Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 17-09-2020, 09:31     #2361
cart
Junior Member

Дата на присъединяване: Jun 2015
Начално

Здравейте, ще трябва да ми се отстрани част от медиалният мениск, и вече имам износване на хрущяла 2ра степен.От прочетеното в тази тема, артрита ми е гарантиран...Някой ако може да ми отговори на следните въпроси: Как може да се забави процеса, струват ли си инжекциите с хиалуронова киселина(от тези за 500лв за 1на и ефект 6мес)?След операцията ми трябва кинезитерапия , или физиотерапия?Как да се заздрави мускулатурата без да прецакам още коляното?Естествено ще се консултирам с доктора, но търся мнения на препатили.Вече е оперирано и другото ми коляно от плика синдром, +хондропатия на капачката, и направо се отчайвам..
cart Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-09-2020, 13:39     #2362
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Здравей, да артрита ти е гарантиран. Освен ако не ти направят пластика или да ти сложат изкуствен мениск. Инжекциите няма да помогнат. Само ще си дадеш парите. Или ще помогнат, ако ги слагаш до края на живота ти.
Всякакви упражнения за заякчаване на мускулите около коляното - клек, лег преси, тяга. Принципно избягвай машини и където има много повторения в една равнина .
Стари 17-09-2020, 19:13     #2363
cart
Junior Member

Начално

Т.е и велосипед /велоергометър също не са добра идея?А струват ли си хранителните добавки, пача, билки и тн. или и те са пари на вятъра?Работата ми беше на крак по 7 часа, но сега не знам какво да търся ...На 36 г. съм, и имам познати със сменети колената и тазобедрени стави, и като вече знам какво ме чака...
Стари 18-09-2020, 12:41     #2364
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

И как го пръсна коляното? Футболче? :-) Тва с пачата е баси тъпотията...от тая тъпотия само ще надебелееш, има къде, къде по-добри, но и те са временно решение. За жалост. Тва малко ми звучи като да си отрежеш пръста на банциг и после - ама ако пия калций, ще порасне ли нова кост? Ми не, няма как да се появи нов менискус на мястото на стария. Това е.
Колелото са постоянни повтарящи се движения, не знам. Аз си имам моя си схема, която никой не харесва, но за сега работи.
Питай някой кинезитерапевт най-добре.

Запоследно променено от Ники : 18-09-2020 в 12:45.
Ники Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 19-09-2020, 11:44     #2365
cart
Junior Member

Начално

Голям си фен на футболаПросто си ударих коляното при подхлъзване.Каква е тази "твоя система"
Отговор

Tags
докторе защо, рехабилитация, коляно, операция, скъсани връзки

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 13:31.