Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 22-01-2007, 10:25     #101
Velio
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2005
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Originally posted by Ники@Jan 21 2007, 06:38 PM
Скоро и Ники танера ще пише в тазитема...от днес
Вельо, а с тебе какво става?
Ами болката отминава и след 1-2 седмици почвам да ходя на фитнес да укрепвам гръбните муШкули
Velio Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-01-2007, 10:31     #102
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Цитат:
Originally posted by Velio+Jan 22 2007, 10:25 AM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Velio @ Jan 22 2007, 10:25 AM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Ники@Jan 21 2007, 06:38 PM
Скоро и Ники танера ще пише в тазитема...от днес
Вельо, а с тебе какво става?
Ами болката отминава и след 1-2 седмици почвам да ходя на фитнес да укрепвам гръбните муШкули [/b][/quote]
Само не мога да разбера защо всички чакате да се обърне колата, за да вземете мерки? Чакате да стане травма и да почнете с фитнеса? Ей го и Ники, около коляното му нямаше грам мускул. Само кожа и кокалак. Е какво да го държи коляното? Само с ходене разберете не става. Краката на човека са предвидени да ходят. Колко и да ходите, не можете да ги натоварите пълноценно. Само извършвайки неспицифични за тях дейности ще ги укрепите. Ама мисля да спра до тука, че сега ще налазят хейтърите П.с. Митко за това се възстановява толкова добре и бързо, защото от самото начало натоварва крака. Но разбира се това са глупости и трябва да бъде забранено.
Вельо ако имаш нужда от помощ или съвет знаеш как да ме намериш
Стари 22-01-2007, 10:36     #103
Velio
Senior Member

Начално

Цитат:
Originally posted by Ники@Jan 22 2007, 10:31 AM
Вельо ако имаш нужда от помощ или съвет знаеш как да ме намериш
като имам повече време, ще те питам няколко неща на кю-то
Иначе си прав - чакаме първо да се обърне каруцата, сам се убедих в това
Стари 22-01-2007, 22:53     #104
SHMIT
келеме

Дата на присъединяване: May 2006
Начално

Като пуснах тази тема мислех, че ще се оплача( щото бях много сдухан), вие ще ми съчувствате с два-три поста и готово. А гледайте какво стана, яко набъбва. Днес се обадих на Боби Дачков който също са го резнали от скъсани връзки миналата седмица (чувства се добре). Абе много народ се пречука тази година. Много травми, а сняг още няма?
Танер, звънни един телефон, ако мога да помогна с някаква информация, за ЯМР, доктори и т.н.
Стари 22-01-2007, 23:11     #105
Royal Army member
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2005
Начално

eto me i mene...i za mene edno lqvo ako obi4ate...ami kaji si telefona i da ti se obadq ytre sytrinta...az hodih v okrujna i vuv voenna...v okrujna me snimaha.tam mi kazaha 4e ni6to mi nqmalo.vuv voenna 4e bilo raztegleno li ysykano li...nai-golqmata bolka mi e ot vutre6nata strana na kolqnoto ama po otpred...ve4e moga da stupvam na kraku.moga da go i svivam kato si pomagam s ruce.ina4e samostoqtelno ne moga da go izpravq ili da go sviq pove4e ot 5-10 santima ot max izpunato polojenie koeto moga da dokaram.nastrani ne moga a go vurtq.boli.i v dvete bolnici kazaha 4e ne bilo skusano ni6to i ne iskat da mi se napravi qmr...
&quot;I do! I do!&quot;
&quot;Then hurt me.&quot;

Ride Hard, Ride Free ...
Royal Army member Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 23-01-2007, 17:04     #106
SHMIT
келеме

Начално

Цитат:
Originally posted by Royal Army member@Jan 22 2007, 11:11 PM
eto me i mene...i za mene edno lqvo ako obi4ate...ami kaji si telefona i da ti se obadq ytre sytrinta...az hodih v okrujna i vuv voenna...v okrujna me snimaha.tam mi kazaha 4e ni6to mi nqmalo.vuv voenna 4e bilo raztegleno li ysykano li...nai-golqmata bolka mi e ot vutre6nata strana na kolqnoto ama po otpred...ve4e moga da stupvam na kraku.moga da go i svivam kato si pomagam s ruce.ina4e samostoqtelno ne moga da go izpravq ili da go sviq pove4e ot 5-10 santima ot max izpunato polojenie koeto moga da dokaram.nastrani ne moga a go vurtq.boli.i v dvete bolnici kazaha 4e ne bilo skusano ni6to i ne iskat da mi se napravi qmr...
Положението ти ми е много познато. И на мене ми казваха, че ми няма нищо, но за доктори които не са по тази част щом не е счупено значи си ОК.Ако ще седиш цял живот зад бюро, наистина нищо ти няма, но ако смяташ да караш ски и да спортуваш по-добре вземи мерки. Иначе не става. Аз се мъчих 3години така , ама не си е работа. Звънни и ще те свържа със спортен лекар.
тел ми е 0888 08 68 47
Стари 24-01-2007, 15:20     #107
Miro
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2006
Начално

здрасти,

това много ми прилича на мойто положение. Трябва да те види спортен лекар, както Шмит ти писа. Не отлагай, по добре иди се консултирай.

Колкото до Военна, заради докторите там не се оперирах близо 7 месеца, и после имаше фърляне на чоп ша го бъде ли карането тая година или нема. Няма да те снимат там, мен с връзки (шефа на спешната травматология ми е приятел) не ме снимаха, нищо ти няма, викат, и тва е.

Успех

Miro Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-01-2007, 14:02     #108
SHMIT
келеме

Начално

Имам огромното удоволствие да Ви съобщя, че днес рехабилитаторката ми каза, че от средата на март ще мога да карам полечка като си слагам шарнирна шина
Може да се наложи да ме поизчаквате малко но важното е, че не пропускам целия сезон а само месец и половина.

P.S. Special thank's to the weather.
Стари 26-01-2007, 14:22     #109
Velio
Senior Member

Начално

Цитат:
Originally posted by SHMIT@Jan 26 2007, 02:02 PM
Имам огромното удоволствие да Ви съобщя, че днес рехабилитаторката ми каза, че от средата на март ще мога да карам полечка като си слагам шарнирна шина
Може да се наложи да ме поизчаквате малко но важното е, че не пропускам целия сезон а само месец и половина.

P.S. Special thank's to the weather.
Ха честито :chrs: :claps:
Стари 28-01-2007, 17:36     #110
sportis4eto
Junior Member

Дата на присъединяване: Jan 2007
Начално

shmit не е ли много рано колко месеца са минали от операцията дори и с шина ми се струва прекалено рано
sportis4eto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-01-2007, 18:26     #111
SHMIT
келеме

Начално

Цитат:
Originally posted by sportis4eto@Jan 28 2007, 05:36 PM
shmit не е ли много рано колко месеца са минали от операцията дори и с шина ми се струва прекалено рано
Никога не е рано да се качиш на ски
Сега сериозно, средата на март ще станат 4месеца. Щом ми разрешават няма да споря я.
Стари 29-01-2007, 10:35     #112
Къртач
Филти Мадафака

Дата на присъединяване: Oct 2002
Начално

Ето кой ще викне по :chrs: утре вечер

в "Whitebox-а" за сезон 11/12
Къртач Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-01-2007, 17:32     #113
delyo
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на delyo
Начално

Аз като си контузих коляното ми казаха да ходя да карам след 2 седмици. После че пропуснах и следващия сезон е друг въпрос...
А и помисли си дали рискът да се върнеш на изходно положение е оправдан.

(Абе не знам за каква наколенка става въпрос. То по лека пистичка е по-леко от вкъщи да си стоиш. Все пак кефа от лека пистичка е почти същия като просто да се качиш в планината.)

Моята нова наколенка е голяма сила! През седмицата ходих на плуване и крака ми стоеше леко халтав. В събота обаче като го стегнах яката и карах на Мальовица все едно нищо ми няма, а и сега добре го чувствам.
delyo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-02-2007, 18:19     #114
SHMIT
келеме

Начално

Тодей , два месеца и половина след операцията, изпробвах новото коляно
И мога да отбележа, че съм изключително доволен Много добро качество.
Попантих с Изкукалия и един негов френд почти до черни връх. След което се пуснах до Алеко. То аз само пантих, те ходиха щото Владо си беше забравил коланите
Та това е може би едно от на-ранните качвания на ски след подобна операция Възможно е и да е нов световен рекорд, но нямам информация за предишни подобни постижения.
После, окрилен от постижението реших да поскачам на рейла. Но като видях че има катаджии, се отказах за да не ме спрат за превишена скорост

Стари 12-02-2007, 10:53     #115
lili
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2007
Начално

Здравейте всички!
Аз съм нова във форума Но имам преблем и като се поривх в нета попаднах на вас и ми харесахте! Иначе съм уж скиорка, ама тази зима тъкмо се канех да отидем да покараме на Пампорово и вчера си изпращях връзките на коляното! и то най-банално, като играх с дъщеря ми федербал!Та сега се чудя какво да правя-всъшност ими опасения че съм разтегнала или скъсала странични вътрешни връзки!А преди 4 години ги бях накъсала здравата-и предни кърстни и странични, но се бях оправила и карах!В момента мога да вървя, но ме наболява крака!Кажете, моля ви хора, какво да правя?!?!Кажете някакво мазило или хапове за проблема?!
lili Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 12-02-2007, 12:18     #116
SHMIT
келеме

Начално

Цитат:
Originally posted by lili@Feb 12 2007, 10:53 AM
Здравейте всички!
Аз съм нова във форума Но имам преблем и като се поривх в нета попаднах на вас и ми харесахте! Иначе съм уж скиорка, ама тази зима тъкмо се канех да отидем да покараме на Пампорово и вчера си изпращях връзките на коляното! и то най-банално, като играх с дъщеря ми федербал!Та сега се чудя какво да правя-всъшност ими опасения че съм разтегнала или скъсала странични вътрешни връзки!А преди 4 години ги бях накъсала здравата-и предни кърстни и странични, но се бях оправила и карах!В момента мога да вървя, но ме наболява крака!Кажете, моля ви хора, какво да правя?!?!Кажете някакво мазило или хапове за проблема?!
Прочети темата. Всичко си пише
Стари 14-02-2007, 13:31     #117
stefansmail
Member

Дата на присъединяване: Jan 2006
Начално

Здравейте
миналата седмица карах на мальовица и както се досещате се приземих много лошо.Един от спасителите ме прегледа на бързо завъртя ми крака на ляво на дясно и каза нищо ти няма утре си с мене на пистата.На другия ден коляното ми беше доста отекло и не ми се мислеше за писта на по другия си тръгнах като едвам си стъпвах на крака(между другото още съм така).Аз съм от Бургас и още като се върнах ходих на лекар , правиха ми артроскопия или там както се казваше (мега неприятно изживяване) и установиха че имам скъсани кръстна и странична връзка и трябвало да се прави пластика , вземало се сухожилие от другаде и се замениала връзката.Тъй като в нашата болница не правели такива операции ме изпращат в Плевен. Там бил един от най големите специалисти в тази област. Някой ако има информация за там моля да ми пише.
Благодарско предварително :help:
stefansmail Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-02-2007, 15:34     #118
Miro
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2006
Начално

Цитат:
Originally posted by stefansmail@Feb 14 2007, 01:31 PM
Здравейте
миналата седмица карах на мальовица и както се досещате се приземих много лошо.Един от спасителите ме прегледа на бързо завъртя ми крака на ляво на дясно и каза нищо ти няма утре си с мене на пистата.На другия ден коляното ми беше доста отекло и не ми се мислеше за писта на по другия си тръгнах като едвам си стъпвах на крака(между другото още съм така).Аз съм от Бургас и още като се върнах ходих на лекар , правиха ми артроскопия или там както се казваше (мега неприятно изживяване) и установиха че имам скъсани кръстна и странична връзка и трябвало да се прави пластика , вземало се сухожилие от другаде и се замениала връзката.Тъй като в нашата болница не правели такива операции ме изпращат в Плевен. Там бил един от най големите специалисти в тази област. Някой ако има информация за там моля да ми пише.
Благодарско предварително :help:
За Плевен- никва идея. Съжалявам.

Miro Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-02-2007, 17:15     #119
BORKO
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2006
Начално

За Плевен и аз съм чувал добри неща , като че ли Люсака го оперираха там
BORKO Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-02-2007, 14:35     #120
stefansmail
Member

Дата на присъединяване: Jan 2006
Начално

Здравейте отново,
някой може ли да ми каже как мога да се свържа с д-р Хубенов.
Благодаря предварително.
stefansmail Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Tags
докторе защо, рехабилитация, коляно, операция, скъсани връзки

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 19:31.