Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 04-01-2017, 22:54     #1
miroi
Junior Member

Дата на присъединяване: May 2016
Начално Избор на обувки за touring + free ride

Моля, споделете мнение:

кой обувки са за предпочитане за туринг и фрирайд.

Търся някакъв компромис между ходене и каране.
Имам желание да похождам с тях и после да се карам в неутъпкан сняг.
Писта само ако се налага.

Колебая се основно между:

Scarpa Marestrale RS

http://basecamp-shop.com/product/sca...i-maestrale-rs

и

Scott Super Guide

http://scott.bg/magazin/19-zimni/320...erlite-carbon/

Scarpa имат много висок профил на стъпалото , там където се пада свода. Кракът ми изтръпва още само като я пробвам.

Дали ще се утъпка?

Scott на проба са уникално удобни. Много свобода на движението при ходене.

Но дали ще стават за каране в пудра?

Ако имате впечатления от други марки и модели , моля да споделите.

Аз доколкото видях Dynafit Vulcan са много високо оценени. Но са и страшно скъпи.
miroi Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-01-2017, 07:04     #2
bo//gan
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2013
Начално

Шом Maestrale-то не ти е удобно - го забравяш. Обувка с която ще пантиш трябва да ти е удобна при пробване. После ако излезне някоя забележка може да се буутфитне, но първоначалното усещане трябва да е на удобство.

За пудра не ти трябват твърди обувки, така че и двата модела биха били достатъчни (ако не си 2 м, не тежиш 100 кг и не караш ски с 2 титаниеви пластини)

Твърост трябва като караш на твърдо (например писта с изкуствен сняг, и с много твърди ски).

Аз съм сравнително тежък (85 кг, 189) и карам с обувки по-меки от Скот Супергайд (Динафит Меркюри, което е по- мекият брат на Вулкана, който си загледал). За мен тези обувки ми стигат даже и на писта с прилично темпо и твърди ски.

И аз бих искал да питам за впечатления от първа ръка за Scott Superguide.
Имат интересни параметри и ги заглеждам понеже са обувките с едни от най-широките стъпала на пазара, т.е. едни от малкото, които бих могъл да нося.

Имат огромен ход на пантене (60 градуса), който на книга се сравнява само с Меркюри/Вулкан.

Малко странно е, че дават преден наклон 11,5 градуса, при положение, че повечето обувки са 15-18. Даже фристайлските, които са доста изправени (напр. фул тилт) стигат до 13. Странно ми се вижда турово/фирайдърска обувка да е толкова изправена. Може да е някакъв особен начин за мерене на скот (както радиусите на ските им, които нямат нищо общо с тези на останалите производители)

Малко обезпокояващо е, че поне на книга Супергайдът е син/внук на Гармонт (не знам защо, нещо не ми харесват), но за супергайд накъде прочетох, че имат сертифицирани от динафит дупки за пинове, което значи, че не би трябвало да има проблем с точки.
bo//gan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-01-2017, 10:23     #3
Myashkov
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2015
Начално

Ще си позволя един съвет да дам:
Отиваш магазина, в който си харесал обувките (кои точно ти си знаеш)- правиш уговорката, че ги плащаш, но че МОЖЕШ да ги върнеш СЛЕД като си отишъл при буутфитър, който да ти види краката, да види обувката и ако сте преценили заедно, че обувката е ОК СИ ПРАВИШ СТЕЛКИ и си оправяш неудобствата, а ако ли не-връщаш се в магазина и или взимаш други обувки или си взимаш парите.
Пълно е с хора, които са сбъркали с обувките-аз лично за 5 години смених 10 чифта обувки (да не говорим, че сега щях да имам симпатична градска кола вместо пълно с обувки мазе) докато отработя тази схема и рахатясах.

П.П. За един нетакован двама таковани дават, ние с Ники Пеков вече сме бита карта, ти поне да излезеш чист (та и десетките хора със същия проблем). Аз лично друг смисъл от тоя форум не виждам, освен мненията на патили и евтините и хубави неща в секцията за продажба.
Иначе кой колко дни каране има и как за първи път е пуснал трети улей (преди още да спи с жена) не ме интересува.
Весели празници (Йорданов и Иванов ден)!
Myashkov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-01-2017, 11:09     #4
banzai
"чакаме се долу"

Дата на присъединяване: Mar 2010
Начално

Твърдостта зависи най-вече от стила на каране и килограмите, според мен. Не бих сложил по мека обувка за дълбоко, напротив. Говоря за каране, пантенето не го коментирам.
banzai Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-01-2017, 23:33     #5
miroi
Junior Member

Дата на присъединяване: May 2016
Начално Буутфитър

Цитат:
Първоначално изпратено отMyashkov Разгледай мнение
Ще си позволя един съвет да дам:
Отиваш магазина, в който си харесал обувките (кои точно ти си знаеш)- правиш уговорката, че ги плащаш, но че МОЖЕШ да ги върнеш СЛЕД като си отишъл при буутфитър, който да ти види краката, да види обувката и ако сте преценили заедно, че обувката е ОК СИ ПРАВИШ СТЕЛКИ и си оправяш неудобствата, а ако ли не-връщаш се в магазина и или взимаш други обувки или си взимаш парите.
Пълно е с хора, които са сбъркали с обувките-аз лично за 5 години смених 10 чифта обувки (да не говорим, че сега щях да имам симпатична градска кола вместо пълно с обувки мазе) докато отработя тази схема и рахатясах.

П.П. За един нетакован двама таковани дават, ние с Ники Пеков вече сме бита карта, ти поне да излезеш чист (та и десетките хора със същия проблем). Аз лично друг смисъл от тоя форум не виждам, освен мненията на патили и евтините и хубави неща в секцията за продажба.
Иначе кой колко дни каране има и как за първи път е пуснал трети улей (преди още да спи с жена) не ме интересува.
Весели празници (Йорданов и Иванов ден)!

Много благодаря за изчерпателния отговор.
Къде мога да намеря буутфитър?
За такава услуга севте разбирам.
miroi Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-01-2017, 16:54     #6
Myashkov
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2015
Начално

Отиваш в SKISHARKI(имат си сайт), търсиш Румен. Това е човекът, той всичко ще ти обясни за твоите крака и с какъв тип обувки ще летиш като вятъра.
Myashkov Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 20:07.