Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 24-06-2009, 08:44     #641
masagero
Junior Member

Дата на присъединяване: May 2009
Начално ВЪПРОС?

Д-р Д.Хубенов или Т.Георгиев?
Приемам мнения и съвети.Благодаря предварително
masagero Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 24-06-2009, 12:10     #642
ddani
АматЙор

Дата на присъединяване: Jan 2007
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на ddani
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmasagero Разгледай мнение
Д-р Д.Хубенов или Т.Георгиев?
Приемам мнения и съвети.Благодаря предварително
И двамата оперират успешно,така че...................хвърляй чоп.Сериозно-ти трябва да си прецениш кой да те оперира,а също така провери кой кога може да действа и т.н..Успех!
ddani Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-07-2009, 09:17     #643
masagero
Junior Member

Начално

ddani мога ли да те помоля за твоя е-маил или някакъв тел. ,че имам няколко въпроса относно операцията?
Стари 06-07-2009, 11:26     #644
ddani
АматЙор

Дата на присъединяване: Jan 2007
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на ddani
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmasagero Разгледай мнение
ddani мога ли да те помоля за твоя е-маил или някакъв тел. ,че имам няколко въпроса относно операцията?
Провери си пощата,имаш съобщение.
ddani Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 09-07-2009, 11:33     #645
masagero
Junior Member

Начално

DANI IMASH SOBSHTENIE NA E-MAILA
Стари 13-07-2009, 06:51     #646
Stas
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2008
Начално

Искам да се похваля, че 20 месеца след операцията вече не усещам, че съм имал проблем! Занимавам се с таекуон-до, тичане, баскетбол, колело... Всеки ден по нещо. Чувствам се идеално и мисля, че д-р Тони Георгиев е цар на реконструкцията на ПКВ. Адски съм му благодарен, че ме извади от депресията през 2007-ма по един рядко прецизен начин!

Истината е, че докторите правят нещата по един и същи начин, но самите ние не се възстановяваме еднакво. Затова препоръчвам на всички преминали през шока на скъсана ПКВ да работят върху себе си всеки ден търпеливо и внимателно! Много помага и сваляне на 5-10 кг от теглото.

Успех!
Stas Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-07-2009, 08:24     #647
galiu
Junior Member

Дата на присъединяване: Mar 2009
Начално

Stas, кога започна да се чувстваш добре? Аз съм 4 месеца след операцията. Почти съм възстановила градусите. Все още усещам пробождания в коляното (остри и много болезнени) от време на време при движение, както и прещраквания. При въпрос към лекаря ми, той ми каза, че това се дължи на липсата на мускули. Засега само карам велоергометър и замислям да започна фитнес от утре. При теб имаше ли някой от моите проблеми, защото започнах да се притеснявам, че този сезон няма да мога да се справя със ските.
galiu Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-07-2009, 17:41     #648
flirty
Senior Member

Изпрати съобщение чрез skype; на flirty
Начално

И аз съм със същата операция от миналата година Януари. Симптомите, които имаш с прищракването на коляното при свиване и острата болка са напълно нормални за този етап от възстановяването ти. Важно е всеки ден да се занимаваш с упражнения за сгъване на коляното и засилване на бедрените мускули и лека полека всичко ще си дойде на мястото. А за ските мисля, че с упорити и постоянни тренировки за мускулите на краката през лятото ще успееш да покараш още този сезон. Моята операция беше Януари 2008г., а на 28 декември 2008г. се качих на ските за първи път и цяла зима не слязох. Все още си бях с метален винт в коляното, който ми извадиха преди 2 седмици, но цяла зима коляното не поддаде по никакъв начин!
Така, че усилени и насочени тренировки и много воля и желание му е майката
Късмет!!
flirty Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-07-2009, 18:39     #649
yovko
Junior Member

Дата на присъединяване: Jul 2009
Начално Въпрос

На 23 април 2009г. д-рХубеов ми направи реконструкция на ПКВ,направих си успешно рехабилитацията градусите на коляното ми са по4ти 130.Преди 10 дни разхождах ку4ето си пеша около 5 км минах и на другия ден коляното ми се поду-има вода.Сега работя на морето и не мога да отида до София.Водата не се маха мога ли нещо да направя?
yovko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-07-2009, 22:25     #650
flirty
Senior Member

Начално

Според мен най-удачно е да отидеш в най-близката поликлиника или болница и да ти изтеглят водата!
Стари 16-07-2009, 16:40     #651
galiu
Junior Member

Начално

flirty, успокои ме.
На мен също ще ми вадят пирона септември месец. След махането му какво е усещането? Операцията по-кратка ли е, слагат ли пак дренаж. Упойката по-бързо ли отпуска?
Стари 16-07-2009, 18:11     #652
flirty
Senior Member

Начално

Значи на мен пирона ми го извадиха точно за 15 мин. Упойката е местна и се слага само в областта на разреза, от където ще се извади. Принципно цялата процедура е супер елементарна и не боли (ако си махаш пирона на време, защото аз май се позабавих с няколко месеца и се беше вкопчил здраво в костта и при самото дърпане, за да го извадят ме позаболя). После разреза се зашива (моя е с един шев) и на 7 или 14 ден след манипулацията ти махат шевовете и готово.
След самата операция за махане на пирона си стъпваш на крака без проблем, не боли и не пиеш никакви лекарства, а упойката си минава без да я усетиш и не пречи по никакъв начин на движението на крака (поне при мин беше така).
Аз си пазех коляното от големи натоварвания и рязко свиване до момента, в който ми махнаха конците (7-ми ден) и още на следващия ден се качих и слязох от вр. Вихрен без абсолютно никакъв пробелем. В момента движението на коляното ми с нищо не се различава от това на другото, свиването е още по-свободно и без никаква болка или опъване и все едно нищо не е било (само белзите от операциите навяват спомени).

Така че не се коси , най-трудното е минало и се съсредоточавай върху тренировките и раздвижването, че зимата наближава, а не е за изпускане
Стари 17-07-2009, 14:05     #653
galiu
Junior Member

Начално

Flirty, много ти благодаря за инфото.
Не разрах само дали след махането на пирона ти е станало по свободно движението на крака или преди това. И тези опъвания си ги имала преди махането ли? А с разгъването на крака има ли разлика преди и след махането на пирона? При мен сигурно ще е по-сериозна операцията, защото ми искат същите изследвания както при първата. (консулт. с алерголог; снимки на бял дроб, сърце, крак; кръвни и др.). Иначе много ме радваш с твоите постижения.

Запоследно променено от galiu : 17-07-2009 в 14:14.
Стари 17-07-2009, 23:34     #654
flirty
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отgaliu Разгледай мнение
Flirty, много ти благодаря за инфото.
Не разрах само дали след махането на пирона ти е станало по свободно движението на крака или преди това. И тези опъвания си ги имала преди махането ли? А с разгъването на крака има ли разлика преди и след махането на пирона? При мен сигурно ще е по-сериозна операцията, защото ми искат същите изследвания както при първата. (консулт. с алерголог; снимки на бял дроб, сърце, крак; кръвни и др.). Иначе много ме радваш с твоите постижения.
Ами докато си бях с винта в крака си мислех, че движението, което постигам е максимума (коляното се сгъваше и разгъваши до край без никакъв проблем освен леко пробождане при крайно сгъвани и изпукване при крайно разгъване) за такава сложна операция. Но след като ми го махнаха направо се учудих на разликата. Движението стана супер свободно във всички позиции на коляното (сгъване, разгъване, въртеливи движения- - всичко) без абсолятно никакво опъване и болка в който и да е момент. Все едно е здравия крак, а предполагам, че с времето ще стане и още по-добре (все пак са минали ими няма 20 дена откакто съм без винта).
А относно изследванията мисля, че това е рутинна процедура и докторите са длъжни да приложат всички резултата в досието ти щом си била в тяхната болница на операция, а и тези изследвания са задължителни при операции, в които се използва упойка. На мен ми направиха рентгенова снимка на коляното преди и веднага след операцията, консултация с анестезиолога и попълвах сумати документи, но явно такава е политиката на болницата, а и докторо си ме познава, че всичко ми е ОК и не задълбаваше в подробности с изследванията.
Така, че тези изследвания, които ще ти направят според мен са абсолятно нормални и няма от какво да се плашиш, а може би ако имаш повече от един винт в коляното ще ти направят операцията със спинална упойка и затова искат толкова подробни данни за здравословното ти състояние...
Стари 18-07-2009, 16:01     #655
galiu
Junior Member

Начално

Flirty, благодаря отново. Хубаво е, че следиш темата, макар че вече си добре. Тази информация от препатил е много по-полезна от всяка друга.
Стари 18-07-2009, 16:06     #656
Kiril_nedkov
Junior Member

Начално

исках да пиша във форума понеже сам доста разтревожен от факта че коляното ми продалжава да прештраква и още немога да бягам много добре..аз сам на 6 месеца и половина след операцията...моля ако има някой по-напреднал (като време след операцията) да пише дали е нормално и то е ясно че за всеки е индивидуално но все пак благодаря..успех на всички
Kiril_nedkov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 20-07-2009, 01:59     #657
Stas
Junior Member

Начално

Galiu, коляното не ме е тормозило след операцията особено.
Друг е въпросът кога точно започнах да не се замислям, че е оперирано въобще. Ами след първата година беше.

При мен операцията беше при д-р Тони Георгиев.
На третия месец сгъвах докрай и започнах да тичам в гората - пробвах в началото с 3 км бавно, но още вечерта - отток. След слагане на студено цяла вечер до другия ден проблемът изчезна.

Продължих да тичам по 2 км като направих 4 месеца от операцията.
Не си спестявайте качване на стълби, ако имате повод. Помага доста.

Още преди да направя 6 месеца започнах леко да играя баскетбол (с шина). Бях на 25% от предишната си форма. Ужас!

Горе долу тогава вече започнах да тичам по над 3 км и да ускорявам темпото.

Купих си колело (истинско) и започнах да се пристрастявам към него. Използвам и досега за транспорт по време на задръстванията в София.

Към 13-ия месец започнах да ходя и на тренировки по таекуон-до (стара страст!). Загряването там, после стречинга, натоварването и накрая физическата подготовка като че ли ме извадиха на бял свят окончателно - точно тогава забравих, че съм имал операция.

По това време падна и сняг за ски. Комбинирах останалите спортове и със ски. При ските все още усещах нестабилност при единия завой - трудно натисках с оперираното коляно. Изненада ме този факт и започнах повече упражнения за крака. Това не ме спря да карам. Подробност - не съм карал ски с шина. Счетох го за ненужно, при положение, че съм разумен човек и мога да си контролирам начина на каране.

Galiu - спокойно за сезона - няма да го изпуснеш! Само едно важно условие - не спирай всеки ден да тренираш мускулатурата. При мен мускулите на двата крака се поизравниха чак към 18-ия месец. Няма значение! Ако обичаш фитнес - ходи на фитнес и прави разни упражнения за крака. Това определено има ефект.

Стискам палци на всички другари по неволя!
Стари 20-07-2009, 02:01     #658
Stas
Junior Member

Начално

Кирил, за пукането на коляното:
Забелязах, че и мойто понякога пука, но когато мускула работи добре, то престава ефекта. Явно пука докато мускула все още е слаб.
Стари 20-07-2009, 09:40     #659
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отStas Разгледай мнение
Към 13-ия месец започнах да ходя и на тренировки по таекуон-до (стара страст!). Загряването там, после стречинга, натоварването и накрая физическата подготовка като че ли ме извадиха на бял свят окончателно - точно тогава забравих, че съм имал операция.
Абе едва ли таекуон-до то е най-подходящият спорт за колената.
Примерно в те-ге, когато правиш Орун Гънън Со Пальмок Долимьо Маки с приклякането, ти разбиваш коляното. Но е по-добре от нищо. А коро чаги-то направо го размазва.

По темата. От един месец пия ФЛЕКСИ и ефект има. Определено болките в колената отшумяха и подвижността на ставите се подобри.
Стари 22-07-2009, 13:52     #660
masagero
Junior Member

Начално

Здравеите ,днес 2-ри ден след операция на предна кръстна връзка от Д-р Хубенов и за сега всичко е ок.Имам едно питане само:от упражненията които са ми ги дали това с дигането на крака на горе ми е доста трудно(боли ме доста неприатно в една точка )това нормално ли е?
Отговор

Tags
докторе защо, рехабилитация, коляно, операция, скъсани връзки

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 17:31.