току що се сдобих с едни Тези дни ще видим как са
Стари 08-02-2015, 16:18     #5
dimitard
Senior Member

Начално

Преди 4 часа ги залепихме, сега изглеждат така.....та благинките.... Тука все пак е топло, а на някой ледец, ще е още по-забавно...

Стари 16-02-2015, 08:04     #6
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Вакум коланите са сила. Баси кефа. Слагат се и се махат за секунди, лепиш един за друг след сваляне и прибираш. Всичко за не повече от 20 секунди. Дали има вятър или е слънце няма значение. Не се занимаваш с мрежи, фолиа....идеално за търтей кат мен. После в къщи на чешмата с течен сапун и на простора(на врата в хола).
Стари 17-02-2015, 15:53     #7
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Вакум коланите са сила. Баси кефа. Слагат се и се махат за секунди, лепиш един за друг след сваляне и прибираш. Всичко за не повече от 20 секунди. Дали има вятър или е слънце няма значение. Не се занимаваш с мрежи, фолиа....идеално за търтей кат мен. После в къщи на чешмата с течен сапун и на простора(на врата в хола).
някой ако обича да сложи пояснение под линия че потребителя Ники е пантил 2 пъти до Черни връх сумарно, и мнението му за тези технологии не се базира на опит в различни условия и ситуации.
Иначе, чух добри неща за безлепилните колани на Gecko, от човек който панти доста с такива от 2 години (Коко), твърди че са 'идеални' и няма проблеми с отлепяния..
Бояне кажи как върви теста при тебе?
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-02-2015, 16:16     #8
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
някой ако обича да сложи пояснение под линия че потребителя Ники е пантил 2 пъти до Черни връх сумарно, и мнението му за тези технологии не се базира на опит в различни условия и ситуации.
Обаче пък за такива, които пантят сумарно 2 пъти годишно до Черни връх информацията е много ценна
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-02-2015, 16:37     #9
Mitko
Señor Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отСале Разгледай мнение
Обаче пък за такива, които пантят сумарно 2 пъти годишно до Черни връх информацията е много ценна
ами давай, купувай и тествай на воля. До Черни връх няма проблеми да идеш и пеша, виж ако се озовеш на Заврачица или Тевно езеро и коланите ти не лепят, ще се вкараш в приключение. Аз бих изчакал някой да навърти 10-20 дена в планината с тези колани, да направи някоя 2-3 дневна разходка в Пирин на различни типове сняг и при различни температури, да ги понамокри и залепи и отлепи 4-5 пъти в рамките на 1 ден, и ако няма драми - бих се замислил следващия път като взимам колани, дали да не са на тази технология
Стари 17-02-2015, 16:39     #10
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Митко, Жоро обиколи Аржентина с такива. По-добър тест здраве му кажи. Па ти си пей за Заврачица.
Стари 17-02-2015, 16:56     #11
Mitko
Señor Member

Начално

Цитат:
Митко, Жоро обиколи Аржентина с такива. По-добър тест здраве му кажи. Па ти си пей за Заврачица.
С Жоро съм си говорил за тези колани и той лично ме посъветва да 'изчакам' преди да взимам такива . Ако има желание той ще сподели и тука . Аз Аржентина и Чили ги 'обиколих' с лепилни коланчета, драми нямаше, условия имаше всякакви.
Стари 17-02-2015, 17:33     #12
kalintry
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2010
Начално

Не че спорите, но всички сте прави Гадното в подобни ситуации с нови технологии, модели и т. н., е че в стремежа си да наложат нов, често революционен продукт корпорациите се справят чудесно с качеството докато наложат изделието на пазара. След това, когато ние сме се наканили, спестили, убедили че трябва да го имаме и...совите не са това, което са Дано сте ме разбрали

05.12.20/09.05.21=35/12+27930m/470; 26.12.19/21.06.20=29/6+22850m/231; 15.12.18/08.05.19=26/19+20 630/338(285E); 28.11.17/08.04.18=9/33+23 275
20.11.16/09.04.17=16/38+29500;19.12.15/17.04.16 =11/25+20 620;03.01.15/14.05.15=17/33+23000; 11.12.13/11.05.14=8/29; 08.12.12/08.05.13 = 2/23; 10.12.11/17.06.12 = 7/30; 12.12.10/18.05.11 =10/>30
kalintry Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-02-2015, 18:25     #13
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Факта, че аз съм с 2 леви ръце завряни отзад и се справих за 1-ви път от раз с тях, начи са ОК за моите нужди. Аз се справих така и с лепилните де. Което значи, че технологиите са идиото-устойчиви и 2-те.
На мен и едните и другите ми вършат работа. За целите, които имам. Просто с едните ми е много по-лесно. Отделно няма нужда да подарявам златен пръстен на жената за да получа разрешение и място във фризера.
Стари 17-02-2015, 18:28     #14
joropc
Тъмен БалканСки субект

Дата на присъединяване: Dec 2009
Начално

Цитат:
Ники, всъщност в Аржентина си бях с G3 лепилни. Ските ми дойдоха с вакумни колани, но понеже не си падам експериментатор, т.е. не бих тръгнал на другия край на света без да съм тествал цялата си екипировка, а с въпросните колани нямах нито едно пантене, та за това...
Факт е обаче, че същите минаха доста повече километри отколкото аз в Аржентина, тук в България. От декември(тогава ли валя сняг за първи път...) та до последната неделя(завчера). Човекът, с който си ходим по планините има същите като моите ски. Слава Богу монтирани в Германия, не в Адвенчър , а си ги поръча без колани. Та той сега "жули" с вакумите. Тук обаче, според мен трябва да се каже, че такива колани се правят от няколко фирми, а това, което ще кажа се отнася за VOLKL(брандирана KOHLA). Първото пантене беше разочарование. Точно след него май си говорихме с Митко. Имам навикът да си лепя коланите вечер преди да тръгна и да метна ските в кутията на покрива. Сутринта ги вадя и без да ги заглеждам ги мЕтам на снега. Така е и "моят" човек. Та разтоварихме и тръгнахме. След 3-4 часа забелязах, че започнаха да се разлепят около кантовете на ските(около 5-6 милиметра навътре). Ясно е, че там почна да се пълни със сняг и лед, но за наше учудване така си и останаха. Не тръгнаха да падат или да се разлепят тотално. Беше "мъжко" време, а и целта беше близко та не сме правили манипулации по повторно залепване, а и вероятно нямаше да стане без прибиране в якето за известно време, защото ръбовете на коланите, включително "лепилната" повърхност бяха замръзнали. При следващите излизания не е имало никакъв проблем, но вакумите се слагаха точно преди да се сложи ската на снега със стандартното заглаждане. Пак казвам - доста пантене се изпанти и 'сичко си бачкаше безупречно.
Иначе ако сравня G3 Alpinist лепилни и VOLKL вакумни - мога да кажа, че като тегло са абсолютно едни и същи. Разликата е от около 15-20 грама за сет, което не го броим. Казвам го, защото съм ги теглил, но не помня кои бяха по-леки. В окачването обаче G3 са светлинни години напред. За да свалиш VOLKL-а, трябва да завъртиш коланът на 90 градуса за да отщипе щипката на въховете. Това е мноО яко, ама като замръзне е баси драмата. Няма завъртане. . Другото е страшно тъпия дизайн на ексцентриковата скоба на опашките. Така защипва, че при карбонова ска винаги наранява топшита. Други проблеми не е имало. Моя приятел ги е мил с вода и след това не е имал проблем. Трябва обаче да се знае едно. Всиките клипове, които има на такъв вид колани и там показват как ги въргалят в снега, а после ги залепят са пълни глупости. Това няма как да стане. . Коланът трябва да си се пази като лепилен, ако иска човек да ги залепи както трябва. Естествено, че опцията за миене е голяма работа, но в книжката на вакумите имаше препоръка веднъж сезонно лепилният слой да се пръска с някакъв спрей, който активирал филма, но аз тоя спрей така и не го намерих къде се продава , пък и засега коланите се ползват от друг. Пак напомням, че говоря за конкретна марка, но видях и доста изявени пантаджии по Мальовица, които си пантеха с тези вакуми, които навлязоха от скоро в България. Със сигурност тяхното мнение ще е интересно, защото все пак фирмата производител е друга. Лично за мен екстрата, че могат да се лепят лепило в лепило не е важна. Ако човек, дори и в голям вятър, знае от къде точно и как точно да си сваля коланите и ги лепи на подложката, знаете, че проблемът е никакъв.
joropc Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-02-2015, 18:34     #15
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Жоро за мнението. Полезно е.
Клипса отзад на вакумните верно е тъп. Топшита и на 2-те ски се отпори директно. Върху това трябва да помислят производителите.
Това, което на лепилните колани "не ми харесва"(нарочно го слагам в кавички защото на мен едва ли ще ми се наложи да го правя) е смяната на лепилото при редовна употреба. На вакум коланите дават 10Г работен период. Но пак повтарям за мен и едното и другото няма значение. Аз и лепилните ще ползвам поне 10г с 5 пантения на сезон.
Стари 18-02-2015, 09:36     #16
bob_beliata
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Мда, смяната не лепилото е голяма драма, ама пък ако човек си ги пази може спокойно да изкара без смяна и 7-8 сезона според мен. Аз на моите г3 го смених на 5 сезон, щото съм вандал и целите бяха в иглички и пясък, освен това фризер не са виждали, а и често си ги суша директно на слънце(точно както производителя казва да НЕ се прави), а не е като да нямам сезони с по 50-60 дни пантене с поне по 2-3 лепенета на ден.
Стари 18-02-2015, 13:05     #17
dimitard
Senior Member

Начално

Тая работа с лепилото е като да правиш иновация на FM приемник, това е моето мнение след проба на доста от коланите в лаб-а....

Ако има посока за иновация, то е ски без колани, всички останало е все тая....
Стари 18-02-2015, 15:32     #18
Luke
Luke

Дата на присъединяване: Jan 2007
Изпрати съобщение чрез skype; на Luke
Начално

От скоро се сдобих с безлепилни колани. Не съм им навъртял още много километри, но мисля, че ще се разбираме перфектно.
Залепването колан в колан си е супер екстра, като се замисли човек. Може би само микрофибърните торбички са същите.
Наложи ми се да ги лепя около 5-6 пъти в един ден на около -8, без никакъв проблем. На последното залепване имаше малко недозалепване около канта и на двата колана, което не пречеше по никакъв начин на работата на колана.
Като плъзгане са екстра, а при подсичане на твърди и позаледени участаци, няма приплъзване и свличане, което с другите колани ми се случваше често, заради което и ги смених.
Отзад катарамките не бих казал, че са по добри от г3 обаче. Няколко пъти си ритнах и откачих колана отзад в движение. Но все пак моят десен крак оди на кестерме, така че...
Екстрата с водата и верото слага още няколко плюса
Стари 19-02-2015, 09:38     #19
bobber

Начално

Имам съвсем малко впечатления от 2 дни на Мальовица, но:
Докато Митьо се бореше да свали и залепи първия си колан на лентата, аз
вече бях с закопчани обувки и това не е защото съм супер техничен раладжия или той некадърен. Също така имаше снеговалеж и съвсем не съм се старал да подсушавам ските. С 2-3 последователни лепенета за деня нямах проблеми и съм сигурен, че бройката е без значение. Просто на силикона отдолу няма какво да му стане.
Стари 20-04-2015, 18:19     #20
dimitard
Senior Member

Начално

https://www.wildsnow.com/16771/fisch...-skins-review/

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 22:21.