Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Ски терени и условия

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 03-01-2013, 23:01     #581
princa
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Колкото по-малко хора - толкова по-добре!

И в София е дразнещо навсякъде да е ту зелена ту синя зона... ама паркирате нали , а като по преценка на чичкото сте на по-малко разстояние от кръстовището си търсите колата на "скъпите" паркинги, пък дали пречи или не на движението ....

Така, че:
Никой никого на задължава да кара на Банско - аз лично нямам проблем и съм доволен, единствено се дразня на зелените за липсата на Хели ски ама ...
princa Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-01-2013, 23:15     #582
k_v_v
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отprinca Разгледай мнение
Колкото по-малко хора - толкова по-добре!

И в София е дразнещо навсякъде да е ту зелена ту синя зона... ама паркирате нали , а като по преценка на чичкото сте на по-малко разстояние от кръстовището си търсите колата на "скъпите" паркинги, пък дали пречи или не на движението ....

Така, че:
Никой никого на задължава да кара на Банско - аз лично нямам проблем и съм доволен, единствено се дразня на зелените за липсата на Хели ски ама ...
оф толкова си елементарен че ми се отщя да пиша...
От последните постове на скиора ми се струва, че започва да си отваря очите, но все ще се намери някой друг да го замести.
Стари 03-01-2013, 23:31     #583
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Аз друго не схващам. Като е гадно спрете и не ходете. Стига писали. Или "гроздето е кисело"?
Аз за последно съм бил 2004-та. Поне имам очи да пиша ако реша. Ама хора, които редовно посещават и да плюят е ....екологично някак си. За друга обидна дума не се сещам.
Стари 03-01-2013, 23:40     #584
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Аз друго не схващам. Като е гадно спрете и не ходете. Стига писали. Или "гроздето е кисело"?
Аз за последно съм бил 2004-та. Поне имам очи да пиша ако реша. Ама хора, които редовно посещават и да плюят е ....екологично някак си. За друга обидна дума не се сещам.
абе май и 2007-ма те мернах на Powder Kick-a? Истината е, че мястото като природни дадености - терен, снеговалежи, денивелация - е най-добре разположения ски курорт в България, нормално е на всички да ни се иска да можем да караме там и да искаме нещата да са различни от сега. Сигурен съм че точно пък на теб, в сегашния курорт би ти харесало доста, ако попаднеш там в ден с малко хора.
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-01-2013, 23:47     #585
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Сигурно би ми харесало. Ама нямам излишни 58 лв. и не мрънкам колко е гадно. Ходя си на Лале, защото мога да си го позволя за сега. Като стане 50 лв няма да мрънкам колко е гадно, а колко е скъпо.
Ама да чета по цял ден само- Банско това, Банско онова, банскалии такива, онакива е тъпо. И Тома Белев е света вода ненапита крадлива. Спреха му кранчето и изпълзя. Преди това беше като мишка в брашно. Ни се виждаше, ни се чуваше. Изпълзя като му секна кранчето. Дееба и нещастника прогнил.
Стари 04-01-2013, 00:21     #586
bob_beliata
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Аз друго не схващам. Като е гадно спрете и не ходете.
Цитат:
Ама да чета по цял ден само- Банско това, Банско онова, банскалии такива, онакива е тъпо.
И аз не схващам, като не ти се чете не чети за Банско...
Стари 04-01-2013, 08:05     #587
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Ми и за екология и за пантене не ми се чете, ама ей на чета, защото прелива от тучна екологично-пантаджийска простотия.
Стари 04-01-2013, 08:28     #588
skiorat
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2007
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
Не просто се чудя от какъв х.й им прибират картите без обяснение, и ми е смешно как тЮлен се надяват да си разнообразят мизерния сезон с фрийрайд състезание, което би трябвало да е спонсорирано от спонсорите на същите екстремисти.... То хубаво ама спонсорите май нещат....

Не си губи времето да ми отговаряш....
Пич,баш спонсора за които говориш ми е приятел добър от поне 20 години!!!
Бех свидетел на сцената!!!
Та след сцената му казах:Ге....,ми не идвай повече бе приятел!!!
И Тои ми отговори:Много е готино на Банско бе пич!!!Разбира се имаше предвид природните условия както и инфраструктурата на курорта
Попитаи го бе Димитре!!!
Нема да изпадам в подробности за тва защо са им спрели картите,щото нема да ти е приятно!!!
skiorat Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 04-01-2013, 08:31     #589
skiorat
Senior Member

Начално

А иначе на Ники само респект мога да кажа!!!
Човека в последните неколко поста ви каза истината както си е!!!
Стари 04-01-2013, 08:33     #590
skiorat
Senior Member

Начално

Та не мисля че ще се отдръпне спонсоро....
Стари 04-01-2013, 08:43     #591
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отskiorat Разгледай мнение
Та не мисля че ще се отдръпне спонсоро....
Въобще нямам предвид "спонсори" били на място , просто си толкова далече, ама наистината далече от нещата, че е почти безмислено да ти се обяснява....за едно състезание трябват много пари, и просто не си струва риска,а ако някой се излъже хубаво - ще има едно посредствено състезание каквито долу горе бяха предните, имайки предвид нивото и условията навън.....

Това е само един от многото примери за "нещата" във феодалния район на Банско....
Стари 04-01-2013, 09:26     #592
f2f
ските са скъп спорт!

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbatAssen Разгледай мнение
най-смешното на тоя клип е, че припева е 1 към 1 с Ace of Base, All That She Wants

https://www.youtube.com/watch?v=8OB28fTKSds&t=0m52s

сори за трансгресията. продължавайте с пуцанията.
f2f Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 04-01-2013, 11:23     #593
Mitko
Señor Member

Начално

като ше се пуцаме
Цитат:
принце драги, разумен човек си, кои са тези 'зелени' които ти 'пречат' да ходиш на хелискиинг в Пирин? Дали няма нещо общо с природозащитното законодателство на страната ни от последните 30-40 години например? Конкретната забрана за полети с хеликоптери 'за кеф' в НП Пирин важи откакто го има сегащния план за управление на парка, а сигурно и в предишните правилници го е имало, още преди 1989 г. Много правилно и логично ми се струва, при положение, че идеята на парка е да се запази и без това малката по размер планина, да не може да се обръмчва целия парк с хеликоптери, возещи мързеливи скиори. Впрочем такива 'забрани' има в почти цяла Европа, с изключение на няколко специално разрешени зони в Швейцария ( ако не бъркам) + може би някъде в дълбоката тундра в Северна Норвегия. Ако искаш хелискиинг и имаш излишни хиляди левове - има идеални условия за това в Качкарските планини в Турция, с швейцарски гидове, можеш и до Камчатка да идеш, ако си толкова голям хелискиор..
Грамотни хора сме уж, имаме и интернет, дайте да попрочитаме и разните закони и правилници, важащи за планините ни, преди да пишем щуротии.
Стари 04-01-2013, 11:55     #594
princa
Senior Member

Начално

Mitko - признавам си мързелив скиор съм обичам от горе на доле, не обратното
Съгласен съм, че паркът е парк, защото трябва да запази нещо - то и Гранд Каньон е парк ама ... има Хелита дето да обръмчват.
Всяко нещо засилено до крайност - не го харесвам:
1. Изсичане на дървета - както много пъти и на много места съм го казвал - поискайте от инвеститора за всяко отрязано дърво - да засади 10 в зона в която е имало пожари или е необходимо залесяване и пак ще си говорим...
2. Хелитата - говорим за 1 или макс 2 курса на ден - е какво ще и стане на планината? като сложим и 10% такса, която да отива за дейности по парка и хайде пак ...
3. Законите се пишат, спазват и при доказана необходимост се редактират ... дай да спазваме ония 10 тогава
Айде като е почнал f2f и аз да разнообразя

Хит-Химн
Хората не ги кефи на Банско - карат на Добринище - "Кеф цена нема!"
princa Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 04-01-2013, 12:10     #595
dimitard
Senior Member

Начално

Prince, понеже си човек дето знам, че мисли - нека да ти повторя моята позиция каква е (казвал съм я и друг път) - аз лично не съм против нито шейните, нито хелито, нито лифтовете. Даже съжалявам, че ги няма. За всяко нещо може да има компромис, подходящ за всички в разумни граници.

Това което, съм против, е някой да лъже, да краде от данъкоплатеца, да манипулира, да създава монополи, да ми "забранява" къде да карам в 21 век и най-просто казано да ни прави на глупаци. Смятам, че много хора са против точно това, и затова ходиха на Орлов Мост, а не от крайно екологични подбуди.

Останалите които не са ходили (или искали да ходят) са два вида - или са неинформирани/заблудени или са пълни овци. Надявам се да си от неинформираните.....

Запоследно променено от dimitard : 04-01-2013 в 12:17.
dimitard Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 04-01-2013, 14:14     #596
Mitko
Señor Member

Начално

Цитат:
2. Хелитата - говорим за 1 или макс 2 курса на ден - е какво ще и стане на планината? като сложим и 10% такса, която да отива за дейности по парка и хайде пак ...
въпросът е принципен - в резервати и национални паркове приоритет е опазване на дивата природа, а не човешкото забавление, особено с летящи супер шумни машини. Не знам дали си бил в планина при полет на хеликоптер, аз имах 'късмета' да съм на заслон Казаните преди две години в периода, когато инсталираха новия лифт на платото на Банско, е целия Бъндеришки циркус бръмчеше като че си на магистрала Хемус при всяко облитане на машината. Ако това се прави редовно и на едни и същи склонове, от този район перманентно ще бъдат изгонени всички големи бозайници ( кози, мечки, вълци..) и големи птици, и то точно в периодите, през които оцеляването им е най-затруднено и сложно поради студа, липса на храна и подслон.. за съжаление проверено и установено в разни други страни, преди да се 'забрани' хвърченето за удоволствие и кеф с хеликоптери. Отделно много добре знаеш, че ако се позволят '1-2 полета на ден' , много скоро ще са повече, и не само на 1 склон, ами навсякъде докъдето може да се доберат тези машини.. както и да е де, това е последния проблем на ски зоната и на Пирин в момента..
Стари 04-01-2013, 15:09     #597
Kenshin
ski driftar

Дата на присъединяване: Apr 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на Kenshin
Начално

Кви хелита, кви шейни бе хора?? Те в банско с едни автомобили не могат да се оправят вие къде отидохте каката на бариерата ми обяснява че не можела да си завре касовия апарат "у джеба" че затова се бавела

Просто си представям какъв цирк ще е цялата работа ако има облитания и шейни. То в България затова трябва да е забранено всякаква човешка дейност и нищо да не се разрешава. Разрешителните ги дават на хора, които са оказват бетер от животните...
Стари 04-01-2013, 16:02     #598
freelander
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2010
Начално

Шейни има от много време. Наемаш си и караш. Като ските. Като караш след моторна шейна, мирише на цветенца.
freelander Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 04-01-2013, 19:50     #599
skiorat
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
Prince, понеже си човек дето знам, че мисли - нека да ти повторя моята позиция каква е (казвал съм я и друг път) - аз лично не съм против нито шейните, нито хелито, нито лифтовете. Даже съжалявам, че ги няма. За всяко нещо може да има компромис, подходящ за всички в разумни граници.

Това което, съм против, е някой да лъже, да краде от данъкоплатеца, да манипулира, да създава монополи, да ми "забранява" къде да карам в 21 век и най-просто казано да ни прави на глупаци. Смятам, че много хора са против точно това, и затова ходиха на Орлов Мост, а не от крайно екологични подбуди.

Останалите които не са ходили (или искали да ходят) са два вида - или са неинформирани/заблудени или са пълни овци. Надявам се да си от неинформираните.....
Аве Пич!
Болшевиките са го пробвали тва дето говориш още преди сто години!!!
Даже са постигнали значителен успех!!!За известно време де...
Къв е тоя капитализъм дето има и за народеца?
Я прочети некоя и друга книга...
Пообразоваи се...
И недеи си мисли че си на правия път...
Тоя пост го приеми за безплатен урок...
Стари 04-01-2013, 20:14     #600
bob_beliata
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Ти колко си тъп, не е истина...

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 10:44.