Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 13-01-2016, 14:13     #141
banzai
"чакаме се долу"

Дата на присъединяване: Mar 2010
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отkorlitz Разгледай мнение
е то е очевидно качено в ниска резолюция ... защо не знам, но от това видео можеш да съдиш само за качеството на маркетинга им, не и за качеството на камерата.
Не виждам защо ще се стрелят в краката, качвайки нещо в кофти резолюция. Може и да си прав, времето ще покаже.

Качество: https://www.youtube.com/watch?v=REWfzB7XR5Q
banzai Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-01-2016, 16:37     #142
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbanzai Разгледай мнение
Не виждам защо ще се стрелят в краката, качвайки нещо в кофти резолюция. Може и да си прав, времето ще покаже.

Качество: https://www.youtube.com/watch?v=REWfzB7XR5Q
съгласен съм че е тъпо ама погледни примерно частите от видеото където клипа е вмъкнат все едно се показва на телефон - върху телефона има същите артефакти и проблеми каквито в цялото видео.
korlitz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-01-2016, 16:52     #143
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Не гледайте резолюцията в тоя клип. Няма как да я прецените. Динамичния обхват, изкривяването и някой други работи - леко плашат. За резолюцията, като качи някой нещо сурово ще се разбере. Има време.

Никон са се доказали, като яка марка, която от време на време прави или много яки работи или големи глупости в потребителския сегмент. Ще видим кой от двата варианта са уцелили тоя път.
Стари 14-01-2016, 09:37     #144
moridinbg
CEO of Shred

Дата на присъединяване: Feb 2010
Изпрати съобщение чрез skype; на moridinbg
Начално

Meanwhile, GoPro съкращават 7% от персонала, поради по-ниски от очакваното продажби през миналата година. Ох-ох.
Друг е въпросът, до колко това е заради конкуренцията и доколко е поради това, че достатъчно много хора имат достатъчно добри за момента камери и просто не взимат новите модели.
Стари 14-01-2016, 13:23     #145
ltsharky
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2006
Начално

На мен ми се струва, че Hero Session като цяло не беше особено успешна, доста бързо и падна драстично цената.
ltsharky Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-01-2016, 16:29     #146
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отltsharky Разгледай мнение
На мен ми се струва, че Hero Session като цяло не беше особено успешна, доста бързо и падна драстично цената.
На мен ми се струва, че всяка фирма, която разчита потребителите и да си купуват ново устройство на всеки няколко месеца е обречена на неуспех. Същото е и с Hero Session. Ако пуснат модел на който може да му се сменя батерията веднага ще си взема даже може би две.
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-01-2016, 16:48     #147
tablatabla
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2010
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отСале Разгледай мнение
На мен ми се струва, че всяка фирма, която разчита потребителите и да си купуват ново устройство на всеки няколко месеца е обречена на неуспех. Същото е и с Hero Session. Ако пуснат модел на който може да му се сменя батерията веднага ще си взема даже може би две.
Е така става, когато се състезаваш със себе си основно
Иначе сериозно - Сешъна си е Ок, просто нов подход, за да се решат някои недостатъци на предишните, което естествено води до компромиси с други последици.
За мен основният проблем, е че я пуснаха на цената на Hero4 Silver. И бум - от 400$ на 200$ за нула време.
Ето две, добри ревюта според мен, описващи плюсови и минуси:

http://www.cnet.com/products/gopro-hero4-session/

http://www.wired.com/2015/07/new-gopro/

Joe Strummer 21 August 1952 22 December 2002
tablatabla Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-01-2016, 16:52     #148
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отСале Разгледай мнение
Нещата са доста, ама наистина доста по-сложни от това, когато една компания е на борсата.

За Session сменяемата батерия е напълно безмислена. Аз ползвам моята за снимки и кратки видеа всеки ден, а я зареждам веднъж седмично. Като ходя да летя например - веднъж на 3-4 дни. Просто управлението на батерията е супер на камерата и няма общо с другите. Естествено има хора дето искат някакви екстри неясно защо и напълно безмислено за размерите на камерата, а и има цели два други модела със сменяеми батерии. Всъщност недостатъците на камерката са съвсем други...
Стари 14-01-2016, 17:32     #149
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
Нещата са доста, ама наистина доста по-сложни от това, когато една компания е на борсата.

За Session сменяемата батерия е напълно безмислена. Аз ползвам моята за снимки и кратки видеа всеки ден, а я зареждам веднъж седмично. Като ходя да летя например - веднъж на 3-4 дни. Просто управлението на батерията е супер на камерата и няма общо с другите. Естествено има хора дето искат някакви екстри неясно защо и напълно безмислено за размерите на камерата, а и има цели два други модела със сменяеми батерии. Всъщност недостатъците на камерката са съвсем други...
Резервна заредена батерия на топло в някой джоб удвоява времето за снимане между две зареждания ама щом смяташ, че това е безсмислено няма да споря. За снимки ползвам DLSR като и за него си нося резервна батерия поради същата „безсмислена“ причина. GoPro-то го използвам само в един режим за видео - 960p като единствената настройка, която му променям понякога е между 60 и 30fps така, че няма навика да работи цяла седмица без презареждне. А в момента е на ремонт и вече цяла седмица никаква обратна връзка, но това май е off-topic
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 24-01-2016, 20:13     #150
geleto
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2007
Начално

Малко ъпдейт за Xiaomi Yi.
Вече има как да се хакне за да снима в 4:3 режим (1600х1200 60 fps).
По подразбиране настройките за махане на шум са трърде силни и като се зумне - детайлите изглеждат като нарисувани. Затова хакването е задължително - поне докато не го оправят това в следващ фърмуеър.
За хакване ползвам това скриптче: https://github.com/alex-agency/XYC . С него общо взето може да се регулира всичко - снимане RAW вместо JPEG, битрейт, резолюции, пост-корекции за шум, цвят, баланс на бялото (които ако се изключат всички се снима аналогично на GoPro Protune ). За да ги променя тези настройки влизам в камерата с телефона си през WiFi с telnet програма.

Наскоро сравнявахме клипчета с тези на GoPro 3 и 4 и на Yi-то бяха по-добре, особено в мъгливо време.
Ето едно клипче - без никакви промени: http://geleto.com/fsi/video/helix.mp4 Най-добре го сейвнете и пуснете от компютъра защото и при мен и Chrome и Youtube го показват с убити цветове.
Ето и в Youtube:

Запоследно променено от geleto : 24-01-2016 в 20:43.
geleto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-05-2016, 19:05     #151
risto_turisto
Дръвен ШОП

Дата на присъединяване: Sep 2008
Начално

Xiaomi Yi II WiFi 4K Leaks
174 лири
Конкуренция
2. Montane, Mountain Hardwear, Icebreaker, Smartwool, Ortovox, Darn Tough, Super.Natural, Devold, Mammut, CMP.
3. Tracker 2, Stealth 260 Carbon, Avi Tech D-handle
4. Sony Alpha NEX-3NL.
risto_turisto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 19-09-2016, 22:02     #152
ltsharky
Senior Member

Начално

Официално GoPro 5
Стари 20-09-2016, 10:12     #153
bitterman
Junior Member

Начално

Камерата на Гармин в момента изглежда много добре....Някой има ли от нея някави впечатления...
http://www.varriosport.bg/garmin-vir...an-kamera.html
bitterman Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 20-09-2016, 11:13     #154
tablatabla
Senior Member

Начално

.....и Session5 освен друго
http://shop.gopro.com/EMEA/cameras/

за другите екстри да не отварям дума, че ми се реве

http://shop.gopro.com/EMEA/stabilization

http://shop.gopro.com/EMEA/advancedsystems/

Запоследно променено от tablatabla : 20-09-2016 в 14:28.
Стари 20-09-2016, 17:02     #155
ltsharky
Senior Member

Начално

Като видя разликата в цените между USA и UK ми се плаче.
Стари 20-09-2016, 19:34     #156
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Като видя разликата в цените между USA и UK ми се плаче.
Сега след Brexit, ако махнeтe и ДДС-то освен другите "гадни" ЕС неща и ще се изравнят
Стари 20-09-2016, 23:03     #157
moridinbg
CEO of Shred

Изпрати съобщение чрез skype; на moridinbg
Начално

Video stabilisation - да не се подлъжете - цифрова си е. За истинска - пръчката...
Стари 21-09-2016, 08:45     #158
tablatabla
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmoridinbg Разгледай мнение
Video stabilisation - да не се подлъжете - цифрова си е. За истинска - пръчката...
нищо, нищо, пак дръпнаха и тук - първата стабилизация при Hero линията. А и Nikon могат да произвеждат газ в този момент

Стари 22-09-2016, 13:28     #159
ltsharky
Senior Member

Начално

Препоръки за GoPro Dome Port, може и DIY идеи ?, Намерих това http://www.instructables.com/id/DIY-GoPro-Dome-Housing/, но ме съмнява, че ще даде качествен резултат
Стари 23-09-2016, 01:04     #160
badeff
Old-school zeiss

Дата на присъединяване: Feb 2007
Начално

Цитат:
Намерих това http://www.instructables.com/id/DIY-GoPro-Dome-Housing/, но ме съмнява, че ще даде качествен резултат
Доста ме кефи народният гений. Бих приложил и аз челния опит, ако ми потрябва нещо такова.

Ако не смяташ да го използваш ежедневно или да снимаш сцени за голямото игрално кино (и ако ръбчетата на кутията не влизат в кадъра), ще върши работа идеално. Разликата в оптичните свойства на пластмасата от тая кутийка и супер-дупер подводния бокс няма да я видиш в 99.9% от случаите. Като го потопиш целия, ще влязат досадни капки вода, но да не забравяме и вазелина - има купища неочаквани приложения!

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 03:57.