Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Общи дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 13-04-2016, 11:34     #21
sugarfactory
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2011
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отristo_turisto Разгледай мнение
Не знам дали е пускано из форума, ама си заслужава да се прочете:
списание "Ски" за 1933-34 г. , благодарение на Ведрин
баси, като чета и чак не ми се вярва, на какво ниво и колко сериозни са били нещата ... и ми е много смешно как всяко следващо поколение си мисли, че е измислило топлата вода, а то нещата не са баш точно така
sugarfactory Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-04-2016, 11:54     #22
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отsugarfactory Разгледай мнение
и ми е много смешно как всяко следващо поколение си мисли, че е измислило топлата вода, а то нещата не са баш точно така
А на мен ми е още по-смешно, като видя, че засега ти и Холмс сте измислили само проблема за втората кабинка и темата с честта на еколозите в тоя форум....

Майтапя се разбира се, не се връзвай, но на фона на нещата от от преди 70 години, някой "проблеми" са наистина смешни...

Запоследно променено от dimitard : 13-04-2016 в 11:56.
dimitard Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-04-2016, 12:28     #23
sugarfactory
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
А на мен ми е още по-смешно, като видя, че засега ти и Холмс сте измислили само проблема за втората кабинка и темата с честта на еколозите в тоя форум....

Майтапя се разбира се, не се връзвай, но на фона на нещата от от преди 70 години, някой "проблеми" са наистина смешни...
Хехе, май майтапите не са ти силната страна обаче, имаш други сигурен съм, а и от постовете ти си личи, концентрирай се върху тях
... първо кога съм решавал проблеми с втората кабинка, второ къв Холмс кви пет лева, някви малумни сравнения правиш... трето за честта на еколозите всеки сам си знае, аз си имам мнение (и то е абсолютно позитив към хората, които искат да пазят природата и да се грижат за нея, и да спазват законите), сега не искам да ти обяснявам надълго и нашироко защо смятам че много от така наречените еколози не попадат в горната графа, нямам време, нито желание да влизам в спорове и дискусии нито искам да спамя точно пък в тази тема ...
Иначе не се връзвам, споко
Стари 13-04-2016, 13:48     #24
dimitard
Senior Member

Начално

Добре де, хубаво майтапа не става , и все пак - на мен ми е доста интересно сравнението как хората са ходили да карат ски навсякъде по планините ни на собствен ход преди 70-100 години, а сега "народа" според някой "реве", че децата им нямало къде да спортуват и да се учат на ски
Стари 13-04-2016, 14:19     #25
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Колко са били тогава, и колко сега?
Стари 13-04-2016, 14:54     #26
sugarfactory
Senior Member

Начално

Цитат:
Добре де, хубаво майтапа не става , и все пак - на мен ми е доста интересно сравнението как хората са ходили да карат ски навсякъде по планините ни на собствен ход преди 70-100 години, а сега "народа" според някой "реве", че децата им нямало къде да спортуват и да се учат на ски
Еми аз от името на "народа" не мога да отговарям, но за мен лично едното не пречи на другото, в смисъл лифтовете на това да се придвижваш на собствен ход. На мен примерно ми се събират около 30-ина дни каране на сезон, в някои по-добри сезони около 40 (просто нямам време и отпуска за повече), за това време не ми писва да карам на лифтове и около тях. Ако имах възможност да прекарвам по 100-ина дни на сезон в планината сигурно лифтовете щяха да ми писнат и да искам поне половината от тия 100 дни да са на собствен ход...но пак казвам не виждам защо едното да пречи на другото. Къв е проблема примерно да се кача с лифт до някъде и от там да изпантя за половин или един час някъде настрани и да се пусна и това да го направя 5-6 пъти за деня, вместо да се катеря 6 часа от някое село до върха (не че е лошо, за всяко нещо си има хора) ... сами по себе си лифтовете не мисля, че са проблем. Проблем е дали като се строят ще се спазят някви необходими правила, проблем са селяните (не хората, които живеят на село, а ония другите) дето ги ползват и се качват по планините, за да си изхвърлят боклуците и да си покажат селянията горе - за това съм абсолютно съгласен. За тия дето ревът и правят подписки и са на заплата при бай ти цеко, кво очакваш, няма как някой който се храни и живее от мръсните пари да излезе и да каже, че тия пари са мръсни. Тия хора сами да си се оправят със съвестта, същото се отнася и за "еколозите" дето не им пука за природата, а просто търгуват с влияние.
Стари 14-04-2016, 06:34     #27
risto_turisto
Дръвен ШОП

Дата на присъединяване: Sep 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Колко са били тогава, и колко сега?
Като изключим бройлерите по пистите - па толко. Около 214 в Софето.
2. Montane, Mountain Hardwear, Icebreaker, Smartwool, Ortovox, Darn Tough, Super.Natural, Devold, Mammut, CMP.
3. Tracker 2, Stealth 260 Carbon, Avi Tech D-handle
4. Sony Alpha NEX-3NL.
risto_turisto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-04-2016, 09:19     #28
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Не ги изключвай. Накарай едно 3 годишно дете да си носи пеша ските до Черни. Дайте да не си говорим глупости.
Стари 14-04-2016, 09:33     #29
null
Member

Дата на присъединяване: Mar 2010
Начално

Ти да знаеш 12 годишното...
null Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-04-2016, 09:47     #30
Ники
Екстремен лифтар

Начално

12 годишното го пия.
Стари 14-04-2016, 22:22     #31
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Не ги изключвай. Накарай едно 3 годишно дете да си носи пеша ските до Черни. Дайте да не си говорим глупости.
айде моля ти се , започнах да карам ски на 6 години, влачейки си ските от един хотел в Пампорово до една писта. Колко съм ревал и съм ги хвърлял не знам, ама прокарах ски точно там.. Ски е имали и ще има и без лифтове.
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-04-2016, 23:34     #32
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
. Ски е имали и ще има и без лифтове.
Мъхъм. Предполагам караш и с кожени обувки и завинтени кантове?
Стари 15-04-2016, 08:49     #33
sugarfactory
Senior Member

Начално

Цитат:
айде моля ти се , започнах да карам ски на 6 години, влачейки си ските от един хотел в Пампорово до една писта. Колко съм ревал и съм ги хвърлял не знам, ама прокарах ски точно там.. Ски е имали и ще има и без лифтове.
ама верно ли тва ше кажеш?!? а с лъкове и копия искаш ли да тръгнем да ловуваме по горите и да си палим огън вечер в пещерата да се стоплим Не се обиждай ама заради такива "умни" изказвания еколозите сте по стотина човека по протестите ви, макар че има много много повече хора, които искат да пазят природата, да се спазват законите и тн. Между другото най-добре админа да изтрие всичките коментари след моя и на димитърд. Темата е супер яка, някой си прави труда да сканира и да качва неща, които са супер интересни за четене и е малумно с някъв спам да се пълни точно тая тема. Ако моя коментар е бил проблема, понеже от там гледам че тръгна спама, няма да ви пиша в темата, пишете си вътре 5-6 човека дето си карате заедно и си пиете бирата заедно и така, да нема външни натрапници и всичко да е пийс енд лов ...
Стари 15-04-2016, 09:22     #34
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Парното струваше за 60 кв. жилище 18 лева, сега е между 100 и 180 лв.
Здравните услуги не струваха абсолютно нищо.
На лекар и на зъболекар, както и в болница, ходехме без да плащаме абсолютно нищо.
Хлябът беше по килограм и цената му беше 18, 20, 26, 32 стотинки, в зависимост от различните видове.
Сиренето беше 1.80 кравето и 2.40 лева овчето.
Саламите бяха с твърди цени, както и хлябът и сиренето, бяха абсолютно истински и варираха от 2 до 4 лева. около 3 лева беше килограм суджук — подкова.
Кучешката радост беше стотинки, но беше от месо.
Бирата — 32 стотинки, швепсът — 15 стотинки, лимонадата — 5 стотинки, чистата сода — 1 стотинка.
Цигарите — 55 стотинки стюардеса и 60 стотинки БТ. После стана 90 стотинки и беше страшно…
Билетче за градския транспорт — 6 стотинки.
Помня и време, когато в трамвая беше 3 стотинки.
Почивка — най малко 2 седмици — с пари, които в значителна част после се връщаха на почиващите от профсъюзите — разкош!
О, минало незабравимо…!!!

Живот е имало и преди демокрацията. Ще има и след нея.
Та така.
Стари 15-04-2016, 09:44     #35
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Ако моя коментар е бил проблема, понеже от там гледам че тръгна спама...
Не е бил проблема, казах ти да не се връзваш Въпроса беше, къде са били хората в разбирането си за планините преди 100 години и къде сме "ние" сега....Не мисля този въпрос, че е малоумен, нито че е спам, макар че може да е неудобен за някой.

П.С. Админа тука не трие по-принцип.
Стари 15-04-2016, 09:57     #36
ToYaGa
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2013
Начално

А думички като покупателна способност на лева, инфлация, средна работна заплата и други?

Хайде стига със спомените по социализЪма... да не разваляме темата, че тука много може да се изпише.
ToYaGa Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-04-2016, 10:15     #37
sugarfactory
Senior Member

Начално

Цитат:
Не е бил проблема, казах ти да не се връзваш Въпроса беше, къде са били хората в разбирането си за планините преди 100 години и къде сме "ние" сега....Не мисля този въпрос, че е малоумен, нито че е спам, макар че може да е неудобен за някой.

П.С. Админа тука не трие по-принцип.
Ами братле, то май не само в разбирането за планините са имали друго мислене (тогава) и за много други неща се отнася същото. Ама 50 г. съветски ботуш, после още почти 30 г. постсъветски мутро-олигархичен-милиционерски строй преоблечен като демокрация и пазарна икономика и тва са резултатите - всички сме повече или по-малко с промити мозъци - болно общество. Трябват ни поне 100 години без турция да ни завладява и русия да ни "освобождава" от някой и нещата може и да си дойдат на мястото ама да видим...бъдещето е пред нас.... да не продължавам по тая тема че съвсем ще се отдалеча от ските през 33 година.
Админа все пак си мисля че може съвсем леко да позатрие, че темата си е за друго и да не се разводнява.
Стари 15-04-2016, 11:09     #38
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Цитат:
ама верно ли тва ше кажеш?!? а с лъкове и копия искаш ли да тръгнем да ловуваме по горите и да си палим огън вечер в пещерата да се стоплим Не се обиждай ама заради такива "умни" изказвания еколозите сте по стотина човека по протестите ви, макар че има много много повече хора, които искат да пазят природата, да се спазват законите и тн. ..

Коментарът ми е провокиран от поредната доза мрънкане как не можело да се карат ски без лифтове, при това на фона на този уникален материал за ските преди 80 години. Току-що се прибирам от северна Швеция и Норвегия, където на площ от 300 на 300 км видях повече планини, отколкото има в Швейцария сигурно, и където сумарно видях три ски курорта с по 3-4 лифта общо, и където хора от цял свят отиват и карат ски по начина, описан в това българско списание. Толкова много карат, че всеки от 10000-та баира в района има по 2-3 описани маршрута за спускане, и дори и в най-голямата мъгла и буря все се намира по някой друг идиот в планината, с когото да споделиш удоволствието от това да си горе и да търсиш откъде да се качиш и пуснеш по мечтания склон. И нее като да не могат да построят 10 курорта с по седем кабинки и 19 лифта, просто хората искат дива планина и природа, не курорти. Та тъй, явно нещата тук са като в онзи виц - 'едно време какви скиори имаше'.. сега имаме лифтове и мрънкаме. Иначе аз природата 'я пазя' като съм сред природата и като съм на работа, не става с писане във форума
И нищо лично, изобщо не знам кой си, просто се учудвам на писаниците, които се материализират тука в края на зимата.. Идете пантете, има сняг за още месец сигурно горе, въпреки топлото време.
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-04-2016, 11:54     #39
dimitard
Senior Member

Начално

Мани пантенето и ските, мен ме интересува какво става с цената на суджука подкова и защо не е фиксирана на 3 лева....
Стари 15-04-2016, 12:03     #40
sugarfactory
Senior Member

Начално

Цитат:
...Иначе аз природата 'я пазя' като съм сред природата и като съм на работа, не става с писане във форума
И нищо лично, изобщо не знам кой си, просто се учудвам на писаниците, които се материализират тука в края на зимата.. Идете пантете, има сняг за още месец сигурно горе, въпреки топлото време.
Еми евала че работата ти е сред природата иначе и аз я пазя споко, не забравяй че и градинката зад блока е природа и западния парк и борисовата и тн и тн...и навсякъде и винаги пазя, то е въпрос на възпитание и култура, като пазиш зад блока си ще пазиш и в гората и на морето и на луната да отидеш пак ще пазиш.
За пантенето - днес или утре трябва да ми пристигнат едни панти от ибея, ше ходя да си купя едни колани от димитърд (той ше ми направи отстъпка като компенсация за дето ме сравнява с разни хора ), после ще ми обясниш къде може в момента да се поразходя па и да се попързалям криво ляво и така, пък може и да ме заведеш направо тамън ше обсъдим всички актуални теми на живо, да не трием клавиатурите излишно
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 14:54.