Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Общи дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 13-12-2014, 13:04     #1
БАССЕС
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2006
Начално Отворено събрание на БАССЕС 15.12.2014

На 15.12.2014 от 19:30 до 21:30 часа в малката зала на клуб MIXTAPE 5 (бул.България, подлез Галерия) ще се проведе Отворено събрание на БАССЕС. То се свиква от Управителния съвет.

Дневният ред ще бъде, както следва:

Ще бъде публикуван в понеделник 15.12.2014г. достатъчно рано, че всеки да има възможност да се запознае с него.

Надяваме се на присъствието на всички членове, както и на всички хора, които обичат зимните спортове и ги е грижа за развитието на свободните ски в България.
Екипът на БАССЕС

Запоследно променено от БАССЕС : 13-12-2014 в 14:31.
БАССЕС Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-12-2014, 13:21     #2
БАССЕС
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2006
Начално

Дневен ред:

1. Представяне на проекта с работно име "Snow Action".

2. Обсъждане да дати и периоди за плануваните състезания по Freeride

3. Обсъждане на дати и периоди за останалите събития през сезона организирани от БАССЕС

4. Ако остане време - Други.

Край 21:30.
Стари 16-12-2014, 09:23     #3
mp2
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2003
Начално

на мен ми хареса, че имаше среща, но покрай обичайното "състезания", "съдийство", "доволни-недоволни" не остана време да се говори и за други неща от фиирайд живота и още повече -да се чуе мнението на многото хора, които не са сред "обичайните заподозрени', но бяха отделили от времето си и бяха там. Аз бих се радвал да се споделят идеи тук, за да има дискусия по какво да се работи и какво би било приятно и за не-състезателите свободни скиори

Поздрави,
Момчил Панайотов
Стари 16-12-2014, 10:24     #4
hwarang
Pray For Snow

Дата на присъединяване: Jan 2011
Изпрати съобщение чрез skype; на hwarang
Начално

Аз леко се чувствах не на място, защото доста като цяло се наблегна на състезания.

Ако е възможно, според мен, би било хубаво малко да се разширят лавинните курсове. Ако след курса за напреднали прецените, че имам знанията и че мога да бъда асистент, с радост ще ви помагам.

И много се надявам и този сезон да има Mad Goat Tours.

Поздрави,
Пламен

2014-2015/15, 2015-2016/7, 2016-2017/8

Запоследно променено от hwarang : 16-12-2014 в 10:43.
hwarang Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-12-2014, 13:01     #5
katera4
Ходещ нагоре

Дата на присъединяване: Mar 2008
Начално

Какво представлява точно проекта Snow Action, за да може да даваме акъл
Стари 16-12-2014, 13:23     #6
moridinbg
CEO of Shred

Дата на присъединяване: Feb 2010
Изпрати съобщение чрез skype; на moridinbg
Начално

Дали може резюме на 2-3 реда за нямалите възможност да присъстват?
Стари 16-12-2014, 15:09     #7
ne_e_lesno
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2008
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отkatera4 Разгледай мнение
Какво представлява точно проекта Snow Action, за да може да даваме акъл
Абе екшън.. с каратЕ.. ти специално си замесен..
ne_e_lesno Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-12-2014, 15:31     #8
katera4
Ходещ нагоре

Начално

Да ама просто безсмъртен,нямам черен колан като некой хора.
Стари 16-12-2014, 16:26     #9
Nebel
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

И аз не съм от "обичайните заподозрени", но според мен пък беше добре, че се обърна внимание точно на спортната и райдърската част на фрирайда, въпреки че тя явно вече не е главната идея на БАССЕС както едно време е била. Трябва да се поразмърдат нещата, както виждате идеи за евенти и развитие има много и от хора встрани от асоциацията, включително и направени стъпки, за да се случат фрирайд събития. Даже не остана време после да си договорим, че клуба бързаше да затвори, та и в подлеза си коментирахме идеи.

Ще е добре да се видим пак на спокойствие хората, които сме склонни да обединим сили, за да се реализират тези събития. Иначе пак може да си останем само с добрите намерения както преди се е случвало. Хубаво е, че се видя поне желание и дори конкретни идеи от хора в БАССЕС да обединят сили с хората, които сме извън асоциацията, и да се бута в тази посока, това бе нещо ново за мен.

За лекциите и курсовете не виждам какво повече искате да правите. Нещата там работят добре, по-добре не ги пипайте.

Румба, верно ще имаш работа, може да е много екшън наистина.
Nebel Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-12-2014, 16:28     #10
blueavalanche
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2008
Начално

И аз съжалявам, че покрай състезанията не се стигна до обсъждане на събития за простосмъртни. Тъкмо щях да искам думата, ама се разрази някакъв лют спор между Никята и Ставри и народа се отегчи и разбяга, та ще се изкажа тук:
Моето мнение доста се различава от това, че трябва да се наблегне само на състезания и вече не е необходимо да се популяризират свободните ски, щото видиш ли и без това било претъпкано в планините и си пречим. Напротив - според мен ролята на БАССЕС и възможността за развитието й е точно в популяризирането на спорта, което става именно чрез събития като лавинните курсове и Mad Goat Tour-овете. Това е начина за привличане на нови хора към този спорт, респективно като членове на асоциацията, които с членския си внос биха вдигнали бюджета и възможностите за подпомагане на различни събития и талантливи състезатели, които нямат необходимите средства. Колкото и еретично да звучи в този момент, набирането на една сериозна членска маса би могло да осигури в едно по-далечно бъдеще дори средства за наемането на хора, които ще могат да отдадат цялото си време на каузата. Свободните ски така или иначе се развиват с бързи темпове и ако не е БАССЕС, то рано или късно ще се появи някоя друга организация, която да обедини тези хора и да осребри активите. Разбира се за да се стимулира плащането на членския внос трябва да се посочат ясно и привилегиите, които то носи (като намаления в определени магазини, отстъпки при участие на платени мероприятия на БАССЕС, отстъпки при сключване на планинска застраховка и др.), а също така да се полагат усилия за нови привилегии на членовете. Абе общо взето оная приказка за прерастване на количествените натрупвания в качествени изменения не е съвсем без смисъл...
Айде стига, че стана много дълго!
blueavalanche Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-12-2014, 17:02     #11
Nebel
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отblueavalanche Разгледай мнение
. Свободните ски така или иначе се развиват с бързи темпове и ако не е БАССЕС, то рано или късно ще се появи някоя друга организация, която да обедини тези хора и да осребри активите.
Ти серизоно ли? Направо уби всичко, което си мислех. Кви активи, кви 5 лева, какви осребрявания? Значи най-важното е благото на асоциацията, да привлича членове, за да не би некой друг да "осребри активите"???

Наистина ли вярваш, че с 30лв. на година, които ти дават намаления в магазина, асоциацията изведнъж ще цъфне и върже и видиш ли ще реши да ги вложи в "талантливи състезатели"?
На последното състезание на Тодорка в рамките на 2 дена, съм заплатил 90лв. такса, за да участвам, (последните ми пари между другото.) При едно добре организирано състезание и достатъчен брой участници тази сума може да покрие разходите, та дори и да остане малко отгоре. В крайна сметка имал си състезание, спорта се развива и популяризира, същите тия "талантливи състезатели" са имали поле за изява. Всички имат полза от това.

Помисли малко извън рамките на "благото на асоциацията". Лавинните курсове, туровете, прожекциите на филми, така обичаните от мен организирани партита, са неща, които така и така носят някакви приходи в БАССЕС и привличат нови членове, поправете ме ако греша.

Та айде да разчупим малко статуквото както казах. А и защо реши, че състезанията не са за "простосмъртните"? Аз и другите, които караме на тях какви сме според теб? Ела следващия път, може да откриеш нещо ново за себе си.

Запоследно променено от Nebel : 16-12-2014 в 17:22.
Nebel Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-12-2014, 18:56     #12
tablatabla
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2010
Начално

Здравейте и от мен
Срещата беше полезна за мен, като новобранец в Асоциацията си изясних много от проблемите, идеите, състоянието и тн, и това ме води на някои размисли, които дори малко схематично изложени и в кратце - ще нахвърлям.

30тина човека не беше очаквано за мен, предполагах повече интерес и съпричастност, но явно това е положението в реалността.

Според мен в Асоциацията трябва да се разделят дейностите в две направления за повече яснота и оперативност, които поне вчера се поомешаха малко:
- Събития, които БАССЕ организира (всички състезания, турове, лавинни лекции и тн. познати досега ивенти)
- Събития, които БАССЕС подкрепя (от какви позиции, принципи, с каква цел, тоест "защо" и "как")

По първото: Мисля си, че с оглед чутото, опита и тн. досега самостоятелните възможности не са големи и ако Асоциацията се съсредоточи да бъде ежегоден, основен организатор-лице на ЕДНО мащабно състезание в БГ, което да бъде с ранг "Републиканско" ще бъде реалистично към този момент. Това състезание да бъде "представително" за състоянието на "сцената" и Асоциацията да задава стандартите и представителността на "сцената" (тук административната страна за официализиране на подобно нещо не я засягам). За всякакви други състезания да бъде отворена да помага, но основната тежест да ляга върху потенциални ентусиасти и тн. ако се появяват такива и колкото повече-толкова по-добре -нека да се прави и обща ранглиста дори от всички състезания, която на края на сезона да излъчва класиране.

Аз съм ЗА състезания, но силите които очевидно липсват, натоварват шепа хора, които се оказват почти същите и за всичко друго и така пада нивото на организация.

Работата с деца, как Асоциацията да стигне до най-малките и да създава "култура" на фрирайда, отношение към планината, да покаже и на тях, и на родителите им, че зимни спортове има и извън курортните зони. Някакви турове-разходки за деца със съответните уроци за основни неща. Витоша би била подходяща за подобна работа и въобще Витоша може и трябва да се развие като "терен" за всякакви възможни дейности поради лесната логистика, и масовостта.

Работа с медия. На мен ми липсва Асоциацията в големите медии, и как да се превърне във "фактор", който да бъде видим и търсен партньор за експертизи и оценка на въпроси от сферата на дейност. Някакъв генерален, медиен партньор? Не е нормално 2013 на състезанието да бъде само БНТ. Всичката дейност на Асоциацията трябва да бъде широко пропагандирана в медията, така ще се стига и до потенциални спонсори, партньори и тн.

- По отношение на събития, които БАССЕС подкрепя под някаква форма.....ами те да са на база някаква политика и принципи на Асоциацията. Не може хем да псуваме Цеко, хем да търсим помощ пак там в даден момент.

И не на последно място, ама да се слага една кутия за дарения на всяко събитие на БАССЕС, пък да видим, може да се окаже че се събира повече от платения, членски внос

Ами стана дълго и май хаотично. На живо по-скоро, има какво да се каже и направи още. лека вечер.

Joe Strummer 21 August 1952 22 December 2002

Запоследно променено от tablatabla : 16-12-2014 в 19:02.
tablatabla Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-12-2014, 18:59     #13
katera4
Ходещ нагоре

Начално

Радваме, че ще има работа и за провинциятанека олекне малко на софиянци.Каквото можеме и знаеме е на разположение на асоциацията и всички обичащи свободното бичене и каране.Така или иначе вече "владееме" почти на 90 процента един "бутиков" курорт, в който се работи само, и само на естествен сняг.А зад гърба си имам "уважението" и на една велика планина Поклон и от мен на нея
Стари 16-12-2014, 20:27     #14
dimo
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2007
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отtablatabla Разгледай мнение

И не на последно място, ама да се слага една кутия за дарения на всяко събитие на БАССЕС, пък да видим, може да се окаже че се събира повече от платения, членски внос

Без да искам да засегна членовете, идеята е добра
"Кутия" и "дарение" не са точните думи, ясно е за какво иде реч
dimo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-12-2014, 22:17     #15
big_air
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2004
Начално

Здравейте,

Така четейки коментари тук и като външен човек (бях някога член 2006-2008) ми се струва, че много хора очакват асоциацията да изпълнява функции принадлежащи на БТС или поне функции, които един нормален ТС би трябвало да изпълнява.

Та в тоя ред на мисли, без да съм запознат с нащо БТС, не е ли по-добре всички толкова амбициозни хора да вложат усилия да стегнат БТС-то. И без това ако то функционира смисъл от БАССЕС няма да има, а ще профитипат още и катерачи, туристи, алпинисти, байкъри...

Поздрави
Георги

Запоследно променено от big_air : 16-12-2014 в 22:22.
big_air Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-12-2014, 23:15     #16
blueavalanche
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отNebel Разгледай мнение
Ти серизоно ли? Направо уби всичко, което си мислех. Кви активи, кви 5 лева, какви осребрявания? Значи най-важното е благото на асоциацията, да привлича членове, за да не би некой друг да "осребри активите"???

Наистина ли вярваш, че с 30лв. на година, които ти дават намаления в магазина, асоциацията изведнъж ще цъфне и върже и видиш ли ще реши да ги вложи в "талантливи състезатели"?
На последното състезание на Тодорка в рамките на 2 дена, съм заплатил 90лв. такса, за да участвам, (последните ми пари между другото.) При едно добре организирано състезание и достатъчен брой участници тази сума може да покрие разходите, та дори и да остане малко отгоре. В крайна сметка имал си състезание, спорта се развива и популяризира, същите тия "талантливи състезатели" са имали поле за изява. Всички имат полза от това.

Помисли малко извън рамките на "благото на асоциацията". Лавинните курсове, туровете, прожекциите на филми, така обичаните от мен организирани партита, са неща, които така и така носят някакви приходи в БАССЕС и привличат нови членове, поправете ме ако греша.

Та айде да разчупим малко статуквото както казах. А и защо реши, че състезанията не са за "простосмъртните"? Аз и другите, които караме на тях какви сме според теб? Ела следващия път, може да откриеш нещо ново за себе си.
Прекалено буквално си ме разбрал. Идеята ми е, че на този етап БАССЕС трябва да се съсредоточи върху популяризирането на спорта и привличането на нови членове, което да й даде възможност да разшири дейността си, включително и организиране на повече състезания и спонсорство (а не самоцелно облагодетелстване на асоциацията или отделни нейни ръководни органи).
Наистина вярвам, че чрез набирането на достатъчно голяма членска маса, асоциацията може да се изкачи на едно по-високо ниво и дори да си позволи да плаща на хора, които пълноценно да се занимават с организирането на най-различни събития. И не, това няма как да стане изведнъж. Мое лично мнение е, че 30 лв. е малка сума за членски внос, но за съжаление реалностите са такива, че за голяма част от хората и това е много (въпреки, че също не малка част от тези хора са склонни да изпият двойно повече за една вечер, но не и да ги дадат за членски внос). Относно привилегиите като стимул за членство, разбира се че не трябва да са водещото, но при условие, че така или иначе ги има, защо да не бъдат изтъкнати? В същия ред на мисли, ако асоциацията разполагаше с малко по-голям финансов ресурс, предполагам, че би поела разходите по участието на 1-2 състезатели, които са достатъчно добри, но нямат възможност да се самофинансират в дадено престижно състезание.
Относно състезанията, смятам че не са за "простосмъртни", защото както във всеки спорт, не повече от 10% от практикуващите го биха се пуснали в състезание и как останалите 90% да се идентифицират с БАССЕС, ако тя се съсредоточи само върху състезания. Аз лично не бих се пуснал в състезание, защото не се чувствам достатъчно подготвен, а когато участвам в някакво състезание искам да знам, че имам макар и минимален шанс да го спечеля. (Още повече на моята възраст е и опасно! ). Благодаря за поканата, бях миналата година на "Дончо" (отлична организация) и открих нови неща за себе си - нови терени за каране, нови приятели, но това нямаше да стане, ако 1 година преди това не се бях зарибил по пантенето благодарение на Mad Goat Tour, тъй като преди това за мен фриирайда беше качване с лифта и търсене на някое удобно неразорано спотче.
В заключение искам да кажа, че според мен на този етап и с този си капацитет БАССЕС трябва да се съсредоточи върху организирането на събития, които да популяризират свободните ски и да привличат нови хора (потенциални членове) + 1 състезание на наистина високо ниво от рода на Freeride World Qualifier и разбира се да подпомага с каквото може различни инициативи по организиране на други състезания. А пък дано някой ден да има необходимия ресурс (финансов и човешки) да се занимава едновременно и с двете.
Всичко по-горе с най-добри чувства и с надеждата, че не съм бил прекалено отегчителен.
Стари 17-12-2014, 07:52     #17
bobber

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Цитат:
... на този етап БАССЕС трябва да се съсредоточи върху .... а не самоцелно облагодетелстване на асоциацията или отделни нейни ръководни органи)...
Не можеш да си представиш колко хора обиждаш и то много грубо.
bobber Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-12-2014, 08:20     #18
blueavalanche
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbobber Разгледай мнение
Не можеш да си представиш колко хора обиждаш и то много грубо.
Може и аз да не се изразявам съвсем ясно, но пък и не е коректно да вадиш отделни фрази от контекста. Не съм казал че в момента някой се облагодетелства, НАПРОТИВ - опитвам се да кажа, че стремежа за набиране на средства чрез членски внос и организиране на събития НЕ Е СРАМНО защото НЕ Е с цел облагодетелстване на самата асоциация или на отделни нейни членове, а с цел осигуряването на средства за организиране на повече и по-сериозни събития вкл. състезания. Просто не бива да се върви отзад напред, а именно да се започва със състезанията, за сметка на събитията, които се очаква да популяризират този спорт!
Стари 17-12-2014, 08:48     #19
moridinbg
CEO of Shred

Дата на присъединяване: Feb 2010
Изпрати съобщение чрез skype; на moridinbg
Начално

Цитат:
Относно състезанията, смятам че не са за "простосмъртни", защото както във всеки спорт, не повече от 10% от практикуващите го биха се пуснали в състезание и как останалите 90% да се идентифицират с БАССЕС, ако тя се съсредоточи само върху състезания. Аз лично не бих се пуснал в състезание, защото не се чувствам достатъчно подготвен, а когато участвам в някакво състезание искам да знам, че имам макар и минимален шанс да го спечеля. (Още повече на моята възраст е и опасно! ).
Колелата, Кире. Не знам за статистика колко са байкарите в БГ и колко са свободните скиори/бордисти, но годишно има няколко големи планиснки вело състезания в БГ и една купчина по-малки и в тях участват страшно много хора, дори и не с идеята да печелят купи и подиуми...
Стари 17-12-2014, 09:16     #20
hwarang
Pray For Snow

Дата на присъединяване: Jan 2011
Изпрати съобщение чрез skype; на hwarang
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmoridinbg Разгледай мнение
Колелата, Кире. Не знам за статистика колко са байкарите в БГ и колко са свободните скиори/бордисти, но годишно има няколко големи планиснки вело състезания в БГ и една купчина по-малки и в тях участват страшно много хора, дори и не с идеята да печелят купи и подиуми...
Ама зад тези състезания стои ли БКС ?
Мисля, че не е много правилно да се прави сравнение между колоезденето и свободните ски.

2014-2015/15, 2015-2016/7, 2016-2017/8
hwarang Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 18:14.