Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > По пътя

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 11-03-2011, 09:26     #21
empty words
Member

Дата на присъединяване: Feb 2007
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отradoslav Разгледай мнение
В Zell am Ziller има ли магазини от типа на Била, удобно ли е за пазаруване там.
Има удобен голям магазин SPAR, който не работи в неделя, но иначе е отворен до 18 часа.
empty words Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-03-2011, 10:08     #22
Flying Rhino
Member

Дата на присъединяване: Apr 2007
Начално

И SPAR, и Hofer има, и още 1-2 големи на които не мога да се сетя сега имената. Но, както отбеляза колегата, магазините не работят в неделя.
Flying Rhino Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-03-2011, 14:11     #23
blueavalanche
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2008
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbrutas Разгледай мнение
blueavalanche, на какво място точно сте спали за такива пари? Ние сме двама възрастни с 1 дете и искаме отделна стая за детето. Какъв тип "квартира" ни трябва - хотел, вила, апартамент? желателно е да е със закуска.
Има ли значение колко е отдалечено от лифта? Може ли с колата да се ходи до него, паркинги има ли?...
Aми спахме в къща за гости без осигурена закуска, но с оборудвана кухня. Ние обаче бяхме 17 човека в една къща. На сайта от който резервирах (atraveo.com) има много предложения, като там са описани имота колко спални има. Хотелите са скъпи, трябва да се ориентирате към търсене на апартамент или студио. Може да наемете студио и детето да спи на разтегателен диван в кухненския бокс например. На място също имаше табелки за свободни квартири, но не знам какви са цените и както каза някой по-горе едва ли след толкова път ще ти се занимава да търсиш квартира. В Зьолден има безплатни автобуси от всички краища на курорта до пистите, както има и огромен безплатен паркинг до 7 вечерта точно до новата кабинка.
Относно транспорта дотам - ние го взехме за около 20-21 часа, но се движехме 4 коли в пакет, от които едната беше почти без съсединител, освен това минахме през Унгария поради дзифтарлък, защото оттам се спестяват около 80-100 EUR от пътни такси доколкото си спомням. Ако минеш през Хърватска и Словения ще е значително по-бързо, но по-скъпо.
blueavalanche Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-03-2011, 11:15     #24
Junglist
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2008
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на Junglist
Начално

+1 за Zillertal. Гледчера е само един наистина, но като цяло, долината отговаря идеално на това което търсиш. Аз се върнах в неделя от там и няма много сняг, но по пистите се кара. Транспортната система м-у курортите е много добре организирана, ако не ти се кара до кабините, но със/без кола е почти еднакво(20/30 мин ако сте пйекани). Пистите/терените са безбройни.., за 6 дни не повтаряш, освен ако не искаш. Препоръчвам за спане Майерхофен(баш в градчето е малко по-скъпо), или Zell am Ziller(по-малко и по-спокойно селце/градче) Относно настаняване, ние бяхме в нещо като апартамнет със спалня, боксче и хол+легло. Принципно е добре да имате кухня и да си готвите, защото по кръчмите вечр е идва скъпчко. Ако мога да помогна с нещо друго пишете. А имам и много карти на ски зоните, расписания на бусчета и Влакчето!.. ала бала...но то ги има и в интернет...
Junglist Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-04-2011, 17:50     #25
brutas
Member

Дата на присъединяване: Nov 2009
Начално Благодаря

Благодаря на всички за съветите!
Тирол е прекрасна провинция. Цилертал, Хинтертукс - най-прекрасното място, което съм виждал. Беше невероятно преживяване и надмина всичките ми очаквания!

Карах почти през цялото време само на глетчера и не ми омръзна! Бих отишил още 1000 пъти!
brutas Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-04-2011, 19:19     #26
Junglist
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbrutas Разгледай мнение
Благодаря на всички за съветите!
Тирол е прекрасна провинция. Цилертал, Хинтертукс - най-прекрасното място,...
хммм... не е лошо, става! Ама Витошо си е най-добро

Как беше иначе из долината? Беше ли останал сняг(на Пенкен примерно, Калтенбах..) Къде бяхте, нещо.., тва, онова, снимки..
Стари 13-04-2011, 20:38     #27
brutas
Member

Дата на присъединяване: Nov 2009
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отJunglist Разгледай мнение
хммм... не е лошо, става! Ама Витошо си е най-добро

Как беше иначе из долината? Беше ли останал сняг(на Пенкен примерно, Калтенбах..) Къде бяхте, нещо.., тва, онова, снимки..
Спахме до Хипак в една прекрасна къща за гости с любезна домакиня и закуска.

Само един ден ходихме на ски зоната над Майерхофен. Mayrhofner Bergbahnen май се казваше. Качва се с кабинката която минава много високо над долината. Там всичко работеше, но ставаше до обяд и после - кишляк.
В долината сняг нямаше. Срещнахме един българин ски учител и той каза, че пистите по всички ски зони работят, но става за каране предимно до обяд.

Просто като видяхме ледника и се влюбихме в него. През цялото останалото време само там бяхме. Нямаше смисъл да си губим времето да проучваме по-ниските зони...

Снимки имам много, във фейсбука:
http://www.facebook.com/album.php?ai...0&l=b2cd733231

А се оказа, че от Витоша и по-високо има
brutas Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-04-2011, 21:21     #28
Capelle
Pocket Rocket

Дата на присъединяване: Dec 2003
Начално

Много качествени снимки! Евала
Последните 2 години имам шанса да посещавам това място и сега като ги гледах ме върна пак там !

Ако можеш да отделиш 40-50 снимки и да им драснеш по един ред коментар ще се радвам да ги публикуваме в галерия на befsa.com
2005/2006 - 42, 2006/2007 - 37, 2007/2008 - 36, 2008/2009 - 33, 2009/2010 - 37, 2010/2011 - 28, 2011/2012 - 38, 2012/2013 - 41, 2013/2014 - 26, 2014/2015 - 22, 2015/2016 - 24, 2016/2017 - 17, 2017/2018 - 20, 2018/2019 - 17
3
Capelle Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-04-2011, 21:27     #29
Emo_bager4eto
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отCapelle Разгледай мнение
Много качествени снимки! Евала
Последните 2 години имам шанса да посещавам това място и сега като ги гледах ме върна пак там !

Ако можеш да отделиш 40-50 снимки и да им драснеш по един ред коментар ще се радвам да ги публикуваме в галерия на befsa.com
Калт'нбаааа

Just fly
Emo_bager4eto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-04-2011, 08:45     #30
orlincho
Ентусиаст

Дата на присъединяване: Feb 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отEmo_bager4eto Разгледай мнение
Калт'нбаааа
We skiers are a strange breed. When most of society is running for cover, we find ourselves rejoicing at the sight of a cold low pressure system circling on the Satellite loop. We yearn for the feeling of cold powder snow blowing in our faces. Inside a swirling maelstrom of snowflakes, we feel most free.
orlincho Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-04-2011, 15:02     #31
Junglist
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отorlincho Разгледай мнение
Много свободен Райд има там..
Стари 22-04-2011, 23:40     #32
Capelle
Pocket Rocket

Дата на присъединяване: Dec 2003
Начално

Ето я и галерията с коментари.
Благодарности на Емил Рашковски - Brutas за предоставените снимки

http://befsa.com/?q=image/tid/471
2005/2006 - 42, 2006/2007 - 37, 2007/2008 - 36, 2008/2009 - 33, 2009/2010 - 37, 2010/2011 - 28, 2011/2012 - 38, 2012/2013 - 41, 2013/2014 - 26, 2014/2015 - 22, 2015/2016 - 24, 2016/2017 - 17, 2017/2018 - 20, 2018/2019 - 17
3
Capelle Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-10-2011, 20:08     #33
Лея
AAF

Дата на присъединяване: Apr 2008
Начално

Темата вече става актуална, та и аз да задам един въпрос.
Някой карал ли е в района на Каринтия и какво му е мнението?
Лея Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-11-2011, 09:54     #34
Holmes
Member

Дата на присъединяване: Feb 2011
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отЛея Разгледай мнение
Темата вече става актуална, та и аз да задам един въпрос.
Някой карал ли е в района на Каринтия и какво му е мнението?
Тъй като много дълго време никой не отговори, ето моето мнение по поставения въпрос:
Карал съм на три места в Каринтия, Насфелд/Хермагор, Бад Клайнкирхайм и Мьолталер. Силно препоръчвам Насфелд. Тази зима пак ще съм там. За да не се повтарям ще дам линк към моите впечатления, писани за друг форум:
http://www.pss.bg/forum/viewtopic.php?t=4866&start=154

Ако все пак искаш да добиеш визуална представа за пистите и лифтовете кликни на този линк:
http://www.bergfex.com/nassfeld-hermagor/

Кликни на картата в частта 3D и след това ако кликнеш на някоя писта, ще видиш клипче от камерата на човек, който се спуска по пистата. Аналогично ако кликнеш на лифт, ще се "повозиш" на този лифт.

Приятно разучаване на терена. Ако имаш допълнителни въпроси - питай.

Запоследно променено от Holmes : 02-11-2011 в 14:37.
Holmes Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-11-2011, 20:06     #35
Лея
AAF

Дата на присъединяване: Apr 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отHolmes Разгледай мнение
...
Благодаря ти много. Припомних си и прекрасните снимки, по които помня, че ми изтекоха лигите Но ние засега сме се ориентирали към Цилертал. Струва ми се, че там може да ми се сбъдне мечтата да не повторя писта/терен в рамките на една седмица
Лея Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 04-11-2011, 01:33     #36
flopo
Junior Member

Дата на присъединяване: Nov 2010
Начално

az mai shte zaminavam za saalbach -hinterglemm
flopo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-11-2011, 17:43     #37
princa
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Saalbah .. - става
Миналата година с бащата го овършахме. Един бачкатор го питам за посока, като му обяснявам, че искаме да разгледаме целия курорт за един ден. Отговор:"Невъзможно" ... е не е невъзможно
princa Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-12-2011, 18:54     #38
K._
Member

Дата на присъединяване: Dec 2007
Начално

Пътуваме 6 човека с 2 дизелови комбита за района на Инсбрук. Тръгваме на 24 декември сутринта от София. Тръгваме да се връщаме оттам на 1 януари късния следобед (2 януари е официален празник в БГ този път).

Ако някой няма как да стигне дотам, може да го качим, като делим разходи . Има място и за ски/борд
K._ Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-12-2011, 19:05     #39
Chilio
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2007
Начално

Интересно ми е откъде пътувате към онзи край на Австрия... Смисъл след Сърбия - на север през Унгария в Австрия, или на запад през Хърватска и Словения и оттам в Австрия?
ВиаМишелин го дава с около 150-200 повече км през Унгария, но само с около час по-дълго пътуване и с около 20-30 евро по-евтино заради разликите от тол-такси, въпреки повечето гориво. Но най-важното според мене в случая е намаляването на броя на граничните проверки извън ЕС?

Запоследно променено от Chilio : 15-12-2011 в 19:15.
Chilio Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-12-2011, 08:17     #40
orlincho
Ентусиаст

Дата на присъединяване: Feb 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отChilio Разгледай мнение
Но най-важното според мене в случая е намаляването на броя на граничните проверки извън ЕС?
Каква контрабанда сте замислили... за 4 зими по пътя през Хърватска/Словения са ни спряли 1 път на 1 граница да си отворим задния капак на колата - и толкоз. Обичайния разговор е:
- На къде пътувате
- Към Австрия
- Ааа на Ски
- Да на ски....
Чакането по границите единствено е било проблем на България/Сърбия тук никога не се преработват.

Лятото са ме тарашили повече може да се каже. Ама зимата като видят ските отгоре и каските на задното стъкло е ясна работата.
We skiers are a strange breed. When most of society is running for cover, we find ourselves rejoicing at the sight of a cold low pressure system circling on the Satellite loop. We yearn for the feeling of cold powder snow blowing in our faces. Inside a swirling maelstrom of snowflakes, we feel most free.
orlincho Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 18:02.