Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 16-10-2010, 22:00     #21
Patzo
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2007
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
Добре, ще ги информирам ABS, каква е идеята за раниците, които правят.
Тях специално можеш да ги информираш за каквото поискаш. Ако искаш ги питай и за едни стари филмчета с тестове на ABS в кулоари. И питай също колко пъти от 10 опита на манекена му остана главата на място. После ако искаш ги качи филмчетата тук и тогава ми обяснявай кого и за какво ще информираш
Patzo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-10-2010, 22:26     #22
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Запоследно променено от dimitard : 17-10-2010 в 02:15.
dimitard Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-10-2010, 09:18     #23
mp2
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2003
Начално

Много ме кефи като някой се включи във важна тема по начина на Viik.

Този спор наистина прилича на онези в стил "твоето е много тъпо, щото не е като моето". И някои от нещата в мненията са доста подвеждащи и странни. Като например:

Цитат:
Самият факт че спасителите в Австрия карат само с ABC, а snowpuls-a е слабо разспространен е достатачен красноречив.
Спасителите карат с каквото им се купи. Купува се каквото има на пазара. До скоро това беше предимно ABS. В SLF (бях там по работа доста време) никой не водеше такава дискусия, продаваха се на преференциални цени Snowpuls-ове. А хората там не са като да не знаят какво купуват. И какво, да го използвам като довод в стил "кой купува ABS е тъпак ли"?

Цитат:
Единствено не мога да разбера извратеното и тъпо мислене на повечето хора тук!!!, който дават сума пари за какви ли не изчанчени ски екипировки!!, Аз миналата година по нашите планини видях да носят АБС-и само тия с МОТОРНИТЕ шейни може да са тапаци и да не разбират от метерология, снежни профили и никога не са копали лавинен тест ама по отношение на екипировка са по добре от скиорите!
И аз не разбирам тъпото мислене на хората тук. Що ли всички не вземат да си купят по една моторна шейна и да спрат да спорят за панти? А защо ли всички не земат да спрат да спорят за лифтове и да почнат да ходят на хели ски в Аляска. Казват, имало сняг. Значи, ако си фриирайдр и не караш само там си много, ама много тъп...

Да беше един ABS 300-400 лв, разбирам да обвиняваш хората, че не си го купуват. Не е ли по-нормално да не наричаме хората "супер ограничени тъпаци", само защото не могат ей така от раз да бръкнат и извадят 1000+ кинта и да си подменят половината по-стари неща? Вярно е, че има хора, дето купуват излишно скъпи неща, но лично аз знам колко време и усилия е коствало да убедим по-голяма група хора, че пипсовете са необходими. А сега са "стандат" и който може (а цените им вече са малко по-поносими за стандартът ни) си ги купува. След година-две така ще и с ABS-ите и Snowpuls-овете. А колкото повече фирми ги правят, толкова повече ще се подобряват моделите и цените ще падат (тъпата конкуренция). Честно казано, ABS бяха много зациклили до появата на Snowpulse, а сега като има алтернатива взеха да "разчупват леда". Който е виждал раниците с ABS до преди две години знае за какво говоря....
Стари 17-10-2010, 11:04     #24
viik
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2005
Начално

Цитат:
Да беше един ABS 300-400 лв, разбирам да обвиняваш хората, че не си го купуват. Не е ли по-нормално да не наричаме хората "супер ограничени тъпаци", само защото не могат ей така от раз да бръкнат и извадят 1000+ кинта и да си подменят половината по-стари неща? Вярно е, че има хора, дето купуват излишно скъпи неща, но лично аз знам колко време и усилия е коствало да убедим по-голяма група хора, че пипсовете са необходими. А сега са "стандат" и който може (а цените им вече са малко по-поносими за стандартът ни) си ги купува. След година-две така ще и с ABS-ите и Snowpuls-овете. А колкото повече фирми ги правят, толкова повече ще се подобряват моделите и цените ще падат (тъпата конкуренция). Честно казано, ABS бяха много зациклили до появата на Snowpulse, а сега като има алтернатива взеха да "разчупват леда". Който е виждал раниците с ABS до преди две години знае за какво говоря....
Момчи никой не го е грижа за наще кокали, фирмите си изнасят производствата в Китай свалят качество и тн..Ако си фирма, която е на пазара от 4-5 години ти трябва време да си разработиш продукта както трябва. Разработката и тестването във какви ли не ситуации на една такава раница може да отнеме доста време и пари. Аз съм сигурен, че промяната по нещо в АБС раниците е правена на базата на опит..

Ще дам пример със парашутните сбруи ти каква би си купил? на фирма от 20г на пазара или на фирма от 5г на пазара, като там грешките са написани с кръв.

Не ме разбирай погрешно не казвам, че сноу пулса е кофти ама трябва време т.е. инциденти за да се докаже. Давам пример със наксто дето го хвалехте на ляво на дясно..

Пък за пантенето няма кво да коментирам кви савети се дават по темите за нови ски и панти... доста хора тук разбират от пантене и за тва имат трудности с намирането на достатачно широки колани за ските демек ако вобще се качат до някаде то пускането им ще е супер яко щото са с мин 10цм под крака...

Не казвам, че някой е тъп, просто мисленето е объркано, пък и искам да предизвикам няква дискусия. По въпроса за парите не съм съгласен с теб, след като прочетеш темата "Кой с какво ще кара този сезон.." ще ти стане ясно, че досота хора инвестират едни добри пари в ски и якенца и греики..

Запоследно променено от viik : 17-10-2010 в 11:06.
viik Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-10-2010, 11:45     #25
dimitard
Senior Member

Начално

Хората, не се разправяйте за щуротии. Ясно е, че основния проблем е цената. Както беше с телта, с комбинираните обувки и прочие. Лека полека се вдигат и възможностите.....Естествено, човек като няма парите търси мисловна алтернатива в други продукти и "чака" еди какво си да се доразвие по-добре от сегашното и да си го купи чак тогава. И аз така чакам новото Evo XI, щото Evo X имам много кусури - факта е, че ако имах пари за това, веднага щях да отида и да си го купя.

Написал съм ви основните 10 фактора при избор на такава раница, имате статистика от института, предполагам и другите производители имат статистика, можете да ги пипнете някой от нещата и в БГ. В общи линии няма скрито покрито, всеки има достъп до достатъчно информация и може да си преценява сам кой производител на колко години е пред/зад някой друг.

Другия ви вариант е да вярвате на разкази за кулоари, хвърчащи глави и секретни видео клипове...
Стари 17-10-2010, 12:24     #26
viik
Senior Member

Начално

аз лично не смятам, че АБС- като технология се е развила достатачно, мисля че още доста има за да направят един доста качествен продукт. Пример : във форум-а на ТГР един пич си е комбинирал абс раница + авалунга в едно:
http://www.tetongravity.com/forums/s...ad.php?t=72175
намерих един друг също толкова интересен http://www.tetongravity.com/forums/s...d.php?t=112055

тоест заради разни патенти и между фирмени отношения не може да се разработи един краен продукт, който да бъде много по-полезен на потребителя от сегашния...

идеята на сноу пулс е добра да ти държи главата и връта на мястото..

може би един комбиниран продукт с балони от страни и малка възглавница за връта и главата + вграден авалунг и дори може още една мъничка бутилчица като тази дето надва балоните но пълна с кислород която би дала 2-3мин+ и едно дистанционно като това http://www.abs-airbag.com/wireless_a...453aeed8e&m=17 ще се получи доста добър продукт... но важно е за сега коя фирма ще докопа повече $$$

- Цената да висока е ама на колко си оценявате живота.. нима разходите по автомобилите са ви по малко ...

Запоследно променено от viik : 17-10-2010 в 12:57.
Стари 19-10-2010, 11:28     #27
Pupesha
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2009
Начално

Рядко пиша по форуми, но този път не издържах.

Винаги е имало хора, които са убедени, че технологията може да компенсира "Геройските постъпки" в планината. Не може. Ако имате пипс под якето и/или ABS на гърба не означава, че сте сигурно защитени. Имате малко по-големи шансове да оцелеете, но това е всичко. Най-добрата превенция е била и винаги ще бъде да не се допускат инциденти. Това става с адекватно поведение, а не със сляпата вяра, че ако се натикате в лавина ABS-а ще ви извади.

Айде със здраве.
Pupesha Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 19-10-2010, 14:40     #28
Version 7.0
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2006
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отPupesha Разгледай мнение
Рядко пиша по форуми, но този път не издържах.

Винаги е имало хора, които са убедени, че технологията може да компенсира "Геройските постъпки" в планината. Не може. Ако имате пипс под якето и/или ABS на гърба не означава, че сте сигурно защитени. Имате малко по-големи шансове да оцелеете, но това е всичко. Най-добрата превенция е била и винаги ще бъде да не се допускат инциденти. Това става с адекватно поведение, а не със сляпата вяра, че ако се натикате в лавина ABS-а ще ви извади.

Айде със здраве.
Пъпеш, никой не твърди, че техническите достижения, с които се оборудваме, са превенция срещу безсмъртие. И това е основното нещо което се преподава по време на курсовете по Лавинна безопасност организирани от БАССЕС, които межддувпрочем е крайно време да посетите...

Коцаев
Стари 19-10-2010, 17:22     #29
Pupesha
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2009
Начално

Привет Коцаев, знам ти ника . Твърди го човекът, който е писал над мен, или поне така изглежда. "Превенция срещу безсмъртие" е интересна формулировка ...
Pupesha Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 20-10-2010, 09:59     #30
viik
Senior Member

Начално

Pupesha: добре я ми кажи ти ако беше парашутист или парапланерист щеше ли да летиш без запасен парашут? Щеше ли да си седиш цял сезон във вкъщи ако се случи кофти година? Какво правиме ако си съботно-неделян скиор? в случая запасния парашут тук е : пипс, сонда, лопата, абс-раница, авалунг

и въпроса не е дали ами кога - няма начин да не станеш свидетел или учасник в лавиннен инцидент ако ходиш редовно в планината!!!
когато станеш свидетел си застрашен защото ще ходиш да помагаш пък не знаеш някои друг склон дали ще падне..
със повече качествена екипировка и уменията да я ползваш ще можеш да помагаш на хората около теб
явно не ходиш редовно в планините не ти ли се е случвало на някои преход да трябва да прекосявате лавиноопасни места?
дори и да стоиш по цял ден в планината и да копаеш тестове да следиш времето пак не можеш да кажеш каде ще тръгне лавина и каде не ни само предполагам и правим оценка на риска
като знаеш, че нещо би ти спасило живота но е скъпо дай са да не си го копуваме и да плюем по другите колко са бесрасъдни ... еми извинявай ама аз не си оценявам живота на 1000-1500лв

Запоследно променено от viik : 20-10-2010 в 10:13.
Стари 20-10-2010, 12:18     #31
dimitard
Senior Member

Начално

Абе Пъпеша знае за какво става въпрос, ама чел недочел реши да ни налива морал тука. С морала сме наясно, говорехме за конкретна екипировка тука.
Стари 20-10-2010, 12:44     #32
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отviik Разгледай мнение
Pupesha: добре я ми кажи ти ако беше парашутист или парапланерист щеше ли да летиш без запасен парашут? Щеше ли да си седиш цял сезон във вкъщи ако се случи кофти година? Какво правиме ако си съботно-неделян скиор? в случая запасния парашут тук е : пипс, сонда, лопата, абс-раница, авалунг

и въпроса не е дали ами кога - няма начин да не станеш свидетел или учасник в лавиннен инцидент ако ходиш редовно в планината!!!
когато станеш свидетел си застрашен защото ще ходиш да помагаш пък не знаеш някои друг склон дали ще падне..
със повече качествена екипировка и уменията да я ползваш ще можеш да помагаш на хората около теб
явно не ходиш редовно в планините не ти ли се е случвало на някои преход да трябва да прекосявате лавиноопасни места?
дори и да стоиш по цял ден в планината и да копаеш тестове да следиш времето пак не можеш да кажеш каде ще тръгне лавина и каде не ни само предполагам и правим оценка на риска
като знаеш, че нещо би ти спасило живота но е скъпо дай са да не си го копуваме и да плюем по другите колко са бесрасъдни ... еми извинявай ама аз не си оценявам живота на 1000-1500лв
Вик малко прекаляваш с тези крайни изказвания, че видиш ли без АБС ще се изтрепем и сме глупаци и не знаем какво правим. Съгласен съм с Пъпеша, че най-добрата защита от лавини са знанията и обективното преценяване на рисковете, тоест лавинни тестове, наблюдения, запознаване с локалните снежни условия и развитието им през сезона, избор на безопасен маршрут за качване и спускане и други такива мисловни упражнения. Ако човек не овладее тези умения, каквито и оборудвания да си накичи по него, няма спасение. Нека не развивам теоретични сценарии за спускане на разни склонове в България, където АБС-а няма да ти помогне ако се набуташ там в неподходящия момент..
Наивно е някой да си мисли, че като е с АБС и вече няма проблеми с лавините, недейте създава такава иклюзия сред хората, които тепърва навлизат в тези спортове.
( иначе да, аз ако имах излишни 1500 лв, щях да си купя система, която да отговаря на нуждите ми, към момента ги нямам, за тези пари ще карам ски цяла зима, постарому, с много гледане, внимаване и копане на тестове, като ми падне една камара пари на главата, може и да си купя АБС)
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 20-10-2010, 13:08     #33
viik
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
Вик малко прекаляваш с тези крайни изказвания, че видиш ли без АБС ще се изтрепем и сме глупаци и не знаем какво правим. Съгласен съм с Пъпеша, че най-добрата защита от лавини са знанията и обективното преценяване на рисковете, тоест лавинни тестове, наблюдения, запознаване с локалните снежни условия и развитието им през сезона, избор на безопасен маршрут за качване и спускане и други такива мисловни упражнения. Ако човек не овладее тези умения, каквито и оборудвания да си накичи по него, няма спасение. Нека не развивам теоретични сценарии за спускане на разни склонове в България, където АБС-а няма да ти помогне ако се набуташ там в неподходящия момент..
Наивно е някой да си мисли, че като е с АБС и вече няма проблеми с лавините, недейте създава такава иклюзия сред хората, които тепърва навлизат в тези спортове.
( иначе да, аз ако имах излишни 1500 лв, щях да си купя система, която да отговаря на нуждите ми, към момента ги нямам, за тези пари ще карам ски цяла зима, постарому, с много гледане, внимаване и копане на тестове, като ми падне една камара пари на главата, може и да си купя АБС)
вобще не искам да създавам впечатление, че абс-а спасява от всичко просто правя сравнение, че е по добре с него от колкото без него просто искамд а кажа,че по добре с по кофти грейка и ски но с АБС или авалунг все пак в нета за авалунг-а има оферти за по 100$=140лв + доставка ХХ

примерно аз съм с по кофти яке и грейка от теб със ски второ качество от пазарчето който не отстъпват на твойте но просто съм събрал за да взема абс..

и митак не обръщай въпроса че е само в парите.. що не караш с авалунг като е само 100$?

Запоследно променено от viik : 20-10-2010 в 13:15.
Стари 20-10-2010, 13:15     #34
Mitko
Señor Member

Начално

Цитат:
вобще не искам да създавам впечатление, че абс-а спасява от всичко просто правя сравнение, че е по добре с него от колкото без него просто искамд а кажа,че по добре с по кофти грейка и ски но с АБС или авалунг все пак в нета за авалунг-а има оферти за по 100$=140лв + доставка ХХ

примерно аз съм с по кофти яке и грейка от теб със ски второ качество от пазарчето който не отстъпват на твойте но просто съм събрал за да взема абс..
ок, съгласен съм, направил си такава аритметика и си преценил че АБС-а ти е по-важен от качествена грейка/ски. Аз предпочитам да съм сух и да карам с хубави ски, а като видя че някъде 'не става' заради лавинна опасност, просто не ходя там .. и така..
За авалунга не мога да ти отговоря конкретно, някак си мисълта че ще съм 'готов' да дишам 30 минути, затрупан в лавина не ме радва, предпочитам изобщо да не попадам в лавина. Но да, прав си - по-добре с него, октолкото без него. Аз обаче със същата сила мога да те питам що караш с кофти яке и грейка, знам къде ходиш зимата по Пирин, на тези места едно замръзване е много по-сериозен проблем от някоя теоретична лавина по склон дето може и да не пуснеш? Но да, отклонявам се вече в други посоки..

Запоследно променено от Mitko : 20-10-2010 в 13:19.
Стари 20-10-2010, 14:08     #35
viik
Senior Member

Начално

настоявам за максимална защита от лавини поради няколко фактора:

-Много станахме.. много хора почнаха да карат дори и да направиш всичко перфектно пак може да попаднеш в лавина примерно някой над теб да ти я бутне... миналата година се разминах на 30мин с най-голямата лавина която съм виждал през живота си!!! и то от безобидна разходка до х.Вихрен

-Какво мислиш за инцидента на вихрен дали щеше да е жив човека, чист късмет?
-Ами инцидента на връх Мусала, чист късмет че е имал приятел които знае какво прави!!! и пак е извадил късмет пак го е намерил на косъм како щеше да стане ако беше се забавил 30 сек...
-На Малиовица виждаш какво става панти се доста... много са безопасни маршрутите там

-На Малиовица виждаш какво става панти се доста има доста алпинисти и туристи... какво правиш като има доста хора в района?
-Как ще прецениш обстановката като си стоял 5 дни в софия и си гледал сноу-форкаста, дали събота сутринта ще ти е ясно на ЦПШ-то какво е горе?
-Ще питаш някой за обстановката ама тва си е много относително...
-Колко фатални инцидента имаме всяка година, близките на тези хора биха дали хиляди пъти по толкова колкото е пълната екипировка само за 1% повече шанс..
-Тази година също ще има инциденти въпроса е хората да знаят какво правят
-Аз съм сигурен че хората с който караме няма да успеят на време да те изкопаят ако стане нещо, те ония с хеликоптерите по аляка не успяват пък ние ..
-Можеш да се набуташ в лавина дори и при перфектни условия... ако ще горе на теста да минеш с багер пак може средата на склона някоя издътина или вдлъбнатина само да чака.. или просто някъв дроп или скок да активира някво натрупване не ми казваи, че имаш винаги правилна преценка
Стари 20-10-2010, 14:32     #36
Mitko
Señor Member

Начално

Цитат:
настоявам за максимална защита от лавини поради няколко фактора:

-Много станахме.. много хора почнаха да карат дори и да направиш всичко перфектно пак може да попаднеш в лавина примерно някой над теб да ти я бутне... миналата година се разминах на 30мин с най-голямата лавина която съм виждал през живота си!!! и то от безобидна разходка до х.Вихрен

-Какво мислиш за инцидента на вихрен дали щеше да е жив човека, чист късмет?
-Ами инцидента на връх Мусала, чист късмет че е имал приятел които знае какво прави!!! и пак е извадил късмет пак го е намерил на косъм како щеше да стане ако беше се забавил 30 сек...
-На Малиовица виждаш какво става панти се доста... много са безопасни маршрутите там

-На Малиовица виждаш какво става панти се доста има доста алпинисти и туристи... какво правиш като има доста хора в района?
-Как ще прецениш обстановката като си стоял 5 дни в софия и си гледал сноу-форкаста, дали събота сутринта ще ти е ясно на ЦПШ-то какво е горе?
-Ще питаш някой за обстановката ама тва си е много относително...
-Колко фатални инцидента имаме всяка година, близките на тези хора биха дали хиляди пъти по толкова колкото е пълната екипировка само за 1% повече шанс..
-Тази година също ще има инциденти въпроса е хората да знаят какво правят
-Аз съм сигурен че хората с който караме няма да успеят на време да те изкопаят ако стане нещо, те ония с хеликоптерите по аляка не успяват пък ние ..
-Можеш да се набуташ в лавина дори и при перфектни условия... ако ще горе на теста да минеш с багер пак може средата на склона някоя издътина или вдлъбнатина само да чака.. или просто някъв дроп или скок да активира някво натрупване не ми казваи, че имаш винаги правилна преценка
съгласен с почти всичко, освен за 'късмета' при спасяването на приятел, там основно е тренировки, тренировки, и пак тренировки ( цитирам Багера ако не се лъжа). Лавинния курс с ПСС миналия януари беше може би най-добрата такава тренировка, която някога сме правили. Който беше там, знае колко търчахме, копахме и сондирахме..Ще пусна една анкета във форума януари да видим кой колко тренировки с пипсове и копаене е правил в началото на този сезон..
За условията на Мальовица и другите често посещавани места, решението е едно - системно копаене на прифили и събиране и обобщаване на данните от специалисти. Момчи инициира такова нещо миналата година, но май не се заехме много сериозно със събирането на такива данни..
За многото хора - имаш предвид Банско нали? Е, там няма спасение, винаги ще има 10 души, каращи някъде отгоре по улеите
Стари 20-10-2010, 14:57     #37
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Цялата тема се изроди яко. Спора прерасна в това, за и против АБС системите, авалунгите и пипс-овете.
Мисля, че няма човек от този форум, който да твърди противното. В началото малко разпространени бяха ПИПС-овете заради цената предимно, а не защото на някой не му трябва или е ненужен. Сега същото е и с АБС раниците. Всеки знае, че са необходими и дават шанс. Но в БГ за сега цената спира масовото им разпространение. След година или 2 вече ще има масово и раници с АБС. Преди 5 г пипс-овете в асоциацията се брояха на пръсти, сега всеки има. Така ще е и с АБС системите. А до тогава, всеки ще кара с главата си предимно. А като се сдобие с АБС, пак ще кара с главата си.
Извода какъв е? Ако нямаш глава, не се завирай, където не ти е работата.
Освен ако не си Чък Норис, защото само Чък Норис може да спре лавина.

Запоследно променено от Ники : 20-10-2010 в 15:00.
Ники Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 20-10-2010, 15:03     #38
Mitko
Señor Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Цялата тема се изроди яко. Спора прерасна в това, за и против АБС системите, авалунгите и пипс-овете.
Мисля, че няма човек от този форум, който да твърди противното. В началото малко разпространени бяха ПИПС-овете заради цената предимно, а не защото на някой не му трябва или е ненужен. Сега същото е и с АБС раниците. Всеки знае, че са необходими и дават шанс. Но в БГ за сега цената спира масовото им разпространение. След година или 2 вече ще има масово и раници с АБС. Преди 5 г пипс-овете в асоциацията се брояха на пръсти, сега всеки има. Така ще е и с АБС системите. А до тогава, всеки ще кара с главата си предимно. А като се сдобие с АБС, пак ще кара с главата си.
Извода какъв е? Ако нямаш глава, не се завирай, където не ти е работата.
Освен ако не си Чък Норис, защото само Чък Норис може да спре лавина.
Стари 20-10-2010, 15:21     #39
viik
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
съгласен с почти всичко, освен за 'късмета' при спасяването на приятел, там основно е тренировки, тренировки, и пак тренировки ( цитирам Багера ако не се лъжа). Лавинния курс с ПСС миналия януари беше може би най-добрата такава тренировка, която някога сме правили. Който беше там, знае колко търчахме, копахме и сондирахме..Ще пусна една анкета във форума януари да видим кой колко тренировки с пипсове и копаене е правил в началото на този сезон..
За условията на Мальовица и другите често посещавани места, решението е едно - системно копаене на прифили и събиране и обобщаване на данните от специалисти. Момчи инициира такова нещо миналата година, но май не се заехме много сериозно със събирането на такива данни..
За многото хора - имаш предвид Банско нали? Е, там няма спасение, винаги ще има 10 души, каращи някъде отгоре по улеите
тренировки ама аз не тренирам редовно.. пък и знаем че като цяло читателите на този форум не тренират редовно с малки изключения, дори и багера сега не тренира щото ще става спеедридер и треа да тренира ама друго че да може да да се изрезва докато другите си стоят на земята

Запоследно променено от viik : 20-10-2010 в 18:23.
Стари 21-10-2010, 14:17     #40
Mitko
Señor Member

Начално

Цитат:
и митак не обръщай въпроса че е само в парите.. що не караш с авалунг като е само 100$?
хмм
http://www.telemarktips.com/TeleNews42.html
ако някой му попадне евтина оферта за avalung да си каже..
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 12:57.