Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Обяви Купува/Продава

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 01-12-2008, 17:30     #1
minchourku
Member

Дата на присъединяване: Oct 2008
Начално обувки merrell

http://www.shoebuy.com/merrell-legacy-gtx/231898/496974
някой да е носил тези обувки и да сподели мнение. Търся си зимни обувки за сняг и тези ги видях на добра цена в София. Марката никак не ми е позната, щото до сега все Саломон..но нещо дизайна на зимните е много космически .. Ако знаете някоя изчистена зимна обувка с мембрана за около 170- 220лв. ще съм много благодарен да споделите. Нещо което да е топло и да не пуска
minchourku Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-12-2008, 18:37     #2
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

бе и на мен ми беше съвсем непозната ... ама преди няколко месеца влизам аз в Декатлон във франция да си купя ниски обувки за града с идея да взема Quechua за по евтино и гледам Меррелл за 29 евро и много арни и много удобни (без мембрани и глупости) ... и си ги взех ... после гледах в нета че ги хвалят като марка .. ама аз ги взех заради цената ... дори аналогичната Кешуа беше по-скъпа и си викам "тия куче марка, ама пък са удобни и изглеждат добре"

и така засега съм с добри впечатления, но е твърде рано да се каже нещо повече
korlitz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-12-2008, 20:08     #3
BORKO
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2006
Начално

merrell толкова куча марка колкото и marmot или маммут. просто не са известни в БГ
BORKO Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-12-2008, 20:20     #4
f2f
ските са скъп спорт!

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

^ квото каза борко.

мерелите са хубави ако имате по-малки крака. обикновено (поне за мен) вървят с половин номер по-малки от това което пише на тях. като обувка са много солидни. жена ми не признава нищо друго освен тях за всекидневно ходене из града или по горите. аз съм скъсал два чифта през годините и съм бил доволен. единия модел още ме е яд че не го правят вече.

за сериозните им планински модели не съм чул отзиви, но там класиката в жанра са други марки.

според тукашния магазин на патагония мерел произвеждат всичките им модели от миналата година насам.
f2f Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-12-2008, 21:57     #5
blueavalanche
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2008
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Аз имам зимни Мерел от миналата година и съм много доволен. Не съм правил кой знае какви преходи, но все пак за една зима мисля, че може да се добие добра представа за една обувка. Относно това дали са топли, по скоро трябва да те притеснява това дали не са прекалено топли. Не пропускат и при най-голямата шляпавица през зимата, а подметката направо лепи дори и по добре утъпкан сняг. От тая година си имам и ниски Мерел, които тоя викенд пробвах успешно из тетевенския балкан...
blueavalanche Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-12-2008, 23:19     #6
kukulkan
Member

Дата на присъединяване: Oct 2007
Начално

До скоро и аз задавах този въпрос на приятели - дали са чували нещо за марката?
Всички казаха - зимай и се радвай после.
Преди две три седмици си купих обувки и яке от там. Якето ще го ползвам и през ски сезона. Засега съм много доволен от него. Обувките - сякъш ги нося от 2 - 3 години ))) Изклучително удобни. Не са модел за планината, а по скоро градски със възможност за Offrout))

Така че, взимай без да се услушваш
kukulkan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-12-2008, 09:55     #7
minchourku
Member

Дата на присъединяване: Oct 2008
Начално

Мерси за съветите на всички. Щом и тук ги знаете, че и ги носите явно обувките не са съвсем куча марка , но то и марката не е определящото в случая. Щом не пускат и ще топлят, а и са удобни, спирам с чуденето и утре направо отивам да ги купя. Има ги с намаление в магазинче на Черни връх преди малкото СЛС, ако и други се интересуват. А каква народност е тая марка и какви мембрани ползват някои знае ли- в това магазинче за съжаление продават две от онези дето по цял ден си чоплят ноктите и не мисля да ги удостоя дори с поглед..Какви мембрани освен Гортекс и Симпатекс има- аз само тези знам Да знам какво да гледам по етикетите.
minchourku Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-12-2008, 13:59     #8
*izkukal*
хвърколет

Дата на присъединяване: May 2006
Изпрати съобщение чрез skype; на *izkukal*
Cool

В една друга тема някой беше казал че в МОЛа на Опълченска са с 50лв по скъпи от магазина та Гурко - Спорт Сити или нещо такова. Пратих един колега от Университета и той много си ги харесал та сам се увери в цената!!

Мен не ме кефят външно
Аз си падам по по-груби и планинско модели.

*izkukal* Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 04-12-2008, 20:27     #9
Cloun
Fancy Noddle

Начално обувки bestard

За да не отварям нова тема искам да питам тук относно обувките Bestard!!!
Има ли някой от вас впечатления от тях?Испански са и ми се виждат доста по-добри от Asolo да речем!!!
Спял съм се на този модел:
http://www.bestard.com/frmDatArticulo.php3?id_bota=342
Пробвах ги днес и съм много изненадам колко са леки на фона на това, че са доста твърди!!!
Cloun Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-12-2008, 09:31     #10
Iter
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отCloun Разгледай мнение
За да не отварям нова тема искам да питам тук относно обувките Bestard!!!
Има ли някой от вас впечатления от тях?Испански са и ми се виждат доста по-добри от Asolo да речем!!!
Спял съм се на този модел:
http://www.bestard.com/frmDatArticulo.php3?id_bota=342
Пробвах ги днес и съм много изненадам колко са леки на фона на това, че са доста твърди!!!

Моите са такива, но по-стария модел на Breithorn отпреди три години. Невероятно удобна трисезонна обувка /никога не съм имал пришка от тях дори и след 12 часа ходене/. Аз ги нося почти всяка седмица и зимата и досега не съм бил никога с мокри крака/. Стария модел има за мен само един недостатък - доста му се хлъзга подметката по мокри камъни, но тези са със съвсем различна подметка.
Зимните ми и следващите трисезонни обувки ще са отново Bestard. Обикновено обаче имат проблем с доставките и все няма номерация.
А за "мАзоло" съм чел доста отрицателни отзиви, от Bestard не съм чул да е оплакал някой.

Запоследно променено от Iter : 05-12-2008 в 09:35.
Iter Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-12-2008, 12:15     #11
bob_beliata
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Имал съм три чифта ниски Merrell и ще си купя четвърти. т.е. много добри!!!

Сега имам и едни зимни Bestard от които съм много доволен. Освен това и всички отзиви за тях които съм чувал са много добри. За мен е голям плюс това че са изцяло от кожа с минимум шевове. Това е добре защото след 1-2 години когато Горе-текса сдаде багажа(неминуемо), кожата ще може много по-лесно да се импрегнира, отколкото разни синтетични материи.
bob_beliata Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-12-2008, 18:50     #12
Cloun
Fancy Noddle

Начално

Iter i bob_beliata благодаря за информацията!
Iter що се отнася до мокри камъни и клони....,то няма подметка, която да не се хлъзга според мен...вибрам мибрам по-добре не стъпвай на тях!
Иначе Бестард ми вдъхна доста доверие като я видях и пробвах май ще си ги купим другата седмица!!!
Cloun Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 09:42.