Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Ски терени и условия

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 26-11-2014, 16:36     #1
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Дата на присъединяване: Feb 2005
Начално Косово Ски Център на Балканите

Стартирането на този проект с френско швейцарски инвеститор ,обяснява "загрижеността" на спонсорите, относно Пирин
http://www.vesti.bg/razvlechenia/put...kanite-6026500

Запоследно променено от stenly666 : 26-11-2014 в 16:42.
stenly666 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-11-2014, 23:53     #2
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отstenly666 Разгледай мнение
Стартирането на този проект с френско швейцарски инвеститор ,обяснява "загрижеността" на спонсорите, относно Пирин
http://www.vesti.bg/razvlechenia/put...kanite-6026500
Банско отдавна го осраха а Косово ей го е къде е и ако не правят проблем с визи и осигуранье що пък да не одим там да караме счи? По-близо е от австрийско и значи става и за събота и неделя.
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-11-2014, 08:40     #3
Sofw
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2009
Начално

На скоро ми се наложи да минавам през Косово. Да ви кажа чесно, неам думи за кви планини става дума. Непрестанно си представях, ами сега тук ами имаше как ...., ей виж ги там кви са склонове, а пък тук що пък да не става. Особенно като се тръгне по магистралата от Прищина към Албания, ще ви се завие свят.

Успех на хората. Дано им се получи, а не да си имат местен феодал, решил че планината е негова и ще има за посетители "богати" гърци (мизерници, които си готвят по стаите), псевдо сърби, румънци, евреи и тук там някой заблуден руснак
Sofw Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-11-2014, 09:04     #4
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Брезовица си е супер. Явно ще трябва да сменим "е супер" с "беше супер" след някоя годинка......
Стари 27-11-2014, 09:32     #5
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Начално

И кво,туризъмЪт в Косово ще е по-устойчив от този в Пирин или Родопите?Или планините ще са им по-прозрачни?Това което ми е интересно е защо швейцарци и французи тръбят(а видно и дават лев това да се тръби),че Банско е грешка,осрано,неустойчиво и непрозрачно(каквото и да означават) и т.н. и същевременно същите фр. и шв. ще си правят мега як и Устойчив и прозрачен курорт в Косово.Иначе на това да спестяваме за да изригнем на ски извън БГ, в държави с устойчив туризъм,явно сме шампиони.В това число и аз.Ама те инвеститорите на това разчитат,на неустойчивите,непрозрачните и "осраните" ни планини та да им пълним мега курортите(в това число и аз) .Уж сме бяла държава , а се опитват да ни натоварят на зелен автобус към Косово
Стари 27-11-2014, 10:17     #6
mp2
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2003
Начално

Аз пък се чудя защо се бърка черно с бяло. Нали правим разлика между Официална институция на Швейцария (която дава пари за развитие на поне малко гражданско мислене и общество в България и дори не знае къде и какво е това "Банско ски" и частни швейцарски инвеститори, които търсят къде има "за инвестиране", по възможност място, на което "бизнесът е лесен със силен местен представител"

Отдлено, тия "200 милиона" са ми нещо като "кодова цифра", която току се завърта из балканите, като стане дума за "благодетел, който ще ни оправи". !Чухме ги първо за Банско, после циркулитаха за няколко други места в България, сега налазват и землята македонска... Дали пък бат Цеко не е решил да вкара малко "Евро кеш" през македонската си банка у братко Косово... Или пък е предложил "консултиране, щото знае как стават тия работи", на други познати бизнесмени, които покриват парите си в Швейцарско (там много обичат такива пари)...
Стари 27-11-2014, 10:47     #7
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmp2 Разгледай мнение
Аз пък се чудя защо се бърка черно с бяло. Нали правим разлика между Официална институция на Швейцария (която дава пари за развитие на поне малко гражданско мислене и общество в България и дори не знае къде и какво е това "Банско ски" и частни швейцарски инвеститори, които търсят къде има "за инвестиране", по възможност място, на което "бизнесът е лесен със силен местен представител"
Абе на мен все по-трудно ми е да я направя тази разлика ,дори обратно,все по-лесно ми е да откривам прилики между двете. Що се отнася до Цеко,трудно ми е да повярвам ,че именно тези шв.и фр. много трудно ще му позволят дубъл
Стари 27-11-2014, 11:51     #8
Krasimir
Member

Дата на присъединяване: Mar 2013
Начално

200 милиона, швейцарци, французи, тия къде са тръгнали. Бат им Цеко с 900 мил. (450 мил. EU) държавен депозит в ПИБ ще ги отвее като експрес селска гара.

Запоследно променено от Krasimir : 27-11-2014 в 12:00.
Krasimir Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-11-2014, 14:01     #9
gips
Senior Member

Начално

абе незнам ама концесия за 99 години не ми звучи много устойчиво и прозрачно. То си е направо покупка за 4 поколения
gips Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-11-2014, 23:54     #10
Ani
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2005
Начално

Швейцарци и французи отдавна са разбрали, че "колкото повече.....толкова повече" и обединяват курорти и услуги. То, това даже бг търговците го разбраха, че което е добре за клиента, е добре и за тях - повече избор, по-малко загуба на време, конкуренция ....и се появиха цели улици и квартали с мебелни, авто, строителни, планинска екипировка и какви ли не още магазини, събрани на едно място. Та, нека има курорт в Косово и нека инвестират франсетата, а не Цеко. Може да доведе до подобрения и в Бг-курортната ситуация .

Sofw
"Дано им се получи, а не да си имат местен феодал, решил че планината е негова "
Ani Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-11-2014, 16:48     #11
tablatabla
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2010
Начално

Брезовица е чудесно място със страхотни възможностти, че е и на един хвърлей място като цяло. А за Косово сме без визи, една зелена карта искат и газ

Joe Strummer 21 August 1952 22 December 2002
tablatabla Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-11-2014, 20:36     #12
dimitard
Senior Member

Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отAni Разгледай мнение
Та, нека има курорт в Косово и нека инвестират франсетата, а не Цеко. Може да доведе до подобрения и в Бг-курортната ситуация .
И как ще я подобри? Ша ги обединяваме и ние "курортите" по заповед на швейцарско-френската шука....или ша правим още щото са ни малко тия....хаххаха?
Стари 28-11-2014, 20:55     #13
SteAlam
Junior Member

Дата на присъединяване: Jan 2013
Начално

Европейската автомобилна застраховка Зелена карта за гражданска отговорност не важи на територията на Косово.

При пътуване с МПС с български регистрационни номера водачът следва да заплати местна застраховка Гражданска отговорност, чиято цена започва от 32 евро за 15 дни.

Плащането се извършва в представителствата на застрахователните компании на ГКПП на влизане в страната.

До там са има няма 300км от София горе долу 70лв гориво в две посоки и още толкова за "гражданската" отговорност. Февруари бях там около месец по работа ама хич не се сетих да питам местните за ски. Австрия им е доста по близо, а и не знам колко е популярен и развит този спорт при тях. Като се прибирах все гледах един остър връх и си мислех за ски, но предполагам че този връх е в Албания.
SteAlam Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-11-2014, 10:11     #14
tablatabla
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2010
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отSteAlam Разгледай мнение
Европейската автомобилна застраховка Зелена карта за гражданска отговорност не важи на територията на Косово.

При пътуване с МПС с български регистрационни номера водачът следва да заплати местна застраховка Гражданска отговорност, чиято цена започва от 32 евро за 15 дни.

Плащането се извършва в представителствата на застрахователните компании на ГКПП на влизане в страната
Да, хубаво ме поправи , не се изразих точно - разбира се, че не става дума за нашата ЕС-"Зелена карта", това си е тяхна такса и тн., ккато каза....просто така я нарекоха те на КПП-то, когато купувахме.

Joe Strummer 21 August 1952 22 December 2002
tablatabla Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 21:58.