Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 21-05-2013, 23:39     #21
Sanichka
Малка машинка

Дата на присъединяване: Jan 2013
Начално

що просто не видиш как се измъкват?

Цитат:
Първоначално изпратено отbig_air Разгледай мнение
Добре, що просто не им ги върнеш?
Sanichka Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 21-05-2013, 23:41     #22
big_air
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Oт това да ти върнат парите няма как да се измъкнат...
Стари 21-05-2013, 23:42     #23
Sanichka
Малка машинка

Начално

поисках refund

Цитат:
Oт това да ти върнат парите няма как да се измъкнат...
Стари 22-05-2013, 00:06     #24
geleto
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2007
Начално

По мой личен опит при кореспонденция с customer service (не конкретно sport-conrad) - четат през ред само първите 2-3 изречения. Затова им се пише максимално кратко и като за идиоти, повтаря се докато не вдянат. Емоциите са излишни.
geleto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-05-2013, 00:10     #25
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Не, че нещо - ама като ти чета мейла?!?

ОК, купила си си ски от тях, станала е някаква грешка с монтажа - случва се. Драсни им там един е-мейл - кажи това ми е проблема, може ли да се оправи - 2-3 реда. Ще ги сменят това е ясно. Ти си им написала един ферман - първо почваш с някаква история за някакъв Atomic и после няма спирка "skies are ruined", "I am very unhappy", "decided not to use your mounting service and good for me", "skis was mounted so unprofessional i cant even believe a human being can do such a thing to such cool skis....seriously...a handicapped squirrel can do better than this"...."so you can see how ugly this is...i would fire the person who mounted them right away, as this is embarrassing, causes double losses to your company and its a crime to these K2 skis"

То вярно че си им клиент, ама чак така да им говориш, не вярвам и refund-a да мине без проблеми.....
Стари 22-05-2013, 00:16     #26
big_air
Senior Member

Начално

"The K2 SchizoFrantic inserts allow for super-fast mounting of the new K2/marker Griffon SchizoFrantic binding system without the need for drilling. Additionally, the increased surface area of the insert rings provides 67% the pullout strength of standard binding screws" http://www.evo.com/outlet/skis/k2-revival.aspx

Декем верно са с криви инсерти тея ски. Баси, колко недоглеждане е имало по пътя им. Ако сета го има още и ти се рискува, ще ти го сменят. За тая цена аз бих се пробвал 2ри път...
Стари 22-05-2013, 00:18     #27
Sanichka
Малка машинка

Начално

по цял ден работя с кретени като мен, държанието ми е умишлено, драмата също...това действа...има нещо наречено CB - или на кратко чарджбек (chargeback) ще ми коства 20 минути от без това заетия график

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
Не, че нещо - ама като ти чета мейла?!?

ОК, купила си си ски от тях, станала е някаква грешка с монтажа - случва се. Драсни им там един е-мейл - кажи това ми е проблема, може ли да се оправи - 2-3 реда. Ще ги сменят това е ясно. Ти си им написала един ферман - първо почваш с някаква история за някакъв Atomic и после няма спирка "skies are ruined", "I am very unhappy", "decided not to use your mounting service and good for me", "skis was mounted so unprofessional i cant even believe a human being can do such a thing to such cool skis....seriously...a handicapped squirrel can do better than this"...."so you can see how ugly this is...i would fire the person who mounted them right away, as this is embarrassing, causes double losses to your company and its a crime to these K2 skis"

То вярно че си им клиент, ама чак така да им говориш, не вярвам и refund-a да мине без проблеми.....

Запоследно променено от Sanichka : 22-05-2013 в 00:21.
Стари 22-05-2013, 00:24     #28
dimitard
Senior Member

Начално

Незнам за chargeback, ама обра GNAR точките за най-як мейл до customer support на тема ски.....ако f2f беше още в района щеше да го пусне в TGR затова съм сигурен....
Стари 22-05-2013, 00:33     #29
Sanichka
Малка машинка

Начално

абе скандално е ... само аз си знам през какво съм минала да "имам" тия ски...

Цитат:
Незнам за chargeback, ама обра GNAR точките за най-як мейл до customer support на тема ски.....ако f2f беше още в района щеше да го пусне в TGR затова съм сигурен....
Стари 22-05-2013, 00:40     #30
dimitard
Senior Member

Начално

Ми тогаз си легни сега кротко, и утре сутрин следвай съвета на geleto - напиши им спокойно - само 2 реда със само 1 снимка какъв е проблема и ще имаш нови ски. Това за катериците инвалиди, уволненията и престъпленията срещу ските просто го пропусни.
Стари 22-05-2013, 00:45     #31
Sanichka
Малка машинка

Начално

Паркирай хубавата кола на тъмно и се радвай, че съм ти доволен клиент...

Цитат:
Ми тогаз си легни сега кротко, и утре сутрин следвай съвета на geleto - напиши им спокойно - само 2 реда със само 1 снимка какъв е проблема и ще имаш нови ски. Това за катериците инвалиди, уволненията и престъпленията срещу ските просто го пропусни.

Запоследно променено от Sanichka : 22-05-2013 в 01:15.
Стари 22-05-2013, 00:55     #32
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

handicapped squirrel . Вземи им прати тази снимка с 7 мм отклонение и си спести тези забавни епитети , туко виж ти решили проблема...
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-05-2013, 00:56     #33
veno
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2007
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на veno
Начално

От цялото излияние никой не е прочел най-важното:

So besides my angry email THE MAIN PROBLEM is: the bindings are not mounted properly!!! You can see the binding is not centered at all (look the side cuts). Both skis are ruined.

Те си мислят че се оплакваш че не са ги монтирали на друго място от указания център. Моя съвет е да им пратиш снимки в които с пейнт си нарисувала(обозначила) точно какъв е проблема и както ти казаха с 2 изречения. Боли ги фара от кастъмър съпорта, колко тежко си преживяла съсипването на хубавите ски, те и затова не са прочели имейла до края.

Дори и с инсърти пак си е тяхна вината че въобще са ти ги пратили. Тоя който е слагал автоматите верно трябва да е малоумен. А тия инсърти заводски ли са или пак некой от спорт-конрад ги е слагал? Както и да е това е без значение.

Запоследно променено от veno : 22-05-2013 в 00:59.
veno Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-05-2013, 01:02     #34
Sanichka
Малка машинка

Начално

пратих точно тези снимки, които постнах (вторите)

Цитат:
Първоначално изпратено отveno Разгледай мнение
От цялото излияние никой не е прочел най-важното:

So besides my angry email THE MAIN PROBLEM is: the bindings are not mounted properly!!! You can see the binding is not centered at all (look the side cuts). Both skis are ruined.

Те си мислят че се оплакваш че не са ги монтирали на друго място от указания център. Моя съвет е да им пратиш снимки в които с пейнт си нарисувала(обозначила) точно какъв е проблема и както ти казаха с 2 изречения. Боли ги фара от кастъмър съпорта, колко тежко си преживяла съсипването на хубавите ски, те и затова не са прочели имейла до края.

Дори и с инсърти пак си е тяхна вината че въобще са ти ги пратили. Тоя който е слагал автоматите верно трябва да е малоумен. А тия инсърти заводски ли са или пак некой от спорт-конрад ги е слагал? Както и да е това е без значение.
Стари 22-05-2013, 01:22     #35
big_air
Senior Member

Начално

То не случайно пише, че имаш право да ги върнеш без да даваш причина. Нито ти си губиш времето да пишеш романи, нито те да ти ги четат.

За атомика: и той ли е с инсърти или автомата е монтиран калпаво от магазина? Чисто любопитство

Запоследно променено от big_air : 22-05-2013 в 01:25.
big_air Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-05-2013, 07:58     #36
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

От тези модели ски има бройки, при които самите ски са криви. Виж и това, дали 2-те ски са еднакви. Примерно левия и десния сайдкът дали са еднакви, дали монтажните центрове ти съвпадат, дали едната ти ска не е по-дълга от другата случайно.
Отделно Вено ти го е казал. Обяснила си им погрешно проблема. Аз също така го разбрах. Не споменаваш нищо за съосност, радиално изместване и други мъжки термини. Написала си писмото като недоволна "кифла". Извинявай, ама аз бих реагирал така, както и те на това писмо. Нищо лично.
Писмото ти е неточно. Неточно си описала проблема. Снимите също са калпави. Направи им други и им опиши, че автоматите ти не са монтирани на една ос със ската.

Но първо си провери ските, дали от там не идва проблема.
Стари 22-05-2013, 10:22     #37
Luboge
Member

Начално

A защо не пишеш директно на производителя на ските, ако не искта да си поправят насраното ДЕ-тата? И естествено споменеш за този спор с Конрад.

На мен ми бяха продали BD обувки с различна коруба и аз това го видях след няколко карани, защото и чорапа и лепенката бяха за 29.5. След като писах много бързо ми ги смениха и то с по-новия модел, но да не навлизам в подробности.

ПП майла 100% кърти но все пак е бизнес няма място за чувства
Luboge Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-05-2013, 10:35     #38
Sanichka
Малка машинка

Начално

Атомика не е с инсърти (което в случая се оказва плюс)...Я кажи какво му е калпаво монтираното на автомата на Атомика, че ми стана любопитно? Сигурна съм, че и Къртача би искал да знае...

Цитат:
То не случайно пише, че имаш право да ги върнеш без да даваш причина. Нито ти си губиш времето да пишеш романи, нито те да ти ги четат.

За атомика: и той ли е с инсърти или автомата е монтиран калпаво от магазина? Чисто любопитство
Стари 22-05-2013, 10:48     #39
Sanichka
Малка машинка

Начално

Струва ми се, че не четеш какво се пише в тая тема...Аз СЪМ недоволна кифла и нямам никакво намерение да е друго яче..."Не споменаваш нищо за съосност, радиално изместване и други мъжки термини" - има ли нужда да ги споменавам, като съм обяснила да гледат side cut-a или и това не достатъчно за да се види(ш), че ПРОБЛЕМА Е ОЧЕВАДЕН И ТИЯ ОТ КОНРАД ПРОСТО ПРОДАВАТ ДЕФЕКТНИ СКИ...за това е тая тема...а ските не са ми бизнес, за да ги приемам като стока...двете К2-ки са с криви инсърти (и то различно криви) оказва се...което не оправдава тия от сайта...да ми се правят на луди...те много добре са видели проблема...

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
От тези модели ски има бройки, при които самите ски са криви. Виж и това, дали 2-те ски са еднакви. Примерно левия и десния сайдкът дали са еднакви, дали монтажните центрове ти съвпадат, дали едната ти ска не е по-дълга от другата случайно.
Отделно Вено ти го е казал. Обяснила си им погрешно проблема. Аз също така го разбрах. Не споменаваш нищо за съосност, радиално изместване и други мъжки термини. Написала си писмото като недоволна "кифла". Извинявай, ама аз бих реагирал така, както и те на това писмо. Нищо лично.
Писмото ти е неточно. Неточно си описала проблема. Снимите също са калпави. Направи им други и им опиши, че автоматите ти не са монтирани на една ос със ската.

Но първо си провери ските, дали от там не идва проблема.
Стари 22-05-2013, 12:31     #40
Patzo
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2007
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отSanichka Разгледай мнение
Струва ми се, че не четеш какво се пише в тая тема...Аз СЪМ недоволна кифла и нямам никакво намерение да е друго яче..."Не споменаваш нищо за съосност, радиално изместване и други мъжки термини" - има ли нужда да ги споменавам, като съм обяснила да гледат side cut-a или и това не достатъчно за да се види(ш), че ПРОБЛЕМА Е ОЧЕВАДЕН И ТИЯ ОТ КОНРАД ПРОСТО ПРОДАВАТ ДЕФЕКТНИ СКИ...за това е тая тема...а ските не са ми бизнес, за да ги приемам като стока...двете К2-ки са с криви инсърти (и то различно криви) оказва се...което не оправдава тия от сайта...да ми се правят на луди...те много добре са видели проблема...
Ами мейла ти е вярно кифленски. Тоя стил "whats up man" на немци не минава. Напиши им просто и ясно къде е проблема. В крайна сметка на грешен въпрос винаги ще получиш грешен отговор. Сложи една линийка, снимай, пиши, обясни малко повече и готово. Кратко и ясно. А душевните си терзания ги пиши тук, във форума, не в писмото до немците
Patzo Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 12:01.