Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екология

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 10-03-2016, 17:19     #101
iПоп
Powder prophet

Дата на присъединяване: Dec 2011
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отHolmes Разгледай мнение
С "еколог" като теб какво има да се обсъжда на който и да е план. Отговора е ясен - няма писти, няма лифтове.

Естествено, че има връзка с управлението на царя миналото и настоящето на Каролев. Това обаче какво общо има с позицията му към "еколозите", която уж се дискутира тук.

Всеки нормален човек, който ще годе има някаква икономически и финансова култура не подкрепя екологичните крайности, срещу които се бори и Каролев.
А шизофренията му подкрепяш ли я?
За един либерталибанец питам

Агро дайнамик рейсинг тийм - Agro dynamic racing team
iПоп Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 10-03-2016, 18:19     #102
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
С "еколог" като теб какво има да се обсъжда на който и да е план. Отговора е ясен - няма писти, няма лифтове.
Докати ти мишкуваш по форуми, аз две години ходя по обществени обсъждания за тези планове, пиша заедно с други активни хорав бассес и други организации предложения за подобряване на сегашния план, пращам становища на мосв и други държавни органи, управляващи парковете ни.. такива ми ти 'екологични' работи. Да беше прочел какво има в тази тема поне, не само да я ползваш като удушник на душевните си и екзистенциални драми и кризи
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-03-2016, 10:09     #103
Holmes
Member

Дата на присъединяване: Feb 2011
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
...... пиша заедно с други активни хорав бассес и други организации предложения за подобряване на сегашния план, пращам становища на мосв и други държавни органи, управляващи парковете ни.. такива ми ти 'екологични' работи. Да беше прочел какво има в тази тема поне, не само да я ползваш като удушник на душевните си и екзистенциални драми и кризи
Подобряване.....
Ти ме разсмя, това е вица на година.

Всичко каквото подобрихте, вече за нищо не става.
По-добре замини някъде, давай предложения за подобрения в Австрия, Италия, Франция, Швейцария, че даже и в Андора или пък в Черна гора. Нещо много са взели да строят там писти, лифтове....

Може и сняг да завали при нас тогава
Holmes Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-03-2016, 10:40     #104
Mitko
Señor Member

Начално

Кога последно си бил някъде в Пирин, встрани от лифтовете в Банско? И пак да те питам, какво правиш във форума на бассес, ски извън пистите караш ли... Няма да питам чел ли си стария или нов план за управление..

И тъй като доста силно ми е писнало от анонимни обиди от мишкуващи страхливци във форуми, ето какво всъщност сме се преборили да се промени в проекта за нов план за управлениена НП Пирин в частта му с регулирането на достъпа до планината на скиори за ски преходи и фрирайд:
http://www.befsa.com/forum/showpost....4&postcount=20
Добро ли е, лошо ли е, ще помогне ли за нещо, или не, не знам, но това е начина нещата в страната ни да се случват по нормален начин, когато група от хора с общи интереси работят заедно.
Ще помоля всеки, който има отношение към тази тема, познава мен и другите хора от бассес, които се опитваме от години да помогнем решаването на проблемите с присъствието ни в планината, приятел ни е и сме били заедно горе поне веднъж, да спре да храни форумния трол Холмс. Приемам този въпрос и кауза, в която съм инвестирал съвсем доброволно стотици часове от личното си време последните години, доста лично, и не мие приятно когато непознати хора, нямащи нищо общо с фрирайд общността около бассес, използват форума ни за одушник на житейските си кризи и проблеми.

Запоследно променено от Mitko : 11-03-2016 в 12:31.
Стари 11-03-2016, 10:45     #105
MrPilly
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2009
Начално

https://bivol.bg/yulen-killers-apia.html

Не е за затвора, а за публичен разстрел Ц. И после мършата му да повиси от Опашката на Коня за назидание!
MrPilly Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-03-2016, 13:28     #106
yordanov
Member

Дата на присъединяване: Dec 2015
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
Кога последно си бил някъде в Пирин, встрани от лифтовете в Банско? И пак да те питам, какво правиш във форума на бассес, ски извън пистите караш ли... Няма да питам чел ли си стария или нов план за управление..

И тъй като доста силно ми е писнало от анонимни обиди от мишкуващи страхливци във форуми, ето какво всъщност сме се преборили да се промени в проекта за нов план за управлениена НП Пирин в частта му с регулирането на достъпа до планината на скиори за ски преходи и фрирайд:
http://www.befsa.com/forum/showpost....4&postcount=20
Добро ли е, лошо ли е, ще помогне ли за нещо, или не, не знам, но това е начина нещата в страната ни да се случват по нормален начин, когато група от хора с общи интереси работят заедно.
Ще помоля всеки, който има отношение към тази тема, познава мен и другите хора от бассес, които се опитваме от години да помогнем решаването на проблемите с присъствието ни в планината, приятел ни е и сме били заедно горе поне веднъж, да спре да храни форумния трол Холмс. Приемам този въпрос и кауза, в която съм инвестирал съвсем доброволно стотици часове от личното си време последните години, доста лично, и не мие приятно когато непознати хора, нямащи нищо общо с фрирайд общността около бассес, използват форума ни за одушник на житейските си кризи и проблеми.
Т.е. хората, които мислим различно от теб да се махаме от тук и да не пишем вече, така ли?
Аз пък ще си пиша, нищо, че карам по пистата!
yordanov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-03-2016, 13:59     #107
Mitko
Señor Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отyordanov Разгледай мнение
Т.е. хората, които мислим различно от теб да се махаме от тук и да не пишем вече, така ли?
Аз пък ще си пиша, нищо, че карам по пистата!
Пиши, няма лошо, просто давайте по същество по темата, по плана за управление на НП Пирин, сегашния и бъдещия, затова си пишем тук от три години. Не за това кой през къде му е за еди кого си .

Запоследно променено от Mitko : 11-03-2016 в 16:41.
Стари 12-03-2016, 18:51     #108
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

АХАХАХАХАХА
Стари 12-03-2016, 19:45     #109
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Уислър. Що не сложат още 2-3 лифта тия?
Стари 14-03-2016, 11:52     #110
Holmes
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
[
…… Уислър. Що не сложат още 2-3 лифта тия?
Че там си имат много повече от 2-3 лифта. Някъде над 30. И доста гори са минали под ножа за писти. А защо тук има такава голяма опашка, не знам. Причини много, неработещи лифтове, тук са най-хубавите места за каране, не добре изчислен капацитет на лифта и т.н. и т.н. А пък може и да презастроили доста, като на Банско. На Банско за кабинка може и да се чака, но поне за каране не се чака.
Стари 14-03-2016, 12:58     #111
yordanov
Member

Начално

Цитат:
Че там си имат много повече от 2-3 лифта. Някъде над 30. И доста гори са минали под ножа за писти. А защо тук има такава голяма опашка, не знам. Причини много, неработещи лифтове, тук са най-хубавите места за каране, не добре изчислен капацитет на лифта и т.н. и т.н. А пък може и да презастроили доста, като на Банско. На Банско за кабинка може и да се чака, но поне за каране не се чака.
Не им отваряй окото, че ще се юрнат към Банско. Нека мислят, че се чака и е гадно.
Стари 14-03-2016, 13:07     #112
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Моето око за Банско одавна е затворено. Докато ЦМЕК е там, стотинка няма да им дам. Педали. Карай си и се радвай на живота.
Стари 14-03-2016, 16:13     #113
tablatabla
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2010
Начално

не се бъзикат цековистите, а действат
http://offnews.bg/news/Sviat-_12/Vla...ia_625739.html

Joe Strummer 21 August 1952 22 December 2002
tablatabla Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-03-2016, 16:45     #114
iПоп
Powder prophet

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отtablatabla Разгледай мнение
не се бъзикат цековистите, а действат
http://offnews.bg/news/Sviat-_12/Vla...ia_625739.html
Сега ще го заложи в ПИБ

Стари 15-03-2016, 07:48     #115
yordanov
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Моето око за Банско одавна е затворено. Докато ЦМЕК е там, стотинка няма да им дам. Педали. Карай си и се радвай на живота.
Добре де Ники, ако отидеш да караш в Алпите и разбереш, че курорта го държи някакъв лош човек, това означава ли, че напук на това ти няма да караш???
Стари 15-03-2016, 11:11     #116
iПоп
Powder prophet

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отyordanov Разгледай мнение
Добре де Ники, ако отидеш да караш в Алпите и разбереш, че курорта го държи някакъв лош човек, това означава ли, че напук на това ти няма да караш???
Ми то като го държи лош човек няма как курорта да е хубав За справка - хората дето се избиват по пистите на Банско заради липса на огради и обезопасяване

Стари 15-03-2016, 12:16     #117
yordanov
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отiПоп Разгледай мнение
Ми то като го държи лош човек няма как курорта да е хубав За справка - хората дето се избиват по пистите на Банско заради липса на огради и обезопасяване
Тук съм съгласен напълно с теб. А и маркировката по пистите липсва. Добре, че си ги знаем, ама чужденците редовно се пребиват...
Стари 15-03-2016, 14:11     #118
Holmes
Member

Начално

Цитат:
Така е, в чужбина само хубави хора държат ски курортите и там никой не се избива. Всички се прибират живи и здрави. Няма счупени крака, глави и други такива чупливи части на тялото.
Ако се появят новини за потрошени и загинали в чужбина, това съвсем очевидно е организирана дезинформационна кампания от Цеко Минев. Ако пък сте някъде там в чужбината и виждате да свалят някой с шейна и после хеликоптер на тяхната спасителна служба, това също е постановка на Цеко. Там такива неща не се случват.
Стари 15-03-2016, 14:19     #119
iПоп
Powder prophet

Начално

Цитат:
Така е, в чужбина само хубави хора държат ски курортите и там никой не се избива. Всички се прибират живи и здрави. Няма счупени крака, глави и други такива чупливи части на тялото.
Ако се появят новини за потрошени и загинали в чужбина, това съвсем очевидно е организирана дезинформационна кампания от Цеко Минев. Ако пък сте някъде там в чужбината и виждате да свалят някой с шейна и после хеликоптер на тяхната спасителна служба, това също е постановка на Цеко. Там такива неща не се случват.
Не съм чул в чужбина някой да е загинал заради липса на обезопасяване на снежни оръдия, липса на мрежи, които да те спрат в случай, че изхвърчих от пистата и литнеш към бъндеришките улеи и други такива много знайни и незнайни примери типични за Банско и други бг курорти

Стари 15-03-2016, 15:15     #120
Holmes
Member

Начално

Цитат:
Не съм чул в чужбина някой да е загинал заради липса на обезопасяване на снежни оръдия, липса на мрежи, които да те спрат в случай, че изхвърчих от пистата и литнеш към бъндеришките улеи и други такива много знайни и незнайни примери типични за Банско и други бг курорти
Това, че не си чул означава ли че няма. Имаше даже случаи на загинали от удар в ратрак. Има и случаи на паднали от лифтове. Случайно да си спомняш за паднала гондола в Италия с твърде много загинали или за запалил се влак в тунел по зъбчата железница в Австрия.
Нима си мислиш, че в чужбина всички писти са опасани с мрежи и затова са безопасни? Нали не караш по писти, откога стана специалист по пистите?
Мога да ти пусна десетки снимки от достатъчно опасни участъци от писти в чужбина, но очевидно това не те интересува. За тебе е важно да плюе по Банско, по Цеко и по България.
И накрая нещо и до Йорданов. Карах 6 дни на Банко януари. Уцелих най-хубавото време след големия снеговалеж. Тъй като нямаше много хора по пистите, а времето беше слънчево, минах през всички писти освен за разнообразие и с цел да разгледам обозначения на писти и как са обезопасени стълбовете на лифтове и снежните оръдия. Да ти кажа честно, слабо място не видях. Това, че ние не гледаме обозначения на пистите, защото си ги знаем, не означава, че ги няма.
Всички беше като за добър европейски ски курорт. Знам, че сега вкупом ще ми се нахвърлят, но ми дреме на задния номер.
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 08:21.