Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Ски терени и условия

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 09-01-2012, 17:47     #901
daangel
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2009
Начално

Въздържам се да пиша за Боровец - веднага ще ме обвинят в пристрастие, но Надя за втори път назовава нещата много точно. Аз бях само в съботата и явно съм бил 4-5 коли зад Надя. До мен бяха касиерки, ПСС, лифтаджии, ски учители. Оставиха колите и тръгнаха пеш.
Аз обърнах колата, защото не издържах да гледам колко съм близко, но всъщност не съм там, където искам и паркирах колата чак на караулката. Оттам пеша и в 9 вече бях в кабината. На касата имаше 1 касиерка и тя се оплака също от това безумие.
Който е пристигнал толкова рано сигурно е забелязал 2 багера с лога на Бороспорт да чистят пътя към Ястребец и към хотел Рила. Не знам кога са започнали, но доколкото знам нагоре пътя е бил поносим... Сняг имаше "твърде" много - когато спря тока, карах в зона Ситняково (беше страхотно....) и седнах да чакам да дойде тока в "Малината". Митко (собственикът) чистеше терасата на заведението, която е била почистена предния ден до 0 и мога да ви кажа, че снега беше към 70 см...
Със сигурност не се изкефих да ходя пеша по гадния път, но такива неща се случват и може да се случат навсякъде. Случвали са ми се на Витоша, на Банско, на Езерата, Мальовица. Друг е въпроса, че пътя Боровец - Костенец, който се почиства от друго пътно звено е бил в пъти по-добре... Определено имаше закъснение на машините в събота, което доведе и до голяма част от проблемите. А ченгетата наистина бутаха.... И псуваха по тези от снегопочистването, но снегопочистването не е на Бороспорт според мен... Звучи ми дебилно, умишлено да си убиеш бизнеса, ако нещата зависят от теб....

А ток е нямало и на други места - Банско, Картала, Чепеларе и т.н... Пак ми звучи странно да си спреш тока сам...

Относно картите - ние си ги продадохме за смешни пари на някакви хора, които бяха разбрали, че на следващия ден ще има "връщане". Така че не мога да взема отношение. Дебилно обаче ми звучи едни хора да са взели карти или пари обратно, а други да не са...

За мен тази събота бе откриване на сезона (подготвям малката скиорка ) и въпреки неудачите изпитах невероятен кеф. На такъв сняг карах в България за последно на Powder Kick 2009... Такива дни се помнят...

daangel Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 10-01-2012, 08:51     #902
steppenwolf
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

Абсолютно съм съгласен с Надя.
Българина все ще намери за какво да се разбучи, ама то било зима и трябвало да е подготвен?! Няма такова нещо!Няма извънредни ситуации и път при зимни условия. И как до Самоков пътя е перфектен, защото е от републиканската мрежа, а като влезнеш у Градо и до Курорто става мазало. Ебати карнавала са тия там. Извадих късмет да покарам, понеже уикенда бях горе и направих едни от най добрите си спускания в България. Точно щях да влизам в кабината в неделя-за 2 спускане , когато тока започна-тука има тука няма. Чез пуснали аварийно захранване и лифтовете го претоварват. Горе пред кабината си говорихме с началника на лифтаджиите, Боровец нямаше абсолютно никаква вина и те много се ядосваха. Взеха решение да изчакат 15 мин да видят дали обстановката ще се стабилизира и започнаха да пускат празни кабинки, като се обадиха на касите и там спряха да продават карти! Действаха си ОК. След 15 мин ни качиха, като извадихме късмет-по пътя до горе спряхме само веднъж. Но това беше последното качване...Яд ме е единствени, както каза СКИСА в ПСС, шефката на Бороспорт, вместо да използва ситуациата и да стопли сърцата на скиорите, като излезне и коректно и с усмивка(въпреки, че не и е до нея) да се извини, да обясни, тя започна да се кара на скиорите и каква жертва правели с това връщане на пари.
Стари 10-01-2012, 10:37     #903
k_v_v
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbobisg Разгледай мнение
Права е Надя.А пък онзи Цветанов-пътувайте само по спешност.Тоя пък,ти ли ще определяш кога хората да пътуват и кога не?Осрахте се и за това хората да си стоят вкъщи..
"Права е Надя" ама точно за този прост манталитет става дума. Нормално е всички да недоволстват и да имат завишени очаквания след номера който Боро спретнаха с цените на картите.
Стари 10-01-2012, 17:26     #904
UltraNord
Human Genome

Дата на присъединяване: Oct 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на UltraNord
Начално

.

Запоследно променено от UltraNord : 11-01-2012 в 08:49.
UltraNord Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 10-01-2012, 17:59     #905
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

http://bg.snow-forecast.com/resorts/Borovets/reviews
Стари 11-01-2012, 14:00     #906
Mandingo
loco en el coco

Дата на присъединяване: Jan 2010
Начално

Някой може ли да сподели как е вече пътя до Боро. Мисля утре да се пусна на нощна, но се чудя дали се стига нормално нагоре?
Mandingo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-01-2012, 16:07     #907
Joko
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

Пътят е абсолютно безпроблемен. А днес с един приятел буквално разцепихме от каране една от горите, в която имаше тонове пудра над кръста. Така не бях се носил отдавна. Краката не ме държаха накрая.

Epic.
Стари 13-01-2012, 09:11     #908
Mandingo
loco en el coco

Дата на присъединяване: Jan 2010
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отJoko Разгледай мнение
Пътят е абсолютно безпроблемен. А днес с един приятел буквално разцепихме от каране една от горите, в която имаше тонове пудра над кръста. Така не бях се носил отдавна. Краката не ме държаха накрая.

Epic.
Евала!!! Днес ще пусна нощно май!
Mandingo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-01-2012, 16:39     #909
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Днес на Боро-Мазало. Опашката на Ястеребец=до кенефите.
За сметка на това 3 пускания по Ястребец1=безценни.
Маркуджиците работеха сутринта, после ги затвориха. Вятър и мъгла.
Стари 14-01-2012, 23:46     #910
ivorpetkov
Senior Member

Дата на присъединяване: Aug 2005
Начално

Нощното беше екстра.
ivorpetkov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-01-2012, 09:54     #911
princa
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Мда и аз вчера се порадвах на Ястребец преди глутницата
Първа кола на паркинга - 3-ти човек по пистата
Понеже бях с новите си приятелки Atomic Metron B5 нямаше как да цепя пудрата на 1-цата. За това пък направих няколко приятни пускания с дълги карвове по 2 и 3. Накрая не издържах и след пускането на един заблуден бордист под лифта реших и аз да покажа това онова
Добре, че новият сняг беше около 20-25см та не потънах много дълбоко.
Продължението по ястребец 1 при комбинация бабуни в дълбок сняг (преди) и ски тежащи повече от мен беше едно относително приятно преживяване. 10:30 стана това което стана - и аз си тръгнах .
От четвъртък мисля пак да отида натам ... Ако някой има път натам да се обади.
princa Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-01-2012, 09:23     #912
luboslavi4
Member

Дата на присъединяване: Nov 2010
Начално

Въпросът ми е насочен към някои от участниците в клипчето "One Storm, One Love". Ще може ли да ми обясните къде горе-долу се намира тази шанца за скокове в Боровец, че мястото ми изглежда много примамливо там и особенно тази част със спускането по нея и скока много ми хареса.
Благодаря предварително
Стари 17-01-2012, 09:38     #913
Capelle
Pocket Rocket

Дата на присъединяване: Dec 2003
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отluboslavi4 Разгледай мнение
Въпросът ми е насочен към някои от участниците в клипчето "One Storm, One Love". Ще може ли да ми обясните къде горе-долу се намира тази шанца за скокове в Боровец, че мястото ми изглежда много примамливо там и особенно тази част със спускането по нея и скока много ми хареса.
Благодаря предварително
Ето я къде е шанцата - нарисувал съм ти стрелка на картата на Боро:

Имай предвид, че Радо я изправи в много добри условия - 50 см пудра върху нея.. Вероятно в други условия ще е много опасна - едно че ще се засилиш зверски и второ че стърчат разни железа... Огледай внимателно преди да правиш каквото и да било...
Отделно дроп-а от моста под шанцата не е малък и е флет лендинг на пътя.. В нашия случай имахме късмет, че имаше голяма купчина сняг, която се яви перфектна попивка..
2005/2006 - 42, 2006/2007 - 37, 2007/2008 - 36, 2008/2009 - 33, 2009/2010 - 37, 2010/2011 - 28, 2011/2012 - 38, 2012/2013 - 41, 2013/2014 - 26, 2014/2015 - 22, 2015/2016 - 24, 2016/2017 - 17, 2017/2018 - 20, 2018/2019 - 17, 2019/2020 - 12
Capelle Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-01-2012, 19:42     #914
luboslavi4
Member

Начално

Мерси много ! Значи това се намира малко преди пътчето да пресече Червено Знаме и се отклоняваш вляво. Ще внимавам за стърчащите железа , ако не го пусна или скоча поне да го видя и оценя като исторически паметник иначе има ли кадри , които са от Боровец и от Ситняковските гори около шанцата ?
Стари 17-01-2012, 19:55     #915
f2f
ските са скъп спорт!

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

хмм, някой се опитва да си изпроси бета без да си е платил нужните бири, струвамисенемислишли.
f2f Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-01-2012, 20:31     #916
luboslavi4
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отf2f Разгледай мнение
хмм, някой се опитва да си изпроси бета без да си е платил нужните бири, струвамисенемислишли.
хахах незнам за какво говориш Бъзикам се естествено, че ще има необходимата такса бира пък и каквото и да е , за да бъда посветен къде се намират такива напудрени местенца като на клиповете. Все още съм млад скиаджия и с удоволствие бих искал да покарам с някой по опитен, стъпил здраво на ските да понауча тва онова.
Стари 18-01-2012, 09:59     #917
Capelle
Pocket Rocket

Дата на присъединяване: Dec 2003
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отf2f Разгледай мнение

Бирите рано или късно се появяват

Цитат:
Първоначално изпратено отluboslavi4 Разгледай мнение
иначе има ли кадри , които са от Боровец и от Ситняковските гори около шанцата ?
Всички горски кадри от клипа след кадъра, в който Радо пуска шанцата са от ситняковските гори. Има много матр'ял там, но е изключителна рядкост да ги хванеш в такива условия. Просто добра пудра толкова на ниско има 2,3 дни в годината в БГ и то ако сезона е нормален.
Сега, къде точно са тия гори и как се влиза в тях е доста трудно да бъде описано, а и не искам после някой да ме храни, че се е зачукал заради моето описание.. И без т'ва ми е излезло вече "име" ако питате Ники :-D

Мини през бирарията някой вторник, там се уговаряме за каране обикновено...
2005/2006 - 42, 2006/2007 - 37, 2007/2008 - 36, 2008/2009 - 33, 2009/2010 - 37, 2010/2011 - 28, 2011/2012 - 38, 2012/2013 - 41, 2013/2014 - 26, 2014/2015 - 22, 2015/2016 - 24, 2016/2017 - 17, 2017/2018 - 20, 2018/2019 - 17, 2019/2020 - 12
Capelle Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-01-2012, 13:11     #918
luboslavi4
Member

Начално

Ами да се надяваме за още такива снежни бури с още много сняг ,че ми се иска да си изпробвам режисьорските умения и аз да скалъпя някоя клипче с "дъ некст сторм" А бирарията "1516" ли е и от колко часа е защото аз не съм от София, но като идвам често и да го имам в предвид, ако е удобно някой път да мина да се запозная с вас
Стари 18-01-2012, 13:23     #919
kotseto
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2008
Начално

В "студените" месеци да, това е мястото - 1516, всеки вторник, след 8 часа

Стари 18-01-2012, 20:27     #920
luboslavi4
Member

Начално

Да се надяваме в скоро време да пием по някоя друга бира ! Тъкмо ще има попълнение от Плевен , едно истинско "Д`ге"

Tags
боровец, ски, сняг, условия

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 07:35.