Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 29-12-2020, 19:16     #1
brutas
Member

Дата на присъединяване: Nov 2009
Начално Смяна на лепило на колани

Привет,
Не можах да намеря съответна тема, затова питам:
Купих си ново лепило (на транспортна лента) и искам да сменя старото.
Бихте ли ми дали съвети / насоки как да процедирам? Как да махна старото - само с нагряване, с разредител? Въобще, как най-бързо, лесно и чисто да се справя?
Благодаря.
brutas Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-12-2020, 21:21     #2
BORKO
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2006
Начално

пистолет за горещ въздух и шпакла, най-чисто е друг да ти го смени
BORKO Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-12-2020, 23:57     #3
brutas
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отBORKO Разгледай мнение
най-чисто е друг да ти го смени

А доколко трябва да се махне старото лепило - изцяло или може и да остане малко?
Стари 30-12-2020, 19:31     #4
BORKO
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2006
Начално

https://youtu.be/NGY1KCUC1fI
BORKO Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-12-2020, 23:42     #5
brutas
Member

Thumbs up

Стари 04-01-2021, 22:39     #6
bobber

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Аз го махам с ютия за вакса и вестници. Вече нямам вестници...
bobber Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 12-04-2021, 18:04     #7
azplamen
Junior Member

Дата на присъединяване: Jul 2011
Начално

Здравейте,
някой знае ли магазин/сервиз, който предлага подобна услуга?
azplamen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-04-2021, 21:43     #8
eeasss
Senior Member

Дата на присъединяване: Aug 2007
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на eeasss
Начално

Бях разпитвал из ски сервизите, на никой не му се занимава, защото става голяма свинщина и отнема време.

Махнах лепилото с една шпакла от железарията, ютия за вакса и кухненска хартия за готвене. С ютията загряваш лепилото, гладейки върху хартията и и стържеш със шпаклата. Хинт - не го прави с колани сложени в/у ските, защото полепва тоя шит по кантовете и няма махане после. За лепило което идва с транспортна лента мисля, че е нужно да се махне цялото старо лепило и да го положиш в/у изчистен колан.
Стари 19-04-2021, 10:49     #9
azplamen
Junior Member

Начално

да, благодаря, и аз четох и гледах клипчета как се прави, просто исках да си спестя мръсотията

На есен ще видя какви варианти има за нови и дали си струва да се съживяват старите, които са видяли доста употреба така или иначе

Благодаря още веднъж за описанието и за хинта.
Стари 19-04-2021, 10:57     #10
emon
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2010
Начално

Тази услуга я правят в магазин Аутсайдер
emon Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 19-04-2021, 13:41     #11
azplamen
Junior Member

Начално

Благодаря, ще ги разпитам
Стари 30-09-2021, 17:18     #12
DonHuan
Junior Member

Дата на присъединяване: Apr 2021
Начално

Разговор (30.09.2021) за смяна на колани в Аутсайдер:

- Здравейте, бихте ли сменили лепило на колани Contour и колко ще струва?
- Мда, сигурно! Не знам колко ще хване основата...
- ?!?
- Ами донесете ги да ги видим.
- Трябва да ги донеса, да ги видите и като ги видите ще решите дали можете да ги смените така ли?
- Трябва да ги види момчето, дето сменя лепило.
- Може ли да говоря с момчето, дето сменя лепило?
- Той сега е в планината.
- Добре де, можете ли да ми дадете негов телефон?
-Донесете коланите и ги оставете. Момчето като ги види, ще ви се обадим.
- Т.е аз да ги донеса, да ги оставя, след няколко дена момчето ще ги види, и после да дойда да си ги взема ако не стават за смяна, така ли?
- Да.
- Довиждане!

Бизнес поука: Не занимавайте тоя, дето вдига телефона с глупости. Има си по-важна работа от някакви клиенти. Ако са на зор, ще дойдат два-три пъти до магазина.

Бизнес поука, номер 2: Колкото струва, толкова.

Бизнес поука, номер 3: Ако видите доктор да си купува сам уискито, по-добре не ходете при него. И по-добре не ходете в този магазин Айляк-нещо си. Поне не за смяна на лепило. Съсипаха я тази държава...
DonHuan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-10-2021, 08:40     #13
psychedelic
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2006
Начално

Аз ги смених там и съм много доволен- любезно обслужване и коректно отношение. Дори мога да кажа, че обясняват твърде детайлно. Може би заради такива коментари човекът ми обясни надълго и широко защо не могат да дадат твърда цена /свързано е с размерите на коланите/ и по-важното трябва да се види на място състоянието им, за да се прецени дали въобще е възможна смяната на конкретния чифт. Радвам се, че има хора, които предлагат такава услуга с разумна цена, защото аз лично нямам желание да го правя сам и не намерих другаде да го предлагат.
psychedelic Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 09-10-2021, 09:16     #14
workout
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2018
Начално

Въпрос на гледна точка и колко му се занимава на човек. Аз лично моите стари колани ги подарих, вместо да сменям лепило за 100 лева и няколко дни занимавка. За 180 взех нови G3 Alpinist Universal от Basecamp. Каквато цена, между другото няма няма аналог по сайтовете. И колани, като качество, също.
Тия 80 лв. разлика ще се изплатят многократно в планината…
workout Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 10-10-2021, 21:40     #15
djogobg
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2009
Начално

Аз пък си взех тубичка лепило за 35 лева и с една ютия и половин стар чаршаф махнах старото лепило и след това сложих новото. Цялата работа става за час и половина и след това 24 часа съхнене...
Обаче това е на лично мои си колани, които иначе бих хвърлил. А иначе правилно на ДонХуан са му задали разни въпроси, за да няма после, като глътнат цяла туба лепило, а са му казали предполагаема цена за половин туба "ама вие казахте, че ще може за по-малко пари". Може би, ако беше питал, кога ще е момчето там, за да може да ги погледне веднага на място, щеше да получи по-изчерпателен отговор, ама в крайна сметка, каквито са въпросите, такива са и отговорите...
Стари 12-10-2021, 20:28     #16
DonHuan
Junior Member

Дата на присъединяване: Apr 2021
Начално

Не си чел внимателно:
1. Момчето го няма. Не е ясно кога и какво ше каже.
2. Не може да се говори с него. Той е скрит от служителя, да не го тормозят.
3. Не е ясно какво може и какво не може. Не живея на пешеходно разстояние от магазина и не искам да ходя регулярно до тАм, не и като не е ясно дали има смисъл изобщо.
4. Ако никой не знае нищо кое и кога-ебаси магазина, ебаси услугите.
И можеш да зададеш всички въпроси на света, ама момчето е в планината, не е ясно кога ще се появи и не може да се говори по телефона с него.
Па ходете си, ако искате всеки ден до там. Аз нема да ида, че магазинерчето да си драпа макарите с мене, щото няма кой да влезе друг и да му мине по-бързо времето. #соцаежив
DonHuan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-10-2021, 10:38     #17
djogobg
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2009
Начално

Изглежда ти е било много важно и спешно, щом такива силни емоции е предизвикал разговорът.
Като градивна критика мога да отбележа няколко неща:
1. И двамата не сте засегнали темата, кога "момчето" ще е в магазина, за да може на място да го погледне.
2. Няма как да ти дадат личния телефон на служител ей така. Тъй като поправката на колани по естеството си не е спешна работа, това не би оправдало наличието на служебен телефон у "момчето".
3. За това, че "момчето" е на планина - ами може да е в отпуска, може да е на половин работен ден, отново - насочване на разговора към това, кога ще е там, за да отидеш там, би разрешило проблема.
4. Понякога разговорите не протичат така, както очакваме, тогава е възможно да станат недоразумения. Често след края на разговора се сещаме "ей, това трябваше да му/и го кажа", "ей, тук се обърках". Не е срамно да се проведе втори разговор, даже, колкото по-скоро, толкова по-добре, примерно "Преди малко говорихме, но май съм останал с грешно впечатление, нали ...еди си какво си...", или пък "Преди малко говорихме, но забравих да спомена, нещо, което ми се струва важно в случая", или пък "Преди малко говорихме и май стана недоразумение..."

Ако пък има истински проблем, свързваш се с управителя, казваш му "случи се това и това(само фактите изброяваш), останах с такова впечатление, целта ми с този разговор е: просто да информирам за възможна нередност/ да привлека вниманието към често случващ се проблем/ да поискам някакъв вид обезщетение".
Целта на читавите магазини(а моите впечатления от Аутсайдер са такива), е да имат клиенти, техните управители го знаят и ако подходиш учтиво(както по принцип в живота е редно), ще се постараят да бъдеш доволен и да се върнеш при тях. Давам пример - преди няколко години в един магазин се случи така, че в сайта им имаше написана наличност на автомати и колани, на доста ниска цена, а като отидох на място, се оказа, че трябва да се изръся няколкостотин лева отгоре, защото били свършили. Изръсих се, защото пак ми беше на сметка като цена/качество/време, но в последствие се оказа, че трябва, без предупреждение, да доплащам и монтаж, който доскоро беше безплатен при закупуване на автомати. Вместо да се изсилвам по форумите, писах на управителя(с който само сме се виждали на едно или друго място и нямаме отношения, заради които би направил личен жест или отстъпка), какво точно се е случило и впечатленията си от ситуацията и човекът се погрижи да има доволен клиент.

И преди да кажеш нещо от сорта "ти да не си на заплата при Аутсайдер", не, не съм, но когато видя нещо хубаво, полято с кал, гледам да го измия.
Стари 13-10-2021, 10:45     #18
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdjogobg Разгледай мнение
И преди да кажеш нещо от сорта "ти да не си на заплата при Аутсайдер", не, не съм, но когато видя нещо хубаво, полято с кал, гледам да го измия.
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 19:24.