Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Обяви Купува/Продава

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 21-01-2012, 13:05     #1
Mira_D
Junior Member

Дата на присъединяване: Jan 2012
Начално Време е за промяна - нуждая се от съвет

Време е да се разделя с пистата или поне отчасти. Обиколих няколко магазина в София, но се оказва трудна задача при липсата на голям избор и компетентни "продавач консултанти.

Отговорила съм си на важните въпроси, а именно къде и как искам да карам и съм сигурна че ще ми хареса.
Ето как ги виждам съотношенията засега: 50% панти/ 20% фрирайд/ 30% писта. С тенденция фрирйд % да се увеличава с времето.

Склонна съм да инвестирам до около 1500 лв, но при положение че има смисъл и съм направила правилния избор.
В sport-conrad си направих следния комплект от секцията all mountain, който излиза горе-долу толкова

Ски: Atomic Access или Supreme
автомати: Dynafit TLT Verical (5-10)

обувки: Scarpa Gea:
Другия вариант е да търся нещо втора ръка, докато се ориентирам.

Какво ще ме посъветвате?

Лични параметри: 162см/ 50кг

Благодаря предварително.
Mira_D Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 21-01-2012, 14:10     #2
Version 7.0
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Ми като гледам изборът ти е екстра, дип че не познавам качествата и ползата от тези Atomic-ци. Понеже се кълна в марката Liberty винаги съм склонен да препоръчам нещо от тях, в случая това. У нас се намират и много готини дамски модели на G3, също утвърдена off-piste марка. Всичко разбира се е въпрос на бюджет, но пък свят широк, избор всякакъв
Стари 21-01-2012, 14:27     #3
katera4
Ходещ нагоре

Дата на присъединяване: Mar 2008
Начално

За да ти помогнем ке требе още некоя мерка да дадеш
Стари 21-01-2012, 15:32     #4
Mira_D
Junior Member

Начално

Version 7.0: Благодаря за препоръката ще разгледам какво предлагат в StromShop. G3 ги знам, но 1000 лв. ми се струва малко неоправдано като за първи ски.
katera4: Извинявам се, пропуснала съм, че номерът на обувката ми е 24
Стари 21-01-2012, 15:42     #5
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

До колкото съм запознат - офертата на G3 и Scarpa, която ще се материализира съвсем скоро в пространството е ски+автомати+обувки+колани = 1900 и няколко лева....
Стари 21-01-2012, 17:09     #6
gydi
Гъди

Дата на присъединяване: Feb 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на gydi
Начално

АЗ като нищо не разбиращ от ски съм разбрал най важните правила:
1.Не бързай
2.Тествай и тогава купи възможно най скъпото за твоя бюджет.

Сега за Бургас може по друг начин да звучи но решението е твое.
VGA:Във Варна има много неща, но всеки знае, че Бургас е морската ски-столица на България!
Всичко, което е далеч от морето е дълбока провинция - Ърнест Хемингуей
Щастието не е дадено всекиму. Съжалявам другите! Гъди.

Запоследно променено от gydi : 21-01-2012 в 17:12.
gydi Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 21-01-2012, 18:31     #7
Mart0o
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2011
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отgydi Разгледай мнение
АЗ като нищо не разбиращ от ски съм разбрал най важните правила:
1.Не бързай
2.Тествай и тогава купи възможно най скъпото за твоя бюджет.
Това е най-умният пост за днес !
Mart0o Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 21-01-2012, 19:06     #8
borkosl
Tonic-зиран

Дата на присъединяване: Jan 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на borkosl
Начално

Според мен първо трябва да си избереш обувки което е малко сложно и дълго но вариантите са Скарпа както ти каза също динафит http://www.adventuresport-bg.com/pro...aia_TF_X_Women или Блек Даймънд http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1174 след като имаш обувки има разни варианти за тест като ако обувките имат и алпийска и тех-подметка (тоест да е съвместима с динафит система) най добре. След това сериозните вносители винаги ще ти измислят някоя ска за тест за да се доориентираш и така ..
borkosl Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 21-01-2012, 19:57     #9
Mira_D
Junior Member

Начално

Не знаех за варианта с тестването. Това би решило много въпроси като например какъв е недостатъка на по-леките ски?

А за избора на обувки съм твърдо решила, че трябва да са съвместими с TLT автомати за са по-универсални.

В крайна сметка сте прави, че решението накрая всеки сам го прави като при избора натежават различни абстрактни фактори (като цвета например )

Проблемът е, че нямам търпение за отлагане и чудене, а по-скоро бих експериментирала. И да си призная откровено, ми се иска да получа решението наготово.
Стари 21-01-2012, 22:22     #10
borkosl
Tonic-зиран

Дата на присъединяване: Jan 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на borkosl
Начално

много е трудно важно е ти как ще го усетиш затова се тества
borkosl Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 21-01-2012, 22:34     #11
Pupesha
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2009
Начално

Имате лично съобщение .

Запоследно променено от Pupesha : 21-01-2012 в 22:36.
Pupesha Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-01-2012, 09:21     #12
kotseto
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMira_D Разгледай мнение
Време е да се разделя с пистата или поне отчасти. Обиколих няколко магазина в София, но се оказва трудна задача при липсата на голям избор и компетентни "продавач консултанти.

Отговорила съм си на важните въпроси, а именно къде и как искам да карам и съм сигурна че ще ми хареса.
Ето как ги виждам съотношенията засега: 50% панти/ 20% фрирайд/ 30% писта. С тенденция фрирйд % да се увеличава с времето.

Склонна съм да инвестирам до около 1500 лв, но при положение че има смисъл и съм направила правилния избор.
В sport-conrad си направих следния комплект от секцията all mountain, който излиза горе-долу толкова

Ски: Atomic Access или Supreme
автомати: Dynafit TLT Verical (5-10)

обувки: Scarpa Gea:
Другия вариант е да търся нещо втора ръка, докато се ориентирам.

Какво ще ме посъветвате?

Лични параметри: 162см/ 50кг

Благодаря предварително.
По принцип добре си се ориентирала с няколко забележки

1) Atomic Access е мъжка ска, еквивалентната женска се казва Atomic Century и е общо взето същата, евентуално малко по-мека и, поне според приятелката ми с много по-яка картинка
2) ако ще караш за в бъдеще повече фрийрайд си вземи по-широка ска - 100-на мм или малко повече под крака ще е супер.
3) обувките ще е добре да имаш възможност да ги пробваш преди да си поръчаш. Потърси дали няма Scarpa Gea в някой магазин и тествай. После я поръчай. Имай предвид че вероятно ще трябва после да си ги фитнеш за крака сама - нещо което обикновено го правят в магазина. Има хора тук във форума, които са си "пекли" чорапа на обувката в домашни условия, ще получиш съвет 100%
4) Atomic Access/Century поне на пръв поглед изглежда доста подходяща ска за всякакви условия и с рокър за пудра
5) Не видях да си предвидила колани? Все пак ще пантиш - задели си част от бюджета и за това

Прегледай какво се предлага в нашите магазини, но ако ще взимаш комплект за съжаление все още спорт-конрад пуска твърде добри коплекти, които е трудно да откаже човек понякога.

6) Последно - лавинна екипировка?
Стари 23-01-2012, 21:35     #13
Mira_D
Junior Member

Начално

Приемем забележките

За Century намерих доста добри отзиви, но предполагам от по-опитни скиорки. Чудя се, дали не ми е рано още за талия 100?!

Ако някой има информация от къде могат да се вземат ски за тестване ще съм много благодарна.
Стари 23-01-2012, 21:36     #14
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Какво по-добро за едно момиченце от дълъг и дебел?
Стари 23-01-2012, 21:53     #15
UltraNord
Human Genome

Дата на присъединяване: Oct 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на UltraNord
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Какво по-добро за едно момиченце от дълъг и дебел?

А по темата: няма какво да се чудиш дали да взимаш 100мм, то си е почти пистарка тая талия
Стари 23-01-2012, 22:07     #16
lubezen
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на lubezen
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMira_D Разгледай мнение
Ако някой има информация от къде могат да се вземат ски за тестване ще съм много благодарна.
http://www.stormshop-bg.com/contact_us.php

http://xcosports.com/index.php?section=for-us

Мисля, че ако попиташ на тези 2 места, ще намериш ски за тестване .... а може би скоро ще има официални дати за тестове .....
lubezen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 23-01-2012, 22:16     #17
Pupesha
Senior Member

Начално

Ако имаш намерения за сериозни турове, моят съвет е, не минавай над 90мм. талия. Широката ска плува в пудрата, но нагоре се влачи трудно - по-голямата и площ иска по-широки колани и от там и по-трудно плъзгане при ходене. Да не говорим, че у нас зими, като настоящата са редки в последните години и доста по-често си на твърд или смесен терен отколкото на истинска пудра и в такива условия много широката ска отново не е най-доброто решение.
Стари 23-01-2012, 22:22     #18
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отPupesha Разгледай мнение
Ако имаш намерения за сериозни турове, моят съвет е, не минавай над 90мм. талия. Широката ска плува в пудрата, но нагоре се влачи трудно - по-голямата и площ иска по-широки колани и от там и по-трудно плъзгане при ходене. Да не говорим, че у нас зими, като настоящата са редки в последните години и доста по-често си на твърд или смесен терен отколкото на истинска пудра и в такива условия много широката ска отново не е най-доброто решение.
Бих поспорил по тази тема - по-широката ска дава огромни преимущества при каране по сняг с пропадаща кора, при каране през навевки и снежни 'вълни' - доста хора с 'тесни' ски са ме питали какви са тея широките скис някое спускане по тези типични за наще планини условия, при което те са бедствали, а аз съм си карла като на писта.. Теглото не е толкова съществен проблем - има нови ски с ширина около 100 мм, които тежат колкото ски <90mm отпреди 3-4-5 години. Иначе за площта на коланите и повечето триене си прав, но и това може да се коригира с малко по-къси ски. Въпроса на проверки и експриемнти, при мен се получи
Mira_d хич не ти е рано за по-широки ски. Съветвам те да хвърляш и по един поглед на графата 'тегло' като си избираш ски.. Най-добре е да тестваш разбира се, но тези атомици няма къде да ги тествав в България за съжаление..
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 23-01-2012, 22:46     #19
bob_beliata
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отPupesha Разгледай мнение
Всъщност хубавата широка ска е най-доброто решение за 99% от случаите, дори и в нашите условия. Проблема с площта на коланите се решава като се вземат хубави бързи колани. Трудното влачене нагоре е в много по-голяма степен, заради куци и тежки автомати и обувки (и махморлук ), отколкото заради тежки ски. В истинска пудра всяка ска се кара лесно, точно на твърд и смесен терен широките ски си покават преимуществата...

Най-добре е да пробваш ските които купуваш, което за съжаление е възможно само при 2-3 вносители в България. А и най-добре е да си купиш хубави ски с над 90-95мм талия, няма да съжалаваш...
Стари 23-01-2012, 22:54     #20
Pupesha
Senior Member

Начално

За тънката кора, съм съгласен и аз, но пък на истински твърд терен, широката ска започва да става трудна за управление. Поне за момента талия 85 - 90 мм. я прокламират за най-универсална.
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 01:30.