Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 18-01-2020, 16:03     #1
velizarsv
Junior Member

Дата на присъединяване: Jan 2013
Smile Помощ при избор на ски+автомати (95-110мм)

Здравейте, дойде ми време за смяна на ски сет-а, и имам нужда от помощ при избора.

В момента карам Rossignol S3, моите са дължина 178см, но колкото и да съм вклюбен в тези ски кантът вече е до толкова изпилен, че базата се нарушава до метал при вясяка щета

Висок съм 176см и тежа около 70кг. Бюджета е около 1000лв за ски + автомати и от сайтовете които зная и предложенията им в момента, съм се насочил към покупка на някой от тези варианти от ekosport.

Старая се да карам предимно фрирайд, но от по-малко екстремния и без да пантя - най-често горите на Рилските, Безбог, Витоша, Банско, клековете и района на Маркуджик 3 и тук там някой улей (ако условията позволяват) евентуално една седмица в годината излизам някъде по Алпите където гоня повече пудра. Както знаем по тези места в БГ все по-рядко имаме възможност да караме на свеж паудър до колене и все по-често в крайна сметка прибягвам до каране под лифт и писта и затова се насочвам отново в underfoot width диапазона от 95-105мм и all mountain насочени ски.

Намирам стила ми на каране агресивен - обичам къси и верижни завои, скачам когато линията позволява и газя бабуни на скорост. Когато обаче няма условия за фрирайд, по пистите обичам да карам на карвинг завои и затова не искам чиста паудър ска. Това което ме влюби в сегашните ми ски беше именно маневреността им в горски терен, лекотата и отличното им поведение както в пудра така и на твърд терен/писта.

Не съм имал възможност да карам други ски от този сегмент и затова изборът в момента ми се вижда труден, нямам впечатления от друго освен дървеното ядро и метал и не разбирам предимствата на различните технологии използвани в сегашните модели. От автомати нищо не разбирам, карам в момента с Look spx 12, ако не се лъжа, брандиран на Rossignol и ме кефи че закопчава без грешка дори когато има сняг по обувките и автомата, това май ми е най-важно.

Приемам разбира се и предложения за други модели ски+автомати, не само от линка който съм предоставил, но моля за предложения директно с линк за покупка или име на магазин в който сте ги видяли, в подходящия за мен размер и в рамките на бюджета ми.

Благодаря предварително!

Запоследно променено от velizarsv : 18-01-2020 в 16:11.
velizarsv Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-01-2020, 16:47     #2
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Линка не се отваря.
Няма да намериш друга ска, която дори малко да се доближава до s3. 😭
В този бюджет, погледни сите на Faction в магазина на scott. bg
Има модели Prodigy 3.0 с талия 104. Не съм я карал, но я хвалят.
Виж и нещо в stormshop от моделите на line.
Отделно в sls бяха вкарали един модел на dynastar menace 98 талия. Аз карам такава и съм във възторг. Точно ска за това което искаш. Лек рокер отпред и отзад.
Автомат какъвто и да ти предложат.
Само гледай във Скот, да не тимпробутата някой рентален туч.
Стари 18-01-2020, 17:53     #3
velizarsv
Junior Member

Начално

Благодаря Ники, ще погледна моделите които спомена, в какъв размер предлагаш за моята височина? При мен линка се зарежда, предлагат се основно моделите Rossignol Sky 7, Nordica Enforcer, Head Kore, Salomon QST, Faction Dictator, Fischer Ranger, Line Supernatural всички са с различни варианти за автомати.
Стари 18-01-2020, 18:36     #4
Valio
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2006
Начално Аз бих си купил Nordica Enforcer 93

Ако бях на твое място щях да взема това:https://www.ekosport.eu/nordica-enforcer-93-grey-black-20-uni-salomon-z12-b100-white-black-19-p по-M00069660.html
Дължина: 177см. и с автомати Salomon Z12!
След ''супер добрите условия'' последните почти зимни сезони това ти гарантира много добро приложение за всичко!
Проучвал съм модела от много време, няма лошо мнение за него!

Запоследно променено от Valio : 18-01-2020 в 18:43.
Valio Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-01-2020, 19:00     #5
velizarsv
Junior Member

Начално

Благодаря Вальо, все пак Nordica Enforcer 100 в размер 185см или дори Enforcer 104 в размер 179см, няма ли да бъде по-добър вариант, не знам дали имат други разлики освен талията и дължината? Колкото и да са зле условията, като падне пудра, няма да имам други ски за да и се накефя Може ли също да поясниш с какво е по-добър този автомат от тиролия атак 11 или маркер 11 tcx?

Запоследно променено от velizarsv : 18-01-2020 в 19:23.
Стари 18-01-2020, 20:22     #6
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Аз не мога да отворя линка. Не знам защо. Може би нещо телефона. И на Вальо също линка не се отваря, но ако става дума за Нордика Енфорсер, то се мятай с 200. Тая ска е велика.
Височина 179 180 според мен ще ти е перфектна. 185 вече ще ти дойде висока за каране около пистата. Това е дължина при твия ръст за отворен склон или ако караш много добре.
Нордика енфорсер 93 или 100. И да дойде пудра с тоя рокер ще ти е перфектна. Още повече, че след 1 час от пудрата вече няма и следа и по широка вече е мъка.
Всичко стана фрирайдер и търси пОдрата и не остава.
Автоматите всички са хубави. Който и да вземеш няма да сбъркаш.
Z12 може да го натегнеш малко повече. Атак а е по нисък и лек, маркера е лек и висок, ама все тая. Нито един не се доближава до look/pivot. Никой.

Запоследно променено от Ники : 18-01-2020 в 20:24.
Ники Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-01-2020, 20:44     #7
velizarsv
Junior Member

Начално

Мерси Ники, да и аз бях загледал именно Nordica Enforcer, ще потърся къде я имат в 177см, тъй като няма 180 от медела. А за автоматите look pivot много по-добри ли са?
Стари 18-01-2020, 21:31     #8
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Тази нордика я има и тука в спорт депо.
А look pivot е най добрия автомат измислян някога.
Стари 18-01-2020, 22:06     #9
velizarsv
Junior Member

Начално

В спортдепо е над 1000лв само ската в Германия за толкова ще ги взема заедно с пайвот 12. Притеснява ме единствено теглото малко на тази Нордика, не са ли малко тежички за къси верижни завои,
не че S3 са особено леки, но в новия rossignol sky май доста са смъкнали от тегло.

Запоследно променено от velizarsv : 18-01-2020 в 22:12.
Стари 19-01-2020, 00:01     #10
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Че ти няма да пантиш, че да гониш тегло.
Тежката ска си е тежка ска.
Стари 19-01-2020, 16:42     #11
velizarsv
Junior Member

Начално

Прав си Ники теглото не би следвало да е фактор, повече се колебая дали сандвича с метал по цялата дължина ще ми даде това игриво поведение извън писта спрямо нещо малко по-леко, гледам Мантра М5 например също ще излезе горе долу същите пари, Line Supernatural.. толкова избор има и всички ги хвалят за всичко, че не мога да преценя кое ще ми пасне най-много на карането.
Стари 20-01-2020, 08:28     #12
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Коя е твоята ска можеш само ти да разбереш коя е.
Вариантите са два. Единия е да пробваш на тестове или от приятели, другия е да купуваш, и като не ти хареса, продаваш и следващите. Ама излиза дебело. :-)
Стари 20-01-2020, 16:13     #13
bo//gan
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2013
Начално

на твое място бих изчакал с покупката още някой друг ден,
след испото-в мюнхен в края на януари цените на ските падат малко

'западняците' купуват доста преди феврураските ваканции,
така че и след тази психоза към средата на февруари, ще има още някое евраки на долу
тъкмо ще имаш време да помислиш на какво да се спреш

във форума има хора със сериозни 'емоционални връзки' с ес-тройката (освен Ники), които биха могли също да ти кажат коя от съвременните ски се доближава до тях
bo//gan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 20-01-2020, 17:08     #14
velizarsv
Junior Member

Начално

Мерси bo//gan, тъкмо взех заплата и щях да поръчвам май в крайна сметка този сет и попаднах на коментара ти и ме разколеба малко Мога да изчакам спокойно до Февруари, но от друга страна пък си мисля да не изчерпат количествата, цената ми влиза тъкмо в бюджета и от толкова четене на ревюта в блистера пак се спрях на енфорсър 100 май.. А този look pivot 12 AW не мога да разбера каква му е ширината на стоперите.. да не дойде тесен?

Запоследно променено от velizarsv : 20-01-2020 в 19:42.
Стари 20-01-2020, 20:34     #15
Ники
Екстремен лифтар

Начално

О да. Ще стане брутално.
Но не мога да видя ширината на стоперите.
Имай предвид, че пивота няма отделно стопери.
Я дай линк само за автомата.
Стари 20-01-2020, 21:38     #16
velizarsv
Junior Member

Начално

Това е автомата, но не са написали ширината на стопера. Иначе гледам, че модела върви с 95 и 115мм, а аз 95 няма как да събера.. Сега им пратих мейл на сайта да кажат.

Запоследно променено от velizarsv : 20-01-2020 в 21:42.
Стари 21-01-2020, 08:17     #17
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Мда, трябва ти 115 стопер. Малко широко ще дойде, ама по-добре широко, отколкото да не влезе. 95 няма шанс да стане на 100 талия. Аз съм с 95 и със зор влиза на 98. Ще трябва бая напъване и не е оферта.
Стари 21-01-2020, 09:34     #18
velizarsv
Junior Member

Начално

Ники, а какво е мнението ти за Enforcer Free 104 спрямо Enforcer 100? Изглежда имат разлика в твърдоста на флекса и конструкцията освен в размерите, имаш ли някакво впечатление от тях?
Стари 21-01-2020, 09:45     #19
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Карал съм само Енфорсер 93. Никакви наблюдения нямам в/у другите.
Би трябвало 104 да е с по-голям рокер отзад. Аз бих взел 104 принципно. Така ще имам ска ставаща за всичко. Защото 100 е хубава за всичко, но не е перфектна никъде. Докато поне 104 в мек сняг ще е по-добре. Знам ли. С тая липса на сняг...
Стари 22-01-2020, 11:25     #20
velizarsv
Junior Member

Начално

Дам, четейки още ревюта все повече се насочвам към Enforcer Free 104, като по-маневрен заради задния рокер, който реално е почти туин тип. В същото време си намерих Pivot 14 DUAL WRT 2017/2018г. от Фрнация. Има ли някаква разлика със сегашните модели или да се възползвам от добрата цена?
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 03:26.