Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 25-01-2008, 00:10     #1
panchophoto
Junior Member

Дата на присъединяване: Jan 2008
Начално

Купих си страшни обувки - Nordica Supercharger. Като цяло много добре ми стават и не създават проблеми, каквито съм имал с други обувки преди това, но са адски тесни в петите (за съжаление го установих чак на пистата). Доста болезнено е да се ходи с тях... :hammer: Та мисълта ми е - няма ли начин да се направи нещо и да разширя петата?
Сега както е, като махна вътрешния чорап, и петата ми ляга почти плътно вътре. Чета насам-натам за термо деформиране на чорапи и черупки, но никъде не намирам по-конкретна информация. HELP
panchophoto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2008, 11:41     #2
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

като махнеш вътрешния 'чорап' петата ти влиза плътно в черупката? А без него какво , крака ти влиза, но ти стяга странично на петите, или отзад ли къде?
Най-добрия вариант е да върнеш обувките в магазина и да си вземеш други по-удобни и широки, ако не си ги купил много отдавна и не си ги амортизирал при каране, магазина е здължен да си вземе стоката обратно.. И прочети внимателно тука във форума съвети как да пробваш ски обувка така, че да си сигурен , че ти става, имаше много теми по въпроса..
Друг вариант е да ти направят термо фит на вътрешния чорап, това става в магазините на Нордика където имат нагревателя-сешуар за това.. нормално е всеки продавач на такиав обувки да предлага и термо фит, но знам ли..
Третия вариант е най-драстичен - да ти променят черупката на обувката индивидуално по крака ти, boot fitting.. това не знам дали ма къде да се направи в България обаче, аз преди 2 години не намерих. Някой наскоро беше споменал , че XTM магазина правели такъв буут фитинг..?
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2008, 11:56     #3
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

ХТМ, правят бут фитинг само на Ланге, закупено от тях!
А и не вярвам, някой вносител да ти смени обувките, ако си ги карал дори веднъж.
На мен СЛС не ми ги смениха с мотива, че съм ги карал.....май ще преосмисля поведението си спрямо тях
Стари 25-01-2008, 13:14     #4
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

е нали има права на потребителя, законов срок, вкойто можеш да върнеш стоката, ако не си доволен от нея и тн?
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2008, 13:26     #5
Naso
I'm a member

Дата на присъединяване: Oct 2005
Начално

По-добре е да си купиш тесни обувки и да ти ги разширят отколкото широки и нищо да не можеш да направиш.

Bootfitinga не е нищо драстично. Просто трябва да намериш някой да ти го направи. Питай магазина, от който си си купил Нордиката.
XTM наистина раздуват само Lange, но не пречи да ги попиташ дали все пак не могат да направят нещо.
В краен случай отиваш да караш една седмица в Австрия и там ще ти ги настроят перфектно.
Naso Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2008, 13:46     #6
Version 7.0
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2006
Начално

Алпин Спорт май също има печка за термофит.
Стари 25-01-2008, 13:47     #7
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Цитат:
Originally posted by Mitko@Jan 25 2008, 01:14 PM
е нали има права на потребителя, законов срок, вкойто можеш да върнеш стоката, ако не си доволен от нея и тн?
Всеки ден се сблъсквам с тази комисия......освен да ми го държат да не падне, друго не могат да направят.....даже по-зле.

Питано е в ХТМ. Само за Ланге-купено от тях!

Цитат:
Алпин Спорт май също има печка за термофит.
Термофита и бут фитинга са коренно различни неща
Стари 25-01-2008, 14:08     #8
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

Цитат:
Originally posted by Mitko@Jan 25 2008, 01:14 PM
мда ... 3 дни без причини, просто отиваш с бележката и стоката и казваш вземете си я ... в други страни (например франция) е 30 дни...
иначе ако има несъответствия в стоката (не е както трябва да е) .... например ... на 10-тото каране откриваш че един от щраймерите никога не го е имало (хипотетично и преувеличено де) ... тогава срока е 2 години ... при това независимо дали производителя е "дал гаранция" или не е .... това е закона .... т.е. ако е дал гаранция 6 месеца ... всъщност тя си е 24 месеца по закон ...
korlitz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-02-2008, 11:14     #9
mi11er
наХазматизиран

Дата на присъединяване: Jun 2005
Начално

Значи boot fitting-а засега не съществува като опция у нас ли? силно се нуждая от подобна намеса за чепиците ми тъй като за съжаление имам скандално издадени настрани костици/става зад малкия пръст на крака и там винаги ме обиват обувките освен ако не са ми големи като номер.
Ако някой знае за боотфитване някъде у БГ моля да сподели
mi11er Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-02-2008, 12:26     #10
Къртач
Филти Мадафака

Дата на присъединяване: Oct 2002
Начално

И Скарпата ли теснее бре

в "Whitebox-а" за сезон 11/12
Къртач Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-02-2008, 12:30     #11
mi11er
наХазматизиран

Начално

E Scarpa и Dynafit не съм пробвал... разбрах че те са най-широки отпред, но реших да рискувам с по-евтините Crispi Diablo. Те доколкото разбрах са средна хубост по отношение на хората с много широк крак. Естествено болката се появява чак в края на един ски ден. И сега ме е малко шубе да си продам старите XWave-и, макар че па те са ми доста големшки.
Стари 26-02-2008, 12:33     #12
Къртач
Филти Мадафака

Дата на присъединяване: Oct 2002
Начално

Криспито да, обърках се

в "Whitebox-а" за сезон 11/12
Къртач Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-02-2008, 12:37     #13
mi11er
наХазматизиран

Начално

Еми надявам се че лека полека ще се пооправят нещата ... абе знам ли в началото на деня не ме убиват и са ми доста удобни. Сигурно ако имах нормален крак щях много да си обичам новата придобивка.
Стари 26-02-2008, 12:51     #14
Ники
Екстремен лифтар

Начално

За сега в БГ няма бутфитинг. В ХТМ правят нещо подобно, но само за обувки закупени от тях. Планират(до колкото разбрах) да вкарват техника за такова нещо, но за сега няма.
Стари 26-02-2008, 12:57     #15
Patzo
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2007
Начално

Цитат:
Originally posted by mi11er@Feb 26 2008, 01:30 PM
E Scarpa и Dynafit не съм пробвал... разбрах че те са най-широки отпред, но реших да рискувам с по-евтините Crispi Diablo. Те доколкото разбрах са средна хубост по отношение на хората с много широк крак. Естествено болката се появява чак в края на един ски ден. И сега ме е малко шубе да си продам старите Xwave-и макар че па те са ми доста големшки.
Виж какъв е чорапа на обувката. По принцип трябва да е Thermo-moldable Liner, ама като гледам цената в Алпи може и да е обикновен. Ако е тhermo-moldable си спасен. След изпичане поема съвсем точно формата на крака, по- комфортно нещо аз не съм обувал. Няма нищо общо с termo fit чорапите на алпийските обувки. Печка има Чичанов- внася Наксо. Според мен проблема ти е в чорапа- обикновено черупките с гофрета са доста широки отпред. Пробвай само черупката без чорапа. Ако крака ти не опира в черупката, с изпичане на чорапа ще си решиш проблема. Ако чорапа ти е обикновен можеш да си купиш от Чичанов само termo modable чорап. Пак ще ти струва доста по- малко от нови черупки. А и комфорта е неописуем. Ако ти е тясна черупката мисля, че трудно ще я разшириш именно заради гофретата в частта при пръстите. Аз съм си разширявал черупката на един Atomic в магазина на Динко на Фр. Нансен - той има "някаква" машина. Аз съм доволен, ама им висях на главата през цялото време, щото пича дето бачкаше не беше много в час.
Patzo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-02-2008, 13:05     #16
mi11er
наХазматизиран

Начално

Цитат:
Originally posted by Patzo
Виж какъв е чорапа на обувката. По принцип трябва да е Thermo-moldable Liner, ама като гледам цената в Алпи може и да е обикновен.
Еми как да го позная. В някои Интернет магазини се споменава че Crspi Diablo FR са с термо-обработваем чорап, ама тук от Алпи много ме съмнява. Писах на мейла в сайта, но няма отоговор. На лайнера пише едно "Crispi - enjoy the outdoors" и т'ва е. Другото, което си мисля ThermoFit чохъл от друг чепик (Salomon напр.) да го навра в криспитата.
Стари 26-02-2008, 13:12     #17
Patzo
Senior Member

Начално

На самият чорап трябва да пише. Освен това е доста по-различен на пипане от обикновения чорап. Ако вземаш дргу чорап търси си termo modable, а не termo fit. Пак те съветвам да отидеш при Чичанов- първо ще ти разпознае чорапа какъв е, ще ти обясни /като хората/ разликата между termo modable и termo fit и ще може да ти предложи подходящ /и по мярка/ чорап. Накратко- termo modable чорапа позволява 10 изпичания. При всяко изпичане докато е топъл става като желе, а след като изстине е като излят по крака ти.
Стари 26-02-2008, 13:16     #18
mi11er
наХазматизиран

Начално

... мен ми е ясно 99%, че моят чорап не е Thermo Moldable.
А къде е това 'при Чичанов' че и друг път съм питал ама така и не разбрах?
Стари 26-02-2008, 13:19     #19
bob_beliata
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

За буут фитинга, Радо ми беше казвал че в ски сервиза на Бистришко шосе
имали възмижност да правят.

Но според мен комфортна и сериозна ски обувка е фикция. Или ти е удобна
или е добра за каране. И правиш компромис с едното.
Незнам може и аз да съм имал лош късмет досега.
Стари 26-02-2008, 13:19     #20
Patzo
Senior Member

Начално

Нямам му телефона в момента, но някъде из форума Багера беше публикувал неговата оферта за Наксо и там го имаше изписан. Ако не го намериш пиши на ЛС да го намеря довечера и да ти го пратя.
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 16:15.