Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 17-02-2014, 14:37     #101
joropc
Тъмен БалканСки субект

Дата на присъединяване: Dec 2009
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbwc Разгледай мнение
Здравейте, ако наистина беше протекъл така разговора от наша страна, може би отдавна щяхме да сме затворили като фирма и магазин. Много от вас използват името Вальо, което значи, че познават собственика и може би щом го наричат по малко име знаят какъв човек е и никога не биха повярвали, че той би говорил така, защото разговора е бил между него и клиента и няма как да твърдите, че той би могъл да каже такожа нещо.
Да, ама "клиента" ще го потвърди косвено само след малко, защото в момента е малко зает
joropc Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-02-2014, 14:39     #102
bwc
Member

Дата на присъединяване: Feb 2014
Smile

Цитат:
Първоначално изпратено отstenly666 Разгледай мнение

Викам да прекръстите дюкяна на 9мм!!

Не смятам ,че заслужаваш сериозен коментар на тази простотия
Здравейте, може ли да ми кажете, защо се обръщата по този начин, при положение, че Вие сте страничен наблюдател? В правото си на какъв, Вие отсъждате дали заслужавам коментар или не. Ако наистина сте толкова компетенти всички, което е чудесно, защо не се занимавате с това? В индустрята има глад за такива кадри, та дори и на нашия пазар
bwc Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-02-2014, 14:44     #103
bwc
Member

Smile

Цитат:
Първоначално изпратено отjoropc Разгледай мнение
Да, ама "клиента" ще го потвърди косвено само след малко, защото в момента е малко зает
Разбирам Ви, няма проблем, но и ние знаем как са се случили нещата, тъй като в магазина има камери с микрофони и всеки един момент от случката се разгледа от влизането на клиента за пръв път да момента, в който се е обадил.
Стари 17-02-2014, 14:53     #104
eMcKu
Member

Дата на присъединяване: Dec 2011
Начално

Цитат:
Разбирам Ви, няма проблем, но и ние знаем как са се случили нещата, тъй като в магазина има камери с микрофони и всеки един момент от случката се разгледа от влизането на клиента за пръв път да момента, в който се е обадил.
Кви камери, кви пет леа' ?! Всички разбраха от къде идва проблема, само госпожата от магазина не спря да повтаря едно и също и да се обяснява като ученичка.
Предполагам вече изпратихте новите ски към Троян, нали ?
eMcKu Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-02-2014, 14:58     #105
flirty
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на flirty
Начално

Когато бях и аз в магазина, пак по повод премонтиране на автомати си помислих, че си втълпявам за кофти отношението към мен, като потенциален клиент.
Отидох там с новите си /за мен/ ски, на които имаше монтиран автомат Динафит Вертикал, но за доста по-голям номер обувка, с ясната цел ските ми и аз самата да получим най-качественото обслужване и най-доброто отношение /все пак сме в магазина на официалния вносител/.
Още на вратата, когато показах ските, реакцията на човека който се беше наел да ме обслужва бе доста остра: Оооо, пак ли от тея ски бе, кой знае от къде ги намирате и от кои складове ги взимате"!
"Ами, взех си ги от чужбина" :?, "Е, да, те всички така казват, а ние сме се зарили с тея боклуци в сервиза! Та, кво да им правим?"
Освен, че ми натъртиха няколко пъти как ските ми били боклук и никой друг не би се занимавал да им гласи автомата ми поискаха 90лв. Та като останело врме да се занимават и с "боклуците", които има носим ще ми ги премонтират. След като се учудих на високата цена, обслужващият ме мъж, започна да обяснява колко трудна и отговорна работа било това и как неговото време със сигурност не е без пари и струва много повече от тези 90лв, и ако не си оставя ските аз, на него му било все тая - нали мазето е зарито и с други "боклуци" за монтиране и премонтиране, които не са закупени от тях.
Онзи ден, когато влязох в магазина въобще не ме вълнуваше цената, защото бях там с ясната цел да дам най-доброто обслужване на новите си ски. Но след като още на вратата някъв селяк започна да ми натъртва във всяко изречение, че ските за нищо не стават и са страшен боклук, и неговото време е мега ценно, за да си го губи с мен разбрах, че това място не заслужава вниманието, парите и интереса ми. Просто отношението някака си не беше адекватно. Така, че всичко което чета тук никак не ме учудва. Стойте далече от този ШОП!

п.с. ските са Salomon Czar, модел от преди 2-3 години
Стари 17-02-2014, 14:58     #106
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Здравейте, надявам се да сте прочели, че ние имахме желание клиента да дойде, да се констатира проблема и ако ние сме виновни, да му предоставим чисто нови същите ски. Той отказва да дойде. Пак повтарям, производителя казва, че ската на този етап е тествана само с автомати Маркер и не гарантират какво би станало при друг монтаж. Тази ска конструктивно е различна и монтажите на различни автомати могат да се различават.
ами добре, чакам развръзката. Засега има едни повредени при монтажа ски, и една доста груба размяна на реплики във форума, в която не признавате най-очевидното, а именно че сте монтирали ските с грешен размер болтове, различен от препоръчания от производителя им. Аз лично ако установя такова несъответствие -ските изискват 9,5 мм болтове, Динафит изискват 9 мм - не бих тръгнал да дупча ски за 1600 лв и да рискувам да ги повредя. Вие защо сте го направили, не знам ..
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-02-2014, 14:59     #107
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отeMcKu Разгледай мнение
В същтност това остава единственият им правилен ход.
Стари 17-02-2014, 15:11     #108
Maneco
Шугав

Дата на присъединяване: Jun 2006
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отflirty Разгледай мнение
Когато бях и аз в магазина, пак по повод премонтиране на автомати си помислих, че си втълпявам за кофти отношението към мен, като потенциален клиент.
Отидох там с новите си /за мен/ ски, на които имаше монтиран автомат Динафит Вертикал, но за доста по-голям номер обувка, с ясната цел ските ми и аз самата да получим най-качественото обслужване и най-доброто отношение /все пак сме в магазина на официалния вносител/.
Още на вратата, когато показах ските, реакцията на човека който се беше наел да ме обслужва бе доста остра: Оооо, пак ли от тея ски бе, кой знае от къде ги намирате и от кои складове ги взимате"!
"Ами, взех си ги от чужбина" :?, "Е, да, те всички така казват, а ние сме се зарили с тея боклуци в сервиза! Та, кво да им правим?"
Освен, че ми натъртиха няколко пъти как ските ми били боклук и никой друг не би се занимавал да им гласи автомата ми поискаха 90лв. Та като останело врме да се занимават и с "боклуците", които има носим ще ми ги премонтират. След като се учудих на високата цена, обслужващият ме мъж, започна да обяснява колко трудна и отговорна работа било това и как неговото време със сигурност не е без пари и струва много повече от тези 90лв, и ако не си оставя ските аз, на него му било все тая - нали мазето е зарито и с други "боклуци" за монтиране и премонтиране, които не са закупени от тях.
Онзи ден, когато влязох в магазина въобще не ме вълнуваше цената, защото бях там с ясната цел да дам най-доброто обслужване на новите си ски. Но след като още на вратата някъв селяк започна да ми натъртва във всяко изречение, че ските за нищо не стават и са страшен боклук, и неговото време е мега ценно, за да си го губи с мен разбрах, че това място не заслужава вниманието, парите и интереса ми. Просто отношението някака си не беше адекватно. Така, че всичко което чета тук никак не ме учудва. Стойте далече от този ШОП!

п.с. ските са Salomon Czar, модел от преди 2-3 години
В магазина има едно ново момче, което е голям разбирач(малко в стил рапърче се облича) и къде ли не е карал и какви ли не ски и обувки и..... големата работа, а е "гола вода" и съм почти сигурен, че си има сблъсък с него и в последствие той е монтирал автоматите на Жоро, ако бъркам то явно има се е съставила групичка от персонала която се стреми да отблъсква клиентите!
Стари 17-02-2014, 15:17     #109
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Дата на присъединяване: Feb 2005
Начално

Цитат:
Здравейте, може ли да ми кажете, защо се обръщата по този начин, при положение, че Вие сте страничен наблюдател? В правото си на какъв, Вие отсъждате дали заслужавам коментар или не. Ако наистина сте толкова компетенти всички, което е чудесно, защо не се занимавате с това? В индустрята има глад за такива кадри, та дори и на нашия пазар
Здрасти.Няма смисъл ,защото няма да ме разбереш.
Стари 17-02-2014, 15:27     #110
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Дата на присъединяване: Feb 2005
Начално

Ако темата се запази(заключи и да не може да се трие) в този си вид давам 500 бири и една дзвиска на модератора.Ще я ползвам на следващият тим билдинг с позволението на bwc разбира се.
Стари 17-02-2014, 15:31     #111
mp2
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2003
Начално

Аз предлагам да има малко "ЗАСТОЙ" в темата, защото много се размива и наистина прилича на махленски спор. Дайте да изчакаме развръзката и после, който каквото има да коментира. Според мен чисто 'технически" темата е изчерпана и нещата са ясни.
Стари 17-02-2014, 15:51     #112
joropc
Тъмен БалканСки субект

Дата на присъединяване: Dec 2009
Начално

Аз предлагам същото.При всички случаи ще ви информирам за развръзката.Тя ще е много простичка-по начин, по който всеки си я разбира за себе си!Както вчера споменах, за мен нещата са отдавна приключили...

..бях приготвил за постване доста неща, които да докажат, че обвинението ми в лъжец, което е немислимо е пълна глупост, но ще ги запазя за след "развръзката".
joropc Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-02-2014, 15:54     #113
bwc
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отeMcKu Разгледай мнение
Кви камери, кви пет леа' ?! Всички разбраха от къде идва проблема, само госпожата от магазина не спря да повтаря едно и също и да се обяснява като ученичка.
Повтарям го, защото ви е трудно да го разберете, но както и да е! Ако господина желае да му се сменят ските да заповяда, за да направим рекламацията, ако ли не, ако някой желае ските са обявени за продан 500лв.
Стари 17-02-2014, 16:00     #114
bwc
Member

Wink

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
ами добре, чакам развръзката. Засега има едни повредени при монтажа ски, и една доста груба размяна на реплики във форума, в която не признавате най-очевидното, а именно че сте монтирали ските с грешен размер болтове, различен от препоръчания от производителя им. Аз лично ако установя такова несъответствие -ските изискват 9,5 мм болтове, Динафит изискват 9 мм - не бих тръгнал да дупча ски за 1600 лв и да рискувам да ги повредя. Вие защо сте го направили, не знам ..
Всички много говорите как е трябвало да се направи, но всъщност нищо не казвате, ако в действителност знаехте за монтажа, нямаше да напишете това, защото не от ската зависи болта, а от автомата.
Стари 17-02-2014, 16:05     #115
mi11er
наХазматизиран

Дата на присъединяване: Jun 2005
Начално

последните 2 мнения показват, че единият участник е в тотален нокдаун, по-добре мачът да бъде прекратен
mi11er Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-02-2014, 16:06     #116
bwc
Member

Smile

Цитат:
Първоначално изпратено отManeco Разгледай мнение
В магазина има едно ново момче, което е голям разбирач(малко в стил рапърче се облича) и къде ли не е карал и какви ли не ски и обувки и..... големата работа, а е "гола вода" и съм почти сигурен, че си има сблъсък с него и в последствие той е монтирал автоматите на Жоро, ако бъркам то явно има се е съставила групичка от персонала която се стреми да отблъсква клиентите!

Здравейте и на Вас, от коментара на дамата, разбирам че е била много засегната от поведението на персонала. Аз лично присъствах когато дойде преди време и й обяснихме, че когато ската няма хубава сърцевина може да се наложи след известно време да се донатягат болтове, защото вместо с дърво или синтетика, ската е пълна със стружки. При конкретната случка, мисля че това беше препоръката. И използвахме израза по-евтина ска, а не боклук. Ясно е че всеки сега ще изопъчава, но не е редно.
п.с. Доволна ли сте от монтажа? Защото нали това е спора??????
Стари 17-02-2014, 16:07     #117
doc1694
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2013
Начално

Темата е малко тъпа.Без никакви и предрасъдаси споменавам само две неща.Преди месец ми монтираха динафит автомати във въпросния магазин без никакви проблеми,обструкции и забележки по монтажа.Вече 5-6 пантения са супер/не са се откъртили/.Същия модел динафит е премонтиран от Сталин на ски ползвани от сина ми и е малко трагично.На двете ски автоматите се разминават с по 4 мм,едната обувка задира в пластината на задния автомат дори когато той е в най-задно положение.Не можем да оставим и необходимото 4 мм.растояние между обувката и задния автомат и на двете ски.Но това не ми дава право да кажа че е некадърник и да го разнасям по форумите.Решете си проблемите в личен контакт.Лек ден на Всички.
doc1694 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-02-2014, 16:07     #118
exta
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2013
Начално

Чета, чета и пак чета как се развива цялата тази сага, която може би щеше да се оправи, ако нямаше нападки и тем подобни простотии. Като цяло съм доволен от магазина и обслужването, та аз съм доволен от целия свят (много книжки за позитивното мислене). Колкото пъти и да съм влизал в магазина, винаги има някой, който да ти обърне внимание и да те посъветва, наистина, не винаги точно и коректно(все пак не може да знаеш всичко), но поне се опитваха. Като си купих автомата и обувката, монтажа ми бе безплатен (въпреки обявените цени). А когато имаше проблем с обувката, реагираха светкавично (въпреки празниците) и тя бе отремонтирана сравнително бързо (въпреки че бе Коледа). Та до тук добре, доволен съм ....... нищо, че автомата бе монтиран малко по-назад от указания монтажен център и бе с 4мм по-тесни стопери, за какво са ти точни или по-големи, като и така се подава малко стоперчето, а и все пак като не ми изнася има менгеме. Това си е лично моя мисъл, да не помислите, че ги обвинявам в нещо. Просто не съм се разправял, защото съм си тих и скромен 3 години бачкам като луд да си купя нещо хубаво ......... и си купих нещо хубаво, е са с малко дефекти, но какво да се прави, като че ли живеем в нормална държава. Но това, което вече ме подразни повечко и ме хвана яд, не са цените, а когато отидох за втори път да питам за обувчицата дали е готова и се разбрахме до края на работния ден да мина и като се обадих 15 мин преди уречения час на затваряне получих едно - АЛО ....... МАГАЗИН АДВЕНЧЪР ШОП ЗАТВАРЯ, ЕЛА СЛЕД ПРАЗНИЦИТЕ! дрън червеното копче на телефона. Хванах се за тоз глагол затваря, т.е. незатворил, 3 мин преди тоз уречен час бях пред вратата, а вътре никой. Е яд ме е, ако трябва и бакшиш щях да им оставя, само и само да не ме оставят да вися по празниците без така бленуваните обувчици. Личен опит, лично мнение изразявам. Нямам представа дали ще ходя пак до магазина, но съм доволен от хората(повечето от хората)
Само едно заключение да вметна, не за моят проблем, а относно темата - Клиента винаги е прав и От Вашето отношение зависи моето уважение!

Запоследно променено от exta : 17-02-2014 в 16:14.
exta Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-02-2014, 16:08     #119
lubezen
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на lubezen
Начално

Цитат:
Всички много говорите как е трябвало да се направи, но всъщност нищо не казвате, ако в действителност знаехте за монтажа, нямаше да напишете това, защото не от ската зависи болта, а от автомата.
Абе на тебе не ти ли писна да плямпаш глупости?
lubezen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-02-2014, 16:10     #120
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Цитат:
ако в действителност знаехте за монтажа, нямаше да напишете това, защото не от ската зависи болта, а от автомата.
Това не мога да го подмина, въпреки призивите да спрем.

По-нагоре питахте защо не се занимаваме ние с това и имало глад за кадри в бранша.

Защото ако се занимавахме с това, щяхте да сте на улицата, ровейки по кофите. Защото колкото и пари да ви дават там са ви много. При тази очевадна некомпетентност. Защото излизат бая кирливи ризи тука и Вие продължавате да се осирате. Защото не се е хванал някой да пише на Динафит какви ги вършите тука. Защото продължавате да говорите небивали ГЛУПОСТИ! Защото нямате и най-малка идея от механика и конструкция на ските. Защото ако това го кажете пред който и да е преподавател по механика, съпромат или металознание от ТУ ще ви изхвърлят са се 9мм бУргия. Как може такова невежество да върлува по тази земя българска? Чудя се дали след всички тия писания, ще се намери смелчага, който да си остави ските за монтаж при вас. Освен ако не е писал на ските IDDQD.

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 12:58.