Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 28-02-2008, 14:31     #281
Stas
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2008
Начално

Тони Георгиев мисля, че ще е на работа на 17-ти март. (3 седмици отсъства).

Аз лично избрах него като номер едно. То затова е и такъв наплива. Вярно, че за операцията чаках 2 месеца (с клинична пътека във ВМА), но през това време тренирах мускулатурата на краката, т.е. не съм си губил времето. А менискусите ги правят лесно - едва ли ще има такава опашка.

За тичането май наистина ще поизчакам.
Иначе се чувствам прекрасно - все едно никога нищо не е било! По това се лъжа да почвам и други неща - невключени в програмата.
Stas Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-03-2008, 11:07     #282
juto
Junior Member

Дата на присъединяване: Mar 2008
Начално

Привет! :gym:
Предстои ми реконструкция на ПКВ във ВМА.

Търся някой, който има шарнирна шина, да ми я даде/даде под наем/продаде.

До колкото разбрах, се използва само 45 дена след операцията и с нея възстановяването е по-бързо, но тъй като след това няма да ми трябва (да чукна на дърво B) ), не ми се дават 200 лева ако може...

Висока съм 181 см.

Успех и бързо възстановяване на всички колеги по колена :chrs: B)
juto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-03-2008, 19:15     #283
tina_mari
Junior Member

Начално

Хора здравейте!И аз го закъсах здравата с дясното коляно. Два месеца ходене по мъките и сега ми предстои операция. някой чувал ли е,оперирал ли се е при доц. Милев от Горна Баня? Много ще ми помогнете ако споделите мнения.
tina_mari Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-03-2008, 19:21     #284
tina_mari
Junior Member

Начално

Искам да кажа на ,че имам такава шина, но аз съм 168 см. Но по-важното е ,че трябва краката да са ни с еднаква дебелина или поне почти еднаква.
Стари 07-03-2008, 19:23     #285
tina_mari
Junior Member

Начално

имам предвид да кажа на juto - за шината
Стари 07-03-2008, 19:59     #286
delyo
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на delyo
Начално

Аз съм ходил на преглед при доц. Милев, а вуйчо ми си оперира скъсан менискус при него. И двамата сме много доволни!
delyo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 09-03-2008, 09:40     #287
juto
Junior Member

Начално

Цитат:
Originally posted by juto+Mar 6 2008, 12:07 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (juto @ Mar 6 2008, 12:07 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>Привет! :gym:
Предстои ми реконструкция на ПКВ във ВМА.

Търся някой, който има шарнирна шина, да ми я даде/даде под наем/продаде.

До колкото разбрах, се използва само 45 дена след операцията и с нея възстановяването е по-бързо, но тъй като след това няма да ми трябва (да чукна на дърво B) ), не ми се дават 200 лева ако може...

Висока съм 181 см.

Успех и бързо възстановяване на всички колеги по колена :chrs: B)[/b]

<!--QuoteBegin-tina-mari
@Mar 7 2008, 08:21 PM
Искам да кажа на ,че имам такава шина, но аз съм 168 см. Но по-важното е ,че трябва краката да са ни с еднаква дебелина или поне почти еднаква. [/quote]
tina-mari, мерси за информацията, не знаех. :hammer:

Бедро обиколка - 43 см. Прасец обиколка - 35 см. Ляв крак.

Дали ще ми стане твоята шина?
juto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 10-03-2008, 09:38     #288
Emo_bager4eto
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2004
Начално

Привет,

продавам на жената шината. Купена е средата на февруари за 200 лв. Ползвана е 3 седмици.

Продавам я за 100 лв.

Височината й е 52 см., долната и горната й част могат да се нагаждат по различни размери крака.

За контакти - на лично съобщение, ICQ 254287595, skype - eemanuilov или emo@befsa.com

Just fly
Emo_bager4eto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-03-2008, 12:27     #289
nikita
Junior Member

Дата на присъединяване: Oct 2007
Начално

Здравей juto,

имам такава шина, която съм използвала 45 дни след реконструкция на предна кръстна връзка през лятото. На фирма HENDIKAP е(купих я за 240, 100 лева ме устройват), най-важното е да не ти е дълга (висока съм 1,52), а се наглася по размер на бедрото и прасеца. Ако още си търсиш, обади се - 0887 708 909. Да я видиш и на живо, ако искаш. Къде ще се оперираш?

nikita Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-03-2008, 23:13     #290
kapernik
Junior Member

Начално

Здр. Чета форума отдавна, но чак сега пиша първо съобщение.

Исках да ви попитам дали може човек без здравни осигуровки и без личен лекар да се запише на операция във ВМА при д-р Т. Георгиев. И ако това е реално - каква е цялата процедура на записването..

Питам това, защото съм чужденец и досега никога не съм срещнал такива проблеми.

Аз съм с две скъсани връзки.. външна странична и задна кръстообразна..
скъсах ги по време на борба.. (аз съм самбист) Искам да се оперирам при д-р. Георгиев за това, че само той може да направи пластика на ЗКС, която е много по - трудна от ПКС..
kapernik Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 23-03-2008, 23:57     #291
bob_beliata
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Здрасти,
Щом нямаш осигуровки ще трабва да си плащаш операцията, предполагам.
Ако е така ти препоръчвам да отидеш в болница Св Панталеймон, където
др. Антони Георгиев оперира частно. Цената предполагам ще е същата, но обслужването на съвсем друго ниво. А и ще чакаш по-малко или въобще.
Аз за Георгиев в пирогов чаках 2 месеца.

Тук има инфо и контакти: http://www.sphospital.com/bg/index.html

И успех със задната връзка!!!
Стари 25-03-2008, 01:06     #292
angelov
Junior Member

Начално

zdravei te,az napravih operaciq na predna krasna vrazka predi 11 dni pri d-r Mazneikov vav MBAL Sveta Sofiq.ostanah ocharovan ot obslujvaneto i ot operaciqta koqto mi be izvarshena ot ekipa na d-r Mazneikov,d-r Mihov,d-r Muradov.znachi az skasahpri igra na futbol.hodih pri mnogo ortopedi (vav Varna za6toto tam jiveq)no nai saobrazitelen se okaza d-r Varanqshki.toi 6te6e da me operira vav chastnata si klinika vav Varna ,no se schupi atroskopa i po dobre che taka e stanalo.preprati me pri d-r Mazneikov da me operira,kogato me vidq Mazneikov proveri sobstvenorachno kolqnoto kaza 4e bilo mnogo zle,i se obadi na d-r Varanqshki i mu kaza 4e kakvato operaciq e namislil da se pravi e bezmislena ,za6toto sam 6tql pak da skasam(az sam 105 kg:visok 1.90)plastikata se pravila ot vlakno ot triglaviq muskol,no vzavisimust ot kilogramite na choveka ,ako si do 85 kg. se pravila samo ot vlakna,ako vsluchaq kakto sam az se vzemalo i kost i se pravila (vlakno,kost,vlakno)tq izdarjala do 150 kg.taka che ako ima nqkoi ot Varna ne se operiraite vav Varna.tova mi e 2 takava operaciq samo che sega e na drugiq krak,1-ta e pravena pri d-r Toni Georgiev prez 2001g,dovolen sam ot nego no tarifite sa mnogo golemi 3000lv. po zdravna kasa;pri d-r Mazneikov e 1720lv.po zdr.kasa,dvamata sa raboteli dalgi godini zaedno predi da si napravqt chastnite kliniki,takache i d-r Mazneikov e svetilo i shte ostanete dovolni povqrvaite mi
angelov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-03-2008, 01:49     #293
Stas
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2008
Начално

Тази реклама, изписана по този начин (на латиница) хич не върви.
А и в българския език не знам да има букви "4" и "6".

При Тони Георгиев без клинична пътека (т.е. без осигуровки) се прави операция в Св. Панталеймон. Във Военна болница не виждам как да стане. Да, цената е друга.

Във Военна болница с клинична пътека не се плаща почти нищо. Плащат се консумативи, непокрити от здравната каса, но това е предварително и не е в болницата. Те струваха 1650 лв. доскоро. (Мисля, че точно в момента са 1700 лв.).

А мойто лично мнение за д-р Мазнейков не е много ласкаво, но ... да не злословя!
Stas Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-04-2008, 15:11     #294
gandi
Junior Member

Дата на присъединяване: Apr 2008
Начално

iskam da popitam, pri skasana predna krastna vrazka,dali vsi4ki s tozi problem imat nestabilnost na kolqnoto,ili tova ne e zadaljitelno uslovie.predvaritelno blagodarq.
gandi Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-04-2008, 16:28     #295
garibaldy
Junior Member

Дата на присъединяване: Sep 2007
Начално

Цитат:
Originally posted by gandi@Apr 2 2008, 03:11 PM
iskam da popitam, pri skasana predna krastna vrazka,dali vsi4ki s tozi problem imat nestabilnost na kolqnoto,ili tova ne e zadaljitelno uslovie.predvaritelno blagodarq.
естествено че е нестабилно коляното - такава е и диагнозата
garibaldy Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-04-2008, 11:13     #296
maxo_doc
Member

Дата на присъединяване: Oct 2006
Начално

При скъсване на предна кръстна връзка не е задължително да е нестабилно коляното. Стабилността зависи и от много други неща. Точно поради този факт операцията за реконструкция на тази връзка не се прави заради скъсана предна връзка , а заради нестабилност на коляното
maxo_doc Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-04-2008, 20:09     #297
mag
Junior Member

Начално

Може ли някой да ми каже как да се запиша за операция при доц. Тони Георгиев във ВМА. Имам скъсана ПКВ на ляво коляно. Колко струва операцията и колко време се чака за нея. Имам здравна осигуровка.
mag Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-04-2008, 15:52     #298
matakiev
Junior Member

Начално

Колеги - да споделя и аз опит и да задам въпросче.

Имах травма от преди 3-4 години - скъсана предна кръстна връзка. Избрах д-р Хубенов - цена на консумативи: 1650лж. (пласхта се предварително във фирма вносител). Останалата част от операцията се плаща от здравбата каса.
Операцията беше преди 4 дни и за това не знам още какъв ще е резултатът. Оперирах се в болницата в дианабад а там си е мизерия. Но те държат само три дни.
Прегледът го беше направил пак Хубенов пак там в свободния си прием от 8 до 13 всеки делник (само вторник е от 8 до 12). Cenata na pregleda e 20lv.

А сега и въпросът ми : Вече четвърти ден изпитвам силни болки когато си вдигам крака нагоре, а рехабилитаторката там твърдеше че трчбва още първия ден да мога и постепенно болката да намалява. Проблемът мисля, че е в невъзможността ми да си стегна крака в коляното.
Та за това ви моля да споделите вашия опит в рехабилитацията в първите дни след операцията и да споделите мнение дали това е нормално.

Благодаря ви предварително. Ако някой има интерес мога да кацха и програмата ми за рехабилитация, която ми дадоха от болницата.
matakiev Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-04-2008, 21:33     #299
alkenarov
Junior Member

Дата на присъединяване: Dec 2007
Начално

matakiev,
И аз имах проблеми да си вдигна крака веднага, болеше ме 2-3 дни, но след това нещата си идват на мястото! При всеки е различно, така че на всеки въпрос оттук нататък ще получаваш най-различни отговори......не се притеснявай от нищо, слушай д-р Хубенов и рехабилитаторките там....най-важното пред теб е в момента - да не падаш духом и по цял ден да правиш упражненията от програмата, после здрава рехабилитация и след това много плуване и як фитнес! И до 4-5 месец все нещо ще те наболява, така че не се притеснявай :hammer:
alkenarov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-04-2008, 17:50     #300
matakiev
Junior Member

Начално

Mersi za komentara. alkenarov!

I vse pak az dnes bqh na pregled pri Hubenov i mi izvadi 2-3 sprincovki kryv ot kraka. Sega mnogo po-lesno go stqgam v kolqnoto i si vdigam kraka pochti bez bolka!

Tuk e mqstoto da napisha che ne mi bqha izpisali diclac kato me izpisaha ot bolnicata, ta sega mi go izpisaha Sega se maja i s nqkyv gel - heparoid maj beshe za razsejvane na ottoka malko pod prevryzkata. Ednokratno pih dnes i nqkyv antibiotik protiv sysirvane na kryvta.
Ta sega chakam da mi mahat koncite i napred kym... rehabilitaciqta

Hajde uspeh na vsichki v podobno polojenie - i ne zabravqjte da pitate za recepti kato vi izpisvat ot bolnicata!

P.S. syjalqvam za latinicata no chak sega se useshtam
matakiev Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Tags
докторе защо, рехабилитация, коляно, операция, скъсани връзки

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 17:02.