Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 18-09-2017, 17:14     #81
fromhell_
който го е страх от мечки

Дата на присъединяване: Jan 2011
Начално

Здравейте,

Има ли разлика между G3 ION 2017 и новия G3 ION 2018...?
fromhell_ Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-09-2017, 18:28     #82
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отgotcha5 Разгледай мнение
Сори за фермана, ама и аз от лятото си мисля за сезона, защото крака ми вече почти се възстанови напълно, но искам и да се чувствам сигурен на ските не само нагоре, а и надолу
За да се чувстваш сигурен надолу със ските рецептата е само една - намери си добър ски инстурктор (най-добре такъв, който кара и извън писта) и посвети голяма част или дори целия следващ сезон на това да си подобриш техниката на спускане. Явно си бил в много добра форма за да направиш такова счупване така, че само по-добра техника ти трябва.
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-09-2017, 19:50     #83
gotcha5
Member

Дата на присъединяване: Oct 2014
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отСале Разгледай мнение
За да се чувстваш сигурен надолу със ските рецептата е само една - намери си добър ски инстурктор (най-добре такъв, който кара и извън писта) и посвети голяма част или дори целия следващ сезон на това да си подобриш техниката на спускане. Явно си бил в много добра форма за да направиш такова счупване така, че само по-добра техника ти трябва.
Благодаря ти за съвета, това 100% е така.
Реално миналият сезон го бях посветил на това и съм карал 90% на писта, предимно заради липсата на сняг извън нея.
Карах доста често с учители, които са се посветили на това с дългогодишен стаж и научих много.
Факт е че за един сезон на писта нямаше как да изчистя всичко, но мисля си подобрих доста карането.
Случаят със счупването е доста голяма доза лош късмет и явно, както казваш ти до някъде добра физическа форма, но все пак няма как да не се попитам, ако бях с алпийски автомат в тази ситуация нямаше ли да разкачи? И как да бъда сигурен повече в този автомат?
gotcha5 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-09-2017, 21:27     #84
Сале
Senior Member

Начално

Цитат:
Благодаря ти за съвета, това 100% е така.
Реално миналият сезон го бях посветил на това и съм карал 90% на писта, предимно заради липсата на сняг извън нея.
Карах доста често с учители, които са се посветили на това с дългогодишен стаж и научих много.
Факт е че за един сезон на писта нямаше как да изчистя всичко, но мисля си подобрих доста карането.
Случаят със счупването е доста голяма доза лош късмет и явно, както казваш ти до някъде добра физическа форма, но все пак няма как да не се попитам, ако бях с алпийски автомат в тази ситуация нямаше ли да разкачи? И как да бъда сигурен повече в този автомат?
Трябва някой да проведе детайлно разследване за да ти отговори на тези въпроси а ти казваш, че нямаш ясен спомен какво е станало
Стари 19-09-2017, 05:34     #85
bo//gan
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2013
Начално

gotcha5
shit happens - така, че не го мисли толкова

обикновено в кръга на приятели и познати се случвало точки да отворят когато не трябва и много по-рядко да не отворят, така че не мисля, че имаш системен проблем

ако все още си над 90 кг бих те посъветвал да се замислиш за биист 16 въпреки всички недостатъци на този автомат (във форума ще ги намериш), защото пружините на точките с 'дин' 12 от всички производители не са достатъчни за тегло от ок 95 кг + екипировка.

Като ги навиеш на 10-11, вече не работят добре (писано доста във форума) и това може да е една от причините да не ти отворят автоматите.

развий си капачките на радикалите и виж колко малка е пружината и си представи какво се случва с нея в почти събрано състояние

биист 16 има въртяща се предница, която отваря даже когато е заключена : - ) и forward pressure на задницата.

Радикал СТ има фиксирана задница и една от причините за злополуката ти може да е, че не е имало достатъчен луфт между обувката и задния автомат

Добавка към поста от 21.09: покрай тези приказки зе загледах и в Биист 14 и видях, че и той е с въртяща се предница (тази на Радикал 2), т.е. това според мен е по-подходящият автомат за тежки хора, които искат точки. Единственият 'недостатък' в сравнение с баш-пантаджийските автомати е, че по-трудно се вдига и сваля втората кокона, но пък ми се струва по-здрав и надежден от пластмаса/карбон (вайпек, кингпин) с пружина 'дин' 12.

Запоследно променено от bo//gan : 21-09-2017 в 06:47.
bo//gan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 19-09-2017, 09:27     #86
gotcha5
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbo//gan Разгледай мнение
gotcha5
shit happens - така, че не го мисли толкова

обикновено в кръга на приятели и познати се случвало точки да отворят когато не трябва и много по-рядко да не отворят, така че не мисля, че имаш системен проблем

ако все още си над 90 кг бих те посъветвал да се замислиш за биист 16 въпреки всички недостатъци на този автомат (във форума ще ги намериш), защото пружините на точките с 'дин' 12 от всички производители не са достатъчни за тегло от ок 95 кг + екипировка.

Като ги навиеш на 10-11, вече не работят добре (писано доста във форума) и това може да е една от причините да не ти отворят автоматите.

развий си капачките на радикалите и виж колко малка е пружината и си представи какво се случва с нея в почти събрано състояние

биист 16 има въртяща се предница, която отваря даже когато е заключена : - ) и forward pressure на задницата.

Радикал СТ има фиксирана задница и една от причините за злополуката ти може да е, че не е имало достатъчен луфт между обувката и задния автомат
Благодаря за загрижеността, за да не съм голословен оставам първо това тук, защото предполагам надали някой ще му се чете фермана в линка, който постнах първо, а все пак темата е за избор м/у точки и безопасноста за някой може да е водеща:

All bindings that pivot at the toe of the boot during release will not be able to reliably protect the tibia from a twisting loads. The only pin binding to escape this flaw is the Diamir-Vipec 12.

It is due to a very simple design flaw:

1) The twisting torque is equal to the force being applied to the ski times the distance to the measuring point.

2) The binding measures the torque at the the toe of the boot (the pins).

3) the leg measures the torque at the axis of the tibia.

4) if the two axis’ (the tibial axis and the binding pivot axis) are not near each other the two torques are not equal.

Човекът работил в индустрията с автоматите по негови думи 40г... има и още много информация.
Ако не си бях счупил така крака надали някога щях да изчета толкова информация за безопаснотта при точките, а като се замисля, че съм пускал със заключени предници (бях ги забравил не нарочно) и за малко съм щял да направя белята, но нали ми се е разминало...
Въпроса е май, че всички точки без Вайпека, които не разкачат отпред латерално имат тази мъртва точка в която съм се озовал явно аз, защото наистина не знам поради каква друга причина не е...
Това е част от отговора ми за избора към Бийста.
Инак радикала ми беше настроен на 8 и никога не ми е разкачал, когато не трябва, да не говорим, че имам един друг сет с TLT speed, които са меки като каба, сега вярно, че с тях съм пантил предимно, но пак не са ми разкачали, но тук навлизаме малко в мита за точките...
Като заключение от всичкото изчетено излиза, че новият модел на Диамир - Тектон на теория трябва да е най-безопасен, заради алпийската си задница и Вайпек предница, но ако не си бях счупил крака сигурно щях да си взема Йон, който в момента е на крещяща цена в бейзкемп и направо ми идва да си взема един.
Стари 20-09-2017, 13:57     #87
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
1) The twisting torque is equal to the force being applied to the ski times the distance to the measuring point.

2) The binding measures the torque at the the toe of the boot (the pins).

3) the leg measures the torque at the axis of the tibia.

4) if the two axis’ (the tibial axis and the binding pivot axis) are not near each other the two torques are not equal.
Явно ще да са по-малко от 40 години доста

Иначе теорията ти е базирана на доста частен случай. Аз лично с Диамир що няма да карам имам далеч по-практични обяснения...
Стари 20-09-2017, 16:20     #88
bo//gan
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2013
Начално

Гоча
щом си карал тлт-спиид настроен на 8, когато си тежал 100 кг, спокойно можеш да си напразаруваш едни Вайпек и да го караш на 6 : - ).

Тъкмо покрай теб може да го видим най-после и на живо на някое парти на басето а и ще е интересно да видим как се държи пластмасата при по-тежки собственици.

Ако пък случайно се счупи, няма страшно - другата есен Йоновете отново ще са на чудесна цена : - )
bo//gan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 20-09-2017, 17:00     #89
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Моят съвет е да отслабнеш драстично.
Стари 20-09-2017, 20:00     #90
fromhell_
който го е страх от мечки

Дата на присъединяване: Jan 2011
Начално

Здравейте,

fromhell_ Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 20-09-2017, 22:34     #91
gotcha5
Member

Начално

Радикала беше на 8, а спийда изобщо не му бачкаше това, което показва и ги бях натегнал "на око" Но това е сет за вандалстване, който не е видял много каране.
Вайпека живот и здраве ще го сдобия за сезона с едно шамче вероятно, а другите 2 сета ще ги видите скоро в една друга секция.

Инак за драстичното отслабване го мислих като исках да имам плочки преди 10-20г. и един месец след като си счупих крака, но ще използвам един клиширан израз "свинята лебед не става".
Факт е, че килограмите ми са имали негативен ефект при падането, но имам приятел по-масивен (да не кажа друга дума) от мен, който на ските е като балерина и хич не му пречат, освен за "някое грабче".

Относно цитата от коментарите на статията, всеки е свободен да изчете всичко и да си вземе заключенията, и аз никога не съм бил фен на диамир, ама щото са пластмасови и грозни, сега други фактори ме подтикват към покупката на автомати, пък да видим дали съм бил прав... Здраве пожелавам на всички и без травми и контузии идния сезон... амин.
Стари 21-09-2017, 10:57     #92
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Цитат:
...но ще използвам един клиширан израз "свинята лебед не става". ....
Синът ми беше 80 кг. За 6 месеца свали 20 кг. Въпрос на желание и мотивация.
Стари 21-09-2017, 13:22     #93
gotcha5
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Синът ми беше 80 кг. За 6 месеца свали 20 кг. Въпрос на желание и мотивация.
Синът ти не вярвам да гони 40-така, но това определено не е оправдание от моя старана.
Желание имам, мотивация не толкова, макар че пак ми се катери и искам да си обувам лесно чорапите. Доста време бях м/у 80-85кг в доста добра форма, но за сметка на много лишения относно храната и много спорт (кофти ген). Чувствах се добре в тялото си, но не и душевно, да кажем, че сега съм на ниво - душевен комфорт
Зимата ударих сигурно стоянка, но след счупването свалих 10кг за един месец с идеята да стана пак 80, но уви явно и това не ми е било достатъчно.
Сега варирам м/у 90 и 95 и ще видим накъде ще тръгнат нещата, защото ветроходството и ските не са ми достатъчна мотивация да стана пак "фит".
Съжалявам за лиричното отклонение, но ме зачешаха по болна тема
Стари 21-09-2017, 14:29     #94
Сале
Senior Member

Начално

Цитат:
Синът ти не вярвам да гони 40-така, но това определено не е оправдание от моя старана.
Желание имам, мотивация не толкова, макар че пак ми се катери и искам да си обувам лесно чорапите. Доста време бях м/у 80-85кг в доста добра форма, но за сметка на много лишения относно храната и много спорт (кофти ген). Чувствах се добре в тялото си, но не и душевно, да кажем, че сега съм на ниво - душевен комфорт
Зимата ударих сигурно стоянка, но след счупването свалих 10кг за един месец с идеята да стана пак 80, но уви явно и това не ми е било достатъчно.
Сега варирам м/у 90 и 95 и ще видим накъде ще тръгнат нещата, защото ветроходството и ските не са ми достатъчна мотивация да стана пак "фит".
Съжалявам за лиричното отклонение, но ме зачешаха по болна тема
Мдам това с мотивацията си е проблем. Във ветроходството повечкото килограми не пречат даже напротив Особено пък ако са в мускулна маса от кръста нагоре. За ските пък не пречат много при спускане ама само ако не падаш.
Стари 21-09-2017, 14:31     #95
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Ми аз съм на 50, пък за 2 месеца свалих от 94 на 83( в момента ). И се чувствам перфектно. :-)

Та какво за радикал-а, точките и другите неща.
Стари 21-09-2017, 15:29     #96
gotcha5
Member

Начално

Радикала скоро го пускам по пързалката, точките са още в началото на развитието си, а фреймовете в залез. Ветроходството изисква много повече от мускулна маса пък камо ли в горната част, а виното и спама върви
Стари 21-09-2017, 18:03     #97
P-Str
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2015
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отfromhell_ Разгледай мнение
Здравейте,

някой?
P-Str Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-09-2017, 14:33     #98
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отfromhell_ Разгледай мнение
Здравейте,

Всъщност ION-a 2018, се продаваше в БГ, като ION 2017
Стари 29-09-2017, 10:37     #99
zizomir
Junior Member

Дата на присъединяване: Jan 2017
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Ми аз съм на 50, пък за 2 месеца свалих от 94 на 83( в момента ). И се чувствам перфектно. :-)

Та какво за радикал-а, точките и другите неща.
Ааа я сподели "рецептата". То не че не е строго индивидуално де.

Аз от 100+ смъкнах 10, но от половин година се въртя около 91-2 и няма мърдане надолу.
zizomir Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-09-2017, 10:52     #100
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Отвори друга тема.

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 19:10.