Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 22-07-2009, 15:07     #661
ddani
АматЙор

Дата на присъединяване: Jan 2007
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на ddani
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmasagero Разгледай мнение
Здравеите ,днес 2-ри ден след операция на предна кръстна връзка от Д-р Хубенов и за сега всичко е ок.Имам едно питане само:от упражненията които са ми ги дали това с дигането на крака на горе ми е доста трудно(боли ме доста неприатно в една точка )това нормално ли е?
Нормална е тази болка,усещах същото-пробождане в конкретна точка.Стреми се да игнорираш болката,тя ще отшумява,прави си упражненията и ще усетиш как кракът става силен.Успех и питай,ако нещо те притеснява.
ddani Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-07-2009, 18:34     #662
mp2
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2003
Начално

Niki, prestrashi se, a? Uspeh v rehabilitaciata i ne se pre-napavai mnogo, ima vreme, a znaesh kakvo e kazal naroda za barzata kuchka.... Leka-poleka vsichko ste si doide na miastoto, nali si mlad uinak
Стари 23-07-2009, 18:30     #663
pif_79
Junior Member

Дата на присъединяване: May 2009
Начално

Здравейте,

Да попитам тези, които са си правили операция при Тони Георгиев и им е взимано сухожилие отзад на бедрото - усещате ли опъване там, където се съединяват сухожилията отзад на бедрото, както и в горната част на прасеца?
И това 14 месеца след операцията ...
pif_79 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-07-2009, 18:47     #664
masagero
Junior Member

Начално Oтносно лекарството Целебрекс

Имам едно въпросче относно дозировката на CELEBREX след оперативно на коляно(реконстукция на пкв):По колко таблетки трябва да се пият на ден?
masagero Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-07-2009, 04:50     #665
Stas
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Абе едва ли таекуон-до то е най-подходящият спорт за колената.
Примерно в те-ге, когато правиш Орун Гънън Со Пальмок Долимьо Маки с приклякането, ти разбиваш коляното. Но е по-добре от нищо. А коро чаги-то направо го размазва.
Ники, при приклякането в Те-ге няма никакво напрежение в коляното!
Как реши, че се разбива? Виж, за коро-чаги бих се съгласил донякъде, но при мен проблем няма, т.е. не усещам такъв.

А иначе - то какво ли не ни разбива коленете, та общо взето всички сме се разписали в темата. Дано се оправяме по-бързо и да се отървем от остатъчните страхове.
Stas Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-07-2009, 09:13     #666
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отStas Разгледай мнение
Ники, при приклякането в Те-ге няма никакво напрежение в коляното!
Как реши, че се разбива?
Ами мен лично много ме боли, като приклякам, ама кво да се прави.
Офтопик-При кой тренираш? В кой клуб?

Запоследно променено от Ники : 28-07-2009 в 09:16.
Ники Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-07-2009, 18:49     #667
masagero
Junior Member

Начално Рехабилитация-къде?

Здравейте на всички маниаци(чки) скоро ще ми махат конците и се чудя къде да си правя рехабилитацията?Та ще съм благодарен ако никои ме посъветва.

P.S.Операцията ми беше при Хубенов (ПКВ) в дианабад.Там се питах как са рехабилитаторите?
masagero Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-07-2009, 19:16     #668
Viktor Sickhead
Crazy and lost

Дата на присъединяване: Apr 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на Viktor Sickhead
Начално

Рехабилитаторите са хора, които си разбират от работата. Мен ме хвана една ветеранка в областта и за 6 дена ми направи крака супер подвижен, което всъщност е основната цел. А преди тва кви масажи бараше, ох котьоооо
Viktor Sickhead Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-07-2009, 13:30     #669
galiu
Junior Member

Дата на присъединяване: Mar 2009
Начално

Ники, казаха ми, че животиския глюкозамин е много по-ефективен от растителния и специално този от рапани. Аз смятам също да вземам профилактично, макар че според доктора не само, че няма нужда, но и той смята, че глюкозамините не помагат.
Миналата седмица бях на море и там доста се упражнявах във водата. В началото доста щраках. Започнах и фитнес, макар че все още не се изсилвам. Пробожданията, които ги имах преди това ми минаха. Така, че смятам че физическите натоварвания и раздвижвания ще помогнат на всички, които все още чувстват пробождания и прещраквания.
galiu Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-07-2009, 14:57     #670
Kiril_nedkov
Junior Member

Начално

Ако има някой дето е почнал да рита да кажем на 7ми 8ми месец нека сподели каква е работата..щото аз сега сам на 7ми месец и вече не издържам обаче все още си трая понеже има едно прештракване което ме притеснява и като цяло лека болка в крака при натоварване...знам че за всеки е индивидуално възстановяването и ще е глупаво да питам дали това е нормално (болката и прещракването) ама все пак ще се радвам на няколко мнения..благодаря предварително успех на всички!
Kiril_nedkov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-07-2009, 15:01     #671
Ники
Екстремен лифтар

Начално

А ритай си, няма проблеми. Щом те кефи да те кърпят.
Те вече и по железариите продават резервни колена.

Запоследно променено от Ники : 31-07-2009 в 15:12.
Ники Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-08-2009, 08:56     #672
fire73
Junior Member

Дата на присъединяване: Aug 2009
Начално

Здравейте на всички! Радвам се че открих този форум и по специално тази тема! Преди повече от година при крос контузих коляното, но аз въпреки това продължих да тичам редовно още близо 3 месеца - въпреки че ме болеше ... направо тичах и накуцвах ... както и да е в края на лятото на 2008 тръгнах по доктори и естествено спрях да тичам! Ходих при трима различни и всички казаха, че е скъсан менискус и трябва да се оперирам! Обаче на мен не ми се искаш операция и търсех друг начин! Последния от докторите ми изписа флексодон А и аз почнах да го пия! Пих го 4 месеца, като спря да ме боли, но щракането в коляното си продължаваше! В края на януари го спрях и отново почна да ме боли! Разбрах че без операция няма да мине! Започнах да разучавам къде са най-добрите специалисти! Намерих и Вашия форум и тази тема и в края на краищата се насочих към Хубенов! От познати ме насочиха също към него тъй като ги беше оперирал и окончателно реших да се оперирам при него! ... Операцията ми бе на 14.07.2008 в Дианабад! Мисля че всичко е наред, но искам да питам относно възстановяването! Тук повечето сте с по-тежки проблеми - кръстни връзки, а са малко тези които са САМО със скъсан менискус! Знам, че тази травма се води по-лека, но ме интересува след колко време би трябвало да мога да ходя без да накуцвам?!? Днес е 20-ия ден от операцията, а аз още куцукам Едни мои приятели ми казват, че досега е трябвало едва ли не да тичам вече, а аз още изпитвам някакво дърпане и като го натоваря повече лека болка! Най-добре съм сутрин щото крака си е почивал цяла нощ!? Тези приказки на моите приятели ме вкарват в черни мисли - дали пък при мен не всичко е наред с операцията?!? ... Затова и поставям тук въпроса си - нека които са претърпели операция САМО на скъсан менискус да пишата как е протекло възстановяването и след колко врме са се възсатановилил?!? ... знам че ще питате какво точно са му правили - ами ... от филмчето не се вижда да е шит ... а и доколкото виждам само го поизрязаха малко - не е напълно отстранен ... не ми е слагана никаква шина и даже ми казаха без патерици - само да го пазя повече първите 3-4 дни! Благодаря предварително!
fire73 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-08-2009, 15:03     #673
gandi
Junior Member

Дата на присъединяване: Apr 2008
Начално

Здравей fire73,аз май месец се оперирах,макар че при мене е малко по различно имайки предвид че ми извадиха целия минискус защото беше накъсан и неможеше да се спаси нищо.Неспоминаваш нищо за рехабилилитация дали си ходил,тя е много важна за по бързо въстановяване. Мога да ти кажа че след първия месец спрях да куцукам, а сега след 3 месеца сам забравил че съм опериран.От опит мога да ти кажа че опраjненията въстановяват значително по бързо коляното,за това ти препоръчвам да разнообразяваш с плуване,фитнес,колело, за да въстановиш по бързо мускулатурата на бедрото,и проблемите с куцукането ще изчезнат,но всичко да става постепено без претоварващи тренировки,успех.
gandi Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-08-2009, 17:50     #674
fire73
Junior Member

Начално

ходя неперкъснато, от няколко дни ходя и на басейна - не мога да плувам но влизам и го раздвижвам, също така ходя и във фитнес залата но внимавам да не натоварвам колянто! ... обаче усещам някакво дърпане и лека болка като го натоваря ... днес е 20 ден от операцията! в същото време днес чета във вестника, че Т.Янчев от ЦСКА го оперирали преди 2 седмици /след мен/ и вече ще играе официален мач този уикенд!!! това ме притеснява - да не би при мен нещо да не е станало както трябва!?
Стари 03-08-2009, 19:21     #675
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отfire73 Разгледай мнение
днес е 20 ден от операцията! в същото време днес чета във вестника, че Т.Янчев от ЦСКА го оперирали преди 2 седмици /след мен/ и вече ще играе официален мач този уикенд!!! това ме притеснява - да не би при мен нещо да не е станало както трябва!?
Едва ли употребяваш същите "препарати", които и Тошко Янчев. Бъди сигурен, че и не искаш да ги употребяваш
Освен това Янчев има 3 ма рехабилитатори, които се грижат само за него. Ти имаш ли си трима рехабилитатори?
Стари 03-08-2009, 20:33     #676
fire73
Junior Member

Начално

е да - аз даже нищо не пия - никакви хапчета ... а и на рехабилитация не ходя - правя си я сам у дома, ходя много и това е ... абе ще изчакам още малко и ще ида на преглед при доктора - дано до тогава да съм се оправил вече ... а какво е най-добре да пия ... единствено ми изписаха едни обезболяващи които пих няколко дни!?!
Стари 03-08-2009, 21:06     #677
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отfire73 Разгледай мнение
... а и на рехабилитация не ходя
Е това ти е най-голямата грешка!
Стари 03-08-2009, 21:37     #678
fire73
Junior Member

Начално

знам! тия дни ще намеря начин да ида някъде! въпреки че и сам мисля че се справям добре
Стари 04-08-2009, 12:12     #679
Петре
Senior Member

Начално

не става с мислене,трябва да следваш установената програма-всичко друго е утопия!
Стари 04-08-2009, 17:38     #680
hakama
Junior Member

Дата на присъединяване: Jul 2009
Начално

Привет и от мен, аз съм по-лек случай от вас, имам проблем с коляното от няколко години и това не ми дава да спортувам вече 3год

Днес ходих при М. Илиев - имам хлабина в коляното и може би проблем с кръстна връзка, но трябва да се види на ЯМР ми каза, препоръча ми да ми бие противъзпалителна инжекция ( в коляното) 1-3 пъти,но в крайна сметка го отложих (защо ли ) за след седмица , да видим с плуването как ще тръгнат нещата,макар че то възпалението ще си остане?!

Ще ходя да плувам в Св. София (клиниката на д-р Мазнейков).
Въпроса е къде да започна физически и кинезитерапевтични упражнения за коляното (за коляното, кръста - имам диск. херния, сухожилие в рамото)
1) при д-р М. Илиев (по препоръки- много добра рехабилитация, въпреки,че беше един малък хаос днес
2) в Св. София, във втората ще го комбинирам с плуване ,а и работят по здравна каса. Да препоръчате кинезитерапевт там?

ЯМР с направление може ли да се направи или ?

И последно ,значи при леко тичане от порядъка на 30на метра ми се появява болката в коляното отстрани , усукванията избягвам, та с какво препоръчвате (и има ли нужда) да го мажа коляното и рамото преди да скоча в басейна - тези дни ще дебютирам

Кой продукт ще препоръчате ,че забравих да го питам дали ми е нужен за подхранване на ставите , сухожилията. Нещо от този тип:

Universal Animal Flex http://www.maxefect.com/bb/produkti/...imal-flex.html
Labrada ElastiJoint http://labrada.com/Merchant2/nutriti...astijoint.html

Запоследно променено от hakama : 04-08-2009 в 17:56.
hakama Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Tags
докторе защо, рехабилитация, коляно, операция, скъсани връзки

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 18:06.