Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 30-09-2014, 09:12     #1881
fromhell_
който го е страх от мечки

Дата на присъединяване: Jan 2011
Начално

.

Запоследно променено от fromhell_ : 30-09-2014 в 09:17. Причина: ...
fromhell_ Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-09-2014, 09:16     #1882
fromhell_
който го е страх от мечки

Дата на присъединяване: Jan 2011
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отfallacy Разгледай мнение
Съвети през интернет пестят време и пари, но аз за тези неща не виждам смисъл рискувам.
за здраве пари не се пестят...
fromhell_ Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-12-2014, 13:15     #1883
sportive
Junior Member

Дата на присъединяване: Nov 2014
Начално

Привет на всички, искам да питам ако някой знае трябва ли да ми дадат диск на който е записана операцията която ми правиха ? Става въпрос за артроскопия.
sportive Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-12-2014, 13:58     #1884
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Ако ти е кеф да гледаш как ти ровичкат из коляното-Да. Иначе не е задължително.
Или ако нещо не е направено като хората, другият доктор да го види, да нахрани предния доктор и да те реже пак и така, докато уцелят.
Стари 03-12-2014, 16:14     #1885
sportive
Junior Member

Дата на присъединяване: Nov 2014
Начално

Въпроса е че ми отказаха, нямали такава практика а джипито каза че нямат право да ми отказват. Основния проблем е че хирурга който ме оперира не е особено разговорлив и колкото и да настоявам да ми обяснява какво ми е правил. Основното което разбрах е че ми е махнал част от вътрешния менискус който съм повредил при едно подхлъзване на стълби и каза още че имам скъсана ПКВ която като се възстановя от операцията трябва да оперирам пак и се замислям не можеше ли да стане наведнъж. Освен това ме накара да седя със шина 20 дни което за такъв тип операция е напълно излишно. И понеже станаха много въпросите на които нямам отговор реших да отида при Др Хубенов след като прочетох за него. За съжаление е вече късно и единственото което се моля е да не ме е осакатил по някакъв начин и точно затова се напъвам за тоя диск или файл или каквото е там.
sportive Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-12-2014, 21:27     #1886
dewly
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2011
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отsportive Разгледай мнение
Въпроса е че ми отказаха, нямали такава практика а джипито каза че нямат право да ми отказват. Основния проблем е че хирурга който ме оперира не е особено разговорлив и колкото и да настоявам да ми обяснява какво ми е правил. Основното което разбрах е че ми е махнал част от вътрешния менискус който съм повредил при едно подхлъзване на стълби и каза още че имам скъсана ПКВ която като се възстановя от операцията трябва да оперирам пак и се замислям не можеше ли да стане наведнъж. Освен това ме накара да седя със шина 20 дни което за такъв тип операция е напълно излишно. И понеже станаха много въпросите на които нямам отговор реших да отида при Др Хубенов след като прочетох за него. За съжаление е вече късно и единственото което се моля е да не ме е осакатил по някакъв начин и точно затова се напъвам за тоя диск или файл или каквото е там.
Скъсването на предна кръстна е съпроводено с ужасна болка и схващане, което продължава поне няколко дни. Така, че ако нямаш такъв спомен те будалкат.
dewly Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 23-12-2014, 15:25     #1887
cboris
Junior Member

Дата на присъединяване: Dec 2014
Начално ОПерация на скъсана ПКВ

Здравейте, нов съм в този форум, но искам да изразя моето мнение по въпроса, защото мисля, че ще помогне на четящите:
Контузих се на футбол (за което се извинявам, че футболист пише във вашия форум), като коляното ми изпука при усукване. Не се поду, но тъй като имам много приятели с подобни контузии, веднага се ориентирах какво може да е.... Оказа се, че диагнозата е скъсана предна кръстна връзка и менискус. Както и всички останали се чудих къде, как и какво да направя, кой да ме оперира и т.н. От адски много места чух препоръки за доц. Тони Георгиев, но разбрах, че при него е по-скъпо, отколкото на някой друго места (д-р Хубенов например). И така реших първо да отида на преглед при д-р Хубенов. Клиниката му е в Драгалевци и прегледа се заплаща с 50 лв. Отидох при него, чаках 2 часа, но накрая влезнах. Дойде и прословутия д-р Хубенов, следван от сестра и още едно момче. Като цяло всички бързаха и имаха вид на много заети, нещо което за мен е обяснимо, поради факта, че доста хора чакаха отпред в чакалнята. Обясних му на доктора какво съм направил на футбол, как коляното ми е изпукало и какво е станало след това - че не е имало оток, че не са ми ограничени движенията и т.н. Легнах на кушетката и доктора започна със сухите тестови - някои знаят какво означава това - въртене и сукане на коляното, натискане тук и там и т.н. Та доктора въртя и сука 5 мин и ми каза - "Нищо ти няма, братле. Прави фитнес упражнения 2-3 седмици и си готов като нов". Аз го попитах дали е сигурен, тъй като не си чувствам добре коляното и се притеснявам. Той леко обиден ми отговори нещо в стил "Абе, щом аз ти казвам...". Казах му, че не са ми проблем 200 - 300 лв за ЯМР и искам да си направя. Той ми каза: "Няма смисъл, но щом искаш да твое успокоение -ок, направи си" и се усмихна. Напълно спокоен и доволен от чутото си тръгнах от болницата му, щастлив и доволен, че след 2-3 седмици ще мога да играя отново футбол - все пак известния др. ХУбенов бе дал своята диагноза. Нещо ме човъркаше и все пак отидох още същия ден да си направя ЯМР. Резултата бе готов след 30 мин. Аз бях доволен, усмихнат и ведър, като си взех разчитането на ЯМР-то, знаейки, че нищо ми няма. Отварям листа хартия и какво да видя - предна крсътна връзка не се проследява, скъсан менискус. НАПРАВО НЕ МОЖАХ ДА ПОВЯРВАМ!!! Е как е възможно, като др. Хубенов ми беше казал, че всичко ми е наред !!!!! . Леко бесен реших да се върна при др. Хубенов, за да коментираме създалата се ситуация. Влезнах в кабинета, хвърлих му резултата на бюрото и го попитах - какво става докторе, нали УЖ бях здрав? Той ме изгледа и ми заяви: "Ето, виждаш ли защо те накарах да си направиш ЯМР?". Направо не можах да повярвам на ушите си... Излезнах си от болницата без да коментирам нищо. След това реших да отида някъде другаде на преглед. Насочих се към доц. Георгиев в София Мед. Отидох на преглед и още на 5-тата минута, без да гледа ЯМР-то, доцента ми каза диагнозата - скъсана ПКВ и менискус. Тотално различно от диагнозата на др. Хубенов, според който бях здрав ). Насрочих си дата за операция и на 30.10 я направих. Искам да изкажа благодарности към целия екип на доцента и специално на анстезиолога. Лежах в болницата 5-6 дни, като отношението и вниманието бе на много високо ниво. Имах болки 1-вата и 2-рата нощ след операцията. Битовите условия в самата болница са супер също. 15 дни след операцията започнах кинезиотерапия. На 22-ия ден хвърлих патериците и шината. На 55-тия ден вече сгъвам на 142 градуса и разгъвам докрай.
Искам да кажа на всички, които имат подобен проблем - много внимавайте на кого се доверявате и задъдлжително си правете ЯМР за 100% сигурност.
cboris Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 23-12-2014, 15:29     #1888
cboris
Junior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdewly Разгледай мнение
Скъсването на предна кръстна е съпроводено с ужасна болка и схващане, което продължава поне няколко дни. Така, че ако нямаш такъв спомен те будалкат.
Не е точно така. Аз скъсах ПКВ и менискус, като болка имаше само в момента на самата контузия. Схващане и оток нямах никакъв. По нищо не можеше да се каже, че ми е скъсана връзката....
Стари 27-12-2014, 17:49     #1889
buferato
Junior Member

Начално

На мен също ми предстои операция на предна кръстна връзка.Това беше доказано след направен ямр във военно мед.академия.След това ходих при д-р Георгиев,който потвърди диагнозата.Реших да чуя и второ мнение при д-р Хубенов и то беше същото.Реших да се оперирам при Хубенов-при него цената е 2500,а при Георгиев е 3000 лв.Все пак всеки си прави сметката!Решаващо беше и не само парите-Хубенов ми даде и много по-кратки срокове за възстановяване!Тук ,както и в други форуми чета и позитивни и негативни отзиви и за двамата и според мен всичко опира и до късмета-дано аз да имам такъв!А иначе връзката я скъсах при игра на футбол-усуках здраво коляното.Чух само едно изхлопване и....не можех първоначално да стъпя на крака.След 5 мин. полека лека си тръгнах и се прибрах с колата,но имах чувството,че нещо ми се е откачило-голяма нестабилност просто усещах!На другата сутрин имах оток.....и така нататък докато стигна вече за операция,която ще бъде на 7.01.2015 и силно се надявам да е успешна!Успех и на всички други,които ги чака същото като мен!!!

Запоследно променено от buferato : 27-12-2014 в 23:15.
buferato Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-12-2014, 10:31     #1890
cboris
Junior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbuferato Разгледай мнение
На мен също ми предстои операция на предна кръстна връзка.Това беше доказано след направен ямр във военно мед.академия.След това ходих при д-р Георгиев,който потвърди диагнозата.Реших да чуя и второ мнение при д-р Хубенов и то беше същото.Реших да се оперирам при Хубенов-при него цената е 2500,а при Георгиев е 3000 лв.Все пак всеки си прави сметката!Решаващо беше и не само парите-Хубенов ми даде и много по-кратки срокове за възстановяване!Тук ,както и в други форуми чета и позитивни и негативни отзиви и за двамата и според мен всичко опира и до късмета-дано аз да имам такъв!А иначе връзката я скъсах при игра на футбол-усуках здраво коляното.Чух само едно изхлопване и....не можех първоначално да стъпя на крака.След 5 мин. полека лека си тръгнах и се прибрах с колата,но имах чувството,че нещо ми се е откачило-голяма нестабилност просто усещах!На другата сутрин имах оток.....и така нататък докато стигна вече за операция,която ще бъде на 7.01.2015 и силно се надявам да е успешна!Успех и на всички други,които ги чака същото като мен!!!

buferato, пожелавам ти успех и бързо възстановяване след операцията. Искам да вметна, че лично имам приятели оперирани при Хубенов, които са много доволни и които се връщат активно и към футбол, и към ски, така че няма от какво да се притесняваш. Както вече предполагам си прочел, много е важно терапията след операцията, както и много стриктно да спазваш лекарските предписания. Всичко си е и до индивидуален организъм при процеса за възстановяване, както и при самата операция. За пример ще дам един "колега" по съдба, с който бяхме в една стая при престоя ми в София Мед, след операцията при доц. Георгиев. Неговата операция беше същата като моята (даже без менискус), но просто възстановяането му протече по-бавно и по-болезнено. Момчето вдигаше температура всеки ден, имаше болки всеки ден в продължение на месец, трудно му вървеше и кинезиотерапията. Това което искам да кажа е, че всяко мнение за избор на специалист е на базата на личен опит на познат, приятел и т.н. - аз мога да кажа само хубави неща за Т.Георгиев, както и не толкова хубави за др. Хубенов, но това не означава, че единия е по-добър или съответно по-лош доктор от другия.
Стари 02-01-2015, 19:30     #1891
buferato
Junior Member

Начално

Благодаря!Да ,знам че рехабилитацията след операцията е много важна и мисля да я направя!После мисля стриктно да спазвам програмата,която ще ми бъде дадена......и се надявам след много упоритост бързо да си върна формата и дано да мога отново да се движа и спортувам както преди,че много ми липсва това!!!
buferato Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-01-2015, 21:14     #1892
nat
Junior Member

Дата на присъединяване: Jan 2015
Начално операция при Иван Василев?

Здравейте,предстои ми операция в Евровита при Иван Василев.
Имам хронична луксация на ляво коляно с 2 стари операции на MPFL (Славейко Веселинов,Горна Баня и Валери Петров със супервизор Тони Георгиев,Военна болница) Но с изтръгната от анкера MPFL и нови луксации.
диагноза: M 22.1 Пателарна дисплазия Wiberg III-IV ляво,ст. пост MPFL реконструкция (неанатомична!), M 22.4 Хондрален дефект с хондромалация на пателата на ляво коляно, M 21.4 плоско стъпало /pes planus/ придобито двустранно.
операция : (доколкото разбрах,костно се премества сухожилието на пателата),казва се : ACK с хрущялна хирургия и медиализация на Tub.tibiae
Това ме посъветва да се направи Д-р Иван Василев,изчетох тук цялата тема и само позитивни коментари за него, успокоих се. След което в друг форум попаднах на крайно негативен коментар, който копирам по-долу и се притесних. Сега се чудя дали да се оперирам при него.

Възможно ли е докато си под пълна упойка да мислиш, че операцията я прави Д-р Василев, а всъщност да те оперира друг? И как мога да се предпазя от това? (защото аз и отивайки във Военна при Тони Георгиев за предишната операция, никой не ми каза,че той ще супервизира само , а друг ще оперира,разбрах го като вече бях на операционната маса с поставена вече спинална упойка..в последствие се оказа,че анкерът не е бил поставен на правилното място..)

Копирам поста, който ме накара да се усъмня в практиките в Евровита и да се чудя дали да им се доверя за сложна костна операция :

Здраве / Здравни заведения, специалисти / Re: Скъсани коленни връзки- къде се оперирахте?
: сб, 03 яну 2015, 16:37
Започната от MA6INKA, Съобщение от yh

"Искам да изразя възмущението си от д-р Иван Василев и практиките в клиника Евровита. Оперирах скъсан менискус през лятото на 2013. Избрах Иван Василев по препоръка на познат и поради факта че практикува в Германия, независимо от двойно по-високата цена. Операцията трябваше да е рутинна, но вместо да се възстанови за 2-3 месеца коляното ми е в многократно по-лошо състояние, с постоянна болка и според мнението на водещите хирурзи, с които се консултирах е инвалидизирано без шанс за възстановяване. Направения ЯМР след операцията показва разкъсани тъкани, наранени хрущяли и куп други проблеми предизвикани косвено от ендоскопската интервенция без връзка със скъсания менискус , което ме кара да се съмнявам, че изобщо съм опериран от Д-р. Василев, а по-скоро от негов асистент. Вероятно затова в Евровита операцията е с пълна упойка и след това не се получава видео от ендоскопията, както е в другите клиники, а само няколко снимки. Според един от водещите специалисти по образна диагностика, който сравни ЯМР-тата преди и след операцията, нанесените поражения са драматични. Освен това отношението към пациентите в клиниката след операцията е изключително арогантно. В продължение на месеци не успявах да получа достъп до Василев, въпреки очевидно несупешната операция и необходимостта от спешна консултация. Чак след като заплаших неговия асистент с публично изявление бях приет, при което ми предложиха втора операция, но на този път на кръстни връзки, което категорично противоречеше на резултатите от ЯМР и мнението на три от водещите специалисти по коляно в България. За съжаление не съм изолиран случай. В приемната на клиниката се нагледах и наслушах на десетки подобни случаи, дори и на бурни скандали от пациенти в моята ситуация. Др Василев буквално се крие от пациентите си, притичва от кабинет в кабинет за да не го видят. Василев си е направил имидж като "немски" лекар, оперирайки няколко известни спортисти,а всички останали пациенти са на конвейр без сериозен анализ на състоянието им и грижа през пост-оперативния период. Поредния безскрупулен и арогантен търгаш, който изобщо не се интересува от пациентите си. Сериозно обмислям да предприема действия за да защитя интереса си в съда. "

Някой друг имал ли е подобен негативен опит в тази клиника?
nat Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-01-2015, 21:50     #1893
fallacy
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2013
Начално

За Евровита и Василев нямам какво да кажа, но като цяло съм доста доволен от отношението на Валери Петров. Избягва ненужни операции, обяснява всичко търпеливо и ясно, дори връща телефонни обаждания. Не съм имал сериозни проблеми - скъсани връзки на глезен ми е най-голямото поражение досега - но все досега само позитивни впечатления имам. Оперира и една позната (скъсан менискус) преди две-три години и тя също е доста доволна.
fallacy Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-01-2015, 22:04     #1894
nat
Junior Member

Дата на присъединяване: Jan 2015
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отfallacy Разгледай мнение
За Евровита и Василев нямам какво да кажа, но като цяло съм доста доволен от отношението на Валери Петров. Избягва ненужни операции, обяснява всичко търпеливо и ясно, дори връща телефонни обаждания. Не съм имал сериозни проблеми - скъсани връзки на глезен ми е най-голямото поражение досега - но все досега само позитивни впечатления имам. Оперира и една позната (скъсан менискус) преди две-три години и тя също е доста доволна.
Аз също съм безкрайно доволна от Валери и мога да го препоръчам с две ръце! Спести ми излишна операция след 1-ва луксация на дясно коляно, което вече е здраво само с физио и много фитнес. Препоръчвам Валери Петров на всички мои познати! Проблемът е, че когато оперира MPFL на лявото коляно беше още много млад, учеше се, допускам,че за това може да е имало грешка.

Сега обаче ми предстои доста сериозна,костна операция и в този случай вече не ми се рискува някой от Евровита да се учи върху мен..
Искам да съм сигурна,преди да кажа на Д-р Иван Василев "да" за операцията, но не знам как. Като цяло за него има много по-малко информация в нета,отколкото за Хубенов или Тони Георгиев. Това също ме притеснява доста.
nat Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-02-2015, 20:43     #1895
gladiator
Junior Member

Дата на присъединяване: Sep 2010
Exclamation

Здравейте, писал съм много в този форум за моите премеждия с колената и кръстните връзки. В случая да чукна на дърво в момента нямам нужда от помощ, но с тази публикация се надявам да помогна на много хора. На няколко пъти ми се е налагало да правя магнитно резонансно изследване и мога смело да кажа, че информация в интернет има много за това какво представлява самото изследване , но и много малко информация къде в България има Ядрено магнитен резонанс, какви са неговите характеристики, за какви изследвания е подходящ апарата,какви са цените, покрива ли се изследването в дадената клиника от НЗОК и какви специалисти работят в отделението по образна диагностика, които евентуално ще направят разчитането на резултатите от магнитно резонансната томография. Сега пак ми се наложи да ме изследват и реших да събера всичката тази информация на едно място в един сайт. Тук може да намерите доста подробна информация относно това какво представлява самото изследване за ядрено магнитен резонанс ЯМР , както и болници в България , където се прави самото изследване , цени и друга любопитна информация относно изследването - Направих този сайт, защото има много въпроси и теми по форумите в Интернет относно изследването , но и много малко отговори. Така с обобщената информация човек може сам да избере къде да си направи резонансно изследване , та дори и да види как изглежда обстановката в дадената болница ,където се прави самото ямр изследване,цена на изследването, телефони за контакти, маршрути с градски транспорт и автомобил до болниците и точни координати на местата, където се прави ямр изследване,както специалистите по образна диагностика и техния опит, също и мненията на останалите хора правили си ЯМР в конкретната болница - https://mribulgaria.wordpress.com Надявам се да бъде от полза на много хора нуждаещи се от ядрено магнитен резонанс.

П.П Изследването, което ще правя сега е по повод оплаквания след пластика на ПКВ при известен специалист 2 години след операцията. Ще пиша какъв е резултата в сряда.
gladiator Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-02-2015, 11:17     #1896
stefansmail
Member

Дата на присъединяване: Jan 2006
Начално

Адмирации от мен , със сигурност тази информация ще е полезна на много
stefansmail Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-02-2015, 21:15     #1897
svetoslav
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2015
Начално предна кръстна вразка

Искам само да ви кажа да не ходите в ГОРНА БАНЯ...Там са най слабите доктори в цял свят грам не разбират от ортопедия.На мен ми правеха предна кръстна връзка + менискус и вече 4 месеца не мога да се възтановя правих даже и втора операция след тая щот не бяха си свйршили работата както трябва сега в момента крака си го сгъвам на 70 градуса не овече и не знам вече какво да правя...
svetoslav Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-02-2015, 15:07     #1898
fallacy
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2013
Начално

Виждал ли си се с други специалисти? Ако да, какво казват по въпроса?
fallacy Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-03-2015, 20:54     #1899
gsinekliev
Junior Member

Дата на присъединяване: Jul 2014
Начално

Здравейте съфорумци

Писал съм няколко пъти в тази тема за моите премеждия с колената
Long Story short, една година след леко падане със ски, на дясното коляно, вече ме болят и двете.
След като няколко ортопеда ме прегледаха и MRI, окончателната диагноза е хипертпрофирала плика( доколкото разбирам това е ставна обвивка от мастна тъкан, която се възпалява и дразни хрущяла ). Хубенов иска да я изреже( plica excision artroscopy ) и ми казва как не би трябвало да имам проблеми да спортувам каквото и да е било след това.

В Интернет се поразтърсиx малко и статистиките са противоречиви ( от една страна успеваемостта на тези операции била 80+%, от друга намирам супер много хора, които не са се възстановили и дори след година имат болки в коляното)

По думите на Хубенов операцията била елементарна ( отнема 20-30 минути, а въстановяването - месец ), а самата тъкан така или иначе била ненужна. Тъй като вече доста ме наболява и обмислям операцията - някой оперирал ли се е от такова чудо и ако да - може ли да сподели как е минало възстановяването. Като цяло това ми е най-големия страх - доброволно да се съглася да ме порежат и после да не може да се върне към първоначално състояние

PS. Също ако някой се е излекувал със други методи ( инжекции с плазма , ултразвук, санаториуми ) да сподели
gsinekliev Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 09-03-2015, 16:08     #1900
mishoni
Senior Member

Начално

Айде, честито, и мойта диагноза е скъсана връзка, така че купувам ново дясно коляно, мини размер.... Или поне взимам назаем за пролетния фирн
Половината тема почти я изчетох, сега за домашно и другата половина. А пък после ще ви засипя с въпроси.....
mishoni Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Tags
докторе защо, рехабилитация, коляно, операция, скъсани връзки

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 13:26.