Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Общи дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 31-08-2006, 09:32     #21
danvan
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на danvan
Начално

Само трябва да си го купя първо После че :readbook2: и ще тренирам, мисля че двора ми е достатъчен за целта.
danvan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-08-2006, 09:38     #22
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

Цитат:
Originally posted by danvan@Aug 31 2006, 08:32 AM
Само трябва да си го купя първо После че :readbook2: и ще тренирам, мисля че двора ми е достатъчен за целта.
колко ти е двора бе 100х100 метра?

за тренировка ти трябват два нали знаеш? с един можеш само да :hammer:
korlitz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-08-2006, 09:43     #23
f2f
ските са скъп спорт!

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

най-добър ефект при тренировките се постига, ако закараш жената да рине дупка в някой от съседните дворове (100 метра радиус стигат: колкото е по един склон надолу, средно). през това време е добре да направиш 100 коремни преси и 50 лицеви опори, ако имаш въже скачай с него да умориш краката. после се наяж жестоко с една салата да симулираш умората от това че си катерил/карал досега, а след това удари 3 големи ракии една след друга за да симулираш замайването от височината.

и ако мислиш че се шегувам, ще те посъветвам да походиш 1км в половин-метров сняг идната зима. и да отмериш колко време ще ти отнеме, дори и на равно.

за жалост търсенето с пипс е в 50-те процента просто търсене на труп, независимо колко добри са търсачите това е част от играта просто.
f2f Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-08-2006, 09:48     #24
korlitz
Senior Member

Начално

Цитат:
Originally posted by f2f@Aug 31 2006, 08:43 AM
най-добър ефект при тренировките се постига, ако закараш жената да рине дупка в някой от съседните дворове (100 метра радиус стигат: колкото е по един склон надолу, средно). през това време е добре да направиш 100 коремни преси и 50 лицеви опори, ако имаш въже скачай с него да умориш краката. после се наяж жестоко с една салата да симулираш умората от това че си катерил/карал досега, а след това удари 3 големи ракии една след друга за да симулираш замайването от височината.

и ако мислиш че се шегувам, ще те посъветвам да походиш 1км в половин-метров сняг идната зима. и да отмериш колко време ще ти отнеме, дори и на равно.

за жалост търсенето с пипс е в 50-те процента просто търсене на труп, независимо колко добри са търсачите това е част от играта просто.
може и 15 минути скачане с батут преди лицевите опори :stars:
Стари 31-08-2006, 09:52     #25
f2f
ските са скъп спорт!

Начално

добре де, не ми вярваш. на лавинния курс обясниха ли ви колко безумно различни са търсенията за тренировка срещу търсенията "когато лайната ударят вентилатора"? адреналина, липсата на време, мисълта, че твой приятел е заровен, тежкия сняг на огромни буци пред теб, това, че някой ончо зад теб е забравил да си сложи пипса на приемане и ти се бъркаш с неговия сигнал, това, че всички търчат във всяка посока без да имат каквато и да е синхронизация.

нашия инструктор го опреличаваше на предродилни мъки, когато си попаднал в задръстване. само с тази разлика, че родилката вече може да е умряла.
Стари 31-08-2006, 09:55     #26
korlitz
Senior Member

Начално

Цитат:
Originally posted by f2f@Aug 31 2006, 08:52 AM
добре де, не ми вярваш. на лавинния курс обясниха ли ви колко безумно различни са търсенията за тренировка срещу търсенията "когато лайната ударят вентилатора"? адреналина, липсата на време, мисълта, че твой приятел е заровен, тежкия сняг на огромни буци пред теб, това, че някой ончо зад теб е забравил да си сложи пипса на приемане и ти се бъркаш с неговия сигнал, това, че всички търчат във всяка посока без да имат каквато и да е синхронизация.

нашия инструктор го опреличаваше на предродилни мъки, когато си попаднал в задръстване. само с тази разлика, че родилката вече може да е умряла.
сори ако е било неясно.

батута просто беше добавка, за да е по-добра симулацията.
Стари 31-08-2006, 09:59     #27
f2f
ските са скъп спорт!

Начално

соуи, неправилно съм разчел поста ти. от тук изглеждаше като да казва "стига бе, няма нужда чак от толкоз". признавам си, че съм далече, а очите ми са слаби веке

ще оставя отговора си обаче: всички с мераци да ходят на диво тази зима трябва да имат тази картинка, която описах, наум.
Стари 31-08-2006, 10:09     #28
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Ф2Ф..мразя когато си толкова прав. За съжаление всичко е точно така, както го описваш. Незнам защо ама тука в БГ ПИПС-а се боготвори, все едно вече живота ти е спасен, щом си с него. За наша радост, на никой още не му се е налагало да изпада в ситуация, каквато описваш и дано никога не се случва.
Стари 31-08-2006, 10:33     #29
danvan
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на danvan
Начално

Цитат:
Originally posted by korlitz+Aug 31 2006, 09:38 AM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (korlitz @ Aug 31 2006, 09:38 AM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>
колко ти е двора бе 100х100 метра?

за тренировка ти трябват два нали знаеш? с един можеш само да :hammer: [/b]

Двора ми е към 3 д-ра Проблема е че нямам пипсове чакам пустата оферта от Шмит

<!--QuoteBegin-f2f
@Aug 31 2006, 09:43 AM

[/quote]

И моята идея е такава, не мисля че се шегуваш, само че е достатъчно да се забием в противоположните краища на двора Даже мисля да си обуя скиорските обувки и да си сложа торбички с пясък на краката
danvan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-08-2006, 10:43     #30
Emo_bager4eto
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2004
Начално

Ники хъресвам твоя стил само че винаги трябва да се почне от някъде. въпроса е, че човек трябва да има цел и насока.
А в случая първо се взима пипс, след което се обучаваш да го използваш.
Пипса е животоспасяваща екипировка 50%, другите 50% е умението да го използваш.

С песимистично мислене нищо не се постига.

А колкото до мнението на ф2ф за стреса в такива ситуации - да, така е. Всеки човек реагира различно в такива моменти.

Давам един конкретен пример.
Преди години се пребирах от Мальовица с маршрутка до Самоков и от там с автобус до София, нямах кола все още. По средата на пътя едно момиче си глътна езика. В последствие се оказа епилептичка. Докато стигнем до Окръжна болница още няколко пъти си гълташе езика. Задушаваше се. Грозна картина.

Когато майката се разпищя, от поне 40 човека, само аз и едно момче, с което се запознах на хижата скочихме да помагаме. С ръце отварях челюста, той с кърпа в ръка, понеже се изплъзваше вадеше езика, да не говорим че тя щеше да му отхапе пръстите, за това взехме гребен, за да държа като лост челюста.

Всички гледаха уплашено.

Извода какъв е - винаги се намира някой, който да се освести в такива моменти и да дава напътствия. Не се изтъквам, аз съм си такъв и дано си остана така. Момчи, Илиан, Иво са същите. Тях ги познавам добре, за тях мога да кажа.
Ако стане нещо, те ще оправят анархията. Те ще изкрещят всички да изключат мобилните, да порверят дали са на приемане, да не се мотат, да не ходят там, а тук, да копаят, да не се въртят в кръг и т.н.

Just fly
Emo_bager4eto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-08-2006, 11:16     #31
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Багер прав си....знам, че си прав, но мисълтта ми е за едно 90% от каращите! Купят пипс и са вече безсмъртни. Поне така съм забелязал. Иначе си прав.
Стари 31-08-2006, 11:19     #32
korlitz
Senior Member

Начално

Цитат:
Originally posted by Ники@Aug 31 2006, 10:16 AM
Багер прав си....знам, че си прав, но мисълтта ми е за едно 90% от каращите! Купят пипс и са вече безсмъртни. Поне така съм забелязал. Иначе си прав.
малка ти е извадката

иначе багера е много прав. И никой не е застрахован от сдух, просто опит си трябва.
Стари 31-08-2006, 11:28     #33
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Цитат:
Originally posted by korlitz+Aug 31 2006, 10:19 AM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (korlitz @ Aug 31 2006, 10:19 AM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Ники@Aug 31 2006, 10:16 AM
малка ти е извадката

иначе багера е много прав. И никой не е застрахован от сдух, просто опит си трябва. [/b][/quote]
И този опит как се придобива според теб? В търсене на пипс заровен в пясъка на плажа по джапанки и по бански?.......или в градината.....
Стари 31-08-2006, 11:34     #34
korlitz
Senior Member

Начално

Цитат:
Originally posted by Ники+Aug 31 2006, 10:28 AM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Ники @ Aug 31 2006, 10:28 AM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>
Цитат:
Originally posted by korlitz@Aug 31 2006, 10:19 AM
<!--QuoteBegin-Ники
Цитат:
@Aug 31 2006, 10:16 AM

малка ти е извадката

иначе багера е много прав. И никой не е застрахован от сдух, просто опит си трябва.
И този опит как се придобива според теб? В търсене на пипс заровен в пясъка на плажа по джапанки и по бански?.......или в градината..... [/b][/quote]
това, че трябва да знаеш да работиш перфектно с уреда мисля че няма какво да го обсъждаме. Ако ще хладнокръвен като терминатор да си нямаш време да се пулиш на уреда и да четеш описанието на място.
Стари 31-08-2006, 11:44     #35
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Цитат:
Originally posted by korlitz@Aug 31 2006, 10:34 AM
това, че трябва да знаеш да работиш перфектно с уреда мисля че няма какво да го обсъждаме. Ако ще хладнокръвен като терминатор да си нямаш време да се пулиш на уреда и да четеш описанието на място.
Това никой не го оспорва.....но не бъркайте тренираност с хладнокръвие......
Стари 31-08-2006, 12:01     #36
korlitz
Senior Member

Начално

Цитат:
Originally posted by Ники+Aug 31 2006, 10:44 AM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Ники @ Aug 31 2006, 10:44 AM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-korlitz@Aug 31 2006, 10:34 AM
Това никой не го оспорва.....но не бъркайте тренираност с хладнокръвие...... [/b][/quote]
не ги бъркам.

обаче при всяка една ситуация стрес възниква когато не си подготвен, когато нямаш уменията. пише го в дебелите книги по психология. а кратко резюме съм написал тук

съответно трябва да знаеш да работиш с пипса, трябва можеш да се придвижваш по терена, трябва да знаеш как да се координираш с другите в групата и т.н.

също така както при тренировка, така и при реална ситуация просъствието на човек с опит, който е хладнокръвен именно защото има опит, влияе адски много.

всякакъв "парашутизъм" води до голям стрес, а като говорим за планината и до опасност.

честно казано, не разбирам какво се опитваш да обясниш или докажеш.
Стари 31-08-2006, 12:20     #37
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

и аз съм бил в ситуации, в които някой е имал нужда от 'медицинска' първа помощ, наоколо е имало десетки хора, които седят и гледат тъпо, някак си се случва така, че в такива ситуации без и аз да знам как точно, реагирам хладнокръвно и без паника... друг е въпроса , че ако не знам какво да правя сигурно и аз ще блокирам и ще гледам тъпо.. затова си трябва тренировки на сухо, колкото и смели да сме.
Между другото водолазния спорт е много добра тренировка за такива ситуации, там постоянно си на животоподдъращи системи, имаш 5-6 маркуча, накрайници, колани и датчици, от които ти зависи живота и няма място за паника и прибързани действия - затова и трябва доста време и опит докато стане човек уверен в себе си и може да се справя... и с пипсовете е така сигурен съм.
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-08-2006, 13:19     #38
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Цитат:
Originally posted by korlitz@Aug 31 2006, 11:01 AM

Че само с тренировки не става, това се опитвам да обясня!
Стари 31-08-2006, 13:39     #39
gilgamesh
Member

Дата на присъединяване: Aug 2006
Начално

Токущо се връщам от Стената и вече съм горд собственик на книжката на Момчи. За съжаление, само на книжката без необходимите уреди, но това е началото :read:
Понеже отново погледнах цените и се поуплаших искам да питам. Може ли да се очаква в скоро време някаква приемлива оферта от страна на БАССЕС или въобще на някой от посещаващите форума - така както имаше миналата година?
И понеже споменах БАССЕС - може ли малко пояснение за членството в асоциацията. Причини много - от интерес към зимато до чисто практически - курсовете и други екстри. И най-важното - ако се пързалям на една дъска а не на две как стои въпроса с членството?
Стари 31-08-2006, 14:06     #40
korlitz
Senior Member

Начално

Цитат:
Originally posted by Ники+Aug 31 2006, 12:19 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Ники @ Aug 31 2006, 12:19 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-korlitz@Aug 31 2006, 11:01 AM

Че само с тренировки не става, това се опитвам да обясня! [/b][/quote]
а с какво?

аз предпочитам тренировки пред това да трябва да търся всеки уикенд наистина затрупани хора.
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 17:16.