Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екология

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 09-04-2016, 12:38     #1
sugarfactory
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2011
Начално Интересно

Бг еколозите скиори - вие как бихте постъпили в подобна ситуация, ама честно? ... и да не се напичате сега много под статията, въпроса е с добро чувство и без идея за заяждане, да поясня, че май не се разбираме винаги много добре във виртуалното форумно пространство

http://www.tetongravity.com/story/cu...go-heli-skiing
sugarfactory Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-04-2016, 10:46     #2
djogobg
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2009
Начално

Според мен този е супер тъпо копеле, което просто се прави на интересно - вижте ме колко съм свободен дух и ме е грижа за природата, а всъщност е егоист и мисли само за себе си(мнението ми е формирано от статията, може в реалност да е съвсем друг случая, като знаем медиите как добре отразяват събитията). За жалост познавам хора, които, макар и в по-малка степен се държат по същия начин - ходят на протести против лифт, примерно на езерата, ама като направиха лифта не изпускат възможност и го ползват. За Банско е същото. Всичко е въпрос на принципи и на воля, да ги спазваш.

Напоследък стана модерен отново един израз: Това са ми принципите, ако не ви харесват, имам и други.
Стари 11-04-2016, 11:23     #3
sugarfactory
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdjogobg Разгледай мнение
... Това са ми принципите, ако не ви харесват, имам и други.

Според мен историята е измислена и персонажа (името) също, но това всъщност няма никакво значение, въпроса е че яко иронизира едни определени типажи, тия за които и ти говориш ... имаме си и у нас доста слънчогледи, не случайно е избрано тва име си мисля, само вместо според слънцето се въртят според кинтите...демек нищо ново под слънцето, не че топлата вода откриваме...просто статийката е забавна
Стари 11-04-2016, 13:37     #4
tablatabla
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2010
Начално

Незнам какви реакции и коментари си очаквал на нещо от раздел "TGR SATIRE"? По интересно е да коментираме реални хора, че и реални "конференции"

Тук темата е малко по-сериозна, "екологията" е пресечната точка на полезността или вредата от дадени "практики"...та в този смисъл добрите, хумористични творби не кореспондират много със законодателството в България, ЕС и популярните казуси на неговото нарушаване.

Кой, какво прави в личен план и как го прави, разбира се е "тема", но тя не променя фактите, не оневинява престъпници и не възстановява нанесени щети.

Joe Strummer 21 August 1952 22 December 2002
tablatabla Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-04-2016, 13:50     #5
djogobg
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2009
Начално

Къде видяхте, че е сатира? В раздел "култура" го дават. Дълго търсих и видях само едно THE BUMION, че е колонката, което предположих, че се казва така, защото пишат за разни ски bum-ове, ама може и да е смесица между onion и bum, като се замисля...
Стари 11-04-2016, 14:21     #6
sugarfactory
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отtablatabla Разгледай мнение
Незнам какви реакции и коментари си очаквал на нещо от раздел "TGR SATIRE"? По интересно е да коментираме реални хора, че и реални "конференции"

Тук темата е малко по-сериозна, "екологията" е пресечната точка на полезността или вредата от дадени "практики"...та в този смисъл добрите, хумористични творби не кореспондират много със законодателството в България, ЕС и популярните казуси на неговото нарушаване.

Кой, какво прави в личен план и как го прави, разбира се е "тема", но тя не променя фактите, не оневинява престъпници и не възстановява нанесени щети.
Определено статията си е сатирична, да. За коментарите нищо конкретно не съм очаквал, просто статията ми се видя като интересна гледна точка по определена тема. Подозирам, че много хора са се разпознали в героя от статията макар че няма как да си го признаят. Сега като казваш за темата екология и се сещам нещо - съседната тема в тоя раздел "бай цеко" не разбирам какво общо има с екологията. Офшорките, неработещите съд и институции, гнилите ябълки и тн. са по-скоро за някъв раздел от рода на "Да си върнем държавата обратно от мафията" или нещо подобно, просто там нещата са много по-дълбоки от екология
Стари 11-04-2016, 14:29     #7
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Те всички отричат лифта на езерата, ама се избиват да го ползват.
Всички храчат по Цеко, но му пълнят гушата(щот видиш ли било ден на прогноза).
Двулични копеленца.
ТБ+ЦМЕК=ВНЛ
Стари 11-04-2016, 18:06     #8
tablatabla
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2010
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdjogobg Разгледай мнение
Къде видяхте, че е сатира? В раздел "култура" го дават. Дълго търсих и видях само едно THE BUMION, че е колонката, което предположих, че се казва така, защото пишат за разни ски bum-ове, ама може и да е смесица между onion и bum, като се замисля...
под статията са таговете за асоциативни връзки между статии и подраздели.
TGR SATIRE

Joe Strummer 21 August 1952 22 December 2002
tablatabla Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 12-04-2016, 08:58     #9
fallacy
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2013
Начално

Статията е от Onion-style секцията на ТГР, започнаха я тази зима, и като цяло не е особено успешна. Но в тази конкретно си има известна доза истина - далеч по-лесно е да не ходи на хели каране, защото много замърсява, когато не можеш да си позволи хели каране. И обратното, когато можеш да си го позволиш, веднага започваш да се изкушаваш да си намериш оправдание.

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Всички храчат по Цеко, но му пълнят гушата(щот видиш ли било ден на прогноза).
Много хора не ползваме лифт на Банско именно от идеологически причини. Вярата ти, че всите са маскари може да те кара да се чувстваш по-малко кофти от сегашното положение, но не е базирана на реалността.

Запоследно променено от fallacy : 12-04-2016 в 09:04.
fallacy Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 12-04-2016, 10:07     #10
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Дата на присъединяване: Feb 2005
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отsugarfactory Разгледай мнение
...Сега като казваш за темата екология и се сещам нещо - съседната тема в тоя раздел "бай цеко" не разбирам какво общо има с екологията. Офшорките, неработещите съд и институции, гнилите ябълки и тн. са по-скоро за някъв раздел от рода на "Да си върнем държавата обратно от мафията" или нещо подобно, просто там нещата са много по-дълбоки от екология
1.Трябва си тема дето човек да си изплющи опорките.
2.Трябва разбира се и генератор -катализатор като Холмс в чието реално съществуване не само аз се съмнявам ,да задава въпроси на които с удоволствие да му отговарят.

Кака Владка Каролкина си знае. Венсеремос другари!!
Стари 12-04-2016, 12:29     #11
fallacy
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2013
Начално

Опазването на природата и политиката са пряко обвързани. Всеки има различно мнение за това как и къде и колко точно трябва да се строи, но почти всички са единодушни, че не трябва да се позволява на същите хора да го правят. Така че и темите за другите им престъпления са пряко свързани с темата за опазването на природата.
fallacy Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-04-2016, 09:22     #12
Holmes
Member

Дата на присъединяване: Feb 2011
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отstenly666 Разгледай мнение
1.Трябва си тема дето човек да си изплющи опорките.
2.Трябва разбира се и генератор -катализатор като Холмс в чието реално съществуване не само аз се съмнявам ,да задава въпроси на които с удоволствие да му отговарят.

Кака Владка Каролкина си знае. Венсеремос другари!!
Напълно реален е Стенли. Ако пък продължаваш да се съмняваш мога и едно питие да почерпя, да се убедиш.
Holmes Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 19:42.