Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 24-01-2016, 21:54     #1
climb
Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално Съвет за определен модел точкови автомати и обувки

Здравейте, след леки премеждия с разни автомати реших че е време да си взема нещо ново, но тъй като искам точкови автомати ще трябва и обувките да сменя.Питането ми е относно този модел автомат: http://www.dynafit.com/en/speed-turn-2-0-binding.html ще се кара доста рядко на писта, повече извън нея и ще се панти.Не съм голям карач, нито нагоре нито надолу, ако има значение съм 80кг.Тези автомати мисля да ги комбинирам с тази обувка: http://www.dynafit.com/en/radical-boot-men-cr.html# като обувката ми се иска да я ползвам и за каране на писта.Някой може ли да изкаже мнение относно един от двата продукта, или направо от двата?На сезон ми се събират около 10 дена каране, но ме е страх с автомати втора ръка и искам да си взема нещо ново, а и се надявам с тях дните в планината да се увеличат.
Стари 25-01-2016, 10:57     #2
MrPilly
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2009
Начално

Цеко, продавай Аудито и взимай Dynafit Beast 16 и една LaSportiva като на Тишо
MrPilly Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2016, 11:55     #3
climb
Member

Начално

Ще ми е зор да разкарвам части със ските
Стари 26-01-2016, 13:18     #4
natchobg
Member

Дата на присъединяване: Dec 2010
Начално

Пантя с по-стария модел на Speed Turn. Това са ми първите и досега единствени автомати за пантене / пускане. Това, което знам за себе си, че следващите ми автомати ще бъдат отново Dynafit, тех система, но със стопери. Замисли се сериозно дали да инвестираш в автомати без стопери или от самото начало да дадеш малко повече пари и да имаш едни наистина почти универсални автомати. Аз също не бих се доверил на втора ръка автомати. В системата ски - автомати - обувки - колани, автоматите са най-важният, най-дълготрайният и най-подценяваният компонент.

За обувките нищо не мога да ти кажа. Обувката не ти ли е удобна, ако ще да е златна, ще я пуснеш на продажба след две пантения. Три пъти мисли, мери, стой с обувката в магазина поне половин час. Този половин час ще ти спести много повече време в последствие, нерви и пари. Обувка избирам подредено по следните приоритети : удобство - тегло - цена - марка - флекс индекс.

Запоследно променено от natchobg : 26-01-2016 в 13:30.
natchobg Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-01-2016, 21:06     #5
climb
Member

Начално

Това със стоперите и аз го мисля, защото сегашните ми панти вече 2 пъти ги чупя и то часта която захапва отпред обувката и за която са хванати и каишките, и всеки път един приятел ми събира ските около пистата...Така че май наистина ще се пренасоча към модел с стопери.А то май не на всеки можеше да се сложат стопери?

edit:Сега като прегледах набързо Динафитите със стопери, моделите със стопери скачат с по 200-300 лв нагоре...И то най-евтини са "ултра леки" което малко не ми харесва, защото както казва един приятел "като паднеш и се чуе "пук" ще се молиш да е ребро, а не автомата"

Запоследно променено от climb : 26-01-2016 в 21:10.
climb Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-01-2016, 22:38     #6
bo//gan
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2013
Начално

щом ти се събират само 10 дена каране, не бързай да купуваш в разгара на сезона,

И аз карам с динафити (Радикал ФТ), но на твое място бих погледнал Йоновете (G3 ION) защото май след сезона стават прилично евтини и най-вече защото им се сменят стоперите (полезно ако решиш да минеш на по-широки ски). Освен това ще си ги купил от София и няма да имаш грижи със съпорт и т.н.
Също и Динафит Радикал ФТ и СТ би трябвало да се намерят нови на прилична цена, защото има нови модели (2.0) с въртяща се предница и цветни метали и предполагам, че цялото Западняк ще се метне да купува от новите.

За избора ти разбира се има значение и на какви ски ще ги слагаш. Ако не са от най-леките може да помислиш и за маркер кин-пин, който на есенни черни петъци и т.н. би трябвало да може да се купи на добра цена.

Бих заделил 320 Ев за нов автомат за сметка на обувки, ски и всичко останало, което може да се вземе и на старо от е-бай.

Запоследно променено от bo//gan : 27-01-2016 в 09:32.
bo//gan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-01-2016, 10:31     #7
climb
Member

Начално

Благодаря за съветите, реших да взимам края на сезона или лятото, когато намеря някаква оферта.Гледах и Йоновете и се надявам лятото да паднат на цена.Относно ските не са от най леките, модела е Atomic heaven 'n hell но не намирам инфо за теглото им.
Стари 27-01-2016, 12:34     #8
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

На Йон не се сменят спирачките.

Обувката за която питаш според мен е ОК, с автоматите - заложи на нещо по-сигурно за да не станат 10-те дена - нула.

La Sportiva + Beast като комбинация, мисля, че не е твоята, а и по-принцип не е много "умна" комбинация
Стари 27-01-2016, 12:58     #9
climb
Member

Начално

Е значи явно обувката ще е този Динафит, а за автомат ще се насоча към G3 Ion, още когато се появиха на снимка прехвърчаха искри между мен и тях

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 07:53.