Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Ски терени и условия

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 24-01-2016, 12:44     #2621
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

ЦЕНЗУРААААА

Запоследно променено от Ники : 04-02-2016 в 13:47.
Ники Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 24-01-2016, 16:37     #2622
natchobg
Member

Дата на присъединяване: Dec 2010
Начално

Здравейте,

Утре, 25/01, мисля да пантя от Алеко до Черни връх. Иска ми се да мина през Горно Лале, но се колебая заради усложнената лавинна обстановка в момента. Или да заложа на сигурно и да си карам по досадната туристическа пътека? Някой с актуално инфо?
natchobg Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2016, 08:56     #2623
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Цитат:
Lubomir Stankov
преди 12 часа ·
Моля всички скиори, сноубордисти и планинари да споделят!
Отворено писмо до "Витоша Ски"

Казвам се Любомир Станков и съм баща на 5 годишния Владислав, който днес на 24.01.2016г. падна от лифт "Симеоновски" между 12ти и 13ти стълб!
НЕуважаеми господа,
Аз карам ски от 8 годишен на Витоша и сноуборд от 14 годишен (пак на Витоша). В момента съм на 35 години! Аз съм отраснал на тази планина! Имам два завършени семестъра в НСА със специалност "Сноуборд" (Треньорски факултет) випуск 1998г. След като в продължение на поне 15 година виждам как умишлено унищожавате ски базата на Витоша и след като днес моят син падна от " Симеоновски" лифт поради техническа неизправност на заключващия механизъм на кабинката, съм морално задължен на Ви обявя ВОЙНА! Особено след наглото изказване на матрьошката РАДОСЛАВ ПЕЕВ по БТВ, който най - нагло посмя да твърди, че едва ли не сам съм си изхвърлил детето от лифта! ВОЙНА не само за моето дете, а ВОЙНА за ВИТОША! ВОЙНА, да ви махна от там, за да не падне утре цяла кабинка с деца!!! Вие господа, сте нагли до безобразие! Вместо да се извините, вие вменявате вина в един от най-настървените и стари витошкари! Обещавам ви НЕуважаеми господа, да ви прецакам благата концесия, защото вие дори не се грижите за това, което е оцеляло на Витоша! Преди няколко дни падна лавина и УБИ двама човека и всички в купом ( плюс медиите), дали поради невежество или умишлено, не съобщихте къде падна тази лавина!
АЗ ЩЕ ОБЯСНЯ СЕГА, ЗА ДА Ви Го...
ЛАВИНАТА ПАДНА НА ПИСТА "ЗАЕКА" НА ОКОЛО 150 МЕТРА НАД ПЛАЦОВЕТЕ, НА КОИТО СЕ УЧАТ ДЕЦАТА ОТ ВАШИТЕ СКИ УЧИТЕЛИ!!!!!!
Лавината падна, защото цяла Витоша е занемарена и изоставена! За да могат Банско и Боровец да привличат софиянци и за да може ония ПРЕЦЕДЕНТА ПЛЕВНЯТА да прави 20 минутни рекламни клипчета на Банско! Аз разбирам колко добре му плащат, за да ближе розови дупки, но се чувствам задължен да ви приканя НЕуважаеми господа от "Витоша Ски", да го поканите прецедента на Витоша, който да спретне една реклама и на нашата планина!
Да се снима на плаца с Владислав - синът ми!Да го похвали за късмета, че е жив и да покаже как 150 метра над него и ски училищата, преди няколко дни от лавина са загинали двама човека! И още нещо НЕ уважаеми АЛЧНИ ЕНИЧАРИ, собственици на "Витоша Ски"! Как не ви е срам да взимате 20 лв. за карта на 4 или 5 годишно дете??? Това са вашите бъдещи клиенти! Не го ли осъзнавате или и бизнес не знаете как се прави ??? ИЛИ ВИЕ САМО ЗНАЕТЕ ДА КРАДЕТЕ ??? С цялото ми НЕуважение, Любомир Станков- един щастлив баща на две деца, които ще обикнат планината ВЪПРЕКИ ВАС!

Радка Дълбоката+ЦМК=ВНЛ. Олио и сапун за вас.
Стари 25-01-2016, 09:15     #2624
zenk
манекен

Дата на присъединяване: Feb 2008
Начално

Цеко, Радко и сие ка***и от Витоша ски — по принцип не кълна, но в случая ще направяизключение — всички изкарани пари само за лекарства да давате!
zenk Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2016, 10:31     #2625
yordanov
Member

Дата на присъединяване: Dec 2015
Начално

Прав е този баща, всички съоражения на Витоша ТРЯБВА да се сменят с нови! Никой не иска да изсича горите, просто да се направят нови лифтове на мястото на старите. МОЛЯ ви, господа от парламента, направете нещо и спрете това безхаберие. Защото сега хем няма да има кабинков лифт една седмица, хем забранявате достъпа с автомобили до горе...Тогава как да се качват хората да практикуват зимните спортове?
yordanov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2016, 10:41     #2626
zenk
манекен

Дата на присъединяване: Feb 2008
Начално

На бате ти Цеко това не му е на оферта, затова положението в момента е такова — целенасочено извиване на ръце! Това е и идеята — да стават такива "инциденти", за нещата да ескалират и да се даде зелена светлина за новата ски зона, с нови лифтове....а от там яко кредитиране, от всички знаем коя банка...така се перат пари, а не чрез работа...и за какво му е да сменя сегашните, като това се разминава от интереса и плана му? Темата е предъвквана стотици пъти...

Цитат:
Първоначално изпратено отyordanov Разгледай мнение
Прав е този баща, всички съоражения на Витоша ТРЯБВА да се сменят с нови! Никой не иска да изсича горите, просто да се направят нови лифтове на мястото на старите. МОЛЯ ви, господа от парламента, направете нещо и спрете това безхаберие. Защото сега хем няма да има кабинков лифт една седмица, хем забранявате достъпа с автомобили до горе...Тогава как да се качват хората да практикуват зимните спортове?
zenk Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2016, 13:25     #2627
maptuh4o
Junior Member

Дата на присъединяване: Apr 2014
Начално

вчера като се качвах срешнах едно момче, което каза че са правили профили на склона под лале2 и падали 2 слоя , на 1ви лакът и на първи подскок със ските при двата теста така че си вади изводите

Цитат:
Първоначално изпратено отnatchobg Разгледай мнение
Здравейте,

Утре, 25/01, мисля да пантя от Алеко до Черни връх. Иска ми се да мина през Горно Лале, но се колебая заради усложнената лавинна обстановка в момента. Или да заложа на сигурно и да си карам по досадната туристическа пътека? Някой с актуално инфо?
maptuh4o Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2016, 14:14     #2628
k_v_v
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Радка Дълбоката+ЦМК=ВНЛ. Олио и сапун за вас.
Е добре де съгласен съм с всичко, но знаете какви са вратите на кабинката. Явно и бащата трябва да знае щом ходи в планината от толкова време. Не е нужно кой знае какво услие да се отворят и е задължение на пътниците да следят за своята безопасност. Ако паднеш от седалката защото не си си спуснал преградата или в даден момент си я вдигнал пак ли лифта е виновен?
Въпреки истините които са казани в писмото според мен за конкретния инцидент е виновен бащата който не е опазил хлапето да не дивее.
Стари 25-01-2016, 18:09     #2629
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отk_v_v Разгледай мнение
Е добре де съгласен съм с всичко, но знаете какви са вратите на кабинката. Явно и бащата трябва да знае щом ходи в планината от толкова време. Не е нужно кой знае какво услие да се отворят и е задължение на пътниците да следят за своята безопасност. Ако паднеш от седалката защото не си си спуснал преградата или в даден момент си я вдигнал пак ли лифта е виновен?
Въпреки истините които са казани в писмото според мен за конкретния инцидент е виновен бащата който не е опазил хлапето да не дивее.
Сигурен съм че във изправния си фабричен вариант, тези врати на кабинки не могат да се отварят просто като се пооблегне някое детенце на тях. Иначе из Алпите ежедневно щяха да падат хора по трасетата на лифтовете... Няма как кабинакта да е 'технически изправна' и да може да се отвори отвътре толкова лесно. Докато не с разследва случая и не стане наистина ясно какво се е случилов кабината, няма как да знаем и да съдим, но едно мога да съм почти сигурен - кабинките не се поддържат в състоянието, в което са дошли от производителя..

И още малко по темата: http://ureport.bg/106244/2016/01/25/...nikat-ot-olimp

Запоследно променено от Mitko : 25-01-2016 в 18:18.
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2016, 19:52     #2630
banzai
"чакаме се долу"

Дата на присъединяване: Mar 2010
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отk_v_v Разгледай мнение
Правилната аналогия е да се хванеш за преградата, за да си погледнеш ските примерно. Оградата се отваря/чупи и ти си долу. Нещо което привидно работи, но всъщност ти фейлва в ръцете. Това не е ОК.
banzai Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2016, 20:13     #2631
Mitko
Señor Member

Начално

http://offnews.bg/news/Intcidenti_6/...te_623006.html

Цитат:
При проверка на кабинка №111 от въжена линия „Симеоново“, осъществена на 24 и 25 януари, инспекторите от Държавната агенция за метрологичен и технически надзор (ДАМТН) установиха частична възможност за непълно заключване на затварящия се механизъм.

Това се посочва в съобщение, разпространено от пресцентъра на ДАМТН.

Поради конструктивни особености на кабинката, контакт „затворени врати“ не е отчел ненапълно затворената врата на съоръжението. Вероятните причини за частичното заключване на механизма ще са ясни след като бъде предоставена допълнително изисканата техническа документация на съоръжението от завода производител в Австрия и приключването на назначената техническа експертиза на кабинка 111, посочват от ДАМТН.
И сега какво следва? Олигофрените от Витоша Ски ще се извинят на човека, ще поемат вина за случилото се, ще отделят повече пари и персонал за поддръжка на кабинката...??
Стари 25-01-2016, 20:38     #2632
iansto
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2011
Начално

Между другото колко деца имате? На колко години са?

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
http://offnews.bg/news/Intcidenti_6/...te_623006.html

И сега какво следва? Олигофрените от Витоша Ски ще се извинят на човека, ще поемат вина за случилото се, ще отделят повече пари и персонал за поддръжка на кабинката...??
iansto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2016, 20:43     #2633
Mitko
Señor Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отiansto Разгледай мнение
това какво общо има със строшената врата на кабинката?
Стари 25-01-2016, 21:06     #2634
Patzo
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2007
Начално

Цитат:
Аз имам двама сина- на 16 и 10 и от двегодишни ги мъкна по лифтовете. И мисля точно като Митко. Та... защо питаш, че и аз не разбрах?
Patzo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2016, 21:21     #2635
Mitko
Señor Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отPatzo Разгледай мнение
Аз имам двама сина- на 16 и 10 и от двегодишни ги мъкна по лифтовете. И мисля точно като Митко. Та... защо питаш, че и аз не разбрах?
в тази връзка - баща ми ни пускаше да се возим на същата тази кабинка сами с брат ми, след като станахме на по 13-14 години.. странна работа как сме живи...

Запоследно променено от Mitko : 25-01-2016 в 21:24.
Стари 25-01-2016, 21:29     #2636
Patzo
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
в тази връзка - баща ми ни пускаше да се возим на същата тази кабинка сами с брат ми, след като станахме на по 13-14 години.. странна работа как сме живи...
Сега ще изпълзи някой да ти обясни че си оцелял, защото лифта е бил с 20години по- нов.
И изобщо на Цеко тезата е супер абсурдна- ами стари са съоръженията и затова искаме да ги подменим. Това е точно като вица за циганина, който казал на жена си "Айше, бебето се насра! Ще го мием ли или ще си правим ново?"
Шибана мангасарска позиция
Стари 25-01-2016, 21:39     #2637
iansto
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2011
Начално

Само не разбрах защо ме наричаш изпълзял, шибан мангасар?

Цитат:
Първоначално изпратено отPatzo Разгледай мнение
Сега ще изпълзи някой да ти обясни че си оцелял, защото лифта е бил с 20години по- нов.
И изобщо на Цеко тезата е супер абсурдна- ами стари са съоръженията и затова искаме да ги подменим. Това е точно като вица за циганина, който казал на жена си "Айше, бебето се насра! Ще го мием ли или ще си правим ново?"
Шибана мангасарска позиция
iansto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2016, 21:42     #2638
Patzo
Senior Member

Начално

Цитат:
Само не разбрах защо ме наричаш изпълзял, шибан мангасар?
Щото ако те пипна наживо ще пълзиш бе тролче нещастно. И ще те боли. Много
Стари 25-01-2016, 21:46     #2639
Mitko
Señor Member

Начално

Кво стана , нещо ескалира много напрежението
Та вратата е била дефектна, какво има да спорим повече ?
Стари 25-01-2016, 21:53     #2640
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Че те на 90% от кабинките вратите НЕ се затварят нормално бе пичове.
Цеко имам чувството, че сега ще изкара яки дивиденти.
Ама да се знае-Плитко кално гробче за него. И за Радка Дълбоката.
А някакъв Каневчев ли е Кенефчев ли е, обясняваше, как на фрирайдерите трябвало да им се конфискува оборудването, когато ги хванат да карат извън пистите.
Кенефчев и за теб плитко гробче. Ама да ви заровят в някое циганско гето, та малките мангалчета да си хвърлят челик след време с кокалите ви.

Tags
децка градина, витоша, караница, ски, сняг, условия

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 22:12.